نتایج جستجو برای عبارت :

دعای توسل دیگر به امام عصر ارواحنا فداه

{ادعیه و زیارات مهدوی - شماره 27}

دعای توسل دیگر به امام عصر ارواحنا فداه

روایت شده است، هر که غم یا گرفتاری سختی به او برسد، هفتاد مرتبه باید بگوید:
یا اَللهُ یا مُحَمَّدُ یا فاطمَةُ یا صاحِبَ الزَّمانِ، أَدرِکنی وَ لاتُهلِکنی

(کتاب صحیفه مهدیه)

عکس نوشته در ادامه مطلب 
ادامه مطلب
از وظایف مردم و عاشقان امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف انتظار است. همانطور که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم می فرمایند: برترین اعمال امت من انتظار فرج است.
طبیعی است که وقتی معشوق از عاشق جدا باشد، عاشق انتظار اورا می کشد، حال که ما ادعای عشق به امام زمان ارواحنا فداه را هم داریم.
پس بیایید واقعا منتظر باشیم. 
راز اتصال به امام زمان چیست⁉️
( قسمت اول)
یکی از سوالات خیلی کلیدی و مهمی که در مورد امام عصر ارواحنا فدا باید برای همه ما مطرح بشود؛ عبارت است از اینکه راه اتصال به امام عصر ارواحنا فدا چه در زمان غیبت، و چه در زمان ظهور و حضورشان چیست؟
ادامه مطلب
نیمه‌ شعبان، میلاد مبارک حضرت بقیّة‌الله (ارواحنا ‌فداه) است. شب و روز واقعاً مبارکی است. علاوه‌ بر این، خود شب نیمه‌ [شعبان]، یک شب بسیار باعظمت است. شب نیمه‌ ماه شعبان را با دعا، با توسّل، با ذکر، با یاد خدا طراوت ببخشید. با خدا حرف بزنید.
۱۳۹۶/۲/۱۷-رهبر انقلاب

امروز بی‌عدالتی در دنیا از علم تغذیه میکند؛ یعنی علمِ پیشرفته در خدمت بی‌عدالتی است، در خدمت جنگ‌افروزی است، در خدمت تصرّف سرزمین‌های دیگران است، در خدمت سلطه‌ی بر ملّتها است؛ پس علم این گره‌ها را دیگر نمیتواند باز بکند؛ اینها احتیاج دارد به یک قدرت معنوی، قدرت الهی، دست پُرقدرتِ امام معصوم که او بتواند این کارها را انجام بدهد؛ لذا مأموریّت بزرگ حضرت بقیّة‌الله (ارواحنا فداه) عبارت است از «یَملَأُ اللَهُ بِهِ الاَرضَ قِسطاً وَ عَدلا
#حدیث_مهدوی 
امام صادق(ع)
«اذا اجتمعت ثلاثة اسماء متوالیة: محمد و علی و الحسن فالرابع القائم (علیه‌السلام)».
-«هنگامی که سه نام: محمد و علی و حسن (علیه‌السلام)، پشت سر هم قرار گرفت، چهارمی آنها قائم (ارواحنا فداه) می باشد».
کمال الدین صدوق/ ص333
بخشی از پیام مقام معظم رهبری به مناسبت شروع سال جدید:
 از خدای متعال میخواهیم که این سال را سال پیروزی‌های بزرگ قرار بدهد و به حضرت بقیّةالله (ارواحنا فداه) که ناخدای این کشتی او است، عرض میکنیم که کشورِ خودش را به ساحل نجات برساند، مردم مؤمن ایران را حمایت کند، کمک کند.
اللهم عجل لولیک الفرج 
#حدیث_مهدوی 
امام حسن عسگری(ع)
«هنگامی که حضرت بقیة الله ارواحنا فداه متولد شد، امام حسن عسکری علیه‌السلام فرمود: کسی را به سوی «ابو عمرو» بفرستید. هنگامیکه (عثمان بن سعید) به خدمت آقا رسید، فرمود:«اشتر عشرة الاف رطل خزا و عشرة الاف رطل لحما، و فرقه و احسبه علی بنی هاشم، وعق عنه بکذا و کذا شاة».«10000 رطل نان بخر، و 10000 رطل گوشت بخر، و آن‌ها را در میان بنی هاشم تقسیم کن و انعام کن، و این مقدار گوسفند تهیه کرده، عقیقه ی او قرار بده».
اثباة الهدی/ ج3/
《بسم الله الرحمن الرحیم》
#ما همه با هم هستیم
بمیمنت هماهنگ شدن با مسجد جمکران:
  طرح  #پویش جهانی استغاثه به امام عصر ارواحنا فداهبرای ایجاد تمدن نوین اسلامی
و بجهت همدلی حرکتهای ولایی مهدوی و اینکه استغاثه ها در معرض هیچ ابهام و شک و شبهه ای قرار نگیرند آنرا از حالت چله نشینی و تعیین وقتی خاص در آوردیم
❌ فراخوان:
✅ از شب نیمه شعبان تا فرج مولایمان
✅ در کنار تزکیه نفس✅ هر روز به نیابت یک شهید✅ زیارت عاشورا, دعای فرج, دعای هفتم صحیفه سجادیه
#حدیث_مهدوی 
امام حسن عسگری(ع)
«قد وضع بنو امیة و بنو العباس سیوفهم لعلتین: احدهما انهم کانوا یعلمون لیس لهم فی الخلافة حق، فیخافون من ادعائنا ایاها و تستقر فی مرکزها، و ثانیهما انهم قد وقفوا من الأخبار المتواترة علی ان زوال ملک الجبابرة و الظلمة علی ید القائم منا، و کانوا لا یشکون انهم من الجبارة و الظلمة، فسعوا فی قتل اهل بیت رسول الله و ابادة نسله طمعا منهم فی الوصول الی منع تولد القائم او قتله، فابی الله ان یکشف امره لواحد منهم الا ان یتم

در زمان جنگ جهانی اول، هجوم دولت های روس و انگلیس به ایران اوج گرفته بود و آیت الله نائینی بسیار نگران و پریشان که وضع شیعیان به کجا می رسد. در همین موقعیت شبی به امام عصر ارواحنا فداه متوسل شده و در حال توسل و گریه و ناراحتی به خواب می روند... 
در عالم رویا می بیند: دیواری به شکل نقشه ایران ترک برداشته و در حال افتادن است. در زیر این دیوار یک عده زن و بچه نشسته اند و نزدیک است دیوار بر سر اینها خراب شود. مرحوم نائینی رحمة الله علیه وقتی این ص
#دوستان عزیزی که نماز و روزه و ختم قرآن قضای اموات(ره) برگردنشان میباشد می توانند با مراجعه به منوهای بالای صفحه وبلاگ وارد گزینه نماز و روزه استیجاری شوند واین دین بزرگ را از خود ساقط کنند..  /\   /\

#حدیث_مهدوی 
امام صادق(ع)
«اذا اجتمعت ثلاثة اسماء متوالیة: محمد و علی و الحسن فالرابع القائم (علیه‌السلام)».
-«هنگامی که سه نام: محمد و علی و حسن (علیه‌السلام)، پشت سر هم قرار گرفت، چهارمی آنها قائم (ارواحنا فداه) می باشد».
کمال الدین صدوق/ ص333
#حدیث_مهدوی
امام صادق(ع)
کمال الدین صدوق/ ص333
این گام دوم، انقلاب را 《به آرمان بزرگش که ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی (ارواحنا فداه) هست》 نزدیک خواهد کرد.
بیانیه گام دوم انقلاب را با دقت خوانده‌ای؟ خط به خط آن پر است از واژه‌های کلیدی و مهم که باید به تک تک ‌شان پرداخت... #خودسازی #جامعه پردازی #تمدن_سازی #معنویت_و_اخلاق #سبک_زندگی
برای انسانیت و تعالی آماده‌ای؟
برای طلوع خورشید؟
برای ظهور؟...
حقیقت توسل
بخش سوم

۳- توسل به عمل صالح
سومین سبب توسل به عمل صالح است که مورد پذیرش همه مسلمانان می باشد انسان می تواند به عملی که آن را فقط برای خدا انجام داده متوسل شود تا دعایش مستجاب گردد امیرالمومنین علی بن ابیطالب علیه السلام در نهج البلاغه می فرماید:<<إنّ أفضل ما توسل به المتوسلون إلی اللّه تعالی الإیمان به وبه رسوله والجهاد فی سبیله  ....  وأقام الصلاة  ...  و إیتاءالزکاة  ....  وصوم  ...  و حج البیت  ..... >> ( قطعاً بهترین وسیله ای ک
#حدیث_مهدوی 
امام صادق(ع)
«یزجر الناس قبل قیام القائم عن معاصیهم بنار یظهر فی السماء و حمره تجلل السماء، و خسف ببغداد و خسف ببلد البصرة، و دماء تسفک بها، و خراب دورها، و فناء یقع فی اهلها، و شمول اهل العراق خوف لا یکون معه قرار».

- «پیش از قیام قائم (ارواحنا فداه) مردم به وسائلی از گناه ترسانیده می شوند:1- به وسیله ی آتشی که در آسمان ظاهر می شود.2- به وسیله ی سرخی فراگیری که آسمان را فرامی گیرد.3- به وسیله ی خسفی در بغداد.4- به وسیله ی خسفی در شهر بصر
حضرت مهدی (ارواحنا فداه و عجّل اللَّه تعالی فرجه) در صحاح سته حتمی بودن خروج مهدی ( ع ) اینکه مهدی ( ع ) خواهد آمد امری است که شیعه و سنّی بر آن اتّفاق دارند و حتّی غیر مسلمانان نیز در کتابهایشان مژده یک نجات دهنده را در آخرالزّمان به پیروانشان داده اند ...
ادامه مطلب
هر لایک و فالوویی که در محیط شبکه های مجازی از جمله اینستاگرام صورت می گیرد از دو حال خارج نیست یا لله است و یا للشیطان و این برای هر دو طرف است یعنی هم لایک شونده باید دقت داشته باشد که لایکهای شیطانی دامن گیر او نشود و هم لایک کننده باید دقت کند که برای شیطان چیزی را لایک نکند و در دام شیطان نیفتد. لذا مراقب باشیم لایکهایی که به دست می آوریم الهی باشد و فالور هایمان الهی باشند و تعداد لایک و فالور برایمان مهم نباشد بلکه الهی بودن آنها برایمان
#دوستان عزیزی که نماز و روزه و ختم قرآن قضای اموات(ره) برگردنشان میباشد می توانند با مراجعه به منوهای بالای صفحه وبلاگ وارد گزینه نماز و روزه استیجاری شوند واین دین بزرگ را از خود ساقط کنند..  /\   /\

#حدیث_مهدوی 
امام مهدی از دیدگاه امام صادق(ع)
«یزجر الناس قبل قیام القائم عن معاصیهم بنار یظهر فی السماء و حمره تجلل السماء، و خسف ببغداد و خسف ببلد البصرة، و دماء تسفک بها، و خراب دورها، و فناء یقع فی اهلها، و شمول اهل العراق خوف لا یکون معه قرار».
امام زمان (عج) صاحب کشور ماست

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیام نوروزی به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ با اشاره به شیوع بیماری کرونا فرمودند: «از خدای متعال میخواهیم که این سال را سال پیروزی‌های بزرگ قرار بدهد و به حضرت بقیّةالله (ارواحنا فداه) که ناخدای این کشتی او است، عرض میکنیم که کشورِ خودش را به ساحل نجات برساند، مردم مؤمن ایران را حمایت کند، کمک کند.»به همین مناسبت پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR، گفتاری از آیت الله محمدعلی جاودان درباره توسل ب
#حدیث_مهدوی
امام صادق
کمال الدین صدوق/ ص333
یا حضرت بقیه لله ارواحنا فداه:

یادینده  غم مهلتی تیکنمیشده آسوده اولدیگ بیردم؟
گشدیم بو دنیادن گلدیم یوخونه وجودیمه وردین دم.
نقدر دا گشسین دوباره سن منیمدن با هم بو یرده
اآلله منیم سهمیم بو عالمدن اولسه فقط او بیر دم
حضرت عباسی دءیم تمام دارایی ده اله او بیر دم
داها الله دن هچ ایستمز که تمام عشق هرنه آدم
یا حضرت بقیه لله ارواحنا فداه:
یادینده  غم مهلتی تیکنمیشده آسوده اولدیگ بیردم؟
گشدیم بو دنیادن گلدیم یوخونه وجودیمه وردین دم.
نقدر دا گچسین دوباره سن منیمدن با هم بو یرده
اآلله منیم سهمیم بو عالمدن اولسه فقط او بیر دم
حضرت عباسی دءیم تمام دارایی ده اله او بیر دم
داها الله دن هچ ایستمز که تمام عشق هرنه آدم
توسل عالم اهل تسنن به امام باقر علیه السلام
ابن فرحون مالکی از علمای اهل تسنن و قاضی شهر مدینه در قرن هشتم هجری قمری، پس از آنکه توسل به ائمه بقیع علیهم السلام را برای رفع حاجات توصیه می‌کند، در باره توسل به امام محمد باقر علیه السلام می‌نویسد:
السلام علیك یا سیدی أبا جعفر الباقر، والسلام علیك یا ذا الشرف الأصیل والفضل الجلیل، السلام علیك یا ابن زین العابدین السلام علیك یا فخر العلماء العاملین، السلام علیك ورحمة الله وبركاته.
سلام بر تو ا
از میان انبوه آثار منتشر شده در عرصه مهدویت، این 20 کتاب هر کدام در موضوع خود جزو بهترین ها هستند، همراه با سیر مطالعاتی متناسب به مشتاقان حضرت تقدیم می گردد.
به مناسبت سالروز آغاز امامت حضرت حجت ارواحنا فداه، در این مجموعه سعی شده تا در موضوعات مختلف مهدویت و برای اقشار مختلف و در سطوح گوناگون، برترین کتب مهدویت به مشتاقان حضرت حجت عج الله تعالی فرجه الشریف پیشنهاد گردد. إن شاء الله این مجموعه به زودی، در موضوعات جدید و با کتب جدید به روز رس
#حدیث_مهدوی 
امام کاظم(ع)
«یقم القائم بلاسفیانی؟ ان امر القائم حتم من الله، و امر السفیانی حتم من الله، و لا یکون قائم الا بسفیانی قلت: جعلت فداک فیکون فی هذه السنة؟ قال: ما شاء الله. قلت: یکون فی السنة التی یلیها؟ قال: یفعل الله ما یشاء».
«مگر ممکن است که بدون خروج سفیانی، قائم (عجل الله فرجه) قیام کند؟! نه هرگز. ظهور قائم (ارواحنا فداه) از طرف خدا حتمی است و خروج سفیانی نیز از طرف خدا قطعی است، هرگز قائم (علیه‌السلام) بدون سفیانی نخواهد بود».ابن
در فرازی از زیارت نامه حضرت مهدی(عج) می خوانیم: « السلام علی ربیع الانام» سلام بر مهدی، بهار بشریت
حضرت صاحب الامر ارواحنا فداه  مانند باران بهاری، قلب های پژمرده را که به واسطه گناه افسرده شده اند نشاط و شادابی می بخشد، برای همین هر پدیده ای بخواهد زنده شود و شادابی معنوی و کمال و بصیرت را کسب کند باید از وجود امام زمان (عج) بهره ببرد و اساساً بهار، فصل روی آوردن به آستان مبارک امام مهدی(عج) است.
 اینک که در ماه پر فیض رجب، ماه استغفار و  آمرزش
#حدیث_مهدوی 
امام محمد باقر(ع)
«اذا استولی السفیانی علی الکور الخمس، فعدوا له تسعة اشهر».
«هنگامی که سفیانی بر پنج شهر تسلط یافت، نه ماه بشمارید».

معنای این حدیث به قرینه ی احادیث فراوانی که ظهور حضرت بقیة الله روحی فداه را با خروج سفیانی در یک سال می داند، این است که نه ماه بعد از خروج سفیانی، آن مهر تابان ظهور خواهد کرد.عقد الدرر/ ص86در حدیث دیگری از امام صادق علیه‌السلام اسامی شهرهای پنجگانه چنین آمده است:1- دمشق    2- حمص    3- فلسطین     4- ا
#حدیث_مهدوی 
امام محمد باقر(ع)
«اذا استولی السفیانی علی الکور الخمس، فعدوا له تسعة اشهر».

«هنگامی که سفیانی بر پنج شهر تسلط یافت، نه ماه بشمارید».

معنای این حدیث به قرینه ی احادیث فراوانی که ظهور حضرت بقیة الله روحی فداه را با خروج سفیانی در یک سال می داند، این است که نه ماه بعد از خروج سفیانی، آن مهر تابان ظهور خواهد کرد.عقد الدرر/ ص86در حدیث دیگری از امام صادق علیه‌السلام اسامی شهرهای پنجگانه چنین آمده است:1- دمشق    2- حمص    3- فلسطین     4-
بسم الله الرحمن الرحیم
شهادت سردار بزرگ اسلام، سپهبد حاج قاسم سلیمانی را به حضرت امام عصر ارواحنا فداه، رهبر فرزانه انقلاب، مردم شریف و همیشه در صحنه ایران و خانواده محترم ایشان تبریک و تسلیت می‌گویم. ان شاءالله که خون این شهید بلند مرتبه، موجب به رویش های بسیار خواهد بود، همانطور که در همین ابتدای امر، بسیاری از دلها را زنده و بیدار کرد. من نیز همچون سایر مردم آزادیخواه ایران، خواهان #انتقام_سخت از مسببان این امر هستم و لبیک گویان به دنبا
پرده اول:
سیّد حلاوی یک قصیده شکواییه ای ساخت که در آن به امام زمان ( ارواحنا فداه ) شکایتها دارد : یاابن العسگری کجا هستید؟ شیعیان شما را آزار می کنند. فلان دسته از شیعیانت گرفتار شده اند و دچار رنج و شکنج و بلا محنت هستند. در این اشعار بلاهایی که بر شیعیان مختلف رخ داده است به نظم کشیده شده است. این اشعار را این طرف و آن طرف در دو سه جلسه خوانده بود.
پرده دوم:
امام مهدی به دو عالِم از نجف فرمود به سید حلاوی بگویید: اینقدر دلم را نسوزان و سینه‌ام ر
بسم الله الرحمن الرحیم
إِنَّا للّه وإِنّا إِلَیهِ رَاجِعُونَ
شهادت سردار بزرگ اسلام، سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همراهان او را به حضرت امام عصر ارواحنا فداه، رهبر فرزانه انقلاب، مردم شریف و حماسه آفرین ایران و خانواده‌های محترم ایشان تبریک و تسلیت می‌گویم. ان شاءالله که خون این شهید بلند مرتبه، موجب به رویش های بسیار خواهد بود، همانطور که در همین ابتدای امر، بسیاری از دلها را زنده و بیدار کرد. من نیز همچون سایر مردم آزادیخواه ایران، خواهان
اهمیت بیداری و یقظه
برای این که دچار غفلت نشویم باید شب و روز به فکر پاکی و سلامت روح خود باشیم. غفلت یکی از بیماری‌های بسیار خطرناک روحی است و قطعاً یکی از مهمترین عوامل تأخیر در ظهور حضرت ولیعصر ارواحنا فداه همین غفلت و بی‌توجهی نسبت به آلودگی‌ها و امراض روحی و سهل‌انگاری در معالجه و درمان روح آن است.
 رهبر انقلاب اسلامی:
حقیقتاً روحیّه‌ى انتظار و روحیّه‌ى ارتباط با ولىّ‌عصر ارواحنا فداه و منتظر ظهور بودن و منتظر آن روز بودن، یکى از بزرگ‌ترین دریچه‌هاى فرج براى جامعه‌ى اسلامى است.
دریافت صوت 
حجم: 600 کیلوبایت   مدت: 1 دقیقه 
بسم الله الرحمن الرحیم
شهادت سردار بزرگ اسلام، سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همراهان او را به حضرت امام عصر ارواحنا فداه، رهبر فرزانه انقلاب، مردم شریف و حماسه آفرین ایران و خانواده‌های محترم ایشان تبریک و تسلیت می‌گویم. ان شاءالله که خون این شهید بلند مرتبه، موجب رویش های بسیار خواهد بود، همانطور که در همین ابتدای امر، بسیاری از دلها را زنده و بیدار و بسیار دیگری را بیدارتر کرد. من نیز همچون سایر مردم آز

باسمه تعالینیایشدعای توسلغزل۱
شفیع و هادی پیر و جوان از جور وخسرانحسین ابن علی گردیده سالار  شهیدان
مقام اولیا و انبیا در راس هستی استتوسل کن که آنها جلوه ای از نور و ایمان
رفیع است و بلند و مرتفع هم جای آنهامحبت بر ائمه در دل و در قلب انسان
بود چندین دعا در نحوه و نام توسلروایت ها شده ذکر از نبی و از امامان
ائمه جانشین و حجت حق بر زمین اندتوسل جو که منجی بشر هستند هر آن
دعای دیگران در حق انسان مستجاب استائمه پاک و معصوم اند، تو سل کن به آنا
معتقدین به ظهور ولیّ‌عصر و وجود ولیّ‌عصر (ارواحنا فداه) هیچ‌گاه دچار ناامیدی و یأس نمیشوند، و میدانند که قطعاً این خورشید طلوع خواهد کرد و این تاریکی‌ها و این سیاهی‌ها را برطرف خواهد کرد.
دریافت فیلم 
حجم: 4 مگابایت      مدت: 2 دقیقه
بسم الله الرحمن الرحیم
شهادت سردار بزرگ اسلام، سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همراهان او را به حضرت امام عصر ارواحنا فداه، رهبر فرزانه انقلاب، مردم شریف و حماسه آفرین ایران و خانواده‌های محترم ایشان تبریک و تسلیت می‌گویم. ان شاءالله که خون این شهید بلند مرتبه، موجب رویش های بسیار خواهد بود، همانطور که در همین ابتدای امر، بسیاری از دلها را زنده و بیدار و بسیار دیگری را بیدارتر کرد. من نیز همچون سایر مردم آز
بسم الله الرحمن الرحیم
شهادت سردار بزرگ اسلام، سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همراهان ایشان را به حضرت امام عصر ارواحنا فداه، رهبر فرزانه انقلاب، مردم شریف و حماسه آفرین ایران و خانواده‌های محترم این بزرگواران تبریک و تسلیت می‌گویم. ان شاءالله که خون این شهید بلند مرتبه، موجب رویش های بسیار خواهد بود، همانطور که در همین ابتدای امر، بسیاری از دلها را زنده و بیدار و بسیار دیگری را بیدارتر کرد. من نیز همچون
بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیمبرگرد که بر بهارمان می خندندیک عده به حال زارمان می خندندبرگرد، علی چشم به راه است هنوزاسرار دلش در دل چاه است هنوز
یا مقلّب القلوب و الأبصار. یا مدبّر اللّیل و النّهار. یا محوّل الحول و الأحوال. حوّل حالنا الی احسن الحال.السَّلامُ عَلَیْکَ یَا أَمِیرَ الْمُؤْمِنِینَ السَّلامُ عَلَیْکَ یَا یَعْسُوبَ الدِّینِ عَلِىَّ بْنَ أَبیطالِبٍ وَ رَحْمَةُ اللَّهِ وَ بَرَکَاتُهُ و السّلام علی ولیّ الله الأعظم، ارواحنا ف
سلام
در حیاط مسجد مقدس جمکران مشغول دعا و مناجات و توسل به محضر حضرت بقیه الله (روحی فداه) بودم که ناگهان سیدی با عظمت را دیدم با خود گفتم این سید از راه رسیده و شاید تشنه باشد به طرف او رفتم و لیوان آبی که در دستم بود به ایشان دادم . . .
وقتی لیوان را به ایشان دادم از او خواستم برای فرج امام زمان (ع) دعا بفرمانید.ایشان پس از نوشیدن آب لیوان را به من پس داده و فرمودند: شیعیان ما به اندازه آب خوردنی ما را نمی خواهند اگر بخواهند دعا میکنند و فرج ما می ر
رهبر معظم انقلاب:
سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیبه شهیدان، روح مطهر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم، و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیةالله ارواحنا فداه و به روح مطهر خود او تبریک و به ملت ایران تسلیت عرض میکنم. او ن
در بخش پایانی فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام حامنه ای(مدظله العالی) خطاب به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح که دیروز منتشر شد، از عبارت پر معنی زیر استفاده شد:
امید است با هدایت الهی و پشتیبانی ویژه‌ی حضرت بقیة‌الله ارواحنا فداه ملت ایران همواره پیروز و برخوردار از امنیت و سلامت باشند.
ان شا الله با عنایت حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) این بیماری را مهار کنیم. این انقلاب و این کشور همواره با عنایت اهلبیت (علیهم ا
حقیقت توسل و اقسام آن

بخش اول
مقدمه
یکی از مسائل اختلافی بین مسلمانان و وهابیان بحث توسل به ارواح اولیای الهی است که وهابیان با شتابزدگی و بدون فهم حقیقت توسل راه خود را از سایر مسلمانان جدا کرده و این کار را شرکت تلقی می‌کنند برای بیان حقیقت توسل به چند اصل اعتقادی را که در آیات و روایات آمده است تبیین می کنیم

توسل
توسل در لغت از ماده^ وسل ^و به معنای وسیله قرار دادن چیزی برای رسیدن به مقصود است[1]منظور از توسل در اصطلاح شرعی همان واسطه قر
#حدیث_مهدوی
کلام امام زمان
انا صاحب الحق، لیس هذا اوان ظهوری، و قد بقی مده من الزمان.علامة ظهور امری کثرة الهرج و المرج و الفتن، و آتی مکة فاکون فی مسجد الحرام، فیقال: انصبوا لنا اماما. و یکثر الکلام حتی یقدم رجل من الناس فینظر فی وجهی ثم یقول: یا معشر الناس «هذا المهدی» انظروا الیه».
ای شیعه ما 
«من صاحب حقم، ولی اکنون هنگام ظهور نیست، مدتی از زمان باقی است». عرضه داشتند امر شما کی ظاهر می شود؟ فرمودند:« نشانه ی ظهور من، کثرت هرج و مرج و فتنه ها
#حدیث_مهدویت
امام حسن مجتبی
... أما علمتم انّه ما منّا أحد الا ویقع فی عنقه بیعة لطاغیة زمانه إلاّ القائم الذی یصلّی روح الله عیسی بن مریم خلفه، فإنّ اللّه عزّ وجلّ یخفی ولادته ویغیب شخصه لئلاّ یکون لأحد فی عنقه بیعة إذا خرج ذاک التاسع من ولد أخی الحسین ابن سیدة الاماء یطیل اللّه عمره فی غیبته، ثمّ یظهره بقدرته فی صورة شابٍّ ابن دون أربعین سنة، ذلک لیعلم انّ اللّه علی کل شیء قدیر.
مردم! آیا نمی‌دانستید که هر کدام از ما خاندان وحی و رسالت مجبور
هوالمحبوب
▫️در این بخش از روزگار که همه جهانیان، در سیطره امتحان الهی و آزمایشی بزرگ از سوی محبوبی کریم قرار گرفته‌اند و یقینا در پس این ظاهر تلخ و این بلیه جانکاه بسی شیرین است چنان‌‌که حضرتش فرموده: "عَسَىٰ أَنْ تَکْرَهُوا شَیْئًا وَهُوَ خَیْرٌ لَکُمْ"(بقره ۲۱۶)
▫️شایسته است همه برادران و خواهران ایمانی نکاتی را مورد توجه قرار دهند:
آنچه در این زمینه از همه چیز مهم‌تر است اینکه متذکر عظمت و مقام ربوبی شویم و آگاه به این نکته بسیار مهم
هر لایک و فالوویی که در محیط شبکه های مجازی
از جمله اینستاگرام صورت می گیرد
از دو حال خارج نیست یا لله است و یا للشیطان و
این برای هر دو طرف است یعنی هم لایک شونده باید دقت داشته باشد که لایکهای شیطانی
دامن گیر او نشود و هم لایک کننده باید دقت کند که برای شیطان چیزی را لایک نکند و
در دام شیطان نیفتد. لذا مراقب باشیم لایکهایی که به دست می آوریم الهی باشد و
فالور هایمان الهی باشند و تعداد لایک و فالور برایمان مهم نباشد بلکه الهی بودن
آنها برایمان
#حدیث_مهدوی
امام کاظم(ع)
«یقم القائم بلاسفیانی؟ ان امر القائم حتم من الله، و امر السفیانی حتم من الله، و لا یکون قائم الا بسفیانی قلت: جعلت فداک فیکون فی هذه السنة؟ قال: ما شاء الله. قلت: یکون فی السنة التی یلیها؟ قال: یفعل الله ما یشاء».
«مگر ممکن است که بدون خروج سفیانی، قائم (عجل الله فرجه) قیام کند؟! نه هرگز. ظهور قائم (ارواحنا فداه) از طرف خدا حتمی است و خروج سفیانی نیز از طرف خدا قطعی است، هرگز قائم (علیه‌السلام) بدون سفیانی نخواهد بود».ابن ا
امام حسن مهربان سلام
این نوشته ایست از علی اصغر که چندین سده بعد از شما به این دنیا رسیده
چند شب پیش سالروز تولد شما بود. همین
میخواهم در مورد همین "همین" بنویسم
جرقه ی این حرفها وقتی زده شد که یک توئییت خواندم، که میگفت کسی سال گذشته در روز میلاد شما از بی عائلگی دلگیر بوده و دوستش به او میگوید که بیاید و از شما بخواهد تا شما از خدا برایش بخواهید و حالا امسال همسری دارد و فرزندی در راه...
چی شد دقیقن که از زندگی من کمرنگ شدید؟ چی شد که اهل توسل نی

حضرت استاد [علامه طباطبایی]، علاقه خاصّى به أئمه طاهرین علیهم السلام داشتد. وقتى نام یکى از آنان برده مى شد، اظهار تواضع و ادب در سیمایشان مشهود مى شد و از امام زمان- ارواحنا فداه- تجلیل خاصّى داشتد و مقام و منزلت آنان و حضرت رسول الله و حضرت صدیقه کبرى  را فوق تصوّر مى دانستد. یک نوع خضوع و خشوع واقعى و وجدانى در برابر آنها داشتند و مقام و منزلت آنان را ملکوتى مى دانستد و به سیره و تاریخ آنان واقف بود.

تابستان ها رسمشان این بود که به زیارت حض
حقیقت توسل
بخش سوم

اقسام توسل
با نظر به اینکه چه چیزی در توسل واسطه قرار می گیرد میتوان توسل را به چند دسته تقسیم کرد:
۱- توسل به اسما و صفات الهی که یکی از راه‌های طلب مغفرت از خداوند و استجابت دعا، قسم دادن خداوند به اسما و صفات اوست ترمذی در کتاب خود نقل می کند:
پیامبر صلی الله شنیدند که مردی میگوید:<< اللّهم اِنّی اسئلک بأنّی أشهد أنّک أنت اللّه لا إله إلّا أنت الاحد الصمد الّذی لم یلد ولم یولد ولم یکن له کفواًً أحد >>(خدایا تو را قسم
#حدیث_مهدوی
امیر المومنین(ع)
الا و ان من ادرکها منا یسری فیها به سراج منیر، و یحذو فیها علی مثال الصالحین، لیحل فیها ربقا، و یعتق رقا، و یصدع شعبا، و یشعب صدعا، فی سترة عن الناس لا یبصر القائف اثره، و لو تابع نظره، ثم لیشحذن فیها قوم شحذ القین النصل. تجلی بالتنزیل ابصارهم و یرمی بالتفسیر فی مسامعهم.و یغبقون کأس بعد الصبوح.
هان! همانا هر کس آن روزها را دید، به چراغ نور افشان ما در آن سیر می کند و بر مثال صالحان در پی آن فتنه می افتد. تا در آن گیر و
امام حسن مهربان سلام
جرقه ی این حرفها وقتی زده شد که یک توئییت خواندم، که میگفت کسی سال گذشته در روز میلاد شما از بی عائلگی دلگیر بوده و دوستش به او میگوید که بیاید و از شما بخواهد تا شما از خدا برایش بخواهید و حالا امسال همسری دارد و فرزندی در راه...

✅توسل به معصومین علیهم السلام
مرحوم سید شهاب الدین مرعشی نجفی رحمه اللّٰه در ملاقاتی که با امام زمان داشته آن حضرت توصیه‌هایی به ایشان کرده‌اند از جمله تأکید داشتند که این ذکر را در رکوع های نماز های واجب خصوصاً رکوع آخر خوانده شود: اَللّٰهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ تَرَحَّمُ عَلی عَجزِنا وَ آغْثِنا بِحَقِّهِم.
شیفتگان حضرت مهدی ۱۳۴/۱ و ۱۳۳
وقد بعثک الله لی و کأنی اتذوق شیئاً من الجنة
و خدا تو را برایم فرستاد که گویی چیزی از بهشت را چشیده‌ام
پ.ن:
چنتا سخنرانی خوب:
1.آیا می دانیم هر نفر اختصاصاً و شبانه روزی یک امام دارد؟
http://www.hkashani.com/?p=10566
2.آسیب شناسی؛ چرا ما منتظر نیستیم و در تب انتظار نمی سوزیم؟
http://www.hkashani.com/?p=7774
3.امام زمان ارواحنا فداه هنگام ظهور چگونه خود را معرفی می کند؟
http://www.hkashani.com/?p=9274
4.کرونا؛ عقایدِ ما و مجالسِ دینی
http://www.hkashani.com/?p=11680

دعای توسل را علامه مجلسی در بحارالانوار آورده است و می فرماید این دعا را محمد بن بابویه از ائمه (ع) روایت کرده و گفته است که این دعا را در هیچ امری نخواندم، مگر آن که اثر اجابت آن را به زودی یافتم.
در این دعا با توسل به چهارده معصوم (ع) و واسطه قرار دادن آن‌ها به درگاه خداوند پس از اتمام دعا، حاجت خود را از خدا در خواست می‌کنیم. جملات صدر و ذیل آن چنین است: ”اللهم انی اسئلک و اتوجه الیک بنبیک نبی الرحمة…”‌؛ خدایا من از تو می‌خواهم و روی می‌آو
#حدیث_مهدویت
امیر المومنین
یا بن خیرة الاماء! متی تنتظر؟ ابشر بنصر قریب من رب رحیم، فبأبی و امی من عدة قلیلة اسمائهم فی الأرض مجهولة، قد دان حینئذ ظهورهم. یا عجبا کل العجیب بین جمادی و رجب من جمع و رجب من جمع اشتات و حصد نبات و من اصوات بعد اصوات.
امیرمومنان، علی علیه‌السلام، پس از جنگ نهروان در ضمن یک خطبه در مورد ملاحم به تفصیل سخن گفت و در فرازی خطاب به حضرت ولی عصر ارواحنا فداه فرمود:- ای پسر بهترین کنیزان، تا به کی انتظار باید کشید؟! مژده ب
ما که انتظار فرج داریم، انتظار ظهور حضرت بقیّةالله (ارواحنا فداه) را داریم، باید در این راه تلاش کنیم؛ باید تلاش کنیم در راه ایجاد جامعه‌ی مهدوی؛ هم خودسازی کنیم، هم به قدر توانمان، به قدر امکانمان، دگرسازی کنیم و بتوانیم محیط پیرامونی خود را به هر اندازه‌ای که در وسع و قدرت ما است، به جامعه‌ی مهدوی نزدیک کنیم
توسل و توکل باید با هم باشه 
توسل مثلا متوسل شدن به ایمه و زیارات امامان. مثلا دعای توسل. 
توکل مثل مناجات ها. مراجعه فقط به خدا که خدا همه کاره است. مثلا دعای جوشن کبیر 
محور توحید است. 
هم مناجات و هم زیارات باید باشند. قرآن هم که جای خود.  
کلمه حسبنا الله که محور توحید است دقیقا وسط این آیه مثل نگین می درخشد. 
آیه زیر می گه توکل و توسل با هم (هم خدا چیز می ده هم رسول) اما محور توحید و توکل به خداست (حسبنا الله). اما دوباره در آخر آیه قرآن می گوید ت
شناخت امام زمان (عج) نیاز امروزه بشری
یکی از اولویت های بسیار مهم و سازنده در این دوره زمانی ، خود شناسی است که منجر به شناخت هر چه بیشتر امام زمان (عج) خویش هست تا بتوانیم به سیر و سلوک واقعی برسیم .
به گزارش پایگاه خبری مجمع انصار ولایت عموم مردم در این روزها که در دوران قرنطینه خانگی به سر می برند همزمان با ماه شعبان المعظم فرصتی بسیار ناب بدست آمده تا با نگاهی متفاوت و سازنده به شناخت خود و شناخت امام زمان (عج) خویش بپردازیم .
از این حیث معاون
اللهم عجل لولیک الفرج
‍ #ویروس_کرونا یک پدیده ای بود تا خداوند قیامت را، که مردم فراموشش کردند، یاد آوری کند، عاقبت ما را در #قیامت به تصویر کشیده است. در سوره عبس می فرماید: یَوْمَ یَفِرُّ الْمَرْءُ مِنْ أَخِیهِ ﺭﻭﺯی ﻛﻪ ﺁﺩﻣﻰ ﻓﺮﺍﺭﻣﻰﻛﻨﺪ،ﺍﺯ ﺑﺮﺍﺩﺭﺵ….(٣٤) وَأُمِّهِ وَأَبِیهِ،ﻭﺍﺯﻣﺎﺩﺭﻭﺪﺭﺵ….(٣٥)وَصَاحِبَتِهِ وَبَنِیهِ،ﻭ ﺍﺯﻫﻤﺴﺮﻭﻓﺮﺯﻧﺪﺍﻧﺶ(٣٦) 〽️الآن رفتار مردم شبیه روز قیامت، یعنی آینده است که در انتظار، آنهاست، 〽
بسم‌­الله‌الرّحمن‌الرّحیم
و الحمدلله ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام علی سیّدنا و نبیّنا ابی­‌القاسم المصطفی محمّد
ماه شعبان است، ماه بارش رحمت الهی است. اگر انسان فقرات مناجات شعبانیّه و ادعیّه‌ی ماه شعبان در شب نیمه و دیگر دعاها و اعمال را نگاه کند، احساس میکند که ماه شعبان یک ظرف زمانی بسیار ارزشمندی است برای بهره‌گیری از رحمت پروردگار. شما جوانهای عزیز، با دلهای پاک، با روحهای آماده، میتوانید خیلی بهره بگیرید و امیدوارم که ان‌

حسن به فرماندهان امیدواری داد، گفت نگران نباشید، خدا کمکمان می کند راهی پیدا می کنیم. پس از آن چراغ ها را خاموش کردند و در تاریکی روضه امام حسین علیه السلام و دعای توسل خواندند.
حسن ایستاد و بلند بلند گفت: خدایا مردم و امام منتظرند. چطور جواب شهدا را بدهیم؟ هر کاری بلد بودیم انجام دادیم، هرچه در چنته مان بود رو کردیم، هر چه راهکار بود بررسی کردیم، از ما دیگر بر نمی آید، هیچ کدام ادعایی نداریم، پیروزی دست توست. گفت خدایا به اراده تو از فردا شن
مثل همیشه بچه ها رو برده بودیم سالن اما این دفعه فرق داشت. وقت سالن که از قبل کرایه کرده بودیم با شب شهادت امام باقر (ع) یکی شده بود ، اما موقع بستن قرارداد ما حواسمون نبود به این قضیه نبود.
سالن رو نمی تونستیم لغو کنیم چون از قبل پولش رو داده بودیم و اونقدر مایه دار نیستیم که بی خیال این پول بشیم. ما خودجوش و آتش به اختیار عمل می کنیم و از جیب برای کار فرهنگی خرج می کنیم و به جایی وابسته نیستیم. البته خدا خیر ها رو خیر بده که بعضی وقتا بهمون کمک می
پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت مظلومانه حجت الاسلام محمد خرسند، امام جمعه کازرون:ایشان در شب قدر و پس از ساعاتی توسل و تضرع به لقاءالله پیوست و این نشانه پاداش بزرگ الهی به آن روحانی با اخلاص و پرتلاش است ان شاءالله.http://farsi.khamenei.ir/message-content?id=42709
بسم الله الرحمن الرحیمملت عزیز ایران!سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیبه‌ی شهیدان، روح مطهر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم، و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به‌دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت.
این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیة‌ الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهر خود او تبریک و به مل
{ادعیه و زیارات مهدوی - شماره 35}

دعاى فرج

مرحوم کفعمى دعایى را براى حضرت امام زمان ارواحنا فداه نقل مى فرماید که آن حضرت آن دعا را به مردى که زندانى بود یاد مى دهند و بعد از خواندن ، او از زندان آزاد مى شود:

إلهی عَظُمَ الْبَلاءُ، وَبَرِحَ الْخَفاءُ، وَانْکَشَفَ الْغِطاءُ، وَانْقَطَعَ الرَّجاءُ، وَضاقَتِ الْأَرْضُ، وَمُنِعَتِ السَّماءُ، وَأَنْتَ الْمُسْتَعانُ،
وَ إِلَیْکَ الْمُشْتَکى، وَعَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِی الشِّدَّةِ وَال
میترسیدم ازاینکه نشه ، ازاینکه کارها جور نشه ، ازاینکه مامان اجازه نده .تو دلم دعا کردم. دعا کردم و دعا کردم. خیلی دعا کردم. یادم افتاد میگفت تو سختی ها توسل میکنم به حضرت زهرا(س) که توسل کن که نذر کن. یاد ط دسته دار افتادم که گفت شب قبل از یه خانمی مشکل گشا گرفته. یاد مسجد صاحب الزمان( عج) شهر افتادم. همه رو به هم وصل کردم. نذر کردم . توسل کردم به بی بی فاطمه ی زهرا(س) که کارام رو جفت و جور کنه که کمکم کنه و تو راه سختم یاور باشه . که یه روزی که در توانم
✅ داستان تشرف ✅

#داستان_تشرف
#بشارت_نزدیکی_ظهور 

امام زمان (عج) وارد مرحله قیام شده است.

♦️ میرزا ابوالفضل قهوه چی به ظاهر پیرمردی عامی و ساده اما در واقع یکی از شیفتگان و شرف یافتگان آستان مقدس امام زمان روحی فداه بود آن جناب نسبت به مسجد جمکران علاقه فراوان نشان می داد و چه بسا تشرفات مکرر و توفیقات بی مثالش را از رهگذر انس با آن مسجد شریف به دست آورده بود .
از آن جناب نقل شده است که در یکی از تشرفاتم
ادامه مطلب
☀️ در انتظار طلوع

امید است که این انقلاب بارقه‌ای الهی باشد که انفجاری عظیم در توده‌های زیر ستم ایجاد نماید و به طلوع فجر انقلاب مبارک حضرت بقیه اللّه -ارواحنا لمقدمه الفداء- منتهی شود. و باید ملت شریف حضور خود را هر چه والاتر در صحنه اقامه عدل الهی به ثبت رساند.

امام خمینی(ره) | ۱۰ مرداد ۱۳۶۰

بعداز امام عسکری نوبت بنام مهدی است/آن حجت پاک خداآقا امام مهدی است/شدآخرین لطف خدا اندرامامت حضرتش/دنیای درآخر زمان بنگر بکام مهدی است/بردشمن اسلام ودین مولاشودیک انتقام/در جبهه حق محوری پیروز گام مهدی است/شیعه توسل میکندبرحضرت صاحب زمان/ازجانب ایزدبراو هردم سلام مهدی است/باید برای حضرتش هرلحظه ای آماده باش/درقلب کل شیعیان عشق تمام مهدی است/هردرد درمان میشود بایاد پاک مهدوی/شوق ولایت محوران زنگ کلام مهدی است/ناگه ظهورش میرسد تاعاشقی مع
دهم رجب، میلاد امـام جـواد -علیه السلام- هستش.
امام جواد،"جوان ترین"امام بود بین ائمه؛ یعنی در هنگام شهادت، بیست و پنج سال داشت.
قبر ِمنوّر ِ ایشون، در شهر کاظمین و در جوار ِقبر ِ پدربزرگش، امام موسی کاظم قرارداره.
اهل بیت، امام موسی‌کاظم رو"باب الحَوایـج"و امام جواد رو"باب المُـــراد" لقب دادن.
علماء، برای"وسعت رزق و گشایش در امور مادی"-مانند: ازدواج، خریدخانه و .. - توسل به حضرت جواد رو توصیه کردن.
ازجمله توصیه‌های آیت الله سید عبدالکریم کش

‍ عارف واصل حضرت آیت الله سید عبدالکریم کشمیری رحمة الله علیه  در توسل و زیارت امیرالمؤمنین علیه السلام، زیارت ششم را سفارش می کردند و می فرمودند: 
مرحوم سید علی آقا قاضی به این زیارت تأکید داشتند.
درباره توسل به امیرالمؤمنین (ع) فرمودند: هر مشکل که برایم در نجف پیش می آمد، می رفتم صحن امیرالمؤمنین (ع) و هفت بار «نادعلی » می خواندم و مشکلم حل می شد . اذکار اهل ولایت، ذکر «ناد علی » است که در کتاب ها به صورت های مختلف نقل شده است . استاد این ذکر
بسم الله الرحمن الرحیم
ملت عزیز ایران!
سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیبه شهیدان، روح مطهر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم، و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیةالله ارواحنا فداه و به روح مطهر خود او تبریک و به ملت ایران

بسم الله الرحمن الرحیم
ملّت عزیز ایران!سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و
مجلس روضه و توسل ماهانه
در اولین سه‌شنبه ماه محرم الحرام
سه‌شنبه ۱۲ شهریور
از ساعت ۱۷:۴۵ تا ۱۹:۱۵
سخنران محترم:
جناب استاد مهندس حاج زمانی
توسل: جناب آقای عرفانی
دزاشیب، بعد از آتش نشانی،
جنب بانک صادرات، کوچه فلاح، پلاک ۳۵
«آقایان و بانوان»
. عضویت در کانال
مشاهده مطلب در کانال
رفته بودیم منزل یکی از اقوام برای عیادت. خانم حدودا هفتاد ساله. فرهنگی بازنشسته. اهل نماز و روزه، ...خلاصه بنده خدا داشت از حل مشکل بزرگی صحبت میکرد که گفت:« خدا این مشکل رو حل کرد...فقط خدا...من دیگه الان ائمه رو کاری ندارم. فقط خدا رو صدا میزنم. خدا هم این مشکل را برایم حل کرد.»
این تفکر که توسل به ائمه اطهار علیهم السلام صحیح نیست و در اصل تنها باید به خدا متوسل شد، نتیجه تلاش گسترده وهابیون برای تخریب باورهای شیعه است که از طریق کانالهای مختلف د
حقیقت توسل
بخش چهارم

4- توسل به دعای صالحان
 قسمت دیگری از توسل آن است که انسان به ادعای فردی مومن متوسل شود و از آن شخص بخواهد که در حق او دعا کنند و وهابیان نیز مانند سایر مسلمانان توسل به ادعای زندگان را مشروع می‌دانند اما آنچه محل نزاع بین وهابیان و سایر مسلمانان است توسل به ادعای شخصی است که در عالم برزخ به سر می‌برد که وقت خابی آنان را شرک یا بدعت می‌دانند

اثبات مشروعیت توسّل به دعای پیامبر صلی الله در برزخ:
قرآن کریم در آیه ۶۴ سوره
بسم الله الرحمن الرحیمپس از اوج گیری عزت و شرف ملی با آن جان فشانی و فداکاری مثال زدنی شهید سلیمانی و این پشتیبانی و حمایت ملی از آن نماد و عیار مقاومت، متاسفانه اخیرا در کشور شاهد لکه دار شدن شرف و عزت ملی بودیم، جا دارد به امام عصر ارواحنا فداه تسلیت عرض نماییم و از این که در این کشور منتسب به ایشان کسانی اینچنین سخنانی بر زبان می آورند اظهار شرمندگی و عذر خواهی نماییم. یارو قهرمان ملی ما را بزدلانه ترور کرده و دستش تا آرنج به خون این عزیز سف
بسم الله الرحمن الرحیمپس از اوج گیری عزت و شرف ملی با آن جان فشانی و فداکاری مثال زدنی شهید سلیمانی و این پشتیبانی و حمایت ملی از آن نماد و عیار مقاومت، متاسفانه اخیرا در کشور شاهد لکه دار شدن شرف و عزت ملی بودیم، جا دارد به امام عصر ارواحنا فداه تسلیت عرض نماییم و از این که در این کشور منتسب به ایشان کسانی اینچنین سخنانی بر زبان می آورند اظهار شرمندگی و عذر خواهی نماییم. یارو قهرمان ملی ما را بزدلانه ترور کرده و دستش تا آرنج به خون این عزیز سف
#حدیث_مهدوی 
امام جواد(ع)
مطابق این حدیث شریف، ظهور حضرت بقیة الله ارواحنا لتراب مقدمه الفدا، از وعده های قطعی حق تعالی است که توسط همه ی پیامبران عظیم الشأن علیهم السلام نوید ظهور او داده شده است. هنگامی که ظهور آن حضرت از «میعاد» باشد، دیگر در آن «بدا» ممکن نیست، که در این صورت «خلف وعده» به شمار می آید، چنانکه قرآن کریم فرموده است:- «فلا تحسبن الله مخلف وعده رسله».- «هرگز گمان مبر که خداوند وعده ای را که به وسیله ی پیامبرانش ابلاغ نموده، خلف
#حدیث_مهدوی 
امام جواد(ع)
مطابق این حدیث شریف، ظهور حضرت بقیة الله ارواحنا لتراب مقدمه الفدا، از وعده های قطعی حق تعالی است که توسط همه ی پیامبران عظیم الشأن علیهم السلام نوید ظهور او داده شده است. هنگامی که ظهور آن حضرت از «میعاد» باشد، دیگر در آن «بدا» ممکن نیست، که در این صورت «خلف وعده» به شمار می آید، چنانکه قرآن کریم فرموده است:- «فلا تحسبن الله مخلف وعده رسله».- «هرگز گمان مبر که خداوند وعده ای را که به وسیله ی پیامبرانش ابلاغ نموده، خلف
توسل به ساحت مقدس اهل بیت علیهم السلام یکی از مهم ترین ابزارهای موفقیت و دستگیری در راه کسب معارف قرآن و عترت علیه السلام می باشد.با همت معاونت فرهنگی و تربیتی و به پیشنهاد و مدیریت دارالقرآن و العترت برگزاری مراسم توسل به اهل بیت علیهم السلام در روزهای ولادت و شهادت امامان معصوم علیهم السلام در ساختمان آموزشی و در فرصت بین کلاس ها به مدت 15الی 20 دقیقه برگزار می شود.
امروز در تاریخ 28مردادماه مصادف با شهادت امام محمد باقر علیه السلام چهارمین
انشالله همه با روی ماه باشیم

هو الرحمن الرحیم 
شما چهل روز دایم الوضو باشید خواهید دیدکه درهای رحمت خداوند چگونه یک به یک در مقابل شما باز خواهد شدنمازهای واجب خود را دقیق و اول وقت بخوانیدخواهید دید که چگونه درهای خداوند در مقابل شما باز خواهد شدسوره واقعه را هر شب یک مرتبه بخوانیدخواهید دید که چگونه فقر از شما روی برمی گرداندانسان اگر می خواهد به جایی برسد، با نماز شب می رسدبرادران و خواهران من،اگر ما در راه امام زمان(عج) نباشیم بهتر اس
همان طور که امام حسین برای
حبیب دعوت نامه فرستاد. همانطور که کسی را فرستاد تا زهیر را بیاورد کربلا. ائمه
برای ما کم نمی گذارند و هوای ما را دارند.
ما باید از ائمه با دعا کردن و توسل رشد خودمان را
بخواهیم. اگر بخواهیم که در کنار امام زمان به عنوان سرباز باشیم...
ادامه مطلب
امام کاظم علیه السلام در کلام شافعی
کمال الدین دمیری از علمای بزرگ اهل سنت عمری می‌نویسد:
كان الشافعی یقول قبر موسى الكاظم التریاق المجرب .
شافعی همیشه می‌گفت: قبر موسی کاظم (علیه السلام) نوشدارویی مجرب است.
حیاة الحیوان الکبری، تالیف دمیری، جلد ۱، صفحه ۴۳۲، چاپ دار البشائر

آیا نواصب و به خصوص جریان ضاله مسجد مکی جرئت دارند شافعی، یکی از ائمه خود را به خاطر صدور جواز توسل به قبر امام موسی کاظم علیه السلام تکفیر کنند؟
نقد فایل تصویری مبلغ همبوشی (فتحیه)
۱۶-حدیث ۲۳۸ صفحه ۴۸۳تا ۴۹۵کتاب غیبت شیخ طوسی(صلوات ضراب اصفهانی)
صلوات طولانی که فتحیه این مبلغ همبوشی به آن اشاره میکند در واقع صلواتی است از ضراب اصفهانی که وی از قول پیرزنی نقل میکند در باب صلوات فرستادن بر پیامبر و اوصیای بزرگوارش از ناحیه حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف .
با رجوع به متن صلوات خواهیم دید که ابتدای صلوات دقیقا تصریح به نام ائمه دوازده گانه دارد واین خود مشت محکمی است بر دهان این
امام آخرین مولای شیعه است/فراق اوشب یلدای شیعه است/به ما گفتند مولا خواهد آمد/امید مومنین آقای شیعه است/تفال زن به قرآن با توسل/که روزش زمزم زیبای شیعه است/بیامولاجهان مملوزمشکل/ز جور دشمنان غوغای شیعه است/بوددربعدهرشب صبح وخورشید/ولی الله دین دنیای شیعه است/در این یلدای طولانی وضوکن/توسلهای ما آوای شیعه است/زچشمان قطره اشکی راروان کن/وصال حضرتش سودای شیعه است/به کویش با بصیرت پاگذاریم/ولایت گوهر رعنای شیعه است/نگارستان رحمان حضرت اوست/ام
خانمی که امام زمان(عج) به دیدن او آمد 

مرحوم آقا سیدمحمدباقر سیستانی رضوان‌الله تعالی علیه( پدر آیت الله العظمی سیستانی از مراجع معظم تقلید) می‌گوید: من تصمیم گرفتم به گونه‌ای خدمت آقا امام زمان(عج) برسم، لذا چهل هفته در مسجد  مراسم زیارت عاشورا گرفتم؛ می‌گوید تنها نیتم این بود که آقا امام زمان ارواحنا له الفداء را زیارت کنم. در یکی از این جمعه‌ها احساس کردم حال خوشی دارم، بلند شدم زیارت عاشورا را که خواندم از مسجد بیرون آمدم، دیدم بوی
توسل بررضاکردم که آرامش دهد مارا/کنارمضجع مولا دهد توفیق فردارا/امام هشتمین باشد علی موسی الرضادائم/زنسل احمد وحیدرعنایت کرده دنیارا/شکوه مادرش زهرا حریم مشهدش گشته/بقیع وکربلا آنجا نماید یاد طاهارا/محرم در حریم او صفای دیگری دارد/زاشک چشم می بارد مکرر گریه آنجارا/زندپل شیعه حیدر بسوی آل پیغمبر/کند خشنود در عالم تمام قلب زهرارا/امام ما رضا باشد رئوف و معدن نیکی/زشور کربلا آید عنایتهای مولارا/به زوار رضا لطفی خدای لامکان دارد/نگر اولاد پی
وصایت امیر المومنین علیه السلام آخرین واجب الهی
ثقة الاسلام کلینی رضوان الله علیه روایت کرده است:
قال عمر بن أذینة: قالوا جمیعا غیر أبی الجارود - وقال أبو جعفر علیه السلام: وكانت الفریضة تنزل بعد الفریضة الأخرى وكانت الولایة آخر الفرائض، فأنزل الله عز وجل " الیوم أكملت لكم دینكم وأتممت علیكم نعمتی " قال أبو جعفر علیه السلام: یقول الله عز وجل: لا انزل علیكم بعد هذه فریضة، قد أكملت لكم الفرائض.
امام باقر علیه السلام فرمودند: واجبات یكى از پس دی
88/8/8 را خاطرتون هست مصادف شده بود با سالروز ولادت امام هشتم یعنی امام رضای عزیزمون
2 روز دیگه 98/8/8 هم تقارن جالبی داره 
- روز بعد از سالروز شهادت امام رضا هست
- روز چهارشنبه است که چهارشنبه ها روز این امام بزرگوار و فرزند بزرگوارشون امام جواد و امام هادی و پدر بزرگوارشان امام موسی کاظم است.
خداوند تبارک و تعالی برای تمامی بندگان خود آزمایش هایی را قرار می‌دهد که میزان ایمان آنها را بسنجد و به آنها نشان دهد که در این شرایط تنها راه نجات خدا است ، با تمام آزمایش های الهی ولی آزمایشی وجود دارد که خداوند آن را برای همه در نظر می‌گیرد و آن زندانی شدن است . نه زندانی شدن در بند حکومتی البته آن هم یک نوع است زندانی شدن در شکم نهنگ زندانی شدن در بستر بیماری زندانی شدن در خانه یا زندانی شدن در زندان فرعون آزمایشی که از حضرت یوسف تا امام عل
بسم الله القاصم الجبارین

ملّت عزیز ایران!سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک
امام حسن مهربان سلام
بسم الله الرحمن الرحیم
؛انالله واناالیه راجعون؛
با تسلیت وتعزیت به ساحت مقدس حضرت ولی عصرعلیه آلاف الثناء  ونائب برحقشان حضرت امام خامنه ای دام ظله العالی وأمت شهیدپرورایران بمناسبت رحلت فقیه عالیقدرورئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام حضرت آیت الله شاهرودی..به همین مناسبت مجلس ترحیمی ازطرف امام جمعه محترم اروندکنارحجه الاسلام والمسلمین محمدی پور جهت تجلیل ازمقام شامخ مرجعیت وفقاهت وگرامیداشت زنده یادمرحوم حضرت آیت الله شاهرودی امروزسه شنبه
#دوستان عزیزی که نماز و روزه و ختم قرآن قضای اموات(ره) برگردنشان میباشد می توانند با مراجعه به منوهای بالای صفحه وبلاگ وارد گزینه نماز و روزه استیجاری شوند واین دین بزرگ را از خود ساقط کنند..  /\ /\

اعمال شب سوم ماه محرم
 حضرت الرقیه (س) یکی از باب الحوائج بوده و هیچکس از در خانه وی دست خالی برنگشته است، شب سوم شب توسل و توکل به حضرت رقیه (س) و ضامن قرار دادن ایشان نزد خداوند است.

در دهه اول محرم عمدتاً هیات به یکی از بزرگان کربلا متوسل می شد
بسم الله

در ابتدای ظهورت، سخن چه فرمایی؟
فدای آن لب شیرین دٌر فشانت من
بیانات حضرت بقیةالله ارواحنا له الفداء در روزهای اول ظهور
اوّلین خطبه و اعلامیّه حضرت بقیةالله روحی له الفداءقال الامام الباقر علیه السلام و القائم یومئذ بمکة قد اسند ظهره الی البیت الحرام مستجیراً به فینادی ایها الناس انا نستنفرالله، فمن اجابنا من الناس فانا اهل بیت نبیکم محمد و نحن اولی الناس بالله و بمحمد، صلی الله علیه و آله و سلم، فمن حاجنی فی آدم فانا اولی النا
 از آقای قرائتی شنیده بودم: «۵۰ درصد ازدواج تحقیقه و ۵۰ درصدش توسل. نمیشه به تحقیق امید داشت، ولی می‌توان به توسل دل بست.»
بین خوف و رجا گیر افتاده بودم. بااینکه به دلم نشسته بود، باز دلهره داشتم. متوسل شدم. 
 قصه‌ی دلبری ، محمد علی جعفری
غروب جمعه زهرا دردعابود/ سراسرعاشق ذکرخدابود/توسل داشت دردرگاه ایزد/به قلب نازنین او ولابود/به پیش مصطفی ام ابیها/ولایت محور واهل صفابود/علی رایاوری بنموده زهرا/شروع داستان کربلابود/به سختیهای بسیاری شکیباست/برِقرآن وعترت آشنا بود/زاشک چشم اواین انقلاب است/امام مازنسلش مقتدا بود/نگرسیدعلی ازکوثراوست/برای شیعه وایران عطابود/دعای فاطمه لطف خدایی است/به نزدحق فقط حاجت روابود/برای مهدیش اوگریه دارد/شهادت نامه اش وقت عزا بود/
بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام به پیشگاه عالم امکان حجه بن الحسن العسکری ارواحنا له الفداء و با درود بیکران به روان پاک بنیانگذار جمهوری اسلامی و احیاگر اسلام ناب محمدی ( ص ) در عصر کنونی حضرت امام خمینی قدس سره الشریف و با آرزوی طول عمر پر برکت همراه با تأییدات الهی برای مقام عظمای ولایت حضرت آیت الله خامنه­ای دام ظله العالی.

خاطره مجروحیت حاج اسماعیل ایزدپناه

ادامه مطلب
دانستنی؟
آیامیدانید؟ احتمال دارد درسال 6000میلادی علم به حدی پیشرفت كند كه خودرو ها دیگر استفاده نشوند و انسان توسط موج برروی زمین باسرعت بالا حركت كند!!!!!!!!!!
آیامیدانید؟ ترانزیستور قطعه ای الكترونیكی است كه توسط این قطعه انقلابی درجهان ایجادشد وباعث بوجود آمدن عصر اطلاعات وارتباطات شد.تمام وسایل الكترونیكی ارتباطی برای ایجاد ودریافت امواج ازاین قطعه استفاده میكنند.
آیامیدانید؟اگر از زمین فراتر وبسیار زیاد دور شویم  آسمان ها را به صورت
به نام خدای مهدی عج

روزی یکی از طلاب مدرسه رفاه (محل اقامت حضرت امام در روزهای قبل پیروزی) به امام عرض میکند ؛ شما چرا در بین صحبتهایتان از امام زمان عج کمتر اسم میبرید؟امام بمحض شنیدن این سخن در جا ایستادند و فرمودند:چه میگوی؟ مگر شما نمیدانید ما آنچه داریم از امام زمان عج است ؛ آنچه من دارم از امام زمان عج است ؛ آنچه از انقلاب داریم (انجام میدهیم) از امام زمان عج است...
برگرفته از کتاب حرفی از هزاران ص 40 و 41(مجموعه پرسش هایی از امام خمینی)
.
"به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران،هم‌زمان با غروب جمعه و دعای منتظران برای تعجیل فرج صاحب‌الزمان ارواحنا فداه در مسجد مقدس جمکران و به مناسبت شهادت دو مهدی یاور نمونه دوران، پرچم سرخ یالثارات الحسین(علیه السلام) بر فراز گنبد فیروزه ای این مکان مقدس به اهتزاز درآمد."
در فرهنگها و ملل مختلف پرچم برای بیان احساسات ، اعتقادات و... بکار میره. در میان اعراب رسم بر این بود که کسی خونش به ناحق و مظلومانه ریخته بشه و انتقام اون به نحو شایسته‌ای هنو

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها