ورود به چت روم
چت روم جوانان و نوجوانان ویژه دهه 70 و 80
ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

نتایج جستجو برای عبارت :

پیام های مهدوی خطبه غدیر (1)

خطبه متقین
خُطبه مُتّقین یا خطبه هَمّام درباره صفات پرهیزکاران، از خطبه‌های مشهور نهج البلاغه است که امیر مؤمنان(ع) بنا به درخواست یکی از شیعیان به نام هَمّام آن را بیان کرد. در این خطبه، رفتارهای فردی، اجتماعی و عبادی متقین چنان به تصویر کشیده شده است که گویند همام، پس از شنیدن آن، مدهوش شد و جان داد.
ادامه مطلب
دو خطبه از امام علی(ع) که یکی بدون نقطه و دیگری بدون الف می باشد و همچنین نامه ای از طرف میرزا محمد الویری به احمد خان امیر حسینی سیف الممالک که بدون نقطه نوشته شده است را می توانید در این پاورپوینت مشاهده کنید.
خطبه های بدون الف و بدون نقطهحجم: 574 کیلوبایت
امام علی علیه السلام داناترین صحابی پیامبر صلی اله علیه وآله و در ورودی شهر علم پیامبر صلی الله علیه وآله است.
سخنان ایشان در کتب حدیث جمع آوری شده است. مشهورترین کتاب در این باره نهج البلاغه است.
سید مرتضی در این کتاب برخی از خطبه ها، نامه ها و سخنان کوتاه حضرت علی را گردآوری کرده است.
تعداد خطبه ها ۲۴۱ و نامه ها ۷۹ و کلمات قصار ۴۸۰ عدد است.
مهمترین خطبه ها شقشقیه، غرا، اشباح و خطبه متقین است.
 در خطبه ها خداشناسی، یاد پیامبر صلی اله علیه وآله
امام علی علیه السلام داناترین صحابی پیامبر صلی اله علیه وآله و در ورودی شهر علم پیامبر صلی الله علیه وآله است.
سخنان ایشان در کتب حدیث جمع آوری شده است. مشهورترین کتاب در این باره نهج البلاغه است.
سید مرتضی در این کتاب برخی از خطبه ها، نامه ها و سخنان کوتاه حضرت علی را گردآوری کرده است.
بسم الله الرحمن الرحیم
متن کامل خطبه پیامبر اکرم(ص) در غدیر خم
دریافت pdf خطبه قدیر 
دسترسی به صوت خطبه غدیر
بخش نخست  - حمد و ثنای الهی
حمد و سپاس خدایی را که در یگانگی خود بلند مرتبه،و در تنهایی وفرد بودن خود نزدیک است .در قدرت و سلطه خود با جلالت و در ارکان خود عظیم است.علم او به همه چیز احاطه دارد در حالی که در جای خود است،و همه مخلوقات را با قدرت و برهان خود تحت سیطره دارد.همیشه مورد سپاس بوده و همچنان مورد ستایش خواهد بود.
ادامه مطلب
به دو خطبه‌ی طربناک چو کشید باده از تاکبه ترانه گفت با دل که بخیز چست و چالاک
سر غم قمار می‌کن به شعف نثار می‌کنسپه‌اش غبار می‌کن به فَرَش بتاز بی‌باک
سر غم گرفتم آن دم به دو ضربه‌ی مصمم کمرش به باد دادم کت و کول کهنه بر خاک
پدرش سیاه‌جامه سوی من سحر روان شدقد و شانه همچو رستم دک و پوزه همچو ضحّاک
کمر پدر گرفتم که سوی پسر فرستمغم و خصم هر دو خوشتر ته گور سرد نمناک
قمرم بگفت حلمی به سر سجاده‌ی می  سحری دعای مستان برسد به گوش افلاک
«دل غم هلا
رسول خدا (صلی الله علیه و آله) در آستانه ماه مبارک رمضان خطبه مفصلی درباره اهمیت این ماه بیان کردند و در پایان این خطبه فرمودند: «....شیاطین در این ماه در زنجیرند، از خداوند بخواهید آنها را بر شما مسلّط نکند»؛ در این نوشتار می خواهیم بدانیم منظور پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) از زندانی شدن شیاطین چیست:
ادامه مطلب
آیت الله جوادی آملی: خطبه‌ای است که وجود مبارک حضرت امیر دُرفشانی می‌کند برزخ را معنا می‌کند، ساهره قیامت را معنا می‌کند. ابن ابی الحدید در شرح این خطبه می‌گوید: اگر ادیبان و بلاغت‌شناسان را یکجا جمع بکنند و این خطبه را بر آنها بخوانند آنها می‌فهمند که این سجده دارد. همان طوری که بعضی از آیات قرآن سجده دارد. ما این مطلب را به عرض استاد علامه طباطبایی رساندیم که این اغراق نیست؟ ما آنچه شنیدیم سجده بر آیات قرآن کریم است، در غیر قرآن سجده نی
دو خطبه از امام علی(ع) که یکی بدون نقطه و دیگری بدون الف می باشد و همچنین نامه ای از طرف میرزا محمد الویری به احمد خان امیر حسینی سیف الممالک که بدون نقطه نوشته شده است را می توانید در این پاورپوینت مشاهده کنید.
لینک دانلود مستقیمحجم: 574 کیلوبایت
خطبه غدیر

عنوان
زمان

خطبه غدیر /بخش 1
18:29

خطبه غدیر /بخش 2
14:00

خطبه غدیر /بخش 3
22:02

خطبه غدیر /بخش 4
9:41

خطبه غدیر /بخش 5
12:25

خطبه غدیر /بخش 6
13:36

خطبه غدیر /بخش 7
14:16

خطبه غدیر /بخش 8
4:34

خطبه غدیر /بخش 9
6:06

خطبه غدیر /بخش 10
7:27

خطبه غدیر /بخش 11
16:46
گفتند عروس سوره نور می خواند…چرا در خیلی از اوقات مثلاً وقتی که می خواهند خطبه عقد را بخوانند، دروغ ها شروع می شود؟وقتی که خطله عقد می خوانند، چند بار خاطب می خواهد از عروس «بله» بگیرد، می گویند: عروس رفته گل بچیند.چرا باید از همان اول دروغ گفته شود؟چرا این دروغ را به نسل های آینده منتقل کنیم؟پایه ریز و برنامه ریز این دروغ کیست؟یکی از وعاظ می فرمود:در یکی از مکان هایی که خطبه عقد جاری می شد، خاطب و خواننده خطبه عقد وقتی می خواست از عروس «بله»
گفتند عروس سوره نور می خواند…چرا در خیلی از اوقات مثلاً وقتی که می خواهند خطبه عقد را بخوانند، دروغ ها شروع می شود؟وقتی که خطله عقد می خوانند، چند بار خاطب می خواهد از عروس «بله» بگیرد، می گویند: عروس رفته گل بچیند.چرا باید از همان اول دروغ گفته شود؟چرا این دروغ را به نسل های آینده منتقل کنیم؟پایه ریز و برنامه ریز این دروغ کیست؟یکی از وعاظ می فرمود:در یکی از مکان هایی که خطبه عقد جاری می شد، خاطب و خواننده خطبه عقد وقتی می خواست از عروس «بله»
با سلام مهدی یاوران عزیز
با توجه در پیش بودنِ عید بزرگ غدیر که از مهمترین اعیاد شیعیان است و پیوندهای بزرگ این عید مهم با موضوع مهدویت، طرح های مهدوی مناسبتی آماده شده که برگرفته از سخنان پیامبر اکرم(ص) در خطبه غدیر درباره حضرت مهدی میباشد.
باید بدانیم که یکی از اهداف و پیام های غدیر، تبیین اهمیت موضوع مهدویت است...
کلیه عکس های مخصوص پروفایل و انتشار در فضای مجازی و حقیقی درباره عید غدیر و مهدویت را از لینک زیر ( و با جستجوی هشتگ #خطبه_غدیر ) د
این نمازجمعه ها آرامش برمومنین/گوهروحدت سراسرمنتشرروی زمین/زمزم احساس امت دردفاع ازولی/هرمصلی روزجمعه پایگاه مسلمین/سنت پاک نبی ویادگار از امام/خطبه های بابصیرت افتخار و دلنشین/رهبرفرزانه ما قدردان برکتش/ مسلمین وشیعیان را میشودنورمبین/شدچراغ روشنایی سوی هرشهرودیار/برشکوه مردمانش درمصلی آفرین/گوهرتقوابرایش جمعه هاگل میکند/باولایت تا شهادت مومنین را همنشین/یادمان برشهیدان جمعه های انتظار/درتکاپوی عدالت خطبه های آن نگین/همدم آدینه ه
8-  و من کلام له (علیه السلام)
> یعنی به الزبیر فی حال اقتضت ذلک و یدعوه للدخول فی البیعة ثانیة <
یَزْعُمُ أَنَّهُ قَدْ بَایَعَ بِیَدِهِ وَ لَمْ یُبَایِعْ بِقَلْبِهِ فَقَدْ أَقَرَّ بِالْبَیْعَةِ وَ ادَّعَی الْوَلِیجَةَ فَلْیَأْتِ عَلَیْهَا بِأَمْرٍ یُعْرَفُ وَ إِلَّا فَلْیَدْخُلْ فِیمَا خَرَجَ مِنْهُ.
خطبه 008-درباره زبیر و بیعت او 
پیمان شکنی زبیر 
زبیر، می پندارد با دست بیعت کرد نه با دل، پس به بیعت با من اقرار کرده ولی مدعی انکار
قسمتی از خطبه غدیر :
ای مردم، چه می‏گویید؟ خداوند هر صدایی را و پنهانی های هر کسی را می‏داند. پس هر کس هدایت یافت به نفع خودش است و هر کس گمراه شد به ضرر خودش گمراه شده است، و هر کس بیعت کند با خداوند بیعت می‏کند. دست خداوند بر روی دست بیعت کنندگان است.
ای مردم، با خدا بیعت کنید و با من بیعت نمایید و با علی امیرالمؤمنین و حسن و حسین و امامان از ایشان در دنیا و آخرت، به عنوان امامتی که در نسل ایشان باقی است بیعت کنید. خداوند بیعت شکنان را هلاک و وف
سخنرانی با موضوعغدیر و حکومت اسلامیسخنران : سعید کریمی کارشناس علوم سیاسیمداح : ابوالفضل مرادخانیزمان : چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۸مکان : سعیدآباد، حسینیه مسجد امیرالمؤمنین (سلام الله علیه)
مسابقه خطبه غدیر
علاقمندان به شرکت در مسابقه خطبه غدیر نیاز است تا پیش از برگذاری مراسم جشن غدیر خم به مطالعه خطبه غدیر بپردازند. در روز جشن یک مسابقه زنده برگذار خواهد شد و به قید قرعه به چند نفر که به سوالات مطرح شده در مسابقه پاسخ درست بدهند جایز
سخنرانی با موضوعغدیر و حکومت اسلامیسخنران : سعید کریمی کارشناس علوم سیاسیمداح : ابوالفضل مرادخانیزمان : چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۸مکان : سعیدآباد، حسینیه مسجد امیرالمؤمنین(سلام الله علیه)

مسابقه خطبه غدیر

علاقمندان به شرکت در مسابقه خطبه غدیر نیاز است تا پیش از برگزاری مراسم جشن غدیر خم، خطبه غدیر را مطالعه کنند. در روز جشن یک مسابقه زنده برگزار خواهد شد و به قید قرعه به چند نفر که به سوالات مطرح شده در مسابقه پاسخ درست بدهند جایزه د
به مناسبت عید بزرگ غدیر  مراسم جشنی روز سه شنبه 29 مرداد  در موسسه بیت العباس(ع) برقرار می باشد. در این مراسم مسابقه ای هم همراه با اهدای جوایز به برندگان برگزار می شود. موضوع مسابقه ؛ 40 ویژگی از صفات متقین طبق فرموده ی مولای متقیان علی بن ابی طالب (ع) در خطبه متقین (همام ) و دومین سوال از خطبه ای که در جلسه جشن مطرح می شود می باشد. این جشن از ساعت دو و نیم بعد از ظهر با تلاوت قرآن و زیارت امین الله آغاز می شود.

به گزارش عصرحباد؛ شامگاه سه شنبه 29 مرداد 98 مراسم آئینی خطبه خوانی غدیر خم توسط مداح برجسته کشوری حاج حسن نرگس خوانی و دیگر ذاکرین اهل البیت علیهم السلام با حضور پر شور مردم و امام جمعه حبیب آباد، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برخوار، بخشدار حبیب آباد، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر حبیب آباد، فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام علی (ع) بخش حبیب آباد و فرماندهی انتظامی بخش حبیب آباد در محل پارک آزادگان شهر حبیب آباد برگزار شد.
گزارش تصو
اولین دیدارمان در پاوه را یادم نمی رود که به خاطر بحث با یکی از روحانیون اهل سنّت، چقدر با عصبانیت با من برخورد کرد! 
همینطور برخوردهای بعدیش در حال عادی بودن، برایم همراه با ترس بود؛ تا جایی که وقتی صدایش را  می-شنیدم، تنم می لرزید.
ماجراها داشتیم تا ازدواجمان سر گرفت؛ ولی چند ماه بعد از ازدواجمان، احساس کردم این حاجی با آن برادر همت که می شناختم خیلی فرق کرده! خیلی با محبت است و خیلی مهربان.
این را از معجزه های خطبه عقد می پنداشتم؛ چرا که شنی
77-  و من کلام له (علیه السلام)
> و ذلک حین منعه سعید بن العاص حقه <
إِنَّ بَنِی أُمَیَّةَ لَیُفَوِّقُونَنِی تُرَاثَ مُحَمَّدٍ (صلی الله علیه وآله) تَفْوِیقاً وَ اللَّهِ لَئِنْ بَقِیتُ لَهُمْ لَأَنْفُضَنَّهُمْ نَفْضَ اللَّحَّامِ الْوِذَامَ التَّرِبَةَ.
# قال الشریف : و یروی التراب الوذمة و هو علی القلب ، قال الشریف و قوله (علیه السلام) لیفوقوننی أی یعطوننی من المال قلیلا کفواق الناقة و هو الحلبة الواحدة من لبنها ، و الوذام جمع وذمة و هی
خطبه فدکیه را پیش از آنکه بخواهیم خطبه فدکیه بنامیم باید خطبه
ولاییه بدانیم. متن این خطبه حکایت از تأکید چندباره و مستدل دختر پیامبر(ص) بر
غصب حاکمیت و ظلم در حق جانشین حقیقی رسول الله دارد.
سند این ادعا را اما می توان در سخنی ناب از حضرت موسی بن جعفر علیه
السلام نیز جست. آنگاه که هارون الرشید مدعی شد که حاضر است فدک را به آن امام
بازگرداند، حضرت فرمود: به شرطی که فدک را با همه سرحداتش به ما بازگردانی.
هارون قسم خورد که چنین خواهد کرد. امام سرحدا
78-  من کلمات کان (علیه السلام)
> یدعو بها <
اللَّهُمَّ اغْفِرْ لِی مَا أَنْتَ أَعْلَمُ بِهِ مِنِّی فَإِنْ عُدْتُ فَعُدْ عَلَیَّ بِالْمَغْفِرَةِ اللَّهُمَّ اغْفِرْ لِی مَا وَأَیْتُ مِنْ نَفْسِی وَ لَمْ تَجِدْ لَهُ وَفَاءً عِنْدِی اللَّهُمَّ اغْفِرْ لِی مَا تَقَرَّبْتُ بِهِ إِلَیْکَ بِلِسَانِی ثُمَّ خَالَفَهُ قَلْبِی اللَّهُمَّ اغْفِرْ لِی رَمَزَاتِ الْأَلْحَاظِ وَ سَقَطَاتِ الْأَلْفَاظِ وَ شَهَوَاتِ الْجَنَانِ وَ هَفَوَاتِ ال
وای 
چشمتون روز بد نبینه
وقتی عصری همتا و همسر تو اتاق بودند داشتم تحقیق و ... می کردم که دیدم ای وای نوشته شده 
خواندن خطبه عقد موقت و دائم باید به صورت حضوری  باشه و خواندن خطبه عقد به صورت تلفنی و درصورتی که طرف رو نشناسی باطله
منو می گی یخ کردم
از نوک انگشتان پام تا قبلم بی حس شد
گفتم همسر ، یدقیقه بیا

بعد هم تند تند نت رو نگاه کردم
دیدم 
وای خدا رو شکر
از قرار نظر همه مراجع این هست که می شه تلفنی خوند و فقط آقای مکارم هستند که می گن نمی شه...
بل
وای 
چشمتون روز بد نبینه
وقتی عصری همتا و همسر تو اتاق بودند داشتم تحقیق و ... می کردم که دیدم ای وای نوشته شده 
خواندن خطبه عقد موقت و دائم باید به صورت حضوری  باشه و خواندن خطبه عقد به صورت تلفنی و درصورتی که طرف رو نشناسی باطله
منو می گی یخ کردم
از نوک انگشتان پام تا قبلم بی حس شد
گفتم همسر ، یدقیقه بیا

بعد هم تند تند نت رو نگاه کردم
دیدم 
وای خدا رو شکر
از قرار نظر همه مراجع این هست که می شه تلفنی خوند و فقط آقای مکارم هستند که می گن نمی شه...
بل
عیدسعیدغدیرخم عیدولایت وامامت برتمام رهپویان راه حق وحقیقت مبارک باد
قال الله تبارک وتعالی فی القرآن الکریم :یاایهاالرسول بلغ ماانزل الیک من ربک وان لم تفعل فمابلغت رسالته والله یعصمک من الناس ان الله لایهدی القوم الکافرین سوره مبارک مائده آیه 67
این آیه مبارکه 3مرتبه برپیامبراکرم نازل شدوتمام زحمات پیامبرمبتنی برتعیین جانشینش دروادی غدیرخم قرارگرفت وآن بزرگواربازیبایی کامل درطول دوساعت خطبه خوانی (خطبه غدیریه) امیرالمومنین علی علیه
باسمه تعالىآیا خطبه متقین را خوانده اى؟آیا سعى در حصول صفات متقین داشته اى؟رسول خدا صلى الله علیه و آله فرمود: من آیه اى را مىشناسم که اگر مردم به آن عمل کنند تمام مشکلاتشان حل مىشود و سپس آیه ومن یتق الله یجعل له مخرجا را خواندند
95-  و من خطبة له (علیه السلام)
> یقرر فضیلة الرسول الکریم <
بَعَثَهُ وَ النَّاسُ ضُلَّالٌ فِی حَیْرَةٍ وَ حَاطِبُونَ فِی فِتْنَةٍ قَدِ اسْتَهْوَتْهُمُ الْأَهْوَاءُ وَ اسْتَزَلَّتْهُمُ الْکِبْرِیَاءُ وَ اسْتَخَفَّتْهُمُ الْجَاهِلِیَّةُ الْجَهْلَاءُ حَیَارَی فِی زَلْزَالٍ مِنَ الْأَمْرِ وَ بَلَاءٍ مِنَ الْجَهْلِ فَبَالَغَ (صلی الله علیه وآله) فِی النَّصِیحَةِ وَ مَضَی عَلَی الطَّرِیقَةِ وَ دَعَا إِلَی الْحِکْمَةِ وَ الْمَوْعِظ
سعیده محمودی 1
 حسین چراغیوش 2*
 محمود میرزاییالحسینی 3
چکیده
گفتمان ( discourse ) بهطورکلی به بافت زبان در مراحل بالاتر از جمله اطلاق میشود. تحلیل گفتمان، یکی ازابزارهای تحلیل متون ادبی است که ارتباط بین ساختارهای گفتمانمدار و دیدگاههای اجتماعی حاکم بر تولید گفتمان را بررسی میکند، تحلیل گفتمان ادبی به عنوان یکی از فروع تحلیل گفتمان به بررسی و نقد متون ادبی از جنبه ساختارهای زبانی و بافت متنی و هماهنگی آنها با بافت موقعیتی میپردازد. نهج البلاغه
سعیده محمودی 1
 حسین چراغیوش 2*
 محمود میرزاییالحسینی 3
چکیده
گفتمان ( discourse ) بهطورکلی به بافت زبان در مراحل بالاتر از جمله اطلاق میشود. تحلیل گفتمان، یکی ازابزارهای تحلیل متون ادبی است که ارتباط بین ساختارهای گفتمانمدار و دیدگاههای اجتماعی حاکم بر تولید گفتمان را بررسی میکند، تحلیل گفتمان ادبی به عنوان یکی از فروع تحلیل گفتمان به بررسی و نقد متون ادبی از جنبه ساختارهای زبانی و بافت متنی و هماهنگی آنها با بافت موقعیتی میپردازد. نهج البلاغه
خطبه اول:پس از حمد و ثنای الهی و توصیه به تقوی و تبریک میلاد امام علی (ع) و امام جواد(ع) و تبریک عید نوروز به ‏نمازگزاران محترم به بیان فضائل علی (ع) پرداخت و بیان کرد:پیامبر اکرم(ص) می فرماید:نام بردن علی (ع) عبادت ‏خداست؛همچنین در حدیثی دیگر می فرمایند:مجالس خود را با نام علی (ع) زینت دهید.قرآن کریم در آیه 27 لقمان می ‏فرماید:« وَلَوْ أَنَّمَا فِی الْأَرْضِ مِنْ شَجَرَةٍ أَقْلَامٌ...»؛اگر آنچه در زمین درخت است قلم بشود و دریا هم هفت برابر آن مرکب
برائت خداوند متعال از معاویه در روز غدیر
علی بن ابراهیم قمی قدس الله روحه الشریف عالم و مفسر بزرگ شیعه در مورد آیات ۳۱-۳۴ سوره قیامت می‌نویسد:
كان سبب نزولها ان رسول الله صلى الله علیه وآله دعا إلى بیعة علی یوم غدیر خم فلما بلغ الناس واخبرهم فی علی ما اراد الله ان یخبر، رجعوا الناس، فاتكأ معاویة على المغیرة بن شعبة وابی موسى الاشعری ثم اقبل یتمطى نحو اهله ویقول ما نقر لعلی بالولایة (بالخلافة خ ل) ابدا ولا نصدق محمد مقالته فیه فانزل الله جل ذك
خطبه ی اول: پس از توصیه به تقوا درباره اهمیت تقوا بیان داشت: خدای تعالی در آیه ۱۸ سوره حشر می ‏فرماید: «یا ایها الذین آمنوا اتقوا الله والتنظر نفس ما قدمت لغد...»؛ ای بندگانی که ایمان آورده اید ‏تقوای الهی را رعایت نمایید؛ و هرکس ببیند برای فردای خود چه می فرستد. تقوا یعنی امتناع کردن از ‏بدی ها و پرهیز کردن از آنچه هوای نفس انسان او را به سوی آن دعوت می کند. در اهمیت تقوا و تزکیه ‏نفس کفایت می کند که نزدیک به ۲۱۰ مرتبه در قرآن به این موضوع اشار
حجت الاسلام دکتر حمید محمدی راد
در خطبه های نماز جمعه مراغه
دکتر محمدی راد در خطبه های نماز جمعه مراغه بیان داشت: آمریکا در حالی این اقدام را علیه وزیر امور خارجه کشورمان انجام می دهد که مدعی دروغین آزادی قلم بوده و گریزان از حقایق است.وی ادامه داد: دولت این کشور با این حرکت نشان داد که اهل زورگویی بوده و اهل منطق و گفت و گو نبوده و نیست.
ادامه مطلب
⚡️ برگی از کتاب الابانه نوشته ابوجعفر هوسمی که در آن خطبهٔ عقد به زبان گیلکی نوشته شده‌است.
شواهد نشان می‌دهد بر خلاف ادعای تمامیت خواهان در دؤرانی که گیلکی زبانان حاکم بر مناطق خؤد بۊده‌اند امۊرات مختلف تحصیلی، نظامی، اجتماعی و... به زبان گیلکی صۊرت می‌گرفته.
فصل و اللفظ الشرعی فی نکاح ان یقول فلان تو خوی دختر فلانیه ‌نوما بقول خیا (تع) و بخبر؟ رسول (ص) و بحضوری این جماعة باون ولایة که تا هسته از جهة حق تو و اون وکالتی که تا هسته از جهة تی
• نماز جمعه ترکیبی از بیان حقایق معنوی و اسلامی، حضور غیر دستوری مردم در این صحنه و مرتبط با حکومت اسلامی است. • بر خلاف تصور برخی افراد، حکومت فقط وظیفه‌ی تأمین رفاه و آزادی و استقلال سیاسی مردم را ندارد، بلکه حکومت در قبال دین و اعتقادات مردم نیز وظیفه دارد.• این شبکه‌ی مهم، در عین حالی که مردمی، اسلامی، حکومتی و سیاسی است، اما داخل در جناح‌بندی‌های گوناگون مردم و جناح‌های سیاسی نیست.•  نماز جمعه نسبت به اصول و ارزش‌های انقلاب اسلا
....به خدا شکایت میکنم از مردمی که در جهالت زندگی می کنند وبا گمراهی می میرند،در میان آنها ،کالایی خوارتر از قرآن نیست اگر آن را آنگونه که باید بخوانند؛ومتاعی سود آور و گرانبهاتر از قرآن نیست اگر آن را تحریف کنند؛در نزد آنان،چیزی زشت تر از معروف،و نیکو تر از منکر نمیباشد.
نهج البلاغه خطبه ۱۸ روانشناسی مدعیان دروغین قضاوت
در خطبه های نماز عید فطر: افطاری های ساده که توصیه شده بود، بحمدالله مردم اقبال کردند. در یکجایی فراخوان افطار داده شد و میلیاردها برای افطار جمع شد/ کمک رمضانی مردم به سیل زده ها چشمگیر بود؛ من همینجا عرض بکنم، هم به همه آحاد برادران و خواهرانمان و هم بخصوص به مسئولین محترم، که مبادا مسئله سیل زده ها را به دست فراموشی بسپرید/ بخصوص در مناطقی مثل خوزستان که هوا رو به گرمی است.
.
( زینتِ پدر )

دُختِ حیدر خواهرِ ناموسِ دین
فخرِ نسوان آلِ هاشم را نگین
زینب است پرورده ی خیرالنسا
خطبه هایش در اِسارت آتشین
زینِ اَب ، زینت بوَد بر پنج تن
چون علی باشد به هنگامِ سخن
پاکیش والاتر از مریم بوَد
اُسوه باشد درحیا این شیرِ زن
نامِ زینب زنده کرده کربلا
کهنه کی  گردد قیامِ نینوا
چون ابوفاضل علمداری نمود
سرنگون هرگز نشد خونین لِوا
در میانِ عاشقان عاشق ترین
در کلاسِ عشق او لایق ترین
مرغِ طوفانِ بلا بنتِ علی
در وفایش از همه صادق ترین
ک
در خطبه های نماز عید فطر: مسئله فلسطین، اینروزها جزو مسائل درجه یک دنیای اسلام است/ اجلاس بحرین متعلق به آمریکاییهاست لکن حکام بحرین با ضعف و ناتوانی زمینه ساز این کار شده اند/ معامله قرن هرگز تحقق پیدا نخواهد کرد و ما تشکر میکنیم از کشورهای عربی و گروه های فلسطینی که با آن مخالفت کردند و همچنین. امیدواریم که حکام بحرین و سعودی بفهمند پا در چه باتلاقی میگذارند.
حجت الاسلام دکتر حمید محمدی راد
در خطبه های نماز جمعه مراغه
دکتر محمدی راد در خطبه های نماز جمعه مراغه با اشاره به آزادی نفتکش توقیف شده کشورمان در آبهای آزاد توسط انگلیس گفت: توطئه امریکا و انگلیس با آزادی نفتکش ایرانی شکست خورد و حقانیت کشورمان به اثبات رسید.پاسخ محکم رئیس جمهور کشورمان مبنی بر مقابله به مثل به هرگونه تهدید علیه منافع کشورمان زمینه ساز عقب نشینی انگلیس در ماجرای نفت کش ایرانی شد.
ادامه مطلب
آیت الله احمد جنتی:
فاطمه زهرا سلام الله علیها برای دفاع از حق در یک شرایط بسیار سخت آمد در مسجد و خطبه غرّایی که باید در پیشانی تاریخ در خط نور نوشته بشود، آن خطبه را ادا و از حق و از ولایت علی بن ابیطالب علیه السلام دفاع کرد. شما هم مدافع حق باشید، مدافع مسئله ولایت باشید شما هم در همان مسیر حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها حرکت کنید تا امید شفاعت به او داشته باشید.

به مناسبت سالروز تاسیس شورای نگهبان قانون اساسی در 26 تیرماه و جایگاه ویژه و حس
مقام معظم رهبری (مدظله العالی)
اگربتوانیم باقرآن انس بگیریم معارف قرآن رادردل وجان خودنفوذ دهیم
زندگی ما وجامعه ما قرآنی خواهدشد.

قال رسول الله (صلی الله علیه وآله وسلم )له نجوم وعلی نجومه نجوم
لاتحصی عجائبه ولاتبلی غرائبه فیه مصابیح الهدی ومنازل الحکمه
-بحارالانوارجلد89صفحه 17
قرآن ستارگان درخشانی دارد،وبرفرازاین ستارگان، ستارگان دیگری است
،شگفتیهایش پایان نمی گیرد،وعجائبش کهنه نمی شود،چراغهای هدایت درآن است ،ومنزلگاهی
حکمت ودانش
82-  و من کلام له (علیه السلام)
> فی ذم صفة الدنیا <
مَا أَصِفُ مِنْ دَارٍ أَوَّلُهَا عَنَاءٌ وَ آخِرُهَا فَنَاءٌ فِی حَلَالِهَا حِسَابٌ وَ فِی حَرَامِهَا عِقَابٌ مَنِ اسْتَغْنَی فِیهَا فُتِنَ وَ مَنِ افْتَقَرَ فِیهَا حَزِنَ وَ مَنْ سَاعَاهَا فَاتَتْهُ وَ مَنْ قَعَدَ عَنْهَا وَاتَتْهُ وَ مَنْ أَبْصَرَ بِهَا بَصَّرَتْهُ وَ مَنْ أَبْصَرَ إِلَیْهَا أَعْمَتْهُ.
#قال الشریف : أقول و إذا تأمل المتأمل قوله (علیه السلام) و من أبصر بها بصرته و
"یا لیتنا کنا معکم" را چقدر زمزمه کرده‎ایم در سینه‎زدن‎ها و روضه‎هایمان و چقدر برایش اشک ریخته‎ایم؛ ولی چقدر فرق است بین زمزمه یک مرد با من؛ تفاوتی به اندازه همه شهادت‎های تاریخ و اشک ریختن و صبر کردن‎های زنانه تاریخ. همراهی چون منی با امامم، آن هم حسین (ع) را نمی‎دانم هیچ‎وقت اتفاق می‎افتاد یا نه، ولی این را خوب می‎دانم که اگر من می‎شدم یکی شبیه همسر زهیر یا مادر وهب چه می‎شد؛ که اگر این یکی یکی‎ها شبیه آن "یکی" می‎شدند حسین تنها نمی
در خطبه‌های نماز جمعه این هفته یکی از عوامل تقوا برخورداری انسان از ملکه صبر دانست و گفت: صبر و مقاومت تنها رمز موفقیت و پیروزی مقابل استکبار جهانی و صهیونیست ها است. 
به گزارش شریعت نیوز مولوی خلیل رسولی‌زاده در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مسجد الزهرا(س) ایرانشهر افزود: آمریکا و ایادی وابسته به آن با تهدید و تحریم سعی می‌کنند مردم را نسبت به انقلاب و کشور دلسرد کنند.
وی افزود: ملت ایران ۴۰ سال است که با توکل به خدا روی پای خود ایستاده و در
از
خطبه ‏هاى آن حضرت علیه السّلام است
)در
بیان وجه تسمیه شبهه و اینکه کسی را از مرگ رهائى نیست):
(1) شبهه از این جهت شبهه نامیده شده که شبیه و مانند حقّ است (هر کس نمى‏تواند
میان حقّ و باطل تمیز دهد) پس روشنى دوستان خدا در شبهه ایمان و اعتقاد ایشان است
(بخدا و رسول) و راهشان راه هدایت و رستگارى است (که از آن راه پیروان خود را از
تاریکى‏هاى شبهه‏ها نجات داده و حقّ را بآنان آشکار مى‏نمایند)
(2) و امّا دشمنان خدا دعوت کننده شان در آن شبهه ضلالت و گمراه
برخی از ماه‎ها و ایام سال، نزد خداوند تبارک و تعالی از ویژگی خاصی
برخوردارند. از آنجا که ماه رمضان، ماه جاری شدن برکات و خیرات الهی به سوی
بندگان خویش است و از طرفی ماه توبه و بازگشتن و قبولی آن در درگاه خداوند
و ماه نزول قرآن کریم برای هدایت و راهنمایی بشر و نیز ماه نزول سایر
کتاب‎های آسمانی می‎باشد، بر تمام ماه‎های دیگر قمری شرافت و فضیلت دارد و
به همین جهت، خداوند تبارک و تعالی این ماه را مختص به خودش می‎داند. قرآن
کریم، ماه رمضان را،
خطبه اول:پس از حمد و ثنای الهی و توصیه به تقوی و تبریک میلاد امام باقر علیه السلام و گرامیداشت ماه رجب به موضوع ‏سبک زندگی اسلامی و اهمیت ایام و ماه های سال و خصوصا توجه به ماه رجب بیان داشت:میرزا جواد آقا ملکی تبریزی در ‏مورد ماه رجب می فرماید:از مهمات مراقبات در این ماه متذکر شدن حدیث ملک داعی است که پیامبر اکرم (ص) می ‏فرماید:خدای تعالی فرشته ای قرار داده که هر شب ندا می کند طوبی للذاکرین و طوبی للطائعین... خوش به حال ذاکرین ‏خدا در این ماه و
بخشی از خطبه غدیر پیامبر اکرم (ص)
مَعاشِرَالنّاسِ، فَضِّلُوهُ فَقَدْ فَضَّلَهُ الله، وَاقْبَلُوهُ فَقَدْ نَصَبَهُ الله.مَعاشِرَالنّاسِ، إِنَّهُ إِمامٌ مِنَ الله، وَلَنْ یَتُوبَ الله عَلی أَحَدٍ أَنْکَرَ وِلایَتَهُ وَلَنْ یَغْفِرَ لَهُ، حَتْماً عَلَی الله أَنْ یَفْعَلَ ذالِکَ بِمَنْ خالَفَ أَمْرَهُ وَأَنْ یُعَذِّبَهُ عَذاباً نُکْراً أَبَدَا الْآبادِ وَ دَهْرَ الدُّهورِ. فَاحْذَرُوا أَنْ تُخالِفوهُ. فَتَصْلُوا ناراً وَقودُهَا ا
خطبه ی اول:پس از حمد و ثنای الهی و توصیه به تقوا و تبریک اعیاد شعبانیه به تشریح قسمت هایی از ‏مناجات شعبانیه پرداخت؛که امامان معصوم در ماه شعبان به مناجات با خدای تعالی می‌پرداختند و امام ‏راحل نیز تأکید فراوان روی این کار داشتند. «الهی فلک الحمد ابدا ابدا...» خدایا حمد و ستایش ‏مخصوص توست حمدی ابدی و پیوسته؛ آنگونه که تو دوست داری و راضی می شوی. در جای دیگر می ‏فرماید: خدایا اگر مرا به جرم و لغزش هایم مواخذه بکنی من تو را به عفو و بخششت مواخ
فَسُبْحَانَ الَّذِی بَهَرَ الْعُقُولَ عَنْ وَصْفِ خَلْقٍ جَلَّاهُ لِلْعُیُونِ ...
پس منزّه است خداوندى که خردها را مغلوب گردانیده از وصف آفریده شده اى که در پیش دیده ها جلوه گر است ...
نهج البلاغه امام علی علیه السلام (گردآوری سید رضی - نسخه صبحی صالح)
ترجمه فیض الاسلام
خطبه 165
صوت کامل بیانات سال 1365

1365/12/15
-
خطبه‌های نماز جمعه تهران

1365/12/01
-
خطبه‌های نماز جمعه تهران

1365/11/17
-
خطبه‌های نماز جمعه تهران

1365/11/03
-
خطبه‌های نماز جمعه تهران

1365/10/19
-
خطبه‌های نماز جمعه تهران

1365/10/05
-
85-  و من خطبة له (علیه السلام)
> و فیها صفات ثمان من صفات الجلال<
وَ أَشْهَدُ أَنْ لَا إِلَهَ إِلَّا اللَّهُ وَحْدَهُ لَا شَرِیکَ لَهُ الْأَوَّلُ لَا شَیْ‏ءَ قَبْلَهُ وَ الْآخِرُ لَا غَایَةَ لَهُ لَا تَقَعُ الْأَوْهَامُ لَهُ عَلَی صِفَةٍ وَ لَا تُعْقَدُ الْقُلُوبُ مِنْهُ عَلَی کَیْفِیَّةٍ وَ لَا تَنَالُهُ التَّجْزِئَةُ وَ التَّبْعِیضُ وَ لَا تُحِیطُ بِهِ الْأَبْصَارُ وَ الْقُلُوبُ.
>و منها :< فَاتَّعِظُوا عِبَادَ اللَّهِ بِالْ
حضرت محمد صلی الله علیه و آله در خطبه معروف شعبانیه ماه رمضان را ماه خدا، برترین ماه، ماه برکت و رحمت و آمرزش، ماه مهمانی خدا و ماه تکریم انسان معرفی میکنند.
ماهی که نفس کشیدن، تسبیح و خوابیدن، عبادت محسوب میشود و اعمال انسان پذیرفته میشود و دعاهای انسان مستجاب میشود
بیشترین ضربه‌ها را خوبترین آدم‌ها می‌خورند؛برای خوبی‌هایتان حد تعیین کنیدو هر کس را به اندازه لیاقتش بها دهیدنه به اندازه مرامتان؛زندگی کردن با مردم این دنیا همچون دویدن در گله اسب  است!تا می‌تازی با تو می‌تازند؛زمین  که  خوردی؛آنهایی که جلوتر  بودند؛هرگز برای تو به عقب باز نمی‌گردند!و آنهایی که عقب بودند؛به  داغ روزهایی که می‌تاختی تو را لگد مال  خواهند کرد!در عجبم از مردمی که به دنبال دنیایی هستند  که روز به روز از آن دورتر می‌شو

ازآن چه در دوجهان هست بیشتر دارد
فقط خدا ست که از کار او خبر دارد

یکی برای علی ماند و آن یکی همه بود
اگر چه لشکر دشمن، چهل نفر دارد

عقیق سرخ از آتش نداشت واهمه ای
کسی که کفو علی می شود جگر دارد

کمر به یاری تنهایی علی بسته
میان کوچه اگر دست بر کمر دارد

سر علی به سلامت، چه باک از این سردرد؟
محبت ولی الله، دردِ سر دارد

کسی که شهر، سر سفرۀ قنوتش بود
چگونه دست به نفرین قوم  بردارد؟!

صدا زد: «اشهد ان علی ولی الله»
ولی دریغ که این شهر گوشِ کر
حدیث غدیر از نظر سند متواتر است و به بیش از سیصد طریق از صد و شصت صحابه پیامبر و هشتاد و شش نفر از تابعین روایت شده است.
متن کامل حدیث غدیر به همراه خطبه­‌ی پیامبر اعظم (صلّی­ الله علیه و آله) در غدیر خم، به سند صحیح و معتبر در کتاب­‌های شیعه آمده است و بخش­‌هایی از آن به نقل از اسامة بن زیاد در منابع اهل‌سنت وجود دارد. (ادامه مطلب)

خداشناسی در خطبه غدیر

✅ فرازی از خطبه رسول خدا (صلی الله علیه و آله) در غدیر خم :

آنچه آفریده، بدون نمونه و الگو، نقش آفرینی کرده و آنچه خلق نموده بدون یاری کسی و بدون رنج و نقشه قبلی پدید آورده است.

صوَّرَ مَا ابْتَدَعَ عَلَى غَیْرِ مِثَالٍ وَ خَلَقَ مَا خَلَقَ بِلَا مَعُونَةٍ مِنْ أَحَدٍ وَ لَا تَکَلُّفٍ وَ لَا احْتِیَالٍ

عزت اسلام وقرآن درمرام جمعه ها/وحدت وشورحماسه درکلام جمعه ها/باولایت محوری شد یاری دین نبی/لشکری گشته فراهم باپیام جمعه ها/هرنمازجمعه آن بابصیرت آمده/درمصلی سوی مهدی شدسلام جمعه ها/خطبه اش دارد سفارش سوی تقوا وهدف/معرفت حاصل بگردد بهرگام جمعه ها/برعبادتهای ایزد میدهد اخلاص را/یاوری برولایت شدبکام جمعه ها/کن دعااز بهرمهدی تاظهورش سررسد/چونکه باشدحضرت اوآن امام جمعه ها/
فاطمه باشد رضایش آن رضای کردگار/حضرتش بهرمحمدشد عطای کردگار/کوثرقرآن ایزد همسرمولاعلی/شدفدایی ولایت درلوای کردگار/شیعه راآموخته درس ولاءو پیروی/بابصیرت باش تاگیری ولای کردگار/حضرت زهراهمیشه هست الگوی کمال/باشهادت هست شامل دردعای کردگار/اهل بیت مصطفی رااسوه فرزانگی است/خطبه جانسوزبانوشد ندای کردگار/مهدی اوخواهدآمدتاکه باشد مرهمش/باظهورش این جهان پر ازصفای کردگار/
اُهنی و اُبارک لکم شهر الله المبارک و اتمنی لکم قبول الاعمال و الصیام فیه و القیام فی لیله و نهارهِ و الورع عن محارم الله بحق محمد و آله الطیبین الطاهرین.
ماه مبارک رمضان را به تمامی جهانیان و مخصوصا مسلمانان تبریک می گویم.
خطبه پیامبر در اول ماه مبارک رمضان
عن أبی جعفر (علیه السلام) قال: قال رسول الله (صلى الله علیه وآله) لما حضر شهر رمضان وذلک فی ثلاث بقین من شعبان قال لبلال: ناد فی الناس فجمع الناس ثم صعد المنبر فحمد الله وأثنى علیه ثم قال: أی
ردیف
نام کتاب
نویسنده
ناشر
تعداد صفحات

1
شرحی
کوتاه بر خطبه فدک: شرحی کوتاه بر خطبه حضرت زهرا سلام الله علیها
مجتبی
تهرانی
مصابیح
الهدی
208

2
موهای
تو، خانه ماهی‌هاست
محمدرضا
شرفی خبوشان
شرکت
انتشارات علمی فرهنگی
71

3
گرگ سالی
امیرحسین
فردی
سوره مهر
400

4
در طلوع
آزادی
حمیدرضا
شاه آبادی
کانون
پرورش فکری کودکان و نوجوانان
36

5
شکنجه
گران می‌گویند
قاسم
حسن‌پور
موزه
عبرت ایرا
# ماه چیست؟ 
" لطفا با دقت مطالعه و نشر شود"
از دیرباز ماه محرم را ماه عزاداریِ امام حسین علیه السلام میدانند. محرم ماه تک بُعدیِ عزاداری نیست. ماه محرم دو بُعد دارد، که یک بُعد آن وظیفه مستمعین و مادحین است‌ و یک بُعد آن‌ وظیفه وعاظ است. وظیفه مادحین و مستمعین عزاداری و ناله و بکا است. وظیفه وعاظ در ماه محرم که ماه امیرالمومنین علیه السلام است دفاع از ولایت است. یعنی وعاظ جز این دو ماه مردم را پیدا نمیکنند که برای آنها به طور جامع و کامل صحبت کن
خطبه اول:پس از حمد و ثنای الهی و توصیه به تقوی در ادامه بحث سبک زندگی اسلامی پیرامون درست مصرف کردن و ‏دوری از اسراف و زیاده روی بیان داشت:خدای تعالی در سوره اعراف آیه 31 می فرماید «یا بَنی‏ آدَمَ خُذُوا زینَتَکُمْ عِنْدَ کُلِّ ‏مَسْجِدٍ وَ کُلُوا وَ اشْرَبُوا وَ لا تُسْرِفُوا إِنَّهُ لا یُحِبُّ الْمُسْرِفینَ»:ای فرزندان آدم وقتی به مسجد می روید با عطر و زینت و لباس ‏تمیز وارد شوید و از نعمت های الهی بخورید و بیاشامید و اسراف نکنید که خداو
ماه مبارک رمضان ماه دعا است.برای شبها و روزها و سحرهای‌ آن دعا وارد شده است.
اما بهترین زمان دعا چه ساعاتی از شبانه روز است؟
در خطبه شعبانیه پیامبر صلی الله الیه و آله به این مساله اشاره کرده اند.
ایشان می فرمایند:
در وقت نماز دستهای خود رابه دعا بلند کنید چون بهترین زمان است.
خداوند در این زمان از سر رحمت به بندگان نگاه میکند. به مناجات آنها پاسخ میگوید. ندای آنها را لبیک میگوید و آنچه را میخواهند میدهد و دعای انها را اجابت میکند.
نه اعتنا به می و نه خمار می کردندعلی نبود، خلایق چه کار می کردند؟علی اگر که نمی بود، شاعران در شعرچه استفاده ای از ذوالفقار می کردند؟به دار باقی مولا شتافتند آنانکز عشق یار تمنای دار می کردندز هیبت سخنش، پایه های منبر نیززمان خطبه، سکوت اختیار می کردندبه دست حیدری اش بوسه زد در خیبرو اهل کوفه به این افتخار می کردندبرای علم علی تازگی ندارد، هیچهرآنچه را که بر او آشکار می کردندهمه مناظر کوفه ز خویش می رفتنداگر نگاهی از آن رخ شکار می کردندبگو
به مناسبت فرارسیدن چهلمین سالگرد برگزاری اولین نماز جمعه در دوران انقلاب اسلامی ایران در پنجم مرداد ۱۳۵۸، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR، متن و صوت خطبه‌های نماز جمعه‌ی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در چهلم شهدای قیام مردم یزد را که در دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی(۱۳۵۷/۲/۲۲) در مسجد آل‌الرسول(ص) ایرانشهر در دوران تبعید ایشان ایراد شده است، برای اولین بار منتشر می‌کند.
صوت خطبه اول

صوت خطبه دوم

دریافت غیر مستقیم
روحانی مبارز و تبعیدشده از
درنمازجمعه هاشور ولایت میرسد/ظهرجمعه شیعه را نور هدایت میرسد/لحظه پروازدل شد درمصلاهاخروش/ازنوای خطبه های آن بصیرت میرسد/درحمایت ازولایت شد تجلیگاه عشق/همرهی باخداو باامامت میرسد/درثواب حج وعمره جمعه هاگردد شریک/برصفوف باشکوهش هم عنایت میرسد/ازامام واز شهیدان یادنیکومیکند/سوی رهبر درمصلاها حمایت میرسد/شدنمازجمعه ما حامی بر انقلاب/بردل مومن ندایی از رضایت میرسد/جمعه باگلبانگ مهدی میل یاری کرده است/تاظهور حضرت او هم بشارت میرسد/
طرح کتاب‌خوان بهمن ماه با ارائه کتاب‌های «بحثی کوتاه پیرامون خطبه فدک» نوشته حاج‌آقا مجتبی‌تهرانی، «در طلوع آزادی» حمیدرضا شاه‌آبادی، «شکنجه‌گران می‌گویند» نوشته قاسم حسن‌پور، «گرگ‌سالی» نوشته امیرحسین فردی و «موهای تو خانه ماهی‌هاست» نوشته محمدرضا شرفی خبوشان معرفی شد.
61-  و قال (علیه السلام)
لَا تُقَاتِلُوا الْخَوَارِجَ بَعْدِی فَلَیْسَ مَنْ طَلَبَ الْحَقَّ فَأَخْطَأَهُ کَمَنْ طَلَبَ الْبَاطِلَ فَأَدْرَکَهُ 
# قال الشریف : یعنی معاویة و أصحابه.#
خطبه 061-در باب خوارج 
نهی از کشتار خوارج 
بعد از من با خوارج نبرد نکنید، زیرا کسی که در جستجوی حق بوده و خطا کرد مانند کسی نیست که طالب باطل بوده و آن را یافته است. (منظور امام از گروه دوم معاویه و یاران او هستند)
در نمازجمعه هابوی خداپیچیده است/از شکوه وحدتش عطرولا پیچیده است/میشوددلهابهاری هم به عشق اهل بیت/درمصلاهاتوسل بادعاپیچیده است/گنج زیبای بصیرت خطبه هاراپرکند/درصفوف عزتش لطف وعطاپیچیده است/یادمان برامام وبرشهیدان وطن/بر تجلی نمازآن صفاپیچیده است/سنگرخوب ولایت دردفاع رهبری/زمزم عمارها درآن فضاپیچیده است/میدهد رنگ خدایی شرکتش اعمال را/اشک شوقی ازرضایت در هواپیچیده است/دشمنان ماهمیشه خوارورسوامیشوند/زنگ پیروزی شیعه باصداپیچیده است/مید
بگذارید قبل از متن خطبه صحبت و تذکری دوستانه با برادران اهل سنت داشته باشم: شما که اعتقاد دارید پیامبر امام و سرپرست مردم را تا روز قیامت به دستور خدا انتخاب و معرفی نکرده، آیا تا به حال خطبه غدیر را خوانده اید؟
اگر خوانده اید پس چرا لجاجت و تعصب می ورزید؟ و اگر هم نخوانده اید حتما در متن خطبه تامل بفرمایید ان شاءالله که به حقیقت دست یابید.
بخشهایی از خطبه غدیر
بخش اول: حمد و ثنای الهیپیامبر صلی الله: ستایش خدای را سزاست که در یگانگی اش بلند مر
بسم الله الرحمن الرحیم
یا فارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
احمد شوقی در کتاب
الحریة السیاسیة فی الاسلام
مینویسد:
روزی عمر در خطبه خود اعلام کرد هرکسی مهریه همسرش را بیش از پانصد درهم قرار دهد اضافه آنرا میگیرم و به بیت المال باز میگردانم زنی اظهار داشت که سخن تو مخالف قرآن کریم است که میگوید اگر مهریه زنانتان را قنطاری قرار دهید چیزی از آنرا نمی توانید باز ستانید. عمر گفت:
کل الناس افقه من عمر حتی المخدرات
آنگاه از تصمیم خود منصرف شد
اللهم عج
به گزارش عصرحباد؛ نکاتی که حجت الاسلام والمسلمین سید محمد مومنی امام جمعه محترم حبیب آباد در خطبه های نماز جمعه این هفته مورخ 98/5/18 بیان نمود را در ادامه می خوانیم.۱- قبول مسئولیت در حکومت طاغوت و زمامداران ظالم و ستمکار و تحصیل درآمد از این طریق، حرام است.۲- هر ولایت و حکومتی که به ولایت امام معصوم (ع) منتهی نشود، ولایت طاغوت است.۳- در زمان غیبت امام معصوم(ع)، ولایت فقیه جامع الشرائط، در امتداد ولایت معصوم(ع) است.۴- امامان معصوم ما (ع)، در هر شرای
اندر نمازجمعه باران رحمت آید/باگوهربصیرت تقواوعزت آید/روح نمازجمعه باشد ولایت ودین/درآن شکوه مردم گلبانگ وحدت آید/هر ظهرجمعه خواند مارابه خودمصلا/برسفره فقیران بسیاربرکت آید/داردثواب حج وصدعمره ای نمازش/بر قلب شیعیان هم گنج ولایت آید/از خطبه های نابش دشمن هراس دارد/برمسلمین عالم هردم بصیرت آید/باشد قرارگاه تقوا وروح اخلاق/درجمعه بهر شیعه توفیق طاعت آید/اندر نمازجمعه زینت بنام مهدی است/بهرظهور مولا برقلب همت آید/
9-  و من کلام له (علیه السلام)
> فی صفته و صفة خصومه و یقال إنها فی أصحاب الجمل <
وَ قَدْ أَرْعَدُوا وَ أَبْرَقُوا وَ مَعَ هَذَیْنِ الْأَمْرَیْنِ الْفَشَلُ وَ لَسْنَا نُرْعِدُ حَتَّی نُوقِعَ وَ لَا نُسِیلُ حَتَّی نُمْطِرَ.
خطبه 009-درباره پیمان شکنان 
شناخت طلحه و زبیر (و اصحاب جمل) 
چون رعد خروشیدند، و چونان برق درخشیدند، اما کاری از پیش نبردند و سر انجام سست گردیدند، ولی ما اینگونه نیستیم، تا عمل نکنیم رعد و برقی نداریم، و تا نباریم سی
14-  و من کلام له (علیه السلام)
> فی مثل ذلک <
أَرْضُکُمْ قَرِیبَةٌ مِنَ الْمَاءِ بَعِیدَةٌ مِنَ السَّمَاءِ خَفَّتْ عُقُولُکُمْ وَ سَفِهَتْ حُلُومُکُمْ فَأَنْتُمْ غَرَضٌ لِنَابِلٍ وَ أُکْلَةٌ لِآکِلٍ وَ فَرِیسَةٌ لِصَائِلٍ.
خطبه 014-در نکوهش مردم بصره 
نقش عوامل محیط در انسان سرزمین
شما به آب نزدیک و از آسمان دور است، عقلهای شما سست و افکار شما سفیهانه است پس شما نشانه ای برای تیرانداز، و لقمه ای برای خورنده، و صیدی برای صیاد می باشید.
خطبه اول:پس از حمد و ثنای الهی و توصیه به تقوا و تبریک سال جدید به موضوع سبک زندگی و مسئله خانواده در اسلام ‏پرداخت و در اهمیت احسان به پدر و مادر ابتدا آیه ۸۳ سوره بقره را تشریح نمود که: خدای تعالی می فرماید: «و اذ اخذنا ‏میثاق بنی اسرائیل ان لا تعبدون الا الله و بالوالدین احسانا...» و ما از بنی اسرائیل پیمان گرفتیم که غیر خدا را عبادت نکنید ‏و به پدر و مادر خود و به خویشان و یتیمان و نیازمندان احسان نمایید و... . همچنین در4 آیه که خداوند احسان به
«همانا جهاد در راه خدا، دری از درهای بهشت است که خداوند آن را به روی دوستان مخصوص خود گشوده است.
جهاد، لباس تقوا، و زره محکم، و سپر مطمئن خداوند است، کسی که جهاد را ناخوشایند دانسته و آن را ترک کند، خدا لباس ذلت و خواری بر او می‌پوشاند، و دچار بلا و مصیبت می‌شود و کوچک و ذلیل می‌گردد، دل او در پرده گمراهی مانده و حق از او روی می‌گرداند، به جهت ترک جهاد، به خواری محکوم و از عدالت محروم است.نهج‌البلاغه - خطبه 27روح برجام= ترک جهاد با آمریکا و پوش
درنمازجمعه ی شیعه ولایت محوری است/چونکه این آئین وحدت سنت پیغمبری است/هست درقرآن احمد سوره ای در شاَن آن/جانفشانی مسلمان ازبرای حیدری است/ظهر آدینه مصلاهاشکوه و افتخار/زمزم وعطر بصیرت بانوای کوثری است/خطبه های دلنشینش پیروی ازولی/باولایت تاشهادت یک شعاربرتری است/میزندبرقلب دشمن تیرمثل ذوالفقار/درجهان بهرمسلمان هم سلاح وسروری است/درثواب حج وعمره میشود جمعه شریک/بر قلوب مومنینش مثل شمس و گوهری است/هرنمازجمعه مابانگ عزت میدهد/جلوه آم
غزالی از علمای بزرگ اهل سنت درباره تبریک و تهنیت عمر بن خطاب و پیمانى که در آن روز بست و فقط چند روز بعد آن را فراموش کرد، مى‌نویسد:

✍ واجمع الجماهیر على متن الحدیث من خطبته فی یوم عید یزحم باتفاق الجمیع وهو یقول: « من کنت مولاه فعلی مولاه » فقال عمر بخ بخ یا أبا الحسن لقد أصبحت مولای ومولى کل مولى فهذا تسلیم ورضى وتحکیم ثم بعد هذا غلب الهوى تحب الریاسة وحمل عمود الخلافة وعقود النبوة وخفقان الهوى فی قعقعة الرایات واشتباک ازدحام الخیول وفت
این نمازجمعه هاذکراست وحال و دلبری/جانفشانی برولایت دررکاب رهبری/گوهراخلاص وایمان هست درروح نماز/گنج تقواوبصیرت در مقرسروری/سنت خوب الهی فضل آن بی انتهاست/یادگار نیک احمد از رخ پیغمبری/باولایت تاشهادت هر مصلی پرخروش/شیعه پویا وولایی بانوای حیدری/میشود آدینه ما یادمان از کربلا/خطبه اش سیراب سازد مثل آب کوثری/دشمنان رسوانماید هرامام جمعه اش/گوهر وحدت برایش هست شوردیگری/جان ودل مملونماید از امید وزندگی/درپرستش میدهد او حس وحال برتری/زمزم
قال رسول اللّه صلى الله علیه و آله:
إنَّ أبوابَ السَّماءِ تُفتَحُ فی أوَّلِ لَیلَةٍ مِن شَهرِ رَمَضانَ و لاتُغلَقُ إلى آخِرِ لَیلَةٍ مِنهُ.
درهاى آسمان در شب اوّل ماه رمضان گشوده مى شود و تا آخرین شب این ماه بسته نمى شود.
بحار الأنوار، ج ۹۶، ص ۳۴۴.
برخی از ماه‎ها و ایام سال، نزد خداوند تبارک و
تعالی از ویژگی خاصی برخوردارند. از آنجا که ماه رمضان، ماه جاری شدن برکات
و خیرات الهی به سوی بندگان خویش است و از طرفی ماه توبه و بازگشتن و
قبولی آن در
102-  و من خطبة له (علیه السلام)> تجری هذا المجری و فیها ذکر یوم القیامة و أحوال الناس المقبلة <>یوم القیامة<وَ ذَلِکَ یَوْمٌ یَجْمَعُ اللَّهُ فِیهِ الْأَوَّلِینَ وَ الْآخِرِینَ لِنِقَاشِ الْحِسَابِ وَ جَزَاءِ الْأَعْمَالِ خُضُوعاً قِیَاماً قَدْ أَلْجَمَهُمُ الْعَرَقُ وَ رَجَفَتْ بِهِمُ الْأَرْضُ فَأَحْسَنُهُمْ حَالًا مَنْ وَجَدَ لِقَدَمَیْهِ مَوْضِعاً وَ لِنَفْسِهِ مُتَّسَعاً.>حال مقبلة علی الناس<و منها : فِتَنٌ کَقِطَعِ ا
نمازجمعه گنج انتظاراست/چراغ روشنایی در دیاراست/وزد الطاف آن برجان مومن/همیشه مثل باران بهاراست/شکوه وحدتش دشمن شکن شد/نشان ازمرتضی و ذوالفقار است/مقرخوب تقوا وبصیرت/به اخلاص وبه ایمان آشکاراست/حمایت ازولایت شرط نابش/مصلی عاشقی و افتخاراست/به عشق آل احمدهست مملو/نمازجمعه گنج روزگاراست/ثواب حج دهدهرهفته مارا/نگریاران رهبر بیشماراست/زندهر خطبه اش تیری به شیطان/نشان عزت و روی نگاراست/شده آدینه گلبانگ پرستش/مصلی ذکر و یادکردگاراست/دهدآمادگ

امام علیعلیه‌السلام
اِلزَموا السَّوادَ الأَعظَمَ؛ فَإِنَّ یَدَ اللّهِ مَعَ الجَماعَةِ، و إیّاکُم وَ الفُرقَةَ؛ فَإِنَّ الشّاذَّ مِنَ النّاسِ لِلشَّیطانِ، کَما أنَّ الشّاذَّ مِنَ الغَنَمِ للِذِّئبِ؛
همراه جماعت مسلمانان باشید؛ زیرا دستِ خدا با جماعت است. از پراکندگى بپرهیزید؛ زیرا انسان جدامانده از مردم، طعمه‌ی شیطان است، چنان که گوسفند جدامانده [از رمه]، طعمه‌ی گرگ است.

* نهج‌البلاغة: خطبه‌ی ۱۲۷
84-  و من خطبة له (علیه السلام)
> فی ذکر عمرو بن العاص <
عَجَباً لِابْنِ النَّابِغَةِ یَزْعُمُ لِأَهْلِ الشَّامِ أَنَّ فِیَّ دُعَابَةً وَ أَنِّی امْرُؤٌ تِلْعَابَةٌ أُعَافِسُ وَ أُمَارِسُ لَقَدْ قَالَ بَاطِلًا وَ نَطَقَ آثِماً أَمَا وَ شَرُّ الْقَوْلِ الْکَذِبُ إِنَّهُ لَیَقُولُ فَیَکْذِبُ وَ یَعِدُ فَیُخْلِفُ وَ یُسْأَلُ فَیَبْخَلُ وَ یَسْأَلُ فَیُلْحِفُ وَ یَخُونُ الْعَهْدَ وَ یَقْطَعُ الْإِلَّ فَإِذَا کَانَ عِنْدَ الْحَرْبِ
درنمازجمعه یاری برولایت میرسد/یک نسیم معرفت بهرامامت میرسد/ هرمصلی مملو ازشوروازانسانیت/خواستگاه مومنین سوی عدالت میرسد/ظهرآدینه نمازش پرچم اسلام ناب/درتجلی بصیرت با سعادت میرسد/نردبان آسمانی بهر وصل کردگار/گوهری بردین همراه سیاست میرسد/مومنین بیشمارش منتظر سوی ظهور/جانفدای پور زهرا تا شهادت میرسد/این نمازجمعه مامثل خورشیدو بهار/سوی رهبر پیروانی برحمایت میرسد/خطبه اش فریادداردبر ولایت محوری/یاورانش باتجلی شجاعت میرسد/لشکرمهدی فراه
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، طرح کتاب‌خوان
بهمن ماه با ارائه کتاب‌های «بحثی کوتاه پیرامون خطبه فدک» نوشته حاج‌آقا
مجتبی‌تهرانی، «در طلوع آزادی» حمیدرضا شاه‌آبادی، «شکنجه‌گران می‌گویند»
نوشته قاسم حسن‌پور، «گرگ‌سالی» نوشته امیرحسین فردی و «موهای تو خانه
ماهی‌هاست» نوشته محمدرضا شرفی خبوشان معرفی شد.
ادامه مطلب
5-  و من خطبة له (علیه السلام) 
> لما قبض رسول الله (صلی الله علیه وآله) و خاطبه العباس و أبو سفیان بن حرب فی أن یبایعا له بالخلافة <
>النهی عن الفتنة< 
أَیُّهَا النَّاسُ شُقُّوا أَمْوَاجَ الْفِتَنِ بِسُفُنِ النَّجَاةِ وَ عَرِّجُوا عَنْ طَرِیقِ الْمُنَافَرَةِ وَ ضَعُوا تِیجَانَ الْمُفَاخَرَةِ أَفْلَحَ مَنْ نَهَضَ بِجَنَاحٍ أَوِ اسْتَسْلَمَ فَأَرَاحَ هَذَا مَاءٌ آجِنٌ وَ لُقْمَةٌ یَغَصُّ بِهَا آکِلُهَا وَ مُجْتَنِی الثَّمَرَةِ ل
گام دوم درنمازجمعه اجرامیشود/با جوان انقلابی شور برپامیشود/در شکوه هرمصلی هست عشق رهبری/زمزم اسلام وقرآن مهردلها میشود/هرنمازجمعه باشد سنت پاک نبی/باولایت تاشهادت بازمعنامیشود/درثواب حج وعمره مومنین آن شریک/باچراغ روشنایی شهر زیبا میشود/مهربانی صفوفش بابصیرت خوشتراست/یادمان اهل بیت وپور زهرامیشود/ازشهیدان خدایی یاد میگردد به شور/یاری دین و ولایت بهرمولامیشود/خطبه های هر نمازش مثل شمشیرعلی/دشمن قدارایران خوار ورسوامیشود/روز جمعه بان
در تمام ماه های سال، ماهى به عظمت ماه پربرکت رمضان نیست؛ زیرا ماهى است که خداوند آن را جهت اهداى بالاترین هدیه خود به جهان بشریّت، یعنى «قرآن مجید» برگزیده است.از سوى دیگر، ماهى است که شب قدر در آن واقع شده، شبى که مقدّرات یکسال انسانها- بر حسب شایستگى‏ها و لیاقت‏هایشان- تعیین مى‏ گردد و عبادت آن برتر از عبادت هزار ماه است!از سوى سوم، بهار عبادت و ماه تعلیم و تربیت، ماه طهارت و پاکى، و ماه تقوا و خودسازى است؛ ماهى که مراحل قرب‏ الهى و سیر و س
53-  و من خطبة له (علیه السلام)
> فی ذکری یوم النحر و صفة الأضحیة<
وَ مِنْ تَمَامِ الْأُضْحِیَّةِ اسْتِشْرَافُ أُذُنِهَا وَ سَلَامَةُ عَیْنِهَا فَإِذَا سَلِمَتِ الْأُذُنُ وَ الْعَیْنُ سَلِمَتِ الْأُضْحِیَّةُ وَ تَمَّتْ وَ لَوْ کَانَتْ عَضْبَاءَ الْقَرْنِ تَجُرُّ رِجْلَهَا إِلَی الْمَنْسَکِ # قال السید الشریف : و المنسک هاهنا المذبح.#
خطبه 053- وصف قربانی 
کمال قربانی در این است که گوش و چشم آن سالم باشد، هرگاه گوش و چشم سالم بود، قربا
نصب برنامه برای اندروید

مجموعه ی کامل نهج البلاغه با ترجمه فارسی به همراه حکمت های صوتی

مجموعه شامل:

- 241 خطبه به همراه ترجمه فارسی تفسیری

- 79 نامه امیرالمومنین به همراه ترجمه فارسی

- 200 حکمت بصورت صوتی(افزایش در نسخه های بعدی)

- والپیپر برگزیده حکمت ها
ترجمه به صورت تفسیری و روان به همراه شرح موضوعی
اشتراک به صورت بند به بند(بند عربی و ترجمه بصورت جداگانه)
دارای فونت های قرآنی و خطی نستعلیق
قل شد و شنیده شد که وزارت اقتصاد، برای رونق فضای کسب و کار تصمیم‌هایی را گرفته است، کارهایی را که مانع رونق فضای کسب و کار است حذف کرده است؛ این کار مثبتی است، این کار را بایستی دنبال بکنند. مسئله‌ی مبارزه‌ی با فساد به‌صورت جدّی بایستی دنبال بشود؛ همین‌طور مبارزه‌ی با اسراف. جوانانی که در بخشهای تولیدی و سازندگی فعّالند -که بحمدالله این در کشور بسیار گسترش پیدا کرده است که جوانانی در کارهای تولیدی فعّالند، دارند کار میکنند، تلاش میکنند
ماه مبارک رمضان ماه دعا است.برای شبها و روزها و سحرهای‌ آن دعا وارد شده است.
اما بهترین زمان دعا چه ساعاتی از شبانه روز است؟
در خطبه شعبانیه پیامبر صلی الله الیه و آله به این مساله اشاره کرده اند.
ایشان می فرمایند:
در وقت نماز دستهای خود رابه دعا بلند کنید چون بهترین زمان است.

خداوند در این زمان از سر رحمت به بندگان نگاه میکند. به مناجات آنها پاسخ میگوید. ندای آنها را لبیک میگوید و آنچه را میخواهند میدهد و دعای انها را اجابت میکند.
بخشی از خطبه غدیر پیامبر اکرم (ص)

مَعاشِرَالنّاسِ، فَضِّلُوا عَلِیّاً فَإِنَّهُ أَفْضَلُ النَّاسِ بَعْدی مِنْ ذَکَرٍ و أُنْثی ما أَنْزَلَ الله الرِّزْقَ وَبَقِی الْخَلْقُ.مَلْعُونٌ مَلْعُونٌ، مَغْضُوبٌ مَغْضُوبٌ مَنْ رَدَّ عَلَی قَوْلی هذا وَلَمْ یُوافِقْهُ.أَلا إِنَّ جَبْرئیلَ خَبَّرنی عَنِ الله تَعالی بِذالِکَ وَیَقُولُ: «مَنْ عادی عَلِیّاً وَلَمْ یَتَوَلَّهُ فَعَلَیْهِ لَعْنَتی وَ غَضَبی»، (وَ لْتَنْظُرْ نَفْسٌ ما قَدَّمَت
بایدنمازجمعه راما محفل ایمان کنیم/اندروصال وبندگی آن را رخ جانان کنیم/آدینه ها رورخدا بهر وفای مومنین/تبلیغ دین خویش را درپرتو احسان کنیم/عشق مصلاهای ماباشد ولایت محوری/هردرد باحب علی رابازهم درمان کنیم/گنج بصیرت خطبه ها