نتایج جستجو برای عبارت :

حذف تجملات و تجمل گرایی

حوصله مراسمی ک قراره اول تا آخرش معذب باشم و باکلاس بازی دربیارم رو ندارم
حوصله راه رو ندارم
و حوصله تهران رو ندارم
ترجیحم این بود ک اون تایم رو با دوستام یا مهدی بگذرونم
اما عروسی؟ ن!
تجملات عروسیشون برام هیچ جذابیتی نداره و اصن از تصورش حالم بد میشه
+ این تفاوت مرد ها با زن هاس یا من بیش تر از اون وابسته شدم؟
چرا نبودنش بهمم میریزه اما اون انگار براش مهم نیس؟
{دولت کریمه امام عصر(عج) - شماره 31}

حذف تَجَمُّلات و تَجمُّل گرایی

شخصی نزد معاویه رفت و سفره ای انداختند که همه رنگ غذا در آن دیده میشد و آن شخص یک غذا را نشناخت و از معاویه درباره آن غذا پرسید و او گفت: روده های مرغابی است که از مغز آنرا پر کرده و با روغن پسته سرخ شده و شکر بر آن پاشیده اند.
آن فرد به گریه افتاد و گفت یاد علی افتادم که نزد او بودم و هنگام افطار، کیسه ای سربسته برایش آوردند. پرسیدم این چیست و چرا سربسته است. فرمود: آردی است از سبو
 در مصارف گوناگون شخصی و خانوادگی، اسراف فردی صورت می‌گیرد. تجمل‌گرائی‌ها، چشم و هم‌چشمی‌ها، هوسرانی افراد خانواده، مرد خانواده، زن خانواده، جوان خانواده، چیزهای غیر لازم خریدن؛ این‌ها از موارد اسراف است. وسائل تجملات، وسائل آرایش، مبلمان خانه، تزئینات داخل خانه؛ این‌ها چیزهائی است که ما برای آن‌ها پول صرف می‌کنیم. پولی که می‌تواند در تولید مصرف شود، سرمایه‌گذاری شود، کشور را پیش ببرد، به فقرا کمک کند، ثروت عمومی کشور را زیاد کن
{پرسش و پاسخ مهدوی - شماره 28}

زندگی امام زمان بعد از ظهور چگونه است؟

معمولا وقتى بندگان دنیا، به مقام و منصبى یا پست حکومتى برسند، نحوه زندگیشان عوض شده، و تجملات و ریخت و پاش روز به روز بالا مى گیرد،
اما امامان معصوم و اولیاء الهى چنین نبوده و نخواهند بود، بلکه در بعضى از موارد، زندگى خود را سخت تر از گذشته انتخاب مینمودند.
زیرا عمل ایشان، براى مردمانى که تحت پوشش حکومت او قرار گرفته اند، سرمشق والگو میباشد. با در نظر گرفتن این موضوع که قسم
با سلام
حدود 15 سال سر کوچه مون چند جمله با خط زیبا نوشته شده بود، اون‌ موقع زیاد نمی فهمیدم که معنی این جملات یعنی چی؟!، یکی از اون جملات این بود "با تجمل گرایی دل محرومان رو نسوزانیم".
به مرور متوجه شدم تجمل گرایی یعنی چی، محروم چه کسی هست و در کل فهمیدم چی میخواد بگه، الان این جمله بیشتر از یه جمله نوشته شده سر کوچه مونه (البته چند ساله که اون جملات رو با نقاشی طبیعت جایگزین شده).
واقعا این موضوع مهمیه و ابعاد زیادی داره، از پول، چهره، خانواده

ساده که می شوی،همه چیز خوب می شود!
خودت...غمت...مشکلت...حرف هایت...آدم های اطرافت...حتی دشمنت!
یک آدم ساده که باشی،برایت فرقی نمی کند که تجمّل چیست؛که قیمت تویوتا لندکروز چند است؛بنز آخرین مدل، چند ایربگ دارد...
مهم نیستنیاوران کجاست؛شریعتی و پاسداران و فرشته و الهیه

ادامه مطلب
تشریفات چیست؟
آیا تشریفات مجالس، در تجمل گرایی و افراط گرایی خلاصه می شود؟ آیا کلمه تشریفات، در ذهن شما نیز با این مفاهیم تداعی می شود؟
معنی کلمه تشریفات، در اذهان عمومی یک شکل تجمل گرایانه به خود گرفته است که اغلب افراد با این مقوله مخالف هستند. اما همیشه هم اینگونه نیست. برخلاف تصور شما، تشریفات در لغت به معنای مجد و بزرگی است. اما متاسفانه امروزه اغلب معنی اسراف، تبذیر و اشرافی گری را در ذهن مردم متصور می سازد. ما تشریفات را به معنی سامان
تشریفات چیست؟
آیا تشریفات مجالس، در تجمل گرایی و افراط گرایی خلاصه می شود؟ آیا کلمه تشریفات، در ذهن شما نیز با این مفاهیم تداعی می شود؟
معنی کلمه تشریفات، در اذهان عمومی یک شکل تجمل گرایانه به خود گرفته است که اغلب افراد با این مقوله مخالف هستند. اما همیشه هم اینگونه نیست. برخلاف تصور شما، تشریفات در لغت به معنای مجد و بزرگی است. اما متاسفانه امروزه اغلب معنی اسراف، تبذیر و اشرافی گری را در ذهن مردم متصور می سازد. ما تشریفات را به معنی سامان
با سلام
مطلب امروز را به بزرگترین دغدغه روز دنیا اختصاص میدهم.
بله همان طور که از عنوان پیداست صداقت یکی از مهمترین مدال های  یک شخص می باشد. داشتن صداقت زمینه را برای دیگر فعالیت ها راحت تر می کند.
حال این صداقت می تواند در بین دوستان باشد یا در زمان صحبت امر مقدس ازدواج باشد و یا در انتخابات که کاندیداها باید با صداقت با مردم صحبت کنند.
صداقت عاملیست برای رسیدن به عدالت، بحث من در این مطلب اشاره به صداقت و گفتمان دو نفر در امر ازدواج می باشد.
بیابان هایی که به
دبی تبدیل شدند

شاید تکرار مکررات باشد اگر باز هم بخواهیم از
بی نظیری های دبی بگوییم اما هر چه گفته و شنیده شود باز هم ناگفته دارد چرا که بی
نظیرو شایان ذکر است .
تجمع و یکپارچگی هفت شیخ نشین مسلمان و اتحاد
سازنده ی آن ها، فدرال امارات متحده عربی را تشکیل داد. کشوری با بالاترین درصد
استقبال ازعلم و فناوری، تکنولوژی و مدرن سازی. کشوری برهوت که با
استراتژی سالم و قدرتمند و با گذراندن فقط چند دهه، به پیشرفت های جهانی و بروز
دنیا
چشم و همچشمی ها روح دورهمی ها را گرفته و تنها یک جسد سرد از این مهمانی ها به جای مانده است. فقط به دنبال تجملات و ریخت و پاش هستیم. فقط می خواهیم با مهمانی ها خودمان را برتر و بهتر جلوه دهیم. ما زندگی می کنیم تا جلوی این و آن کم نیاوریم. الگوی ما در زندگی، عوض شده است گویا زندگی می کنیم تا دیگران ما را تمجید کنند.

ادامه مطلب
⁦✍️⁩چند نکته درباره معماری!
⁦✔️⁩در اسلام ساختن بناهای بلند ممنوع است و سبک معماری باید افقی باشد و نه عمودی.
⁦✔️⁩توالت باید در مکان دورتر از محل زندگی باشد؛خدا مخرج انسان را در پوشیده ترین نقطه بدن قرار داده پس محل دفع هم باید نقطه پنهانی باشد تا حیا و عفت میان خانواده محفوظ بماند.
⁦✔️⁩در معماری سابق ایرانی؛ در جلوی خانه ها محلی برای نشستن و معاشرت با همسایه ها وجود داشته است در حالی که اکنون در آپارتمان ها همسایه ها از هم بی خبر هست
در حالی که اشرافیگری و تجمل گرایی بلای جان این روزهای برخی مسئولین شده است آقای رئیسی ، سکان دار قوه ی قضائیه ، در اقدامی مبارک و در نفی جدایی مسئولین از مردم ،بین مردم حاضر می شود.
حضور در نماز جمعه بین صفوف مردم عادی و مسافرت با هواپیمای مسافرتی عمومی در سفر به مشهد و اینبار به خوزستان، اقدامی مبارک است که مردم از مسئولین انتظار دارند.
سبک زندگی مردم در دهه های مختلف بسیار متفاوت بوده و هرچه که رو به جلو پیش می رویم تجمل گرایی در تمام زندگی مردم گسترش می یابد و در واقع مردم امروزی با اختلاف بسیار زیادی بهتر و راحتتر از پادشاهان پیشین زندگی می کنند. امروزه مردم در ابتدای زندگی تنها به خرید لوازم ضروری برای آغاز زندگی مشترک بسنده نمی کنند و مراسمات بسیار با شکوه برای جشن عروسی هر شخصی برگزار می شود که قبلا چنین جشن هایی مختص شاهزاده ها بود. فرش تشریفاتی زیبا و شکیل، صندلی های
سال گذشته شب یلدا ، همه‌ی خاله ها و بچه ها و نوه ها خونه‌ی مادربزرگم دعوت بودیم و مراسم شب چله اونجا برگزار شد. از اونجایی که امسال خیلی ها باید طرف همسرهاشون رو هم راضی نگه میداشتن، پنجشنبه شب رو یک ویلا خارج از شهر رزرو کردیم و همگی دور هم جمع شدیم و تا عصر جمعه در کنار هم بودیم و خیلی خوش گذروندیم.
و اما دیشب که شب یلدای اصلی بود با خواهر شوهرها و پسر خواهر شوهر منزل مادر شوهر جمع شدیم به صرف کوفته که خواهر شوهرم پخته بود و میوه و دسر که ما آم
2552 - نوکرانمان مدتی بود که می‌خواستند ارادت‌شان را به ما نشان داده و برای تولدمان جشن باشکوهی گرفته و غافلگیرمان کنند. از آنجایی که علاقه زیادی به تجملات نداشتم، دستور دادم تا جشنی خودمانی در ورزشگاه آریامهر برگزار کنند! جشن با حضور مقامات و خانواده‌های اشرافی برگزار شد و ما در میان جمعیت که سرود «تولد تولد، تولدت مبارک» را همخوانی می‌کردند، غافلگیر شدیم و شمع پنجاه‌وهفت سالگی‌مان را فوت نمودیم تا دودش به چشم بدخواهمان برود. یک سال از
آرایش و زینت هم برای خود حد و مرزی دارد. زینتی دارای ارزش است که تجمل پرستی و شهرت تبدیل نشود و حریم عفاف رعایت شود، ریا و خودنمایی نباشد، در برابر چشمان شیطانی نامحرمان نباشد، فرهنگ غربی را وارد فرهنگ اسلامی نکند، بلکه همه نظافت ها، زینت ها و شاداب بودن، مظهر زیبایی خواهد بود.
آرایش کردن زن اگر زینت محسوب شود باید از نامحرم پوشیده شود. از نظر اسلام زن فقط میتواند برای شوهر و محارمش زینت کرده و خود را آرایش دهد. اما در هنگام بیرون رفتن از منزل
بسم‌الله الرحمن الرحیم
یا فارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
شهردار ایلام و سفر به خارج از کشور و دفاع از خود که نیاز داشتم استراحت کنم
سؤال
چقدر حقوق می‌گیرند که می‌توانند پس انداز کنند و به خارج از کشور بروند؟
ساده زیستی مسئولان که بخاطر آن انقلاب کردیم و جنگیدیم و مقاومت کردیم چه شد؟مبارزه با اشرافی گری و تجمل گرایی!!!!
نهج‌البلاغه در زندگی اینان چه نقشی بازی میکند؟
آیا همه کارمندان شهرداری ایلام توان مسافرت خارج از کشور را دارند؟؟؟
حضرت
امروز خیلی شانسی رفتم تجهیزات نگهداری سگ رو تو نرم افزار ترب دیدم 
یعنی چقد ملت پول خرج میکنند برای نگهداری حیواناتشون 
نمی گم بچه دار شن چون مسئولیت سنگینیه بدنیا آوردن بچه اما میتونن بجای حیوانات بچه های بی سرپرست رو جا و غذا بدن.‌‌...
حالا از این حرفا بگذریم ...
من هیج وقت سفر خارج کشور نرفتم حتی عراق که بغل گوشمه 
در حالی تو همین شهر کوچک سفر دبی و ترکیه و عراق شده خونه خاله ..‌
و تو گروه تلگرام ویزای نامزدی آمریکا از قضا همه بچه مایه دار با
خر وصیّت کرد : فرزندم ! بیا و ‌خر نباش !این همه خر بوده ای ، کافی ست ، پس دیگر نباش !
یا تلاشت را بکن با پارتی پُستی بگیر !یا فرار مغزها کن ! توی این کشور نباش !
کار کردن مثل خر در شأن ما هرگز نبود !همتی کن وارثِ این شغل زجرآور نباش !
سعی کن یا رانت خواری یا زمین خواری کنی !هر چه می خواهی بخور اما پی عرعر نباش !
آخورت را پُر کن و تنها خودت از آن بخور !بیخودی دلسوز اسب و قاطر و اشتر نباش !
از مترسک هم نترس ، اصلا به او جفتک بزن !لیک روی خط قرمزهای گاو نر نباش
کتابهایش را ردیف کرده در طبقات کتابخانه، بی ترتیب خاصی. دواوین شعرا، تذکره ها، تاریخ ها و دیگران. از لای پرده های کشیده نگاه می کنم به خانه. تجملات آنچنان نیست، اما اینچنین ها هم نبود؛ نشان از دارایی صاحب خانه می داد. پرده های حریر یا فقط شبیه به حریر که ادای ابریشم تنیده ی کرم های در خود فرو رفته را در می آورند، مبل های استیل ، مبل های راحتی و میز و صندلی و پکیج و هزار چیز دیگر در. خانه ایی که در سیصد و شصت و پنج روز سال شاید سی روز هم پر نباشد. نب
هر پسر و دختری که پا به دوران جوانی می گذارد، بزرگترین آرزویش ازدواج و ایجاد کانون گرم و پر مهر خانواده است، تا یار و مونس و محرم راز پیدا کند و از نعمت زندگی مشترک زناشویی، استقلال و آزادی بیشتری بهره مند گردد. پسران و دختران جوان سعادت خود را در سایه زندگی مشترک جستجو می کنند. چنین میلی بطور طبیعی و فطری در انسانها وجود دارد و نمی توان از آن صرف نظر کرد. آری بزرگترین پناهگاه مطمئن برای جوانان، کانون گرم خانوادگی است که می توانند اضطرابهای در
امام خمینی رحمته‏ الله‏ علیه :"تنها هنری مورد قبول قرآن است که صیقل دهنده اسلام ناب محمدی صلی‏ الله‏ علیه‏ و آله است، اسلام ائمه هدا علیه‏ السلام است، اسلام فقرای دردمند، اسلام پابرهنگان، اسلام تازیانه خوردگان تاریخ تلخ و شرم ‏آور محرومیت‏ ها باشد. هنری زیبا و پاک است که کوبنده سرمایه‏ داران مدرن، و کمونیسم خون‏ آشام و نابود کننده اسلام رفاه و تجمل، اسلام التقاط، اسلام سازش و فرومایگی، و اسلام مرفهین بی‏درد و در یک کلمه اسلام آمریکا
امام خمینی رحمته‏ الله‏ علیه :"تنها هنری مورد قبول قرآن است که صیقل دهنده اسلام ناب محمدی صلی‏ الله‏ علیه‏ و آله است، اسلام ائمه هدا علیه‏ السلام است، اسلام فقرای دردمند، اسلام پابرهنگان، اسلام تازیانه خوردگان تاریخ تلخ و شرم ‏آور محرومیت‏ ها باشد. هنری زیبا و پاک است که کوبنده سرمایه‏ داران مدرن، و کمونیسم خون‏ آشام و نابود کننده اسلام رفاه و تجمل، اسلام التقاط، اسلام سازش و فرومایگی، و اسلام مرفهین بی‏درد و در یک کلمه اسلام آمریکا
پیروزی انقلاب و نیز فتوحات رزمندگان در دفاع مقدس، شاهد روشنی است بر این ادعا که تحصیل موفقیّت، بدون تکیه بر منابع قدرت و ثروت امری ممکن و دست‌یافتنی است. پیروزی، امتنان و موهبتی است الهی به مؤمنانی که با تلاش مجاهدانه و مخلصانه ظرفیت دریافت نصرت الهی را در وجود خود به فعلیت رسانده باشند: "إِنَّا لَنَنْصُرُ رُسُلَنا وَ الَّذینَ آمَنُوا فِی الْحَیاةِ الدُّنْیا". غافر/51
✅ بر خلافِ تصورِ رایج، "کار، پول می آورد"؛ نه آنکه پول و بودجه، کار بیافر
گفته بودم بهتون؟ من پنجاه روز پیش بیست و پنج ساله شدم
و درسته که بیست و پنج سالگی تا حالا گند پیش رفته، ولی انصافا شروع فوق العاده ای داشت، آخه میدونین، من بیست و پنج سالگیمو از دست یار تحویل گرفتم
من یه روز فوق‌العاده داشتم، مردی داشتم که حواسش بود گل قرمز دوست دارم، حواسش بود کادوی کاغذ پیش شده دوست دارم و گذاشت نیم ساعتی هدیه باز کنم، حواسش به چیزهای ریزی که دوست داشتم بود و گذاشت من دونه دونه کادو باز کنم و بغض کنم از ذوق، بهم ناهار سوپر ل
اظهار فقر و بیچارگی کافی است. این رفتارهای درویش‌مسلکانه، وجهۀ جمهوری اسلامی را نزد جهانیان تخریب کرده است. از امروز به خاطر اسلام و
انقلاب، مسئولین وظیفه دارند مرتب و باوقار باشند… هرچند ما فقیر باشیم و
اقتصادمان به سامان نباشد، اما برای آنکه در دیدگان سایر ملل مسلمان و
غیرمسلمان، ملتی مفلوک جلوه ننماییم، لازم است تا جلوه‌هایی از  تجمل در
چهرۀ کشور و مسؤولین حاکمیتی رویت شود.

نماز جمعۀ تهران، ١٨ آبان ١٣۶٩
حجت‌الاسلام هاشمی رفسنجا
هوالرئوف الرحیم
بچه ها مریض بودن. خودمم لباس خوب نداشتم، تصمیم گرفتم عروسی نرم. رضا اصرار پشت اصرار که "نه با هم بریم". "می خوایم بشینیم بخوریم و کاری نداریم و..." و ما گوش دراز شدیم رفتیم و به جرات می تونم بگم بددددددترین عروسی زندگیم رو رفتم. 
اسم باشگاه تشریفاتی رو یدک می کشید اما از گنددددددد بودنش هرچی بگم کم گفتم.

دستشوییش. مدل پذیرایی و شام دادنشون؛ افتضاحات تالار بود. مابقی رفتارها و جا نبودن و ... هم گندکاری های میزبان، که خاطرات بسیار
آدم های ساده را دوست دارمهمان ها که بدی هیچکس را باور ندارندهمان ها که برای همه لبخند دارندهمان ها که همیشه هستند،برای همه هستندآدم های ساده راباید مثل یک تابلوی نقاشیساعتها تماشا کردعمرشان کوتاه استبسکه هر که از راه می رسدیا ازشان سوء استفاده میکند یازمینشان میزندیا درس ساده نبودن بهشان میدهدآدم های ساده را دوست دارمبوی ناب "آدم" میدهندساده که میشویهمه چیز خوب استخودتغمتمشکلتغصه اتهوای شهرتآدم های اطرافتحتی دشمنتیک آدم ساده که باشیبر
#اکنون
#فاضل_نظری
گرچه مسجد را گروهی با تجمل ساختند
اهل دل میخانه را هم با توکل ساختند
عشق جانکاه است یا جان‌بخش؟حالا هرچه هست
عشق‌بازان بین مرگ و زندگی پل ساختند
سقف آگاهی ستونی جز "فراموشی" نداشت
این بنا را خشت بر خشت از تغافل ساختند
بی سبب مهمان‌نواز مجلس ماتم نبود 
این "گلابِ تلخ" را از "گریه‌ی گل" ساختند
روز خلقت در گِل ما شوق دیدار تو بود
از همان آغاز ما را کم تحمل ساختند ...

پ‌ن) هرچند که هرگز نرسیدم به وصالت
عمری که حرام تو شد ای عشق حلا
با سلام 
متاسفانه الان نگاه به ازدواج و توقعات به شدت تغییر پیدا کرده. من چند مدت پیش با یک خانومی آشنا شدم و خواستگاری کردم در نهایت نظر مثبت دادند و ما تا مرحله نوشتن مهریه جلو رفتیم. خانم خودش میگفت اهل تجملات و مهریه سنگین نیست نهایت 14 سکه که اونم شب عقد می بخشه. 
وقتی رفتم منزل شون، اقوام شون انواع شرط و شروط را گذاشتند. مهریه 110 سکه + دو دانگ منزل مسکونی فعلی که با خانوادم ساکن اون هستیم (منزل در یکی از کلان شهرها و سه طبقه است) + 70 مثقال طلا
به نام خدای شنهای طبس

کاخ پهلوی پیش خانه برخی مسئولین امروز مثل طویله است!

عزت الله مطهری یا عزت شاهی از انقلابیونی که
بارها شکنجه ساواک را تحمل کرد و در پیروزی انقلاب نقش مهمی داشت در برنامه
رو در رو نسبت به اشرافیگری برخی مسئولین امروز انتق
طرف میگه مردد موندیم که ساینا و سمند بخریم، یا صبرکنیم پول دستمون بیاد برلیانس یا یه ماشین بهتر بخریم!
بعد لابلای حرفاش میگه دستمون خیلی بابت وامی که گرفتیم تنگه، هفته به هفته گوشت نداریم بخوریم! بچم رنگش زرد شده
تو لفافه بهش گفتم نه ساینا بخرید، نه برلیانس... یه کیلو گوشت بخرید که بچتون فقر آهن نگیره!
اون یکی رفته ماشین آخرین سیستم خریده، بعد میگه پراید پکیده مدل هشتاد و شش سراغ ندارید؟ میگن میخای چیکار؟ میگه آخه این ماشینه حیفه باهاش برم تو
رائحه : ملایم و تلخنوع ادکلن : ادو تویلتحجم : 100میل
محصول سال 2009 کمپانی جگوار ، ادکلن مردانه کلاسیک بلک ، که توسط دومینیک پریساس طراحی شد ، میباشد . این محصول کلاسیک با رایحه ی تند و شرقی اش در دسته ی بویایی رایحه شرقی سرخسی طبقه بندی میشود که عصاره ی سیب سبز به طور بارز قابل استشمام است . این ادکلن مردانه فروش فوق العاده ای نیز به همراه داشته است . رایحه ی آن با یادداشت های پرتقال ، نارنگی و سیب شبز شروع و بدنبال خود رایحه ی شمعدانی ، چای ، مشک ، آ
یادمان باشد در بطن زندگی دنیایی ، در روزمرگی هایمان ، در لابه لای غیبت و تهمت و قضاوت نا به جا ، در بی عدالتی ، در تجملات ،  در زیر پا گذاشتن حقوق دیگران ، در بی توجهی به حق الله ، در ظلمتُ نفسی های بی شمار  گم نشویم و خودمان را گم نکنیم..... 
 یادمان باشد اگر امروز دستی را گرفتیم ، فردا خدا دستمان را می گیرد که یدالله فوق أیدیهم ....
یادمان باشد  که یادمان نرود همسایه ، که یادمان نرود پدر و مادر  که یادمان نرود چگونه  واقعی عاشق بودن و عاشقی کردن ...
طفلکی در لفظ ماند و داد زداز چَه نفرت به خود فریاد زد
لعن خود کرد و ز خود کوتاه شددشمن خود گشت و یار آه شد
زین همه نفرت که در این سینه‌هاخود بسوزند و نه کس زین کینه‌ها
مردمی بی‌موسقی از خصم و خونحاکمانی از تجمّل پرقشون
جمله‌شان را من نبینم در دوییهر دوشان یک نفس پست پادویی
این همه خونی که در این خشم‌هاستزین همه خوابی که در این چشم‌هاست
این همه طفلان بی‌قانون وهممست از خودخواهی و مفتون وهم
خشم حق گویند هست این، شرم باد! تو چه دانی حق چه باشد
اولین روز ذی الحجه سالروز پیوند آسمانی حضرت زهرا (س) و امام علی (ع)، فرخنده ترین پیوند تاریخ بشریت از آن جهت حائز اهمیت است که ازدواج را در آرمانی ترین صورت خود به ما می‌شناساند. 
دقت و ریز بینی در پایه‌های این پیوند و اساس زندگی این دو بزرگوار که هر دو نمادی از انسان کامل هستند، به جوانانی که در پی یافتن همسر مناسب می‌باشند کمک می‌کند تا اهداف عالی ازدواج را شناخته و بر اساس آن دست به انتخاب بزنند. 
این پیوند آسمانی برای زوج‌های جوانی که در
به خواهرم میگم یه چیز خوش‌حال کننده بگو میگه فردا عروسیه. چند ساعت پیش داداشم زنگ زد گفت بهار کجایین؟ گفتم کیلومتر ۳۲۷ رشت. گفت نه اسکل یکم دقیق تر! گفتم خب کیلومتر ۳۵ آمل. رسیدیم بالاخره. دوست دارم این مهمونیارو. نه غذاشو نه تجملات و نه دستپخت و نه هر چیز دیگه‌ای. از جون و دل بودنشو دوست دارم. یه وقت هست یکی ده مدل غذا میذاره جلوت ولی توانش ۳۰ مدل بوده، یه وقتم هست یکی فقط نون پنیر آورده ها، ولی میچسبه به جون آدم. قضیه‌ی این مهمونی‌ها هم همینه.

ترکیبات پرداخت با کیفیت عالی

چسباندن، امولسیون یا پولیش: جلا دادن ارزش کارایی و زیبایی محصول یک محصول را افزایش می دهد. Menzerna ترکیبات صیقل دهنده ای را برای صنعت و تجارت ایجاد و تولید می کند.
ما کلیه زمینه های پرداخت صنعتی را با فرمول های ابتکاری بیشماری پوشش می دهیم. ترکیبات پولیش ما از کیفیت، سرعت و امنیت فرآیند پشتیبانی می کند.
آلومینیوم، برنج، استنلس استیل یا سطوح روکش شده: خمیرهای پولیش منزرنا روی طیف گسترده ای از مواد استفاده می شود.

مردم به امرایشان شبیه ترند تا به پدرانشان.
وقتی مسئولین با هم دعوا می کنند، وقتی مسئولان سراغ اشرافی گری و تجمل می روند، وقتی مسئولان فامیل های خودشان را سر کار می آورند این فرهنگ به مردم هم منتقل می شود.
در ماجرای گرانی غیرمعقول قیمت بنزین تا کنون هیچ از مسئولان ارشد کشور حاضر به پذیرش مسئولیت آن نگردیده و هر یک به نوعی سعی در شانه خالی کردن از این تصمیم و اقدام نمودند. با این وصف نباید از جامعه انتظار داشت که مسئولیت گریزی، ترس و دروغ را مذ
تنها هنری مورد قبول قرآن است که صیقل دهنده اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله، اسلام ائمه هدی علیهم السلام، اسلام فقرای دردمند، اسلام پابرهنگان، اسلام تازیانه خوردگان ... باشد. هنری زیبا و پاک است که کوبنده سرمایه­ داری مدرن و کمونیسم خون­ آشام و نابودکننده اسلام رفاه و تجمل، اسلام التقاط، اسلام سازش و فرومایگی، اسلام مرفهین بی­درد و در یک کلمه، اسلام آمریکایی باشد.
امام خمینی رحمه الله علیههنر
شرایط کنونی و همه گیر شدن بیماری کرونا، با وجود مشکلات زیادی که برای همه بوجود آورده ولی به نظرم میتونه زمینه ساز تغییر فرهنگ بنیادی در جامعه امروزی بشه که دچار بد فرهنگی و بی فرهنگی شده.
احتمالا این بیماری تا قبل از اینکه واکسنش بیاد از بین نمیره. ما نباید فراموش کنیم که این بیماری از داخل کشور شیوع پیدا نکرده، و تا زمانیکه حتی یک کشور درگیرش باشه، احتمال انتقالش هست.
ان شاالله که هر چه زودتر این بیماری از جهان ریشه کن بشه.
ولی در مدت زمان اح
به نفس های گرم لیوان چای دردستم  چشم میدوزم پرنده خیالم پرمی کشد به سالها پیش دران خانه قدیمی که اکنون جز حیاطی که مملو از برگ های خشک زرد ونارنجی شده ودیوارهایی که انگار از حمل کردن خاطرات ان روزها کمرشان خم شده  چیزی باقی نمانده...
دیگرصدای خنده های ان پسر دخترهای کم سن وسال به گوش نمیرسد
دیگر کسی با شور وشعف در ان خانه را بازنمی کند وباصدایی بلندنویدامدنش رابدهد ...
دیگر بوهای غذای خاله فضای خانه پراز عشق به زندگی نمی کند...
دیگر خبری از شب ن
یکی از دردناک ترین خبرهایی که تا الان شنیدم، مرگ حسین محب اهری بود ... اون فیلمش که دستمال دستش گرفته و با آخرین توانی که براش باقی مونده داره می رقصه ، اشکمو درآورد ...میدونید چیه ، یه سلبریتی مردمی همیشه تو قلب مردم جا داره. شاید خوشگل نباشه، شاید خوش تیپ نباشه، شاید پولدار نباشه، اما مردمی بودن یه چیز دیگست ... یه سریا تو قلب مردم جا دارن و هیچ وقت هم بیرون نمیرن از قلب مردم. این آدما کسایی هستند که نقاب به چهرشون نمیزنن ... خودِخودِ خودشونن ... نق
من این ادعا را ندارم که ما در «بهترین جهان های ممکن» زندگی می‌کنیم.
اما جهان می‌توانست جای بسیار بدتری از اینی که هست باشد - و در طول تاریخ بشر در دوره های طولانی چنین بوده است.
اگر ما می‌توانستیم آزادانه مقطعی را در تاریخ انتخاب کنیم که در آن مقطع زندگی کنیم، احتمالا بهترین گزینه‌مان همین مقطع فعلی می‌بود.
ترس ما مشکلی است که از تجمل ما برخاسته است؛ ما چنان زندگی های امنی داریم که به ما فرصت می‌دهد دل نگران بیشمار خطرهایی باشیم که عملا ه
تمامی عروس و دامادها چندین ماه تلاش می کنند تا یک مراسم عروسی همانطور که می خواهند برگزار کنند. انتخاب درست تشریفات عروسی باعث می شود که در نهایت روزی که مهمانان می بینند به یک مراسم مجلل تبدیل شود، تشریفات عروسی در هر شهر یا روستایی با توجه به فرهنگ آنجا متفاوت می باشد. تشریفات عروسی بر خلاف نامی که دارد تجمل گرایی در عروسی نیست بلکه نظم دهی به آداب و رسومی می باشد که با توجه به فرهنگ محل عروسی باید انجام شود. در این مقاله قصد داریم ویژگی های
ساده زیستی حضرت زهرا سلام الله علیها

دوران زندگی بانوی آب و آیینه هر چند کوتاه اما سراسر درس زندگی بود
تا ما با بهره برداری از سبک زندگی فاطمی، سعادتمندی را برای خود و
اطرافیانمان به ارمغان بیاوریم.
یکی از جلوه های سبک زندگی فاطمی ساده زیستی و پرهیز از هر گونه تجمل بود
که از نکات مهم دوران زندگی حضرت زهرا(س) است، همچنانکه در زیارت نامه ی
حضرت می خوانیم: یا خلیفه الورع والزهد؛ ای هم پیمان با پارسایی و زهد؛مقام
فروردین ، اردیبهشت ، خرداد               الله اکبر                صفحه1
شماره :  1398-2085            گزارش خبری
                      جمعیت اسلامی آزاد اندیشان
                                   استان لرستان
                                دفتر مرکزی شهرستان بروجرد
(درس هایی از قرآن کریم سوره نحل)
سوره نحل آیه های 4-5-6
پروردگار آدمی را از نطفه بیافرید و اکنون اوست که به آشکارا  دشمنی  می ورزد
چهارپایان را برایتان
بسم‌الله الرحمن الرحیم
سکه طلا گران شد
علت آن هرچه و هر که هست ، بدون شک یک کارگر ساده نیست...
کارگری که برای حفظ خود از هرزگی تن به ازدواج میدهد و مجبور به قبول پرداخت سکه به عنوان مهریه است
سکه گران و گرانتر میشود ...کارگر ساده فصلی که از سیاست سر در نمی آورد
هرکه مقصر است را لعن میکند و به دادگاه میرود
همسرش مهریه را به اجرا گذاشته است...حقو ق و دستمزدش هم پای سکه قد نکشیده است
کارش کسادتر شده  که رونق نگرفته ،
قاضی شرایطش را درک میکند ولی مهریه
ازدواج دانشجویی لینک دانلود و خرید پایین توضیحات دسته بندی : وورد نوع فایل :  .doc  ( قابل ویرایش و آماده پرینت  ) تعداد صفحه : 13 صفحه به اعتقاد کارشناسان خانواده بالا بودن میزان مهریه در میان خانواده ‌ ها از یک سو باعث افزایش تجملات ازدواج و فشار آوردن به اقشار کم درآمد شده و از سوی دیگر پیوند مقدس خانواده را متزلزل می سازد وهمچنین بالا بودن میزان مهریه باعث می ‌ شود که جوانان نسبت به امر ازدواج از خود رغبت نشان ندهند . بنا بر این بهتر است برا
اعْلَمُوا أَنَّمَا الْحَیاةُ الدُّنْیا لَعِبٌ وَ لَهْوٌ وَ زِینَةٌ وَ تَفاخُرٌ بَینَکمْ وَ تَکاثُرٌ فِی الْأَمْوالِ وَ الْأَوْلادِ کمَثَلِ غَیثٍ أَعْجَبَ الْکفَّارَ نَباتُهُ ثُمَّ یهِیجُ فَتَراهُ مُصْفَرًّا ثُمَّ یکونُ حُطاماً وَ فِی الْآخِرَةِ عَذابٌ شَدِیدٌ وَ مَغْفِرَةٌ مِنَ اللَّهِ وَ رِضْوانٌ وَ مَا الْحَیاةُ الدُّنْیا إِلَّا مَتاعُ الْغُرُورِ»[1]
[بدانید زندگی دنیا تنها، بازی و سرگرمی و تجمل پرستی و تفاخر در میان شما و افزون
مطالعه یک راهنمای کامل برای خرید میز ناهار خوری مدرن و شیک، کمک بسیاری به شما در انتخاب یک دست میز ناهار خوری مدرن و شیک خواهد کرد.
راهنمای کامل برای خرید میز ناهار خوری مدرن و شیک
داشتن یک دست میز ناهار خوری مدرن و شیک شاید در گذشته نوعی تجمل به حساب می آمد اما امروزه با توجه به سبک زندگی در عصر مدرن دیگر اینطور نیست. تنوع تولید میزهای ناهار خوری، بسیاری از سلیقه ها رو پوشش می دهد و افراد زیادی حتی آن هایی که در خانه های کوچک آپارتمانی زندگی م
رادیو و تلویزیون و مطبوعات و سینماها و تئاترها از ابزارهای مؤثر تباهی و تخدیر ملتها، خصوصاً نسل جوان بوده است. در این صد سال اخیر بویژه نیمة دوم آن، چه نقشه‌های بزرگی از این ابزار، چه در تبلیغ ضد اسلام و ضد روحانیت خدمتگزار، و چه در تبلیغ استعمارگران غرب و شرق، کشیده شد و از آنها برای درست کردن بازار کالاها خصوصاً تجملی و تزئینی از هر قماش، از تقلید در ساختمانها و تزئینات و تجملات آنها و تقلید در اجناس نوشیدنی و پوشیدنی و در فرم آنها استفاده
درد دارم. و از درده که مینویسم. واقعیت اینه که منشأ این درد اتفاق ناب و اصیل و شریفی نیست. من، سربازی که در حال دفاع از میهن تیر خورده، نیستم؛ دکتری که حین نجات یک انسان خودش رو به خطر انداخته و حالا خودش دچار همون بیماریه و درد داره، هم نیستم؛ غریبه ای که برای نجات یک کودک پریده وسط خیابون و سینه جلوی کامیون سپر کرده تا بچه رو نجات بده، هم نیستم. در واقع درد من پوزخندی به ابتدایی‌ترین آموزه دوران کودکی و اصلاً نشأت گرفته از جهالت و حماقت منه. آ
یه دوستی توی وبلاگش نوشته بود که براش عجیبه که دهه هفتادی ها تو هزاره سوم
 با وجود شبکه های اجتماعی جذابی مثل اینستاگرام و تلگرام
 چطور شده رو آوردن به فعالیت تو وبلاگ که بیشتر متعلق به نسل دهه پنجاه و شصته 
البته که من به عنوان کسی که دقیقا در بدو دهه هفتاد به دنیا اومدم 
با دهه شصتی ها خیلی بیشتر احساس نزدیکی میکنم و اشتراکات اخلاقی و احساسی دارم
 تا بچه هایی که مربوط به سال های بعد از 75 هستن و به جای شکاف پنج ساله بینمون یه شکاف پنجاه ساله و
سلام دوستان
این روزها تقریبا همه صفحه اینستاگرام دارن و ممکنه پیج های مختلفی رو ببینید، دیدین بعضی از افراد لحظه به لحظه زندگی شون رو به اشتراک میگذارن که اکثرا هم زن و شوهرهای بین رنج 21 تا 28 ساله هستن.
داستان عشق شون رو مینویسن، خلاصه که تمام زندگی شون رو از اینکه چی میخورن و کجا میرن و روابط با شوهرشون و غیره رو ریز به ریز به اشتراک میگذارن، جزئی ترین بخش های زندگی رو مینویسن و عکس میگیرن. و اکثرا هم نوعروس هایی هستن که فقط تجملات و مصرف گر
برای ستارگان پاپ کمیاب است که به معنای واقعی کلمه ، چیزی کمتر از یک کتاب باز باشد. جاستین تیمبرلیک ، لیدی گاگا ، برادران جوناس و جنیفر لوپز تنها بخش کوچکی از موسیقی دان های مگا هستند که خاطرات خود را در مورد شغل خود ، زندگی های عاشقانه و همه چیز در بینشان ثبت کرده اند. اکنون ، یکی دیگر از افراد مشهور مشهور پیوستن به صفوف است. زندگینامه بصری ریحانا در 24 اکتبر توسط فائیدون منتشر می شود و قیمت سنگین آن 150 دلار است.
ریحانا بیش از 1000 عکس از خواننده را
بسم اللہ الرحمن الرحیم
عید مباہلہ
۲۴ ذی الحجہ عید مباہلہ کا دن ہےاس دن رسول خدا (ص) نے نصاریٰ نجراں سے مباہلہ کیا  اور  اسلام کو عیسایت پر کامیابی عطا کی۔
فتح مکہ کے بعد پیغمبر اسلام (ص) نے نجراں کے نصاریٰ کی طرف خط لکھا جس میں اسلام قبول کرنے کی دعوت دی۔ نصاریٰ نجراں نے اس مسئلہ پر کافی غور و فکر کرنے کے بعد یہ فیصلہ کیا کہ ساٹھ افراد پر مشتمل ایک کمیٹی تشکیل دی جائے جو حقیقت کو سمجھنے اور جاننے کے لئے مدینہ روانہ ہو۔
نجران کا یہ قافلہ بڑی شان و
پروژه ی فرانت بیچ
اعمار و برج الی ساب

دبی را می توان مهد پیشرفت و تکنولوژی، تجمل و
رفاه و در یک کلام، دبی را می توان مهد آسایش و آرامش نامید.

در دبی همه چیز به روز و مدرن است، در واقع
انگار امروزه دبی مادر تمام امکانات و پیشرفت های 
جهانی شده است و هر آنچه قرار است در جهان خودنمایی کند و نامی شود در دبی
بیشتر به چشم می خورد و مردم و دولت دبی از هیچ ترقی و صعودی در هیچ زمینه ای خود
را محروم نکرده و از دنیا و آنچه در دنیاست به نحو احسنت و شایسته به ن

متن شبهه:
«محمدرضا پهلوی هر که بود، «دزد» نبود، وطن‌پرست بود و سودای پیشرفت ایران را داشت. در مورد وابستگی‌اش به غرب هم زیاد اغراق می‌کنند. تاریخ می‌گوید بارها جلوی زیاده‌خواهی غرب ایستاد.»
پاسخ شبهه:

1⃣ این جملات مضحک تنها یکی از صدها توئیتی است که جریان‌های سلطنت‌طلب و ضدانقلاب در روزهای اخیر و همزمان با سالگرد فرار محمدرضا از ایران در فضای مجازی منتشر کرده‌اند و برای تطهیر شاه مخلوع و معدوم این جریان‌ را به راه انداخته‌اند؛ این
همه سیستم های اقتصادی بشر تا کنون رویکرد غیرمعنوی و مادی داشته اند. اقتصاد های غیرمعنوی جهان را نه بطرف آبادانی و تعالی بلکه بسوی ویرانی و انسان را بطرف شوربختی و ذلت برده اند. اقتصاد سرمایه داری هرگونه که بزک شود باز هم اقتصاد سرمایه داری است و نمی تواند مایه رفاقت، صمیمیت و وحدت آدمیان شود و آنها را به سمت یک زندگی مسالمت آمیز و خوب و خوش سوق دهد. باید طرحی نو در انداخت و چه طرحی بهتر از اقتصاد با رویکرد معنوی. در اقتصاد معنوی همه سرمایه های
داشتن ساقدوش عروس در مراسم عروسی، بستگی به سلیقه و انتخاب شخص می باشد.
این انتخاب به سلیقه، رنگ مورد علاقه عروس و داماد و البته سبک مراسم عروسی می باشد.
حضور ساقدوش در کلیپ عروسی، عکس و فیلم عروسی، نقش کلیدی دارند.
نکته: رنگ لباس ساقدوش را طوری انتخاب کنید که سال ها بعد باز هم با دیدن فیلم و عکس عروسی از انتخابتان لذت ببرید.
مثل رنگ دسته گل عروس یا زیور آلات لباس عروس.
برای انتخاب دسته گل ساقدوش، باید به دسته گل عروس توجه کرد.
نکته: دسته گل این خ
سلام 
به نظرتون چه جوری باید از این اخبار بد فاصله بگیریم؟، هر روز تو جمع های دوستانه و تلویزیون چه ماهواره چه ایران اخبار بد رو میشنویم که این روزها هم شده کرونا، مساله جدی ای هم هست، من به شخصه امسال کنکور دارم، اینقدر براش زحمت کشیدم که مطمئنم ادامه بدم یه رشته خوب قبول میشم، ولی با اینکه من اخبار رو دنبال نمیکنم، ولی خب تو خانواده میگن آدم میشنوه و عصبی میشه، تا امروز تحمل کردم، ولی امروز دیگه واقعا ترسیدم، از بس امکانات کمه رسیدگی م
اینکه بفهمیم ما بنده خدا هستیم و یا بنده غیر خدا به راحتی یک نگاه کردن به تعلّقات و آروزهای قلبی ماست، که ببینیم دلمان در بند چیست و یا در بند کیست.دلی که در بند پول به دنبال پول و دلی که در بند ماشین است به دنبال ماشین و همینطور دل مشغولی‌ها و هوس‌بازی‌هایی که ممکن است دل ما رو پر کرده باشد و افسار بر گردنمان انداخته و ما را به این سو و آن سو و از این خیال به آن خیال می‌کشاند.البته نباید از این نکته هم غافل باشیم که پول و ماشین و هر خواسته قلبی
#فیلم سینمایی #آواز_گنجشک‌_ها رده‌ی سنی: ۹+
حالا که خانه‌نشین شده‌ایم و دلمان برای رفت‌وآمد با فامیل تنگ شده؛یک کاسه تخمه ، بشقابی میوه، لبخند و صحبت...بعد هم تلویزیون و همه برایمان فیلم عجق وجق می‌گذارند،و ما را هم به این نتیجه رسانده‌اند که چقدر بدبختیم و...
این فیلم را ببینید..قبلش هم برای خودتان یک کاسه تخمه بگذارید و ببینید که خوش بختی در خون ماستپرچم ایرانیا بالا✌️
لینک دریافت فیلم با کیفیت بالا️
https://b2n.ir/291424
لینک دانلود فیلم با کیف
در آئین بودا هیچ‌گونه حکم یا فرمان شرعی وجود ندارد و این ١٠ فرمان تنها اندرزهای اخلاقی هستند
فرامین اخلاقی برای همه بودائیان
١. زندگی را نابود نکنید (جانداران را بی‌جان نکنید)
٢. چیزی را که به شما تعلق ندارد تصاحب نکنید (دزدی نکنید)
٣. زنا و بی‌عفتی نکنید و پاکدامن باشید
٤. دروغ نگوئید و کسی را اغفال نکنید
٥. مست نشوید (نوشیدنی‌های سکرآور ننوشید)
فرامین اخلاقی برای آن‌ها که خواهان مراقبه بیشترند
٦. پرخوری نکنید به‌‌ویژه در بعدازظهرها
یه مطلب دیگم در مورد تجملات میخوام بنویسم! 
این چند روز که کلا دراز کشیدم و استراحت میکنم و کاری نمیتونم انجام بدم بیشتر ماهواره تماشا میکردم یه چندتا کانال که فیلم پخش میکنن و برنامه های آشپزی و دکوراسیون-معماری رو تماشا میکردم. این خارجی ها خیلی باحال و راحته سبک زندگیشون اکثرا فکر کنم خونه رو مبله اجاره میکنن و موقع جابجایی فقط یه چمدون و کیف وسایل شخصی و لباس هاشونو برمیدارن کلا هرچی دارن ضروری هاست. اون وقت ما ایرانی ها یه کمد شیشه ای به
بسیاری از مردم فکر می کندد می کنند وقتی حرف از ایده مدرن و جدید در طراحی منزل می شود، هدف ویژگی معماری خانه است و صحبتی از چیدمان منزل نمی شود. در صورتیکه که این خلاقیت و ایده پردازی ، همه فضای خانه و زاویه های محیطی آن را نیز در بر می گیرد. بیشترین سبکی که در طراحی نمودن داخل خانه استفاده می شود، طراحی کلاسیک وهمچنین سبک مدرن می باشد. قبل از هر صحبتی لازم است با مفهوم این دو سبک خاص طراحی که هم ایرانی است و هم در سایر کشور ها مطرح است آشنا شویم.
ت
بسیاری از مردم فکر می
کندد می کنند وقتی حرف از ایده مدرن و جدید در طراحی منزل می شود، هدف ویژگی معماری
خانه است و صحبتی از چیدمان منزل نمی شود. در صورتیکه که این خلاقیت و ایده پردازی
، همه فضای خانه و زاویه های محیطی آن را نیز در بر می گیرد. بیشترین سبکی که در طراحی
نمودن داخل خانه استفاده می شود، طراحی کلاسیک وهمچنین سبک مدرن می باشد. قبل از هر
صحبتی لازم است با مفهوم این دو سبک خاص طراحی که هم ایرانی است و هم در سایر کشور
ها مطرح است آشنا شویم.
ت
حکما مثلى زده‌اند، حال دنیا و آخرت را گفته‌اند: مملکتى بود که چون سر سال شدى پادشاه کهنه را بکشتى نشاندندى و به ساحلى بى‌آب و گیاه بردندى و برهنه آنجا سر دادندى و خود بازگشتندى و صباح بر در دروازه شهر منتظر نشستندى، اول کسى از غریبان که آمدى او را بر خود پادشاه کردندى و او عادت ایشان ندانستى، باز چون سر سال شدى با او همان کردندى که با پادشاه اول، همیشه عادت ایشان این بودى! یک نوبت مردى غریب صباح سر سال اتفاقا به آن شهر رسید، جماعتى را دید که م
در دهان ها ازدحام نغمه های منجمددر دل اما آتشی شعله ور از فریاد بود / مهیار حریریچقدر دوست داشتم مانند سایر وبلاگ نویسان حرف دلم را با زبانی خودمانی و کلامی بی تکلف بیان کنم. اما چنان اسیر قالب های رسمی شده ام که رهایی یافتن از آن برایم غیر ممکن مینماید. بارها با خود عهد کرده ام که پست هایم را با لحن محاوره بنویسم ولی در نهایت این معلم ادبیات مقطع متوسطه ام است که پیروز میشود(!) و نوشته ای خشک و سرد که تنها هنر نویسنده اش رعایت اصول نگارش بوده من
ممنونم از جناب تکرار یک تنهایی از دعوتشون:)تا به حال به این موضوع فکر نکرده بودم که قراره بیست سال بعد کجا باشم. همیشه نهایتا یک سال بعد خودم رو می‌دیدم و با کمی ارفاق، دوسال!بیست سال بعد، احتمالا من با مردی مطابق نظرم ازدواج کردم و مادر چهار یا پنج فرزندم! تعجب نکنید، زندگیِ تک فرزندی و دو فرزندی خیلی سخته!تا اون زمان، تحصیلاتِ حوزوی رو به پایان رسوندم و با مدرک دکتری، یا استاد حوزه و دانشگاه هستم و سخنرانی هایی می‌کنم و شاید هم به کشور های
دبی مارینا چیست و کجاست؟
دبی
شهری بی نظیر و رویایی، مجلل و لوکس که در آن هر آنچه از تفریحات و
تجملات، سرگرمی ها و لذایذ، پیشرفت ها و فناوری ها و ... و هر آنچه در
دنیا ساخته و پرداخته شده است همه و همه در دبی نیز یافت می شود.
از
یک سو پارک های ساحلی و دریایی ، باشگاه های مجهز و شاد، تفرجگاه های
متعدد، رستوران ها و سالن های غذاخوری متنوع، استخرهای روباز و سرپوشیده،
سالن های سینمایی بزرگ و چند بعدی، پارک های مصنوعی ساخته شده زیبا و
سرسبز، سالن ها
1. عالم قبر شهید با عالم قبر سایرین اونقدر فرق داره که اینها رو میگه نگین میت بلکه زندگانی هستند روزی خور نزد پروردگارشان! (ولاتحسبن الذین قتلوا... )با اون که دیگران هم در دارا بودن اون عالم مشترکند(و من ورائهم برزخ الی یوم یبعثون)2. عالم آخرت و مجازاتهای اون رو میگن دقیقا انعکاس همین عالم و رفتار ما در این عالمه(پل صراط همون صراطی ست که انسان در زندگیش طی میکنهاگه اینجا پاش نلغزید اونجا هم نخواهد لغزید واگه اینجا افت وخیز داشت اونجا هم قطعا چنی
سلام
_ مانده ام بین مدرنیته و سنت! انسان ِ مدرنِ ساخته ی غرب باشم یا انسانِ تربیت شده ی انبیاء...
دل و عقلم این طرفه، اما ذهنم پره از آثار مدرنیته!  هر طرف می چرخم انقدر آثار افکار مسموم تو جان و روحمون رسوخ کرده که پالایش اش عمری زمان میبره...
به قول استاد، شیزوفرنی شده ایم بین جامعه ی مثلا اسلامی خودمان!
_باید شروع کنم به جمع کردن اسباب و وسایل خونه. تا دو هفته دیگه ان شاء الله قراره خونه رو بازسازی کنیم. از طرفی چون واحد خودمون قرار نیست تغییر خ
چیدمان منزل؛ ما امیدواریم شما مدل های که ما برای شما معرفی میکنیم را دوست داشته باشید. همانطور که میدانید،این موارد سلیقه ای می باشد که امیدواریم مورد پسند شما همراه همیشگی “عروس ما” باشد؛باما در ادامه این مقاله همراه باشید.
ایجاد یک تغییر لوکس در منزل تان ممکن است به نظر یک کار پرهزینه و سخت به نظر بیاید. هنگامی که ما به اصطلاح “لوکس” فکر میکنیم، فضای دکور و فضای شیک به ذهن ما میرسد، اما نباید اینگونه باشد. با کمی تغییرات کوچک میتوانید خ
معرفی توسط وبلاگ...این روزها

گمشده ی مزار شریف داستان جهاد و شهادت «شهید محمد ناصر ناصری» را روایت می کند.
خاطرات این کتاب، شرح احوالات شهید از سال های تولد او در روستای گازار - از توابع بیرجند، فعالیت های جهادی او در افغانستان در دهه ی هفتاد تا درگیری با طالبان و شهادت وی را شامل می شود.
راویان این خاطرات فاطمه هاشمی (همسر شهید) ، محمد حسین جعفریان (روزنامه نگار)، حجت الاسلام حسنی و... می باشند.
کتاب حجم نسبتا بالایی دارد که می توانست کمتر با
بر گرمترین نقطه مرکزی تابستان ایستاده ایم.
گرم و شلوغ.
وقت هایی که پیش می آید و دنبال گذاشتن قرار و مداری با دوستی میشوم میبینم که وای من..تمام روزهای هفته را مشغلولیم.
آخرهای هفته را هم که بماند اوج ترافیک و بدو و بدو و خرید.
 همیشه با خودم میگویم عمرمان گذشت در پرکردن یخچال و شکم و امور اولیه.
هر کدام از بچه ها کلاسها و برنامه های خودشان را در یک تایمی دارند که به ناچار همگی درگیر یکی میشویم.
و من همیشه به پدرهایی که در شهر کار میکنند و خیلی از

نرده شیشه ای یکی از اجزای پرکاربرد در معماری امروز است. ظاهر مدرن و ساده ان برای معماری مدرن امروزی که رو به سادگی اورده و تجملات و زرق و برق را در ساختمان حذف کرده بسیار سازگار است. 
نرده شیشه ای را می توان در قسمت های مختلف ساختمان برای حفظ امنیت استفاده کرد.نرده شیشه ای بالکن ، نرده شیشه ای راه پله ، نرده شیشه ای دور استخر همگی از کاربردهای نرده های شیشه ای در ساختمان است.
نرده های شیشه ای در انواع  بسیاری نیز وجود دارد. هر کدام نقاط قوت
از
سنگ یاقوت چه می دانید؟

انگشتر
یاقوت مردانه  یکی از سنگ‌های قیمتی دنیا است.
از افراد مشهور گرفته تا افراد عادی، همه به ارزش این سنگ گران‌بها واقف بوده و آن
را نشانه‌ای از تجمل و اشرافیت می‌دانند. در میان تمامی یاقوت‌های کبود، یاقوت کبود
آبی به‌عنوان یکی از پرکاربردترین سنگ‌ها شناخته می‌شود. یاقوت کبود آبی به‌عنوان یکی
از تأثیرگذارترین سنگ‌ها در زندگی افراد یاد می‌شود. بسیاری از افراد آن را در
انگشتر یاقوت مردانه نیز استفاده می ک

با گذشت زمان صنعت و خدمات  تغییر و تحول یافتهو با نیاز های متفاوتی از طرف مردم روبرو شده ، خدمات کرایه اتو موبیل هم دست خوش همین تغییرات شده است. نیاز هایی که در گذشته مردم را به سمت خدمات اجاره خودرو سوق می داد با امروز بسیار متفاوت است و این سوال پیش می آید که امروزه چرا مردم خودرو اجاره می کنند

اجاره خودرو در گذشتهدر گذشته مسافرانی که تازه به شهری می آمدند و با مسیر های آن نا آشنا بودند و یا افرادی با مقام های بالای سیاسی یا اقتصادی که قص
توضیحاتی از کتاب
کتاب زیبای گویندگی و فن بیان که به همت مرکز تحقیقات و توسعه رادیو به نگارش در آمه است یکی از کتاب های مفید و زیبا در مورد فراگیری گویندگی و فن بیان است.
علی رغم اینکه از عصر فضا ، اتم و فناوری های نوین گذر کرده ایم اما در مواجه با تمامی اعمال روزمره زندگیمان جای خالی روابط بین انسان ها ، روابط مستحکم ، سالم و بر اساس احترام متقابل و بدور از هر گونه تکلف و تجمل ، در یک کلام ساده گویی و رساندن مطلب مورد نظر به مخاطب دیده می شود ،
یونیستیت اسپورتس در
شهرک ورزشی دبی

دبی، شهری است که هر نوع تکنولوژی و فنا وری، هرنوع تجملات
ورفاهیات و هرنوع دستاورد بروز بشری را آن هم در حد نهایت کمال وزیبایی در خود جای داده است.
دبی، نه تنها در استفاده و بهره وری ازهر زمینه ای که دم
از پیشرفت و مدرنیته زده باشد، پیشقدم می شود، بلکه درهرزمینه ای که بخواهد
بهره وری کند، برای استفاده ازآن ها به حداقل ها اکتفا نمی کند و خود را درحد اعلا
بالا می برد و ارتقا می بخشد.

در میان همه ی پیشرفت های شه
تله تئاتر باجناق ها

تله تئاتر باجناق ها
کارگردان: داریوش مودبیان
بازیگران: اکبر عبدی، رسول نجفیان، حسین محب اهری، آزاده پورمختار، سوسن مقصودلو
سال نمایش: 1366
پخش از: سیمای جمهوری اسلامی ایران

تله تئاتر بسیار دیدنی و نوستالژیک باجناق ها کاری از داریوش مودبیان که در سال 1366 از سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش گردید.

در این تله تئاتر، ماجرای زندگی دو
باجناق است که بعد از تشکیل خانواده گهگاه با هم رفت و آمد کرده و میهمانی
های خانوادگی سا
پست‌های بچه‌ها رو می‌خوندم با مضامین "قاقالی‌لی"! به سرم زد منم برم یک عااالمه خوراکی بخرم بیارم انبار کنم تا وقتی وسط روز یا شب، دلم هوس یه چیز خوشمزه می‌کنه مثل روح سرگردان هی بین خونه (کیف و کشو) و آشپزخونه (یخچال و کابینت) جابجا نشم و هیچی هم پیدا نکنم. مثلا یکی دو کارتن از اون کیک‌هایی که شکلات ازش چکه می‌کنه! یکی دو بسته‌ی چهل پنجاه تایی کاپوچینو. سی چهل تا بستنی میرکس کاکائویی و دبل‌چاکلت. یکی دو کیلو شکلات تلخ. دو کیلو و سیصد گرم شکلا
شناسنامه:
نام کامل: Talking tom gold run
سال انتشار: 2016
توسعه­دهنده: outfit7
سیستم­عامل: android، ios، windows mobile
رده سنی: +3
روایت بازی
         در این بازی شما به عنوان گربه معروف موبایل­ها تام که زمانی حرف­های ما را تکرار می­کرد در قالب سبک دونده بی­نهایت (runner)  به دنبال سارق خانه­اش است، می‌دوید و باید مانند بقیه­ی دونده­ها از موانع مختلف عبور کنید، آیتم­های مهم مانند طلا، دینامیت، الماس و ... جمع کنید. هر وقت از تعقیب دزد خسته شدید می­توانید با طلاهای جمع­شد
تحقیق معیارها و شرایط انتخاب همسر
دید کلی : معیارها و شرایط انتخاب همسر ؛ تحقیقی آموزشی است که مناسب پروژه و تحقیق دروس عمومی معارف اسلامی و اندیشه اسلامی و اخلاق و آیین زندگیاست و در 23 صفحه تهیه شده است

توضیحات کامل :
معیارها و شرایط انتخاب همسر

معیارها و شرایط انتخاب همسر ؛ تحقیقی آموزشی است که مناسب پروژه و تحقیق دروس عمومی معارف اسلامی و اندیشه اسلامی و اخلاق و آیین زندگیاست و در 23 صفحه تهیه شده است .
شامل این مطالب می باشد :معیار
همه ما احتمالا یک بار هم که شده برای شرکت در مراسم جشن عروسی عزیزان خود، به تالار عروسی سر زده ایم. فضایی شلوغ، پر سر و صدا و سرشار از هیجان و انرژی.
بعضی از این اماکن از محیطی زیبا و چشم نواز برخوردارند به طوری که همگان از دیدن شکوه و جلال ساختمان و فضای اطراف آن شگفت زده می شوند.
هر شخصی بنا بر روحیات ذاتی خود، جذب یکی از عناصر موجود در این اماکن می شود. مثلا بعضی ها به طراحی و معماری ساختمان توجه می کنند و بعضی دیگر به میز و وسایل پذیرایی.
تجمّل
شناسنامه:
روایت بازی
         در این بازی شما به عنوان گربه معروف موبایل­ها تام که زمانی حرف­های ما را تکرار می­کرد در قالب سبک دونده بی­نهایت (runner)  به دنبال سارق خانه­اش است، می‌دوید و باید مانند بقیه­ی دونده­ها از موانع مختلف عبور کنید، آیتم­های مهم مانند طلا، دینامیت، الماس و ... جمع کنید. هر وقت از تعقیب دزد خسته شدید می­توانید با طلاهای جمع­شد
بسم الله الرحمن الرحیم

شناسنامه:
روایت بازی
         در این بازی شما به عنوان گربه معروف موبایل­ها تام که زمانی حرف­های ما را تکرار می­کرد در قالب سبک دونده بی­نهایت (runner)  به دنبال سارق خانه­اش است، می‌دوید و باید مانند بقیه­ی دونده­ها از موانع مختلف عبور کنید، آیتم­های مهم مانند طلا، دینامیت، الماس و ... جمع کنید. هر وقت از تعقیب دزد خسته شدید می­
باسمه تعالیچلچراغاسرافقصیده ۴چیست اسراف وفزون خواهی تو را در زندگینیست جز افراط در مصرف، کجا زیبندگی؟آن گناهان کبیره است و ندارد ارزشیهست تفریط و سبب گردد تو را آشفتگیغفلت از یاد خدا و پیروی از نفس خویشموجب اسراف گردد ، می شود افکندگیذکر قرآن در قوام است و تعادل در امورهر که دارد حد اوسط، کی شود واماندگیعده ای دائم به ذکرند و دعا و حال خویشگشته اند غافل ز تدبیر امور و رستگیمی شود افساد گر اسراف گردد خود رواجچون شود خارج ز حد و می شود آلودگی
یادداشت//محسن حسام مظاهری
پرسش و پاسخ منتشرشده توسط دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی و دیگر سخنانی که این چند روز در دفاع از ‎قرآن مطلا گفته شده (ازجمله پاسخ‌ دکتر هادی انصاری) نشان می‌دهد مدافعان این اقدام، ظاهراً هنوز نفهمیده‌اند یا نخواسته‌اند بفهمند مسأله‌ی اصلی چیست و اشکال کار کجاست.
ساده‌اندیشانه می‌خواهند موضوع را به مواردی چون ارزش مادی اثر و میزان طلای به کاررفته و منبع تأمین آن و نیت سازنده‌اش تقلیل دهند! ‎حال‌آن‌که مسأله‌ ب
برای از بین بردن یک نظام مبتنی بر انقلاب، ایجاد تغییر در ماهیت و
رویکرد آن و دگرگونی در سبک زندگی مردم، موثرتر از جنگ نظامی است.
مبانی اخلاقی در غرب با هنجارهای دینی و ملی ما فاصله دارد. بی حیایی
و بی عفتی در زن و مرد یکی از مصادیق اخلاق غربی است.
تفکر لیبرالیسم اقتصادی مبتنی بر شکاف طبقاتی و خرد شدن کمر فقرا در
چرخه ای است که جز به تأمین منافع سرمایه سالاران نمی اندیشد. مصرف گرایی یک ارزش
شمرده می شود.
دین در اندیشه غرب تا جایی معتبر است که آزاد
باسمه تعالیچلچراغاسرافقصیده ۴چیست اسراف وفزون خواهی تو را در زندگینیست جز افراط در مصرف، کجا زیبندگی؟آن گناهان کبیره است و ندارد ارزشیهست تفریط و سبب گردد تو را آشفتگیغفلت از یاد خدا و پیروی از نفس خویشموجب اسراف گردد ، می شود افکندگیذکر قرآن در قوام است و تعادل در امورهر که دارد حد اوسط، کی شود واماندگیعده ای دائم به ذکرند و دعا و حال خویشگشته اند غافل ز تدبیر امور و رستگیمی شود افساد گر اسراف گردد خود رواجچون شود خارج ز حد و می شود آلودگی
لوستر فانتزی
 لوستر فانتزی از جذاب ترین نمونه های لوستر می باشد که سادگی، زیبایی و خلاقیت در طراحی را در کنار هم حفظ کرده است. استفاده از اشکال هندسی بسیار زیبا و مدرن باعث شده است تا این نوع آویز در محیط های مختلفی کاربرد داشته باشد. به همین منظور در ادامه به ویژگی های لوستر فانتزی، نمونه های رایج، مزایا و نکات مهم در خرید آنها خواهیم پرداخت. با فروشگاه وودوهوم همراه باشید.
لوستر فانتزی چیست؟
لوستر فانتزی همان طور که از نامش مشخص است به
شادی هم قیمت دارد
نیک پاوتاوی و کارل ویلکینسونالهام جوادیبخش نخستبسیاری از ما برای یافتن شادی واقعی تلاش می‌کنیم. چرا این‌چنین است؟ مطالعات روانشناختی نشان می‌دهند که بخشی از پاسخ در این نکته نهفته شده که اکثر ما اینکه در مواجهه با بسیاری از تجارب زندگی چطور عکس‌العمل نشان خواهیم داد را به درستی پیش‌بینی نمی‌کنیم.

در نتیجه تصمیماتی می‌گیریم که به طور بالقوه به سلامت احساسی‌مان آسیب می‌رسانند. به گفته روانشناس ‌هاروارد، دانیل گی
دهه دوم عمر انقلاب‌اسلامی، اولین مقطع بروز تغییرات در رویکرد‌های عمومی مسئولان و مدیران جامعه بود و تأثیرات این تغییرات مستقیماً بر جامعه و مردم نیز مشاهده می‌شد. از جمله مهم‌ترین نشانه‌های این تغییر بروز خوی اشرافی‌گری و مسابقه ثروت‌اندوزی در میان دولتمردان بود. با آنکه 10 سال پیش از آن با پیروزی انقلاب، اشرافیت طاغوتی کنار زده‌شده بود و طبقه جدید مدیران انقلابی، روش ساده زیستی و مردمی بودن را در سبک زندگی شخصی و اداری در پیش گرفتند.
لوستر پذیرایی جدید و مدرن
لوستر پذیرایی جدید و متناسب با دکوراسیون کاملا بروز می تواند بهترین انتخاب برای زیباتر شدن محیط باشد. با توجه به اینکه سالن پذیرایی در تمام فرهنگ ها همیشه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده است، در نتیجه شیک ترین و لوکس ترین وسایل را در این بخش از منزل می توان مشاهده کرد. اگر شما هم در چیدمان دکوراسیون منزل خود چنین دیدگاهی دارید، در ادامه چند نکته مهم را برای انتخاب لوستر پذیرایی جدید معرفی می کنیم. با فروشگاه وود
مدتی می شود که سه جلد از سفرنامه های آقای منصور ضابطیان را خواندم. 2 جلد از
کتاب­ها، شرحی از سفر­های ایشان به کشور های مختلف است و یک جلد بنام برگ اضافی هم
مربوط می ­شود به اتفاقات جالت توجه پیش آمده در سفرهای ایشان.

خواندن کتاب چندان زمان زیادی نمی­گیرد چراکه لحن نویسنده ساده هست و خودمانی.
آدم اگر پای کتاب بنشیند براحتی با نویسنده همراه می­شود. تقریبا ایشان به اکثر
کشور ها سفر کرده و نکته جالب توجه سفر های ایشان هم این هست که با ارتباط های
ا
مشکل اصلی اقتصاد
هادی چیت‌ساز
وظیفه روحانیت نسبت به مشکلات اقتصادی چیست؟ آیا باید روش‌های جذب سرمایه و انواع کسب و کار را برای مردم توضیح دهد؟ آیا باید به مسائلی چون تورم، رکود، سیاست‌زدگی کشور، عدم مدیریت و قوانین سخت‌گیرانه بپردازد؟ به گفته کارشناسان مسائل اقتصادی، اقتصاد یک پازل بزرگ است که از تکه‌های بزرگ و کوچک تشکیل شده است و مشکلات نامبرده، تنها تکه‌های متوسط و کوچک آن هستند‌. تکه‌های بزرگ این پازل، مسائل فرهنگی هستند، که ت
آنچه در ادامه خواهید خواند، ادامه مطلبِ عنوان فوق می باشد که بخشی از آن، در شماره یکمِ (1) آن، آورده و ملاحظه شد:
الاعمال
بالنیات

جمله فوق
نیز حدیثی از معصوم است و کم وبیش آن را شنیده اید . تطهیر ساحت فکری افراد باعث
ایجاد انگیزه ، هدف و نیت صحیح و سالم در زندگی کلیه و اعمال افراد یک جامعه می
شود. بدون نیت سالم ساختن یک جامعه سالم محال است و این همه نیز اهمیت ساحت فردی و
دین و اهمیتی که دین به عرصه شخصی و خصوصی زندگی افراد می دهد را مبرهن می سازد.

تاثیر ارتباط با خداوند در زندگی _ آرامش، گم شده بشر است. هر انسانی یه جوری در جست و جوی آرامش است و به گونه‌ای سراغ آرامش را می‌گیرد. در حقیقت میشه گفت اصلی ترین انگیزه انسان در تکاپو‌ها و تلاش‌ها و لذت‌ها، رسیدن به آرامش است. ثروت می‌اندوزد تا به آرامش برسد، خانه و زمین می‌خرد تا آرام شود، به سراغ تجملات می‌رود تا به آرامش دست یابد، کام جویی می‌کند و به سراغ لذت‌ها می‌رود تا آرام گیرد، و به عبادت خدا می‌پردازد و ذکر می‌گوید تا دلش آرام
اونائی که مثِ ما مستأجرن، تقریبا دیگه اواسطِ تابستون دنبالِ خونه جدیدن و به فکرِ جابجائی و اثاث کشی. تلخیِ قیمت گزافِ اجاره بها و آشفتگیِ یک هفته ایِ زندگی و از همه مهمتر بدن دردو که نادیده بگیریم، بنظرم اثاث کِشی شیرینی ها، جذابیتها و درسهایی هم داره.
1️. برای حواس پَرتایی مثِ من، پیدا شدنِ "گُمشده"ها اگه تنها فایده اثاث کِشی باشه، بازم می ارزه.☺️ ریموتِ ماشین، دسته چک، کارتِ ملی، حلقه ازدواج، فلش مموری، اوراقِ امتحانی دانشجوها، شارژر گو
شنیدن
من آن لحظه تاریکم که خسته و رنجیده به بت‌خانه برمی‌گردی برای مناجات و بت‌ها را شکسته می‌یابی. پناهگاه مُرده، پناهگاهِ تاریکی که تو محضِ برپاداشتنِ یک استثنای زیبا از تجمل دور داشته‌ای، تا تماشاگر داخل‌شدنِ مصرترین ذره‌های نور باشی، حالا مُرده. بدن، هرگز فقط زنجیری برای آنچه روح می‌نامیم نبوده. بدن درواقع تمامِ تعین ما بوده. تمام آنچه می‌توانیم به آن رنجی اعمال کنیم، به آن قانونی تحمیل کنیم، به آن چیزی ورای تحملش روا داریم، و در

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها