نتایج جستجو برای عبارت :

ملاقات امام زمان با دلاک

{حکایات و تشرّفات - شماره 28}

ملاقات امام زمان با دلاک

سید محمد موسوی رضوی نجفی از شیخ باقر بن شیخ هادی کاظمی نقل کرد: شخص صادقی که دلاک بود و پدر پیری داشت که در خدمتگزاری به او کوتاهی نمیکرد. حتی آنکه برای پدر آب در مستراح حاضر میکرد و منتظر می ایستاد که او بیرون آید و به مکانش برساند. همیشه مواظب خدمت او بود مگر در شب چهارشنبه که به مسجد سهله میرفت.
تا اینکه مسجد رفتن را ترک نمود. علت ترک کردن مسجد را از او جویا شدم. گفت: چهل شب چهارشنبه به مسج
#_ارتباط_و_انس_با_امام زمان(عج)_3
گفتیم که مقدمه انس،ارتباط و دوستی است. وتا انسان با کسی درارتباط نباشد نه میتواند او را بشناسدو نه میتواند با او انس بگیرد.
 ☎️     ارتباط با امام زمان (عج)نیز به همین ترتیب است.
❤️ انواع ارتباط با امام (عج) :
1- ارتباط ظاهری یا ملاقات با امام:این نوع ارتباط هم ممکن است به دو طریق اتفاق بیفد :
‍♂ الف): شخص امام را ببیند ولی نشناسد. این مورد طبق روایات، ممکن است برای همه اتفاق بیفتد.
شیخ صدوق از یکی از نواب خاص آن ح
حکایت زندگی؛ مانند حکایت آن شخصی است که رفته بود پیش دلاک تا روی بدنش نقش شیری خالکوبی کند. دلاک که خواست دُم شیر را نقش بزند، صدای مرد از درد  بلند شد و گفت کجای شیر را نقش میزنی. دلاک  گفت: دُم، مرد گفت: دم  نمیخواهد از جای دیگری شروع کن. دلاک خواست یال شیر را شروع کند که دوباره صدای مرد بلند شد، که یال هم نمیخواهد برو سراغ جای دیگر. به همین ترتیب هرکجا را خواست نقش بزند صدای ناله مرد بلند شد که نمیخواهد. دلاک که کم طاقتی مرد را دید گفت: شیر بی یا
حکایت زندگی؛ مانند حکایت آن شخصی است که رفته بود پیش دلاک تا روی بدنش نقش شیری خالکوبی کند. دلاک که خواست دُم شیر را نقش بزند، صدای مرد از درد  بلند شد و گفت کجای شیر را نقش میزنی. دلاک  گفت: دُم، مرد گفت: دم  نمیخواهد از جای دیگری شروع کن. دلاک خواست یال شیر را شروع کند که دوباره صدای مرد بلند شد، که یال هم نمیخواهد برو سراغ جای دیگر. به همین ترتیب هرکجا را خواست نقش بزند صدای ناله مرد بلند شد که نمیخواهد. دلاک که کم طاقتی مرد را دید گفت: شیر بی یا

خدمت آیت الله حق شناس عرض میکردند دعا کنید امام زمان را ببینیم.

ایشان می فرمودند: شمر هم امام زمان خود (امام حسین علیه السلام) را دید اما بر سینه او نشست و سر از بدنش جدا کرد.

شما کاری کنید امام زمان به دیدن شما بیایند.

مهم حال فعلی افراد است که در جهت حق و شرع حرکت کنند و وظایف خود را انجام دهند، اگر نه دیدن و ملاقات با بزرگان و حتی معصومین دلیل بر صداقت و درستی فرد نیست.

#آیت_الله_حق_شناس#دیدار_امام#معرفت_امام 

چند سالی بود که معنی و تفسیر آیه 73 سوره زمر مرا بخود مشغول نموده بود.
(وَ سِیقَ الَّذِینَ اتَّقَوْا رَبَّهُمْ إِلَی الْجَنَّةِ زُمَرا|(زمر73ً )
یعنی مومنین را به سمت بهشت می کشند .
از خود پرسیدم چرا گفته شده به سمت بهشت میکشند!!
تمام کتب و تفاسیر مختلف را دیدم نتیجه ای حاصل نشد تا اینکه به روایتی از امام صادق علیه السلام در بحار الانوار برخورد نمودم .که می فرماید:
مومنین و دوستان سید الشهدا (ع) در روز حساب از خدا می خواهند قبل از ورود به بهشت مولای
⛔بازخوانی یک ملاقات جنجالی! تا سال ۱۳۶۵، هاشمی رفسنجانی و معاونش حسن روحانی، نتوانسته بودند امام خمینی(ره) را وادار به پذیرش آتش بس تحمیلی و برقراری رابطه با آمریکا کنند؛ تا اینکه بنا بر نقل روزنامه اسرائیلی یدیعوت آهارونوت، در شهریور سال ۶۵ یک ملاقات پنهانی میان حسن روحانی و مشاور نخست وزیر اسرائیل که روحانی تصور می‌کرد وی یکی از مقامات آمریکایی است،
ادامه مطلب
به نام خدای مهدی عج

روزی یکی از طلاب مدرسه رفاه (محل اقامت حضرت امام در روزهای قبل پیروزی) به امام عرض میکند ؛ شما چرا در بین صحبتهایتان از امام زمان عج کمتر اسم میبرید؟امام بمحض شنیدن این سخن در جا ایستادند و فرمودند:چه میگوی؟ مگر شما نمیدانید ما آنچه داریم از امام زمان عج است ؛ آنچه من دارم از امام زمان عج است ؛ آنچه از انقلاب داریم (انجام میدهیم) از امام زمان عج است...
برگرفته از کتاب حرفی از هزاران ص 40 و 41(مجموعه پرسش هایی از امام خمینی)
.
تقویم شیعه
هفتم محرم
۱- ملاقات امام حسین علیه السلام با ابن سعد لعنت الله علیه
در شب هفتم امام حسین علیه السلام با عمر سعد ملاقات و گفتگو کردند. خولی بن یزید اصبحی لعنت الله علیه چون عداوت شدیدی با امام علیه السلام داشت ماجرا را به ابن زیاد ملعون گزارش داد و آن ملعون نامه‌ای برای عمر سعد نوشت و او را از این ملاقات‌ها بر حذر داشت و دستور منع آب را صادر کرد.
۲- منع آب از امام حسین علیه السلام
در این روز آب را بر اهل بیت سید الشهداء علیه السلام بست
انشا در مورد امام زمان کلاس هفتم انشا در مورد امام زمان کلاس پنجم انشایی درباره ی ظهور امام زمان انشا احساسی در مورد امام زمان انشا در مورد امام زمان به زبان عادی و ادبی انشا در مورد امام زمان عج الله انشا در مورد نیمه شعبان کلاس چهارم انشاء درباره امام زمان (عج)
ادامه مطلب
تولد امام زمان در سال ۹۸ از سایت ایندکس وار دریافت کنید.
تاریخ ولادت امام زمان در سال ۱۳۹۸ چه روزی است؟
امام مدت اند سال دارد ولادت امام مدت عج سر سال 255 هجری صلصل می باشد و به روی کردن به اینکه حال سر سال 1439 ه ق هستیم زندگی امام مدت عج 1184 سال می باشد. کلید واژه ولی مدت گوساله الله تعالی امان جواد 15 شعبان القاب ولی مدت مادر تنها زمان ( 255 برخی تنها زمان ( 256 و برخی دیگر 258 قمری را تنها زمان ( میلاد متعلق .
ادامه مطلب
تقویم شیعه
بیستم ذی الحجه
منازل امام حسین علیه السلام تا کربلا: ۱۱- «شقوق»
در این روز امام حسین علیه السلام به منزل «شقوق» رسیدند، و گفته شده در اینجا بود که فرزدق امام حسین علیه السلام را ملاقات نمود.
بیست و یکم ذی الحجه
منازل امام حسین علیه السلام تا کربلا: ۱۲- «زرود»
در این روز حضرت به «زرود» رسیدند، و در این منزل زهیر بن قین بَجَلی امام حسین علیه السلام را ملاقات کرد.
تقویم شیعه، نوشته استاد حجت الاسلام عبد الحسین بندانی، صفحه ۳۸۵
زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زم
تا به حال، حال زندانی را دیده ای؟
یا حال زندانی را در وقت ملاقات دیده ای؟
یا وقتی که هیچ کس به زندانی محل ندهد، حالش را دیده ای؟
اینها همه خوب است!
پس چه؟
بیچاره زندانی ای که از زندانی بودنش خوشحال است! و از آزادی ترسان!

رسول اکرم:
الدنیا سجن المومن
دنیا زندان مومن است

پی نوشت: و بیچاره من که وقت ملاقات عین خیالم نیست!
راز اتصال به امام زمان چیست⁉️
( قسمت اول)
یکی از سوالات خیلی کلیدی و مهمی که در مورد امام عصر ارواحنا فدا باید برای همه ما مطرح بشود؛ عبارت است از اینکه راه اتصال به امام عصر ارواحنا فدا چه در زمان غیبت، و چه در زمان ظهور و حضورشان چیست؟
ادامه مطلب
شخصی که مسلط به علوم غریبه بود،توانست در زمان خاصی،مکان حضور امام زمان(عج)را در بازار آهنگران شناسایی کند،وپس از آن به سرعت برای دیدار ایشان راهی محل شد و مشاهده کرد حضرت کنار دکانی نشسته که صاحب آن بی توجه به حضرت کارش را انجام میدهد اما دقایقی بعد مرد صاحب دکان گفت :(یابن رسول الله،اینجا مکان گرمی است اجازه دهید برای شما آب خنک بیاورم)
ادامه مطلب
خبرنگار استان یزد به یکی از بیمارستان های محل نگهداری بیماران کرونایی سر زد و از بیمارای مختلف حال و احوالاتشونو رو میپرسید. مصاحبه خبرنگار با یکی از بیمار ها که پیرمرد بود دل همه رو میسوزوند.
خبرنگار: حاج آقا حالتون بهتره؟
پیرمرد: شکر خدا. سینه ام میسوزه. سپس با‌ بغضی در گلو و حالتی اندوهگین میگوید که امسالی مشهد نرفته ودلش برای امام رضا تنگ شده. و باز عنوان میکند سینه اش میسوزد و نفسش تنگ میشود و باز بغضی در صدایش شنید میشود.
من خودم از حالت
تیزرآنونس فیلم ملاقات با جادوگر محصول 1399 اثری از حمید بهرامیان, تیزرآنونس فیلم ملاقات با جادوگر با لینک مستقیم رایگان کامل کم حجم کیفیت بالا عالی بلوری 4k, تیزرآنونس فیلم سینمایی ایرانی ملاقات با جادوگر جدید بدون تگ آرم تبلیغاتی و نیاز به خرید اشتراک ویژه تیزرآنونس فیلم

ادامه مطلب
#_ارتباط_و_انس_با_امام زمان (عج)_4
2- ارتباط معنوی: بی شک ارتباط معنوی(انس) با امام زمان (عج) بدون شناخت و معرفت امام حاصل نمی شود.معرفت امام ،امان از ضلالت و گمراهی وموجب تقرب به خداوند متعال و ترقی و کمال نفس است و طبق روایات بدون معرفت امام و ولی امر هیچ طاعت و عبادتی مقبول نیست.
تاکیدبرشناخت امام در روایات :روایت در این معنی بسیار است،از جملهاز حضرت زین العابدین (ع)روایت شدهاست که فرمودند:
لوْ أَنَّ رَجُلاً عُمِّرَ مَا عُمِّرَ نُوحٌ عَلَیْهِ
اینقدر که به دیگران سلام می کنی به خدا سلام می کردی خدا می شدی .
السلام علیک یا خدا 

إِنَّ الَّذِینَ تَدْعُونَ مِنْ دُونِ اللَّهِ عِبَادٌ أَمْثَالُکُمْ ۖ فَادْعُوهُمْ فَلْیَسْتَجِیبُوا لَکُمْ إِنْ کُنْتُمْ صَادِقِینَ

صاف رفتم در خونه خدا 

و بیخود خودم را گول نزدم ...

به فکر خدا شدن باش 

خدا کمش نمی آید 

آنها خود دروغ می گویند ...

رسول خدا فرمود :

و مانند عجمها نباشید 

گفتند یعنی چه ؟

فرمود مانند ایشان به دیگران تعظیم نکنید .
سفارش امام کاظم علیه السلام به علی بن ابی حمزه  مردی بنام علی بن ابی حمزه می گوید: خدمت امام کاظم علیه السلام  رسیدم. به محض اینکه وارد شدم، به من فرمود: فردا کسی را ملاقات می کنی که از اهل مغرب است و سوالاتی راجع به عقاید و احکام دارد. با او خوش برخورد باش و اگر خواست با من ملاقات کند، او را نزد من بیاور. گفتم: مولای من، نشانی بدهید تا او را بشناسم. فرمود: مردی قد بلند و درشت اندام است و اسمش هم یعقوب است. علی بن ابی حمزه می گوید: روز بعد مشغول طواف
درود - احوال استاد علی آبادی را گرفتم که 4 شنبه به دیدنشان برویم .متاسفانه باخبر شدم ایشان 10 روزی است که در بخش icu بیمارستان امام سجاد خ بهار بین طالقانی و 7 تیر بستری هستند و حالشان مساعد نیست.برایشان دعا کنید.ملاقات همه روزه 3 تا 4
به استناد سایت مشاوره حقوق خانواده دینا ، هر یک از والدین این حق را دارد که با فرزند خود ملاقات داشته باشد ؛ با این وجود در شرایطی که ملاقات با فرزند به مصلحت وی نباشد ، می توان مدت زمان ملاقات با فرزند را کاهش داد . البته درخواست کم کردن مدت دیدار با پدر و مادر باید مستند به دلایل و مدارک کافی بوده و به شورای حل اختلاف ارائه شود . برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد شرایط کاهش مدت زمان ملاقات با فرزند بر روی لینک زیر کلیک کنید :

www.heyvalaw.com/web/a
سیدبن طاووس می گوید: امام زمان(عج) را در سرداب مقدس دیدم که در سجده ضجه می زدند و گریه می کردند، گوش سپردم و شنیدم که امام زمان(عج) برای سبکباری شیعه اشک می ریزند و ناله می کنند.
امام زمان(عج) به شیخ مفید فرمودند: ما فراموش تان نکرده ایم که اگر چنین بود با این همه دشمنی های موجود تا حالا سفره تان را جمع کرده بودند و چیزی به نام شیعه باقی نمی ماند. ... ای کاش این یاد دوطرفه باشد.
فرهنگ انتظار ناب شیعی این است که همه مدیریت زندگی و شخصیتی مان را طبق رضا
با سلام
در خیلی از ملاقات ها و تشرف های مومنین، امام زمان عج ازشون درخواست کرده بودند برای تعجیل در فرج من دعا کنید، امام به مرحوم فشندی رضوان الله تعالی علیه در مسجد جمکران فرمودند اگر شیعیان ما به اندازه یک لیوان آب، ما را میخواستند و دعا میکردند خدا اذن به ظهور من میداد. 
برای نزدیک شدن ظهور حضرت، حضرت اجازه دعا دارند بلکه شیعیان باید دعا کنند و تا شیعیان دعا نکنند ظهور نزدیک نمیشه. یه عمری وقت و بی وقت از امام زمان عج و اهل بیت علیهم السلا
در این روش ماساژ با استفاده از تجهیزات جانبی ضمن ماساژ بدن به نقطه ماساژ گرما نیز داده می شود. قدیمی ترین نوع ماساژ گرم همان ماساژ دلاک ها در حمام های سنتی ایران است. دلاک ضمن ماساژ ( یا همان مشت و مال ) با ریختن آب گرم بر روی بدن فرد دمای بدن او را بالا برده و باعث افزایش جریان خون در بدن او میشد. اما شاید موثر تر از مشت و مال دلاک نوع ماساژ سنتی سرخ پوستان باشد.
سرخ پوستان برای کاهش درد عضلات بدن از سنگهای داغ ضمن ماساژ استفاده میکردند. سنگ داغ نی
نام پدر این بزرگوار امام حسن عسکری (ع) پیشوای یازدهم و نام مادر گرامیشان نرجس خاتون (س) می باشدکه ایشان بنا بر روایات یک شاهزاده رومی بودند و درخواب با امام حسن عسکری (ع) آشنا شده و مسلمان می شوند . امام زمان تنها فرزند امام حسن عسکری (ع) می باشد
به استناد سایت مشاوره حقوق خانواده دینا ، هر یک از والدین در صورت جدایی یا طلاق ، حق این را دارد که با فرزند خود ملاقات داشته باشد و به لحاظ قانونی هیچ یک از پدر یا مادر را نمی توان از دیدار با فرزندانش محروم کرد . با این حال گاهی در خصوص ملاقات با فرزند بعد از طلاق میان والدین اختلافاتی بوجود می آید . در این شرایط ، می توان به دادگاه صالح مراجعه نمود تا به صورت قانونی جزییات زمان و مکان ملاقات با فرزندان مشخص شود . برای دریافت اطلاعات بیشتر در م
داستان کوتاه درباره نیمه شعبان انشا در مورد امام زمان برای کودکان انشا در مورد نیمه شعبان کلاس چهارم انشا احساسی در مورد امام زمان شعر در مورد نیمه شعبان انشا در مورد امام زمان کلاس پنجم انشا در مورد امامت امام زمان انشا در مورد امام زمان به زبان عادی و ادبی
انشا در ادامه مطلب
ادامه مطلب
هر وقت اسم امام کاظم ع میاد ناخودآگاه یاد این صفت بارز ایشون
میوفتم...(کظم غیض)
هر وقت هر شرایطی عصبانی میشم یا یه نفر 
عصبانیم میکنه یاد امام موسی کاظم ع میوفتم...
میگم مگه امامت نیست؟؟
خب امام ینی چی؟؟ینی الگوی تو...ینی کسی که پیشوای توئه...
پس باید از ایشون الگو بگیری...خشمتو بخوری...عصبانیتتو فرو ببری...
امام موسی کاظم (ع) اینقد مظلوم بودن که بیشتر
 سالای زندگیشونو تو زندان بودن...
اگه الان امام رضا ع دارین...اگه امام رضا ع رو میشناسین....اگه از سفره

وقتی از زندان خارج شدم، شنیدم برخی روحانیون جوان که در بازداشتگاه های مختلف بودند، چند روز پیش از من آزاد شده اند و ساواک آنها را برای ملاقات با امام خمینی، به محل اقامت اجباری ایشان در محل قیطریه تهران برده است. ساواک می خواست بدین وسیله مقداری از خشم این روحانیون را کاهش دهد.

شور و شوق دلم را فرا گرفت و گفتم من هم به خدا توکل کنم و به محل اقامت امام بروم؛ شاید به من هم اجازه ملاقات بدهند. آدرس را به دست آوردم و به قیطریه رفتم. قیطریه در آن
به نام خدای شنهای طبس

دانلود و مشاهده در
https://www.aparat.com/v/48jnS

http://roshangari.ir/video/61391

پاسخ آیت الله بشیر نجفی:چرا مؤمنان را به سوی بهشت می‎کشند؟

اذن شهادت از حرم امام رضا(ع) خاطره ای از شهید حسن باقری  می گفت: « با فرماندهان سپاه رسیدم خدمت آیت الله بهاء الدینی. وقتی از مشکلات اداره ی امور جنگ گفتم آقا فرمودند ما توی ایران یک طبیب داریم که همه ی دردها رو شفا می ده. همه چیز رو از ایشون بخواین. این طبیب حضرت امام رضا علیه السلامه. چرا حاجاتتون رو از امام رضا(ع) نمی خواین؟ یک روز بعد این ملاقات رفتیم مشهد زیارت امام رضا(ع). وقتی وارد حرم شدم، یک حالی بهم دست داد. سرم رو گذاشتم روی ضریح مطهر و حس
بسم‌الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
...
بدون عمامه بیل بزن، پرویز پرستویی جمله ای گفت که حالاحالاها سر زبان ها هست
راستی چرا بالایی متفاوت از مردم؟
از من پرسیدند چرا لباس روحانیت با مردم متفاوت است
گفتم لباس پیامبر است
گفتند لباس امام زمان لباس پیامبر نیست؟
گفتم چرا هست بدون شک لباس امام زمان لباس پیامبر است
گفتند پس چرا وقتی داستان افرادی را بااقاامام زمان عج ملاقات داشته اند را از زبان کافی یا در کتابها میخوانیم همه
داستانی از دیدار امام زمان(عج) با فرد آهنگر
شخصی که مسلط به علوم غریبه بود، توانست در زمان خاصی، مکان حضور امام زمان(عج) را در بازار آهنگران شناسایی کند، و پس از آن به سرعت برای دیدار ایشان راهی محل شد و مشاهده کرد که حضرت در کنار دکانی نشسته است که صاحب آن بی‌توجه به ایشان مشغول نرم کردن آهن است، اما پس از مدتی مشاهده کرد که پیرمرد صاحب دکان به امام زمان(عج) گفت: «یابن رسول الله، اینجا مکان گرمی است اجازه دهید برای شما آب خنک بیاورم».
ادامه مط
یکی از مهمترین دلایل سفر به تهران، ملاقات های تجاری
و کاری است. قاعدتا برای چنین قرارهایی نیاز به هتلی در نزدیکی فرودگاه یا گاهی در
دل شهر و در کل بسته به نوع ملاقات کاری نیاز به هتلی است که کمترین وقت را از دو
طرف بگیرد. علاوه بر آن لابی یا اتاق جلسه یا رستورانی در خور یک دیدار کاری وجود
داشته باشد. هتل های تهران برای ملاقات های تجاری و کاری می توان گفت بهترین مکان
ها هستند. اتاق های جلسه ی مجهز، لابی های مدرن و زیبا و رستوران هایی در شان یک
ملا
{معرفی کتب مهدوی - شماره 30}

کتاب "کلمات قصار امام زمان"

این کتاب توسط محمد تقی اکبرنژاد به نگارش درآمده است. عناوین اصلی کتاب :

امام و آخرین نامه به همراه دستورات نهایی ایشان به علی بن محمّد سمری رحمه الله؛
امام و مدعیان دروغین نیابت؛
امام و علمای اسلام؛
اصحاب امام زمان علیه السلام در دوره غیبت از زبان امام حسن عسکری؛
فرمایشات امام زمان علیه السلام به شیخ مفیدرحمه الله؛
توقیعات فقهی؛
دعاهای امام زمان علیه السلام؛
روضه خوانی امام زمان؛
م
خاطره قرار ملاقات با امام رضا ع
در عصر یک روز زمستانی سال ۱۳۸۶ که در خانه پدر بزرگ همسرم در گیلان بودیم، با خانواده تصمیم گرفتیم به زیارت آستانه اشرفیه برویم.به نیت رفع مشکلی که برای همسرم ایجاد شده بود  به داخل حرم رفته و  سلام کردم و از ایشان خواستم که ازخدا بخواهد مشکل ما  حل شود و بعد نماز زیارت، کتاب تاریخ انقلاب سید اشرف را در باره  زندگی ایشان خریدیم و به  خانه پدر بزرگ همسرم بازگشتیم که تقریبا نیم ساعت فاصله داشت.فردا  بعد از اذان، نم
کاری که در زمان امام حسین انجام گرفت، نسخه کوچکش هم در زمان امام ما انجام گرفت؛ منتها آن‌جا به نتیجه شهادت رسید، این‌جا به نتیجه حکومت. این همان است؛ فرقی نمی‌کند. هدف امام حسین با هدف امام بزرگوار ما یکی بود. این مطلب، اساس معارف حسین است.
1374/3/19-رهبر انقلاب اسلامی
در دعای فرج ، بحث احضار امام زمان مطرح نیست ، در این دعا به محضر الهی عرض می کنیم خدایا تو برای ولیت باش (کن لولیک) در همین لحظه و در همه لحظات و ...در هیچ دعایی به محضر امام زمان اینطور بی ادبی نمی شود که به ایشان بگوییم بیا !
که بیا احضار است ، و احضار کسی که امامِ انسان است بی ادبی است ، و در بحث احضار  فقط کسانی که از لحاظ روحی از احضار شونده قوی ترند حق احضار  فرد مورد نظر را دارند ، 
و چون هیچ کس بالاتر از امام زمان نیست این بی ادبی است که حتی در
امام زمان(عج)-مناجاتحق دوباره کرمی کرد که بیدار شومبا نگاه تو گل فاطمه هشیار شوماز ازل گر دل من بر تو ارادت کردستمادرت خواست که من بر تو گرفتار شومهمۀترس من از باقی عمرم این استباز بر پیش نگاه تو گنهکار شومبه خدا حاجتم از سفرۀ زهرا این استدور از اهل سقیفه به علی یار شومحق آن چادر پر وصله و خاک آلودهمحرم اهل کسا با دل بیمار شومهمچو مقداد هماهنگ شوم با رهبرجان نثار تو چو میثم به سر دار شومظهــــــــور نـزدیــڪ اســت
عکس نوشته امام زمان
خون گریه کردن امام زمان عجل الله فرجه برای امام حسین علیه السلام 

امام زمان عجل الله فرجه در زیارت ناحیه مقدسه خطاب به امام حسین علیه السلام می‌فرمایند: هر صبح و شام بر تو ندبه و زاری می‌کنم و بر تو به جای اشک، خون گریه می‌نمایم ... 

محمد بن حسن(ع) (متولد ۲۵۵ق)، مشهور به ،  و ، دوازدهمین و آخرین امام شیعیان امامی است که امامتش پس از شهادت امام عسکری(ع) در سال ۲۶۰ هجری آغاز شد و تا پس از ظهور او در آخرالزمانادامه خواهد داشت. به باور شیعیان، او همان مهدی موعوداست، که پس از یک دوران طولانی غیبت، ظهور خواهد کرد.

بر اساس منابع شیعی، تولد امام زمان مخفی بود و جز چند تن ازیاران خاص امام حسن عسکری(ع)، کسی او را ندید از این رو پس از شهادت امام حسن عسکری(ع)، برخی از شیعیان د
امام زمان علیه السلام (از مجموعه ۱۴ معصوم)
پدیدآور: زهرا عبدی
ناشر: جمکران
تعداد صفحه: ۲۳
یکی از دغدغه‌های والدینی که دوست‌دارند فرزندانی با ایمان داشته‌ باشند، آشنا کردن کودکان با معصومین علیهم السلام است.
در این کتاب سعی شده است به مباحثی نظیر چگونگی ولادت امام زمان علیه السلام؛ معرفی مادر ایشان و ویژگی‌های شخصیتی آن بانو؛ دوران کودکی امام زمان علیه السلام در نزد پدر بزرگوارشان امام حسن عسکری؛ چگونگی رسیدن به مقام امامت در زمان کودکی؛
سلام و عرض ادب به دوستان عزیزم
در این پست (چه هدف والایی برای خود انتخاب کنیم ) قبلا گفتیم که والاترین هدف برای انسان، معرفی خدا و نعمات او می باشد.
در این قسمت میخواهیم کمی در مورد کمیت و کیفیت ملاقات با پرودگار که نخ تسبیح همه ی هدف هامون هست صحبت کنیم.
تخیل چیز خوبیه! نه؟ فرض کنیم میخوایم بریم به ملاقات شخصی که همه ی کارها از زیر دست او رد میشه، رئیس همه ی رئیس ها است، اگه تخیل و تجسم کنیم حس عظمت بودنشو میچیشی.
حالا خودمون رو به آب و آتیش میزنی
امام هادی علیه السلام:هر زمان که پرچم(هدایت)شما از میانتان برداشته شد(امام در دسترس شما نبوده و  در دوران غیبت به سر بردید)از جلو پاهایتان توقع فرج داشته باشید(یعنی ظهور پیش پای شما و بسیار به شما نزدیک است)
((برگرفته از کتاب : غیبت نعمانی حدیث211))
امام هادی(ع)
سال  ۲۱۲ هجری در شهر مدینه به دنیا آمد و  ۲۵۴ در سامرا به شهادت رسید. امام دهم
در سال ۲۳۳قمری به سامرا فراخوانده شد و همواره تحت مراقبت بود
بطوریکه یاران نزدیک او به سختی می‌توانستند به ملاقات امام
بروند (p:848) ماجرای خراب کردن قبور شهدا و شخم زدن کربلا به دستور متوکل در زمان ایشان رخ داد.(p:582).

امام در چنین شرایطی از طریق سازمان وکالت و نمایندگان خود مکتب تشیع را اداره و ارشاد کردند.(p: 503)
⁉️فلسفه ی غیبت امام زمان (عج) چیست ؟! دلیل اصلی غیبت امام زمان (عج) سری است از اسرار الهی، طبق حدیث امام صادق (ع) که ما نمی توانیم آن را فعلا دریافت کنیم و ائمه هم آن را بر ما بیان نکرده اند، یک سری دلایل را ائمه گفتند ولی دلایل اصلی را گفتیم ذکر نکردند.
بعضی دلایل برای غیبت; 
ادامه مطلب
⁦✍️⁩یکی از دلایل عدم ظهور امام زمان(عج)!
یکی از دلایل تاخیر در ظهور امام زمان یخاف القتل (ترس از کشته شدن) است.
خدوند یازده امام معصوم را فرستاد و ما شیعیان نتوانستیم از جان آن ها دفاع کنیم و آن ها را شهید کردند.
خدا آخرین ذخیره ی خود را تا زمانی که قادر به دفاع از جان ایشان نباشیم نخواهد فرستاد.
 شیعیان و یا به طور کلی دوستداران آن حضرت باید چنان قدرتی داشته باشند که دشمنان هنگام ظهور حضرت نتوانند آن حضرت را به شهادت برسانند.
امام صادق (ع):فرمو
بسم الله الرحمن الرحیم
امروز می‌خواهم در رابطه با یکی از احساسات خود باشما سخن بگویم شاید بعضی از شما این حس من را درک کنید و بعضی این حس را درون خود احساس نکنید.
راستش را بخواهید من از روبه رو شدن بامام زمان علیه السلام ترس دارم شاید بهتر این باشد که بگویم شرم دارم تا کنون به این فکر کرده اید که وقتی بخواهید بعد از مدتت ها فردی را ملاقات کنید که بار ها با اعمال خود آن فرد را ازار داده اید چه حسی خواهید داشت؟ ایا احساس ترس و شرم ندارید؟ اما اینج
دوران زندگی امام زمان (عج)
دوران زندگی حضرت مهدی (عج) به چهار دوره تقسیم می شود که به شرح زیر می باشد :
۱) از تولد تا غیبت امام زمان (عج):
امام
زمان (عج) پس از تولد حدود پنج سال تحت سرپرستی امام حسن عسکری علیه
السلام به صورت نیمه مخفی زندگی کردند. یکی از کارهای بسیار مهمی که حضرت
امام
حسن عسکری علیه السلام در این دوره
انجام دادند این بود که امام زمان (عج) را به بزرگان شیعه معرفی کردند تا
در آینده در مسئله امامت دچار اختلاف و دو دستگی نشوند.
۲) غیبت
امام مهدی(حجت بن الحسن): هر آنچه درباره امام زمان و علت غیبت آن حضرت باید بدانی.
امام مهدی (حجت بن الحسن) : حجت الاسلام هادی قطبی، نشر بهار دلها

معرفی:
خیلی سوالات درباره ی امام زمان در ذهنها موج می زند. اگر چرایی قبل و بعد از ظهور روحت را بی تاب کرده ؟اگر حوصله ی کتاب سنگین و سخت و طولانی نداری این کتاب کمک خوبی است.
بریده کتاب:
البته در زمان حضرت، به همان میزان که شیطان نیست، امتحانات هم سخت تر خواهد شد. مانند حاضر شدن در جلسه امتحان با کتاب است.
به استناد سایت مشاوره حقوق خانواده دینا ، نه تنها پس از طلاق ، والدین امکان ملاقات با فرزند خود را دارند ، در صورتی هم که قبل از طلاق بنا به دلایلی زوجین از هم جدا زندگی کنند و فرزند نزد یکی از آنها باشد ، امکان ملاقات با فرزند قبل از طلاق نیز وجود دارد . به همین دلیل ، در صورتی که راجع به مدت زمان ملاقات با فرزند اختلاف نظر میان والدین ایجاد شد ، می توان به مراجع قضایی همچون شورای حل اختلاف مراجعه نمود . برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد حق ملاق
زنی گمنام در کوفه معرفت داشت که مسلم نایب امام زمانش است و مردانگی کرد و با اخلاص هر چه داشت در اختیارش گذاشت و نامش به خیر در تاریخ ماندگار شد و بزرگانی سرشناس در کوفه بودند که به خاطر دنیا طلبی مسلم را تنها گذاشتند و ننگ ابدی را خریدند و در تاریخ گم یا بدنام شدند.
مسلم نایب امام زمان (ع) بود ، مردم تنهایش گذاشتند و امام حسین ع را به قتلگاه بردند. مسلم زمان ما ولی فقیه است اگر مردم در آزمون ولایتمداری  ولی فقیه استوار  بمانند امام زمان عج تشریف
سلام
چند روزی که دارم فکر می کنم،چرا نمیشه یه نفر پیدا کرد تا بفهمه چی میگم،سو تفاهم پیش نیاد...خوب تا دو روز دارم زمزمه میکنم به قول یه عالمی ،ماها بی صاحب نیستیم...ما امام زمان عج رو داریم..
یا امام زمان عج من که بی صاحب نیستم لطفا کمک کنید ،درست تصمیم بگیرم.
جهت فرج صلوات بفرستید لطفا
نوشته شده 1398/09/22ساعت17:51
خوب واقعا خوب میشه ،مدام زمزمه کنم ،با امام زمان عج حرف بزنم....
با خداوند رفیق و مونس بشیم
88/8/8 را خاطرتون هست مصادف شده بود با سالروز ولادت امام هشتم یعنی امام رضای عزیزمون
2 روز دیگه 98/8/8 هم تقارن جالبی داره 
- روز بعد از سالروز شهادت امام رضا هست
- روز چهارشنبه است که چهارشنبه ها روز این امام بزرگوار و فرزند بزرگوارشون امام جواد و امام هادی و پدر بزرگوارشان امام موسی کاظم است.
دوران زندگی امام زمان حضرت مهدی (عج) به چهار دوره تقسیم می شود:
1) از تولد تا غیبت امام زمان حضرت مهدی (عج):
2) غیبت صغری امام زمان حضرت مهدی (عج):
3) دوره غیبت کبری امام زمان حضرت مهدی (عج):
4) دوره حکومت امام زمان حضرت مهدی (عج):

ادامه مطلب
سلامباز هم امروز با اطلاعات و سایت های مفید حقوقی در اختیار شما هستیم . امیدواریم این اطلاعات به شما برای حل مشکلات حقوقی کمک کند .
اطلاعاتی در مورد طلاق
توضیحاتی در مورد طلاق
سایتی در مورد نفقه
نفقه زن شاغل
اطلاعاتی در مورد حقوق زنان شاغل
سایتی در مورد قانون ملاقات فرزند قبل از طلاق
قانون ملاقات فرزند قبل از طلاق را توضیح دهید
سایتی در مورد مدت زمان ملاقات فرزند قبل از طلاق
سایتی در مورد نفقه زن کارمند
اطلاعاتی در مورد حق زنانی که کار میک
قرار بود جمعی از فرماندهان لشکر 25 کربلا به ملاقات با حضرت امام بروند ، تعداد افرادی که باید به ملاقات می رفتند مشخص و به تعداد افراد نیز صندلی اتوبوس در اختیار بود! بنده و یک دوست دیگر با آنکه سمت فرماندهی در آن رده ی مورد نظر را نداشتیم اما توفیق پیدا کرده بودیم به عیادت حضرت امام در جماران برویم!
مسجد جماران ساده تر آنی بود که تصور میکردیم! 
دیوارها گچ و خاک!
کف مسجد زیلو!
یک صندلی معمولی با پوشش پارچه سفید روی آن!
فقط سیستم صوتی و تصویری کامل

رهبر معظم انقلاب :
امام زمان را فراموش نکنیم.مملکت ما، مملکت امام زمان است.انقلاب ما، انقلاب امام زمان است، زیراانقلاب اسلام است. یاد ولیّ الله اعظمرا در دل های خودتان داشته باشید. دعای《اللّهمَّ اِنّا نَرغَبُ اِلیکَ فی دَولهِکَریمَه》را با همه دل و با نیاز کاملبخوانید. هم روحتان در انتظار مهدیباشد، هم نیروی جسمی تان در این راهحرکت بکند. هر قدمی که در راه استواریاین انقلاب اسلامی برمیدارید، یک قدمبه ظهور مهدی’عج’ نزدیک تر می شوید.  
#صله_امام
در کتاب من لا یحضره الفقیه در باب صله امام آمده که: از امام صادق علیه السلام درباره فرموده خداى - عزّوجلّ - : مَنْ ذَا الَّذِی یُقْرِضُ اللَّهَ قَرْضاً حَسَناً؛ چه کسى به خداوند وام نیکویى مى دهد، سؤال شد. آن حضرت فرمود: درباره صله امام نازل شده.

امام صادق (ع) فرمودند:
 هرکس پندارد که امام به آنچه در دست مردم هست احتیاج دارد، کافر است. جز این نیست که مردم نیازمندند که امام از ایشان بپذیرد. خدا امر فرموده که از اموال آنان صدقه و زکات بگی
دو روز و نیم با خانواده توی بهشت امام رضا بودیم.
الان سوار اتوبوس شدم تا تنهایی برگردم خونه.
یکی از این حاج آقا های سمت خدا می گفت حرم امام رضا رو به اندازه دلتون وسعت بدید، حتی اگه هزار کیلومتر اون طرف تر هم می روید، باز هم توی حرم باقی بمونید.
به قول یکی از خادم ها، با دل بیاید زیارت نه با دست. 
خوش به حال بچه های مشهد، هروقت آقا بطلبه، یه نیم ساعت بعد میرسند حرم.
امروز رفتم باسه رفیق شهیدم، حاج محسن حاجی حسنی کارگر هم فاتحه خوندم.
چه میشه کرد که
{هزار و یک نکته پیرامون امام زمان(عج) - شماره 34}

قضاوت امام زمان

قضاوت امام زمان نسبت به سایر ائمه امتیاز خاصی دارد و آن اینست که او با علم و اطلاعش از حوادث حکم میدهد و منتظر شهادت شهود و دلایلی که ادعا را ثابت کنند،نخواهد بود.
این انگیزه ای قوی برای عدم ارتکاب گناهان میشود و به این وسیله مردم از هر انحرافی پرهیز می کنند؛امام صادق(ع) میفرمایند:«چه بسا فردی در کنار قائم می ایستد و سخن میگوید و امام دستور به زدن گردنش می دهد؛چون از جرم پنهانی ا
در کتاب مکیال المکارم فوائد زیادی برای دعا برای امام زمان بیان میکند،مثل:۱.سبب زیاد شدن نعمتها میشود.۲.دعا کردن زنده نگه داشتن نام ویاد ائمه علیهم السلام است.۳.نجات از فتنه های آخر الزمان میشود.۴.اداء کردن بخشی از حقوق امام زمان است.۵.حضرت در حق او دعا میکند.۶.شفاعت آن حضرت وپیامبر (ص)شامل حال دعا کننده میشود.
کلیاتی راجع صلح امام حسن علیه السلام 
سیمای واقعی صلح امام حسن (علیه‌السلام)ازدیدگاه امام خامنه ای
مفاد صلح نامه امام حسن(ع) با معاویه
صلح امام حسن(ع) ناشی از ضعف بصیرت مردم بود
کتاب صلح امام حسن (ع) 
صلح امام حسن (ع) نرمش قهرمانانه برای حفظ اسلام 
اثرات صلح امام حسن (ع) 
بررسی جهاد بزرگ امام حسن(ع) در قالب صلح با معاویه
کتاب «صلح امام حسن علیه‌السّلام» با ترجمه آیت‌الله خامنه‌ای
صلح امام حسن(ع) -قیام امام حسین(ع)
پنج دلیل توافق؛ امام حسن(ع) صلح
اگر در این دنیا خوب تفکر کنیم به این نتیجه می رسیم که همه دنیا به دور یک محور می چرخند و در نهایت به او می رسند ما انسان ها هم داعم در چرخش هستیم تا روزی به مقصد نهایی خود برسیم که آخرت است،که با راهنمایی پیامبران و امامان در مدار درست قرار بگیریم تا به بی راهه های جهنم نرویم.
واقعه کربلا این را به مانشان می دهد که اگر با ولی و امام خود در زمان خود نباشی به اوج ایمان به خدا نخواهی رسید و تا اعماق جهنم می روی که و در آنجا می فهمی که باید با امام زما
از حجت‌الاسلام مرتضی طهرانی نقل شده است :من اصرار داشتم رمز موفقیت امام خمینی (ره) را در زمان حیات دنیویشان را بیابم.پس از مطالعه به این نتیجه رسیدم که حضرت امام در کارهایشان، در افکارشان، در اعمالشان، در گفتارشان و در تصمیم گیری هایشان فقط و فقط یک چیز را هدف قرار می دادند و آن هم خدا بود.
#فروش
"نه" شنیدن از نظر مدیران فروش چیست؟
✍ بعضی‌ها هنر فروش کردن را "بازی اعداد" و " بازی نه شنیدن" هم نامیده‌اند.
کارشناس فروش ابتدا به تهیه بانکی از مشتریان بالقوه می‌پردازد، سپس با آنها تماس می‌گیرد، بعضی از این افراد حاضر به ملاقات وی می‌شوند و از بین افرادی که حاضر به ملاقات با او می‌شوند، چند نفر خرید می‌کنند.
حال تصور کنید شما به ۵۰ نفر زنگ می‌زنید ۲۰ نفر در همان ابتدا می‌گویند که به خدمات شما نیازی ندارند.
۳۰ نفر به توضیحات شما گ
استاد اخلاق آیت الله قرهی:
جوانان عزیز دارم به شما نسخه می دهم، می خواهید که از گناه بدتان بیاید؟ تا می توانید یاد امام زمان (عج) باشید، آرام آرام از گناه بدتان می آید و حالتان عوض می شود. معلوم است انسان از چیزی که بدش می آید اصلاً سمتش نمی رود. شب ها وقت خواب، با آقا صحبت کنید. بعد از هر نماز یک فاتحه برای مادر امام زمان(عج) بخوانید. نماز باید قبول شود و تا امضای آقا امام زمان (عج) نباشد، قبول نمی شود. در هر عملمان باید امضای آقا باشد. امام زمان (عج
تصور کن در جاده ای درحال رفتن هستی
چه چیزی باعث شده وارد این جاده بشی؟
آیاخودجاده باصفا وزیباست که از رانندگی کردن دراین مسیر لذت میبری؟
یامقصدی داری که برای رسیدن به آن ،به ناچار باید ازاین جاده عبور کنی!جاده ای که آنقدرهاهم زیبا نیست؟
حالا اگر این جاده ،هیچ زیبایی نداشته باشه چه چیزی این مسیر را برات زیبا میکنه؟
مثلا اگر بدونی آخراین جاده یه عزیزی منتظرته که سالیانه ساله که منتظرشی
حالا باچه حس وحالی این مسیر را طی میکنی؟
قبول داری که درت
زمان فرج زمان آشکار شدن آب:
شیخ مفید ره با سند از امام هادی ع از پدر و جد خویش از رسول خدا ص  : در شهر قم بندگان مومن خدا که انتظار محمد(  قائم آل محمدعج) را می کشند و برای قیامت و حساب خود ، توقع شفاعتش را دارند جمع می شوند و بر آنان غم و اندوه و حزنها و حوادث ناگوار ، حادث می شود.
راوی گوید از امام هادی ع پرسیدم چه زمانی انتظار فرج می کشند؟
فرمود: چون آب بر زمین آشکار شود.
منبع "اختصاص ص۱۰۱ ازفرهنگ جامع سخنان امام هادی ع ص ۹۱."
هر چند نمی توان برای ظه
سلام به افرادی که دارن این متن را میخوانند و به آن فکر می کنند:
بچه ها امام زمان ما خودش یک تنه یه جهان و بیش از یه جهان رو حریفه. فقط باید به این فکر کنیم که چرا امام زمان دنبال یار میگرده...ما تا سر خیابون می خوایم بریم ده نفر رو با خودمون میبریم، دیگه چه برسه به امام زمان که میخواد بیاد جنگ تا اونایی که دارن رو زمین فساد به پا می کنن از بین ببره.313نفر خیلی تعداد افراد کمی هست. به این فکر بکنیم که اگر امام زمان هر چه زود تر ظهور کنه چه مشکلاتی حل می
حالا کسی که روز اول ولادتش،
نور جبهه‌اش عرش خدا را نور باران کند،
الآن بعد از هزار و اندی سال [پس از تولدش]،
با این رنج‌هایی که او کشیده و
با آن مشکلاتی که او با آنها روبرو شده…
ما نمی‌فهمیم چیست مطلب!
هر معصیتی که از کسی سر بزند،
قلب او را آزرده می‌کند!
هر گرفتاری که برای شیعه‌ای پیدا بشود،
دل او را مکدر می‌کند!
این است که در طول این زمان،
مصائب امام زمان را غیر از خدا کسی نمی‌د‌اند!
فکر کنید شما،
شماها می‌روید کربلا و
چشمتان به آن قبر شش‌گ
دعاها و اذکار برای مشاهده امام زمان
دعاها، استغاثه ها و زیارت هایی برای ارتباط با امام زمان عج ذکر شده است که می‌توان برای نمونه به دعای ندبه، زیارت آل یاسین و دعای عهد اشاره کرد. اما دعاهایی نیز نقل شده است که در آنها تصریح شده برای مشاهده امام زمان چه اعمالی انجام شود و چه دعایی خوانده شود:
ادامه مطلب
بازرگان: مگر می‌شود شاه برود؟ آمریکا را چه می‌کنید؟
‌‏مهندس #بازرگان و دکتر #سنجابی برای ملاقات با امام از ایران عازم فرانسه شدند. در نوفل لوشاتو بازرگان ‌‏خطاب به امام گفت: آقا، ایران سه رکن دارد #شاه، #آمریکا، #ارتش شما می گویید شاه باید برود‏ مگر می شود شاه از ایران برود و کنده بشود؟! شاه رفتنی نیست بر فرض که شاه برود شما آمریکا را چه می کنید؟ ارتش را چه می کنید؟
امام با خنده معنی داری فرمود: شما بگویید شاه باید برود وقتی شاه رفت ارتش بچه

اعمال ما به امام زمان(عج) عرضه می شود 
در روایات هم هست که هفته ای دومرتبه، #اعمال بر ولی امر امام زمان(عج) عرضه می شود. توجه داشته باشید کارهایتان طوری نباشد که وقتی عرضه شد بر #امام_زمان(عج)، خدای نخواسته آزرده شود. 
#امام_خمینی 
صحیفه نور، جلد ١٢،صفحه ١٢٨
اللهم عجل لولیک الفرج
تقویم شیعه
بیست و نهم ذی الحجه
منازل امام حسین علیه السلام تا کربلا: ۲۰- قطقطانیه
در این روز حضرت ابا عبد الله الحسین علیه السلام با اصحابشان به همراه لشکر حر به «قطقطانیه» رسیدند. بنا بر روایتی امام صادق علیه السلام فرمودند: هنگامی که در قطقطانیه نزول اجلال فرمودند چشم حضرت به خیمه‌ای بنا شده افتاد، و پرسید: این خیمه از آن کیست؟ عرض کردند: از آن عبید الله بن حر جعفی است ... و گفته شده که در قصر مقاتل عبیدالله بن حرّ الجعفی با امام علیه السلام م
در مراسم سی امین سالگرد رحلت امام خمینی(ره):یکی از خصوصیات امام مقاومت و ایستادگی است. آنچه امام را در هیئت یک مکتب و اندیشه و راه مطرح کرد، مقاومت است. امام در دروان مبارزه، محکم و بدون ذره ای عقب نشینی ایستاد. بعد از پیروزی انقلاب هم، امام باز اصل مقاومت و ایستادگی را از دست نداد. تهدید و تطمیع و فریب، مطلقاً در امام اثر نمیگذاشت. دشمن نمیتوانست دستگاه محاسباتی امام بزرگوار را که متکی بود به بینات دین مبین اسلام، دچار اختلال بکند.
سلام دوستان شاید خیلی ها براتون سوال باشه که کفش مناسب شما چه کفشی است . یا چه لباس هایی رو باید خریداری کنیم که بتونیم ازش تو استایل های مختلف استفاده کنیم و جذاب باشه و کارایی زیاد و خوبی داشته باشه.

یا اینکه تو قرار ملاقات اول باید چطور رفتار کنیم و چطوری زیبا تر دیده بشیم که بتونیم طرف رو جذب خودمون کنیم .

اگر راجع به کفش و لباس و قرار ملاقات اول این سوال ها براتون پیش اومده :
مناسب ترین زمان برای خرید کفش چه زمانی است؟ کتانی سفید با چه
بسم الله الرحمن الرحیم
یکی از علما ماجرای ملاقات خود را در حرم حسینی اینگونه نقل می کند: امام زمان علیه السلام که جانم به قربانش را دیدم که خطاب به سیدالشهداء علیه السلام می فرمود: "شما درکربلا تنها ماندید٬ من هم دراین زمان تنها مانده ام!" در اینجا آن حضرت توجه خاصی به من نمود و فرمود: زیارت عاشورا را بخوان٬ من می خواستم زیارت عاشورا بخوانم ناگهان به جای زیارت عاشورا به طور ناخودآگاه شروع به گریه کردم آن حضرت خودشان مشغول خواندن زیارت شدند و

امام معلم شریعت و مامور اموختن درست زندگی کردن است
امام طبیب نیست . امام شافی نیست . امام قاضی الحاجات نیست . امام در امور خداوند دخالت نمیکند
امام بنده مقرب خداوند است با مسئولیت و اختیارات محدود
از امام و دین سواستفاده نکنید تا در چنین اوقاتی ناتوان جلوه داده شوند!
"ای کسانیکه با زبان ایمان آوردید . با قلب ایمان بیاورید"

{حکایات و تشرّفات - شماره 38}

آیا دینم به سلامت خواهد بود؟

در شهری حوالیِ مراغه، پیرمردی زندگی می‌کرد که صد و هفده سال داشت. نام او قاسم بن علا بود. او به ملاقات امام هادی و امام حسن عسکری رسیده بود، و در زمان غیبت صغرا همیشه نامه‌هایی از ناحیه مقدّس حضرت اباصالح المهدی دریافت می‌کرد. حدود دو ماه بود که هیچ ارتباطی با حضرت نداشت و از این بابت بسیار غمگین بود. تا اینکه پیکی از جانب حضرت رسید و نامه‌ای آورد.
قاسم که نابینا بود، نامه را به کاتب
محمد بن الحسن العسکری معروف به حجت بن الحسن، بنابر اعتقاد شیعیان دوازده‌امامی دوازدهمین و آخرین امام و همان مهدی موعود است. امام زمان فرزند حسن بن علی عسکری (امام یازدهم شیعیان) و همچون پیامبر اسلام نامش محمد و کنیه‌اش ابوالقاسم است. «امام زمان»، «صاحب الزمان»، «ولی عصر»، «قائم آل محمد» و «مهدی موعود» از القاب مشهور اوست. 
ادامه مطلب
دعوت کردنِ مردم به امام زمان و شناساندنِ حضرت
هر کس به میزان علم و دانش خود، باید مردم را به سوی امام دعوت نماید و مردم را به ایشان نزدیک نماید و نشر معارف مهدویت از جمله این کارهاست. شخص دعوت کننده باید علاوه بر حکمت علمی، دارای حکمت عملی بوده و بصورت عملی مردم را با حضرت آشنا نماید زیرا تاثیر بیشتری دارد.
☀️ امام معصوم میفرماید: همانا عالِمی که به مردم معارف دینشان را یاد میدهد و ایشان را به امامشان دعوت میکند، از هفتاد هزار عابد، برتر است.
اولین فیلم بلند سینمایی حمید بهرامیان با عنوان ملاقات با جادوگر مقابل دوربین رفت و با پیوستن دو بازیگر جدید لیست بازیگران این فیلم تکمیل شد.
علیرضا خمسه و نسیم ادبی دو بازیگر جدید ملاقات با جادوگر هستند که به زودی در این فیلم و در کنار بازیگران سرشناس مقابل دوربین خواهند رفت.
لیست بازیگران فیلم ملاقات با جادوگر تکمیل شد
حمید بهرامیان بازیگر سریال از یاد رفته اولین فیلم سینمایی اش را به تهیه کنندگی حمید اعتباریان مقابل دوربین برد و با پیوس

ثواب زیارت امام حسین ع به قصد تقرب به خدا

امام صادق (علیه السلام) فرمودند:پدرم ازیکی از دوستانش سؤال کرده بود مقصودت زیارت قبر امام حسین (علیه السلام) است چیست و چه کسى را با این زیارت اراده مى نمائى ؟ یعنى : با این زیارت قصد تقرّب به چه کسى را دارى ؟
عرض کرد: مراد و مقصودم خداوند تبارک و تعالى است ، یعنى قصدم تقرّب به خدا مى باشد .
حضرت فرمودند: کسى که بدنبال زیارت یک نماز بخواند و با این نماز قصد تقرّب خدا را داشته باشد، در روزى که خدا را مل
قالب وبلاگ امام زمان | قالب وبلاگ 
قالب-وبلاگ-امام-زمان
قالب وبلاگ امام زمان ، این قالب وبلاگ بسیار زیبا ، توسط سایت ماه اسکین ارائه گردید. ... قالب وبلاگ حضرت مهدی,قالب وبلاگ خانه کعبه,قالب وبلاگ کعبه,قالب وبلاگ ...

قالب وبلاگ حضرت مهدی | قالب وبلاگ 
روی تصویر زیر کلیک کن:

قالب-وبلاگ-حضرت-مهدی
قالب وبلاگ امام زمان (عج) توسط سایت ماه اسکین طراحی و سئو شده و در آن بیشتر از رنگ های فیروزه ای، آبی و سیاه و اسامی و القاب حضرت مهدی (عج) استفاده شده است.
ببنید امام معصوم درباره امام زمان عج چه میگوید :
امام صادق ع :  این گونه خطاب می کند:«ای آقای من، 
غیبت تو خواب از من ربوده، بسترم را برایم تنگ ساخته،روح و روانم را بی‌تاب کرده است.
منبع :کمال الدین / ج2 / باب 33
چند شب برا ظهورش نخوابیدیم؟!
چقدر گریه و ناله کردیم؟!
چقدر ندبه و عهد خوانده‌ایم؟!
چقدر انفاق و نذر کرده ایم؟!
⛔️در کل برا ظهورش چه کرده ایم

.#نشر_صدقه_جاریستhttp://eitaa.com/joinchat/2238513161C70e8a50686•┈••✾✾••┈•
به مناسبت سالروز ولادت امام حسن عسگری(ع)
در سالروز ولادت یکی از اهل بیت گرامی پیامبر اسلام (ص) قرار داریم. سال 232 ه. ق در چنین روزی یکی از نوادگان پیامبر (ص)، حضرت امام حسن عسگری (ع) دیده به جهان گشود. آن حضرت گرچه 28 سال بیشتر زندگی نکرد، اما گنجینه ای گرانبها از معارف و علوم اسلامی را از خود به یادگار گذاشت. این روز خجسته به همه دوستداران فضیلت و پاکی مبارک باد.
میلاد امام حسن عسگری(ع) مبارک باد
در شرح خصوصیات امام حسن عسگری (ع) گفته شده است که ایشان
بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل

مگر میشود ادعای انتظار ظهور داشت و مانند سد ایستاد در مقابل درآمدهای اقتصادی شیعیان امام؟
چقدر مضحک است
ادعای انتظار داریم و با واردات ویا باخرید کالاهای ساخت کشورهایی که هیچ اعتقادی به آقا و مولایمان اباصالح المهدی ندارند در رونق اقتصادی شان بکوشیم و بازار شیعیان اباصالح المهدی را از رونق بیاندازیم.با اختلاس کمر اقتصاد شیعیان را بشکنیم
بدون شک اعتقادی به آقا امام زمان عجل الله
#حدیث_مهدوی 
امام محمد باقر(ع)

«ام هانی می گوید از خدمت امام باقر علیه‌السلام در مورد آیه ی شریفه ی «فلا اقسم بالخنس»: «سوگند به ناپدید شونده ها» [1] پرسیدم، فرمود:-«امام یخنس سنته ستین و مأتین، ثم یظهر کالشهاب یتوقد فی اللیلة الظلماء، فان ادرکت زمانه قرت عینک».- «او امامی است که در سال 260 (سال رحلت امام حسن عسگری) از دیده ها مخفی می شود و سپس چون ستاره ای فروزان ظاهر شود که در شب تاریک می درخشد. اگر زمان او را درک کنی دیدگانت روشن می شود». [2]

1- ت
#حدیث_مهدوی 
امام محمد باقر(ع)
«ام هانی می گوید از خدمت امام باقر علیه‌السلام در مورد آیه ی شریفه ی «فلا اقسم بالخنس»: «سوگند به ناپدید شونده ها» [1] پرسیدم، فرمود:-«امام یخنس سنته ستین و مأتین، ثم یظهر کالشهاب یتوقد فی اللیلة الظلماء، فان ادرکت زمانه قرت عینک».- «او امامی است که در سال 260 (سال رحلت امام حسن عسگری) از دیده ها مخفی می شود و سپس چون ستاره ای فروزان ظاهر شود که در شب تاریک می درخشد. اگر زمان او را درک کنی دیدگانت روشن می شود». [2]
1- تکوی
بسم الله

زندگى افتخارآمیز امام حسن مجتبى علیه ‏السلام را مى‏توان به دو بخش کلى تقسیم کرد:‏‏1. از کودکى تا امامتاین بخش، خود مى‏تواند داراى سه مرحله باشد:‏الف) امام در عهد رسول الله صلى‌‏الله ‏علیه‏ و ‏آله‏ و سلّم‏ب) امام در زمان خلفاء ثلاث‏ج) امام در عصر خلافت پدر ‏‏2. از شهادت پدر تا شهادت خودش‏این بخش نیز به دو مرحله قابل تفکیک است:‏الف) از بیعت مردم تا زمان صلحب) از هنگام صلح تا شهادت‏بررسى همه دوره‏هاى حیات آن امام همام، در این
قالب وبلاگ سه ستونه با موضوع امام زمان و مهدویت برای سرویس‌های وبلاگی بخصوص سرویس محبوب بلاگ بیان طراحی شده است. قالب وبلاگ امام زمان به صورت واکنشگرا و سازگار با گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها طراحی شده است. این قالب دارای یک اسلایدر اصلی پیشرفته چندلایه است که در اسلایدهای آن از عکس‌های مرتبط با موضوع مهدویت و انتظار ظهور استفاده شده است. 
ادامه مطلب

حضرت مهدی(عج) در چند سالگی به امامت منصوب شدند؟✅ 5 سالگی
غیبت صغری امام زمان(عج) چند سال طول کشید؟✅69سال
غیبت کبری امام زمان(عج)از چه سالی شروع شد؟✅از سال 329 قمری
اولین نشانه ظهور حضرت مهدی(عج) چیست؟✅طلوع خورشید از مغرب
نمایندگان امام زمان(عج)در غیبت کبری چه کسانی هستند؟✅مراجع شیعه که عالم به فقه، روایت و کتاب خدا هستند
هنگامی که حضرت مهدی (عج) به دنیا آمد بر بازوی راستشان چه نوشته بود؟✅"جاءالحق و زهق الباطل ان الباطل کان زهوقا "
کدام معصو
سلام
                 مدعی گوید با یک گل نمی آید بهار                                  من گلی دارم که دنیا را گلستان می کند

ولادت امام عصر (عج) مبارک
             بچه ها لطفا امشب هم دیگه رو دعا کنید. 

بعد از شهادت امام عسکری (ع) امام مهدی (عج) از طریق نشان دادن کرامت ها و شواهد
صدق (معجزه یا شبه معجزه) وجود و امامت خویش را برای شیعیان امام عسکری (ع)
نمایاندو حجت را بر آنان تمام کرد. سعد بن عبدالله اشعری قمی می گوید: «حسن بن نضر»
که در میان شعیان قم جایگاه ویژه ای داشت، بعد از رحلت امام عسکری (ع) در حیرت بود.
او و «ابو صدام» و عده ای دیگر تصمیم گرفتند که از امام بعدی جویا شوند. حسن بن نضر
نزد ابو صدام رفت وگفت: امسال می خواهم به حج بروم. ابو صدام از
جدول آداب زیارت امام رضا (علیه‌السلام)
«قبولی زیارت معنایش این است که آن فیضی که از ملاقات این ولیّ خدا به ملاقات‌کننده میرسد، آن فیض به شما برسد؛ این معنای قبولی زیارت است.» پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR به مناسبت فرارسیدن ۲۳ ذی‌القعده روز زیارتی مخصوص امام رضا (علیه‌السلام) برخی آداب زیارت را که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار جمعی از پاسداران سپاه حفاظت ولی امر در تاریخ ۸۲/۶/۱ بیان کرده‌اند، در جدول زیر منتشر می‌کند.
اگر بدانید امام زمان ارواحنافداه چقدر مشتاق هستند که بین شما باشند! وقتی شما چه با توجه و چه بی توجه در خانه ات نشسته ای و به یاد امام زمان ارواحنافداه می افتی،امام زمان ارواحنافداه به یادت می افتد. 
یعنی آقا خواسته و یادت بوده، تو هم قلبت متوجه شده و یک دفعه به آن مغناطیس بزرگ کشیده شده که همه عالم را جذب کرده است. قلبت یک دفعه به یاد امام زمان ارواحنافداه می افتد. می گویی: آقاجان! می فرماید: جانم! (حالا تو نمی شنوی و گوش تو به خاطر گناه سنگین اس
آمیرزا بازی متفاوت ، سرگرم کننده و فوق العاده جذاب در سبک کلمات است که شما را به چالشی بزرگ و شیرین دعوت میکند. هدف بازی پیدا کردن کلمات مورد نظر از بین حروف بهم ریخته شده است در این بین شما باید هوش و ذکاوت خود را در بین بزرگان و میرزاهای عرصه کلمات محک بزنید و اعتبار خود را افزایش دهید ، از میرزا دلاک مشتمالیان گرفته تا میرزا عالم خرمند همه و همه رقیبان سرسختی برای شما خواهند بود.
ادامه مطلب
براش  سوال شده بود...
این که چطور همه توی مشهد با امام رضا (ع) حرف می زنند و همه هم می فهمند که امام به حرفهاشون گوش می کنه...
کسی نمی گه الان امام رضا (ع) سرش شلوغه و وقت نداره به حرفهای من گوش کنه....
کسی نوبت نمی گیره با امام رضا (ع) حرف بزنه...
اصن چجوری امام رضا (ع) در یک لحظه با هزار نفر حرف میزنه؟!.....
شب میشه...
خواب می بینه توی مشهده و جلوی هر زائر یه امام رضا نشسته:)
دیگه سوالای ذهنش تموم میشه:)
امام محمد باقر فرمودند:
هر کس دنیا را به جهت یکی از این سه حالت طلب کند:
بی‌نیازی از مردم
آسایش و رفاه خانواده
کمک و رسدگی به همسایه 
روز قیامت در حالتی محشور می‌گردد و به ملاقات خداوند منان نائل می‌شود،
که صورتش هم‌چون ماه شب چهارده نورانی است.
{وظایف منتظران - شماره 40}

تجدید بیعت با امام زمان

این تجدید بیعت که از تکالیف مومنان است بهتر است بعد از هر نماز واجب یا دست کم یکبار در هر روز یا هر هفته انجام شود. به این معنا که فرد بیعت کننده عهد کند پیمان محکم ببندد که یاری خود را از امام زمان دریغ نکند و او را با جان و مال خود تا میتواند، یاری کند. پیامبر نیز در خطبه غدیر، به تمام امّت امر فرموده تا با ائمه اینگونه، بیعت شود.
در این نوع بیعت چند چیز شرط است:
۱-شخص بیعت کننده در قلب، تصمیمش م
آدم هایی که با هم ملاقات میکنن یه روز از هم جدا میشن و همین طور آدم هایی که از هم جدا میشن یه روزی باز با هم ملاقات میکنن ... اون روز روز عجیبه .... بی نهایت سال برای طی کردن هست زمان های زیادی که میلیاردها سال پیشش یه چشم زندنیه... گاهی فکر میکنم سخت ترین و بزرگترین جهنمم چیه؟ همین طور بهترین بهشتم چیه؟
انسان ابدی و ازلیست؟
واقعا از این که به این فکر کنم این توالی ته نداره و این مسافرت بی انتهاست هم برام ترسه آوره هم هیجان آور... شاید نیازه میلیاردها

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

سیگنال خرید سهام