نتایج جستجو برای عبارت :

انّا لِلّه وَ انّا اِلَیهِ راجِعون

{امام مهدی(عج) در کلام علما و بزرگان - شماره 31}

انّا لِلّه وَ انّا اِلَیهِ راجِعون

اگر نظر شماها مثل نظر بعضی عامی های منحرف اینه که برای ظهور آن بزرگوار باید کفر و ظلم را زیاد کرد تا مقدمات ظهور فراهم شود، پس اِنّا لِلّه وَ انّا اِلَیهِ راجِعون!
نگویید بگذار تا امام زمان بیاید. شما نماز را هیچ وقت می‌گذارید تا امام زمان آمد بخوانید؟ [نماز اگر اینطور است، پس قطعا] «حفظ اسلام» واجب تر از نماز است. منطق حاکم شهر خمین را نداشته باشید که می گفت: ب

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

شهادت "سرباز ولایت و امت اسلام" سردار اسلام، انقلاب و ایران حاج قاسم سلیمانی در حمله بالگردهای آمریکایی @irinn_channel
دلم برات تنگ میشه سردار
مهرت به دل من می‌مونه. هرچند بی‌حاصل...
مثل لباس‌هایی که نمی‌پوشم ولی دور نمیندازم؛ مثل آهنگ‌هایی که رد می‌کنم ولی پاک نمی‌کنم؛ مثل عکس‌هایی که دیگه نگاه نمی‌کنم؛ مثل گلدون‌های چینی تزئینی یادگار دوست از دست رفته‌م که از جعبه بیرون نمیان. مهرت به دل من می‌مونه چون من آدم دست کشیدن و رها کردن نبوده‌ام هیچوقت. 
من از تو دست نمی‌کشم چون مادر موسی نیستم؛ چون به من وحی نشده «لاتخافی و لاتحزنی انّا رادّوه الیک». دل من صندوقیه که روی موج
مستحب است در شب اول قبر، دو رکعت نماز وحشت برای میّت بخوانند و دستور آن این است:
در رکعت اول بعد از حمد یک مرتبه «آیه الکرسی »
و در رکعت دوم بعد از حمد ده مرتبه سوره «انّا أَنزَلناه ُ» بخوانند
و بعد از سلام نماز بگویند: «اللّهُم َّ صَل ِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آل ِ مُحَمَّدٍ وَ ابعَث ثَوَابَهَا الَی قَبرِ فُلان ٍ» و به جای کلمه فلان ، اسم میّت را بگویند.
منبع: http://farsi.khamenei.ir

تا نزدیک ظهر دنبال کار بانکی بودم. فرصتی که دست داد رفتم سراغ تلگرام. دیدم از آی دی سید علی حسینی ایمنی پیامی برایم ارسال شده. نوشته شده بود: حال آقای حسینی خوب نیست. در آی سی یو بستری است. برایش دعا کنید.
زنگ زدم به شماره همراهش. گفتم لابد خانمش یا بچه ها گوشی را بر می دارند. مردی بود که گفت باجناق سید علی هستم. خبر تلخی داشت. سید علی ساعتی قبل بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان به جان آفرین تسلیم کرد. گفتند مراسم تشییع و تدفین هم نداریم.
رحمت الله ع
#برشی_از_یک_کتاب
#کلام_امامت

در تمام آیاتی که امام و خلیفه به معنای پیشوا و رهبر و جانشین و جایگزین آمده است با تعبیر «جعل» که در اینجا به معنی نصب و تعیین می باشد همراه است.
نخستین خلیفه که در قرآن نام برده شده، آدم است که خداوند او را در روی زمین خلیفه خود قرار داد و بدین گونه بیان فرمود:« و اذ قال ربّک للملائکة انّی جاعل فی الارض خلیفة...» خداوند به فرشتگان خطاب می کند و می فرماید: من در روی زمین پیشوا وخلیفه ای قرار می دهم. مقصود در این آیه آدم
▪️انا لله و انا الیه راجعون▪️
⚫️با نهایت تاسف و تاثر، رحلت جانسوز خادم المهدی، حجت الاسلام والمسلمین رضاعلی عزیزی دبیر فقید بنیادبین المللی غدیردراستان خراسان رضوی و معاون سابق آستان قدس رضوی را به خانواده محترم ایشان و جامعه روحانیت و همکارن مجموعه بنیاد بین المللی غدیر تسلیت و تعزیت عرض می کنیم و برای آن مرحوم علو درجات خواهانیم.
غفر الله له،عاش سعیدا و مات سعیدا
محمد علی فتحی
دبیر نمایندگی بنیاد غدیر استان البرز

بیست و چهار)
ابراهیم وار زندگی کن،و در عصر خویش،معمار کعبهء ایمان باش،قوم خویش را از
مرداب زندگی راکد و حیات مرده و آرام خواب و ذلت جور و ظلمت جهل،به حرکت
آر،جهت بخش،به حج خوان،به طواف آر.
بیست و پنج) طواف،انسان است،خودباختهء حقیقت؛و سعی،بشر است،خودساختهء واقعیت؛طواف،انسان متعال؛و سعی،انسان مقتدر.
بیست و شش)
و حج،جمع ضدین!حل تضادی که بشریت را در طول تاریخ گرفتار کرده
است:ماتریالیسم یا ایده آلیسم؟عقل یا اشراق؟دنیا یا آخرت؟برخورداری ی
بیست و چهار) ابراهیم وار زندگی کن،و در عصر خویش،معمار کعبهء ایمان باش،قوم خویش را از مرداب زندگی راکد و حیات مرده و آرام خواب و ذلت جور و ظلمت جهل،به حرکت آر،جهت بخش،به حج خوان،به طواف آر.
بیست و پنج) طواف،انسان است،خودباختهء حقیقت؛و سعی،بشر است،خودساختهء واقعیت؛طواف،انسان متعال؛و سعی،انسان مقتدر.
بیست و شش) و حج،جمع ضدین!حل تضادی که بشریت را در طول تاریخ گرفتار کرده است:ماتریالیسم یا ایده آلیسم؟عقل یا اشراق؟دنیا یا آخرت؟برخورداری یا زه

بخند سردار! تو از جنس آسمان بودی.
بخند که به  آغوش آسمان رفتی.
در قهقهه مستانه و در شادی وصولت، جاماندگان قافله عشق را هم دریاب. انّا انشاءالله بکم لاحقون.
همه این بازی ها و آشوب های منطقه فقط برای همین یک لحظه بود. لحظه ای که تو دیگر نباشی، غافلگیرت کنند و ظلمت شب به خیال خام خفاش ها، عالمیگر شود.
ان الله اشتری من المومنین انفسهم؛ همان خدایی که خریدار جان های عاشق پیشه ای مثل توست وعده داد: ان الباطل کان زهوقا.
خون تو هدر نمی رود سردار آنگونه ک
 لازم میدانم برادران و خواهران عزیز را، مخصوصاً جوانها را توجه بدهم به اهمیت ماه رجب. از این مناسبتها و از این خصوصیاتِ مربوط به ایام و شهور نمیشود به‌آسانى صرفنظر کرد. بزرگان و اهل معنا و اهل  سلوک، ماه رجب را مقدمه‌ى ماه رمضان دانسته‌اند. ماه رجب، ماه شعبان، یک آمادگاهى است براى اینکه انسان در ماه مبارک رمضان - که ماه ضیافت الهى است - بتواند با آمادگى وارد شود. آمادگى به چیست؟ در درجه‌ى اول، آمادگى به توجه و حضور قلب است؛ خود را در محضر عل
پس از ورود به بهشت و جهنم، آخر کار انسان کجاست؟ آیا در یک جا ماندن انسانی که میل به بی‌نهایت دارد، تکراری نمی‌شود و دیگر آن که آیا ممکن است که یک جهنمی، اهل بهشت شود؟آخر کار انسان کجاست؟اگر نگاه به آن عالَم نیز نگاه مادی و فیزیکی باشد، قطعاً این سۆال پیش می‌آید که آخرش کجاست؟ یا آخر کار انسان کجاست؟ چرا که عالم ماده محدود است و به بیان امیرالمۆمنین علیه‌السلام: «هر محدودی قابل شمارش است»؛ چنان چه برای طبیعت آخری بیان شده است، چه در علوم قر

بسمه تعالی
اِنّا لِلّه واِنّا اِلیه راجِعون. 
فَضَّلَ اللَّهُ الْمُجَاهِدِینَ بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنْفُسِهِمْ عَلَى الْقَاعِدِینَ دَرَجَةً (قرآن کریم)
برای حاج قاسم عزیز بهتر از این نمی شد.در آستانه شهادت حضرت فاطمه زهرا و بابت  عیدی که از حضرت زینب کبری  در روز ولادت ایشان گرفته است در سحر شب جمعه؛ شبی که حضرت زهرا سلام الله علیها در زیارت فرزندش حسین است و خیل عظیم شهیدان دور قبر شهید کربلا طواف می کنند. در این لحظات ناب معنوی؛ توسط خب
روایت شده که هرکه در هر شب از ماه رمضان سوره «انّا فتحنا لک فتحا مبینا» را در نماز نافله بخواند، در آن سال از آسیب محفوظ میماند.آگاه باش از اعمالى که مستحب است در شبهاى ماه رمضان بجا آورده شود، هزار رکعت نماز در مجموع این ماه است، که استادان و بزرگان علما در کتاب هاى خود، که در زمینه فقه یا عبادات نوشته اند به آن اشاره کرده اند.احادیث در باب کیفیت بجا آوردن آن مختلف است، آنچه موافق روایت ابن ابى قرّه از امام جواد علیه السّلام است، و شیخ مفید در
ولادت با سعادت حضرت علی اکبر علیه السلام و روز جوان مبارک
حضرت علی اکبر (علیه السلام) فرزند بزرگ امام حسین در سال 33 هجری قمری در مدینه دیده به جهان گشود.
مادر بزرگوار وی لیلا دختر ابی مره است. لیلا برای امام حسین پسری آورد، رشید، دلیر، زیبا، شبیه ترین کس به رسول خدا، رویش روی رسول، گفتگویش گفتگوی رسول خدا ، هر کسی که آرزوی دیدار رسول خدا را داشت بر چهره پسر لیلا می نگریست، تا آنجا که پدر بزرگوارش می فرماید "هرگاه مشتاق دیدار پیامبر می شدیم به چ
تاریخچه
دروازه قرآن شیراز
آسمونی : دروازه قرآن
یکی از دروازه‌های به جای مانده از دوره‌های قدیم در شیراز است که امروزه به عنوان یکی از آثار تاریخی این شهر به حساب
می‌آید.
مکان دروازه قرآن شیراز

در قدیم شیراز دارای ۶ دروازه بوده‌است. هم‌اکنون در شیراز
دروازه‌ای به جز دروازه قرآن وجود ندارد اما مردم شیراز هنوز به محل دروازه‌های
قدیمی اشاره می‌کنند که عبارتند از: ‘دروازه قرآن، دروازه اصفهان، دروازه سعدی،
دروازه قصابخانه، دروازه کازرو
پاداش ترک نگاه حرام در دنیا و آخرت امام صادق علیه‌السلام: النظرهُ سهمٌ مِن سِهام إبلیس مسمومٌ، مَن ترکها لِلّه عزّوجلّ لا لِغیره أعقبه الله أمناً و إیماناً یجدُ طَعْمَه. نگاه به (نامحرم) یکی از تیرهای زهرآلود شیطان است، هرکس به خاطر خدای بزرگ و بلندمرتبه، نه به خاطر غیر او، آن را ترک نماید […]
نوشته چهل حدیث چشم‌چرانی اولین بار در گناه شناسی. پدیدار شد.
بسم الله ا لرحمن الرحیم

این شــبهای قـــدر

" حم والکتاب المبین انّا انزلناه فی لیله مبارکه انّا کنا منزلین  فیها یفرق کلّ امرحکیم
  امرا من عندنا انا کنا مرسلین رحمه من ربک انه هو الّسمیع العلیم"( دخان ( 10-5

اختلاف در تعیین شبهای قدر
 الف : اختلاف ناشی از تعدد روایات : 
 دو گروه هستند که میگویند :

1- در نیمه شعبان لیالی قدر وجود دارد :
 الف ) بدلیل تولد امام عصر که قرآن ناطق است 
 ب ) بدلیل برخی از روایات اهل سنت 
 ج) نظریه مقام فرقا

" اخلاص و رضایت خدا "

حضرت آقا در وصف شهید سلیمانی فرمودند :
 در راه خدا، برای خدا و مخلصاً لِلّه
امام صادق (علیه‌السلام) در مورد نقش امنیتی اخلاص بر روان آدمی می‌فرماید:
«اگر مؤمن خود را برای خدا خالص گرداند، خداوند هر چیزی را از او خواهد ترساند. حتی حشرات زمین، درندگان[صحرا] و پرندگان هوا را از او می‌ترساند. هر چیزی در برابر مؤمن مخلص رام است و هیبتش بر همه آشکار است».(کنز العمال، ج۳، ص۶۷۴.)
واقعا دشمن از سردار سلیمانی می ترسید و این بخاطر
اذکار و ادعیه الهیِ
رسیده از ائمه اطهار (علیهم السلام) همواره جایگاه منحصر به فردی در میان راویان
حدیث و جامعه مسلمین داشته اند؛ اما جالب است بدانید هر یک از این اذکار دارای
ثوابی عظیم نیز می باشند که اگر با حضور قلب و قرب الهی بیان گردند، آثار دنیوی و
اخرویِ فراوانی را در پی خواهد داشت.

حضرت محمد (صلی الله
علیه واله) درباره ی ثواب یک نمونه از این اذکار چنین بیان فرموده اند: هر فردی
روزی دَه مرتبه این دعا را بخواند، خداوند متعال چهار هزار گنا
به حقیقت برو وبگو آمدم...اگرگفتند اینجا چرا آمدی؟ بگو:به کجا روم وبه کدام در رو کنم ؟این رَه است ودگردُوم رَه نیستاگر گفتند به اذن کی آمدی؟ بگو شنیدم:بَرضیافتخانه فیض نوالت منع نیستدَرگشاده است وصَلا دَرداده خوان انداختهاگر گفتند: تا بحال کجابودی؟بگو: راه گم کرده بودم.اگر گفتند چی آوردی؟بگو اوّلا: دل شکسته٬ که از شمانقل است:در کوی ماشکسته دلی می خَرند و بس بازارخودفروشی ازآن سوی دیگراستوثانیا:جز نداری نبُوَد مایه دارایی منطَمع بخششم ازدرگ
✅ از مهم‌ترین سرفصل‌های
مکتب امام، "قیام لِلّه" است که از عمده نقدهای حضرت امام به جریانات سیاسی
گرفته تا هویت اصلی شکل دهنده مبارزات خودشان و... همه ذیل آن بحث می‌شود.

✅ یکی از پرسش‌هایی که ذیل این عنوان مطرح می‌شود اینکه: «برای قیام
لِلّه چه لوازم مادی نیاز داریم؟»

آنچه مسلم است بنا به آیات
قرآن و جملات حضرت امام برای قیام لِلّه به یک معنا هیچ مقدمه مادی نیاز نیست، به
عنوان مثال در قرآن در مورد قتال و مبارزه مستقیم با کفار که از سخت‌تر

امام خامنه ای مدظله العالی:مراسم #اربعین را هرچه می توانید و می توانیم باید #پربار تر و #معنوی تر کنیم. اهل فکر، اهل #فرهنگ، اهل اقدام فرهنگی و فکری برای این حرکت عظیم بنشینند و برنامه ریزی کنند.

از امام سجاد(ع) نقل شده است:«اَشْکَرُکم لِله اَشْکَرُکم للنّاس»شکرگزارترین شما نسبت به خدا، کسی است که نسبت به مردم سپاسگزارتر باشد.عطش زائران را با لیوان آبی برطرف می کنند.عطش فرهنگی کشور زخم خورده عراق را به توصیه امیرالمومنین با کتاب برطرف
مجاهدتهای در راه خدا با این چیزها قابل مقابله و قابل جبران
نیست. خدای متعال میفرماید: «إِنَّ اللهَ اشْتَرَىٰ مِنَ الْمُؤْمِنِینَ
أَنفُسَهُمْ وَ أَمْوَالَهُم بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّةَ یُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِ اللهِ
فَیَقْتُلُونَ وَ یُقْتَلُونَ»(۱) آنچه در برابر مجاهدت در راه خدا وجود دارد و خدای
متعال در مقابل تقدیم کردن و روی دست گرفتن جان و مال در راه خدا قرار داده، بهشت است،
رضای خدا است. آن چیزهایی که در دست و بال ما است -چه تشکّر زبان

امام خامنه ای مدظله العالی:مراسم #اربعین را هرچه می توانید و می توانیم باید #پربار تر و #معنوی تر کنیم. اهل فکر، اهل #فرهنگ، اهل اقدام فرهنگی و فکری برای این حرکت عظیم بنشینند و برنامه ریزی کنند.

از امام سجاد(ع) نقل شده است:«اَشْکَرُکم لِله اَشْکَرُکم للنّاس»شکرگزارترین شما نسبت به خدا، کسی است که نسبت به مردم سپاسگزارتر باشد.عطش زائران را با لیوان آبی برطرف می کنند.عطش فرهنگی کشور زخم خورده عراق را به توصیه امیرالمومنین با کتاب برطرف
 حضرت استاد صمدی آملی ، در شرح رساله ی نهج الولایة:
سِباحت در عربی از « سَبَحَ » است.
سُبحه شناگری است. الآن ما در هوا در شناگری هستیم. همانطوری ک ماهیها در قعر آب دریایند؛ ما هم در قعر دریای هواییم. منتها آنها در دریای آب زندگی می کنند، ما در دریای هوا زندگی می کنیم. ک اگر کسی 21 فرسخ از این منطقه بالای سر ما بالاتر برود ک دیگر فوق هوا را طی بفرماید؛ مثل یک کشتی می ماند ک روی دریا در حرکت است؛ او هم روی هوای دریا در حرکت است و ما را ک در این پایین می
شرح_دروس_معرفت_نفس 
استاد_صمدی_آملی
 حالا از اینجا تفسیرِ انفسی را شروع می فرمایند که مبادا دنبال این باشی که واقعا چهارتا مرغ را بگیری و بکشی ؛ خیر؛ آن چهارتا مرغ در درون حضرتعالی هستند.
ترا هر چهارمرغ اندر نهاد است                   
 که روحت از عروجش اوفتادست
 این چهار صفتِ حیوانی در درونِ خودت هست، این کشتن هنر است نه اینکه تفنگ بدست بگیری و یک کرکس را بیندازی؛ خیر.
به شکارِ حیوانِ بیشه رفتن هنر نیست. یک سنگ برداری و در روز عرفا
تقویم شیعه
دوازدهم صفر
حکمین در صفین
صبح دوازدهم یا سیزدهم ماه صفر سال ۳۸ هجری قمری، لشکر امیر المومنین علیه السلام مهیای جنگ شدند، اما عمرو عاص حیله نمود و دستور داد تا قرآن‌ها را بر سر نیزه کنند. صفوف جلوی لشکر کفر ورق‌هایی از قرآن و در دیگر صفوف هر کس هر چه داشت بر سر نیزه کرد !! و فریاد می‌زدند: «لا حُکم إلاّ لِله» ! منافقین مانند اشعث بن قیس، با تضعیف روحیه‌ی لشکر حضرت آنان را به اختیار حکمین ترغیب کردند. هر چه امیر المومنین علیه السلام ف
نوجوان خامنه‌ای در نماهنگ «پاداش مجاهدت در راه خدا» بیانات رهبر انقلاب در مراسم اعطای نشان عالی ذوالفقار به سرلشکر قاسم سلیمانی را مرور می‌کند.متن بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:بسم الله الرّحمن الرّحیم مجاهدتهای در راه خدا با این چیزها قابل مقابله و قابل جبران نیست. خدای متعال میفرماید: «إِنَّ اللهَ اشْتَرَىٰ مِنَ الْمُؤْمِنِینَ أَنفُسَهُمْ وَ أَمْوَالَهُم بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّةَ یُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِ اللهِ فَیَقْتُلُونَ و
برنامه 
برنامه

به نام ِ خداو به تسلیت ِ این مصیبت ِ بزرگ ، سلام
بعضی روزا دلت میخواد یه جاهایی باشی که نیستی
بعضی وقتا دلت بدونه این که بدونی چرا .. تنگ میشه
یه دلتنگی ای که شاید خودتم دلیلش ُ ندونی
دلیلش ُ ندونی تا اون موقعی که نگاهی به تقویم میندازی و میفهمی که این احساس ِ دلتنگی از کجاست
حضرت امام صادق ع فرمودن : شیعیان ی ما حتی اگر در سرزمینی دور از زمان و مکان باشند در ایام ِ شهادت و مصیبت ِ ما .. دلهاشون بی آن که بدا
تقویم شیعه
بیست و دوم ذی الحجه
شهادت میثم تمار رحمه الله
در این روز در سال ۶۰ هجری قمری جناب میثم تمار رضوان الله علیه به دلیل وفاداری به امام حسین علیه السلام به دست ابن زیاد لعنه الله به دار آویخته شد و به شهادت رسید. تاریخ شهادت میثم ۱۹ ذی الحجه و روز عاشورا نیز نقل شده است.
ابو مسلم میثم تمار بن یحیی التمار عجمی، چون خرما فروش بود ملقب به «تمار» شد. از یاران و صحابی باوفا و دوستان و شیعیان خاص حضرت امیر المومنین علیه السلام بود، صاحب علم منا
خدای متعال در ارتباط با نزدیک‌بودن به بندگان و استجابت دعای آنان خطاب به پیامبر اسلام(ص) فرمود: «وَ إِذا سَأَلَکَ عِبادِی عَنِّی فَإِنِّی قَرِیبٌ أُجِیبُ دَعْوَةَ الدَّاعِ إِذا دَعانِ»؛و هنگامى که بندگان من، از تو در باره من سؤال کنند، من نزدیکم، دعاى دعاکننده را، هنگامى که مرا می‌خواند، پاسخ می‌دهم، پس باید دعوت مرا بپذیرند، و به من ایمان بیاورند، تا راه یابند (و به مقصد برسند).
فیلمی که تقدیم حضور تان میشود فیلمی با ژانر مدهبی و معنی گ
《النَّبِیُّ اَولی بِالمُومنینَ مِن اَنفُسِهِم وَ اَزوَاجُهُ اُمَّهتُهُم》    پیامبر برتر است نسبت به مؤمنان از خودشان و همسرانش مادران مؤمنان هستند
《فَضلُ عائشةَ علی النساءِکَفَضلِ الثَّریدِ علی سائِرِالطعامِ‌》
فضلیت و برتری حضرت عایشه بر سایر زنان مانند ترید است بر بقیه غذاها

(اسم و نسب حضرت عایشه صدیقه ‌(رض))
وی بانو عایشه دختر پیشوای اکبر،حضرت ابوبکر صدّیق (رض) مادر مؤمنان، همسر محمّدپیامبر(ص‌) فقیه ترین و عال
《النَّبِیُّ اَولی بِالمُومنینَ مِن اَنفُسِهِم وَ اَزوَاجُهُ اُمَّهتُهُم》    پیامبر برتر است نسبت به مؤمنان از خودشان و همسرانش مادران مؤمنان هستند

وی بانو عایشه دختر پیشوای اکبر،حضرت ابوبکر صدّیق (رض) مادر مؤمنان، همسر محمّدپیامبر(ص‌) فقیه ترین و عال

الْحَمْدُ لِلَّهِ‌ رَبِ‌ الْعَالَمِینَ‌

ستایش مخصوص خداوندی است که پروردگار جهانیان است.

واژه نگاشت:
«رَبِّ»: پروردگار. مصدری است به معنی تربیت، و در اینجا در معنی اسم
فاعل، یعنی مربّی به کار رفته است، و صفت (الله) می‌باشد. «الْعَالَمِینَ»:
جهانیان، جهانها. هر صنفی از اصناف آفریدگان. اسم آلت است و به معنی آنچه خدا بدان
شناخته شود. از راه تغلیب به صورت جمع مذکّر سالم با (ین) جمع بسته شده است.

نکته ها و پیام ها:

۱ - همه
ستایشها از آن خداوند
1-12. مفاهیم کلیدی1-12-1 حقواژۀ حق در لغت به معناى ثبوت و ثابت[1] و ضدّ باطل آمده است.[2] راغب می گوید: اصل حقّ بمعنى مطابقت و موافقت است.[3] صاحب مجمع گوید: حقّ آنست که شى ء در موقع خود واقع شود.[4] سخن مجمع عبارت اخراى قول راغب است پس معناى حقّ مطابقت و وقوع شى ء در محل خویش است و آن در تمام مصادیق قابل تطبیق است. لغت نامه دهخدا معانى متعددى براى این واژه ذکر می کند ازجمله : راست کردن سخن، درست کردن وعده، یقین نمودن، ثابت شدن، غلبه کردن به حق، موجود ثابت

سلام.میگن امام زمان با حضرت خضر برمیگرده.حضرت خضر اخلاق عجیبی داره. حضرت موسی رو که مثل خودش پیامبر بود نتونست تحمل کنه. امام زمان ما رو چه جوری تحمل میکنه?
منظور شما از اخلاق عجیبی دارد، معلوم نیست!! حضرت خضر اخلاق عجیبی ندارد ؛ بلکه عادی و حکیمانه است و تنها حضرت موسی از راز اقدامات او خبر نداشت! در مورد حضرت خضر آنچه از قرآن کریم و روایات به دست می آید اینچنین است:در قرآن کریم به صراحت نام حضرت خضر نیامده است جز آنکه در سوره کهف داستان مصا
·       
یادداشت هفته:

کدام
تفکر، چاره‌ی مشکلات کشور است؟

سرانجام
این دو تفکر را ببینید

پیروزی هایمان
محصول «تفکر انقلابی و مقاومت»، و شکست هایمان محصول «تفکر غربگرایی و سازش» بوده
است

·  ثمره تفکر مقاومت

سردار سرلشکر قاسم سلیمانی
اولین فرماندهی است که پس از انقلاب اسلامی، مفتخر به دریافت نشان عالی ذوالفقار
شده است. فرمانده معظّم کل قوا حضرت امام خامنه ای در مراسم اعطای این نشان به
سردار سلیمانی فرمودند: «آنچه در برابر مجاهدت د
بنام خالق عشق

مقدمهرجب، هفتمین ماه سال قمری است که در اسلام
به آن اهمیت ویژه‌ای داده شده و در شمار ماه‌های پرفضیلتْ و یکی از چهارماه
برخوردار از حرمت و قداست ویژه است. رجب، ماهی است که در آنْ بندگان و
مؤمنان و ره‌پویان، خود را برای شرکت در مهمانی بزرگ خداوند آماده می‌کنند.
ماهِ زدودن غبار تیرگی از روح و جان، ماهِ تمرین حضور و توجه به بیشتر به
معنویات، و ماه بندگی و فرمان‌بری و در نهایتْ سرآغاز اُنس و الفتی جانانه
به پرورد

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها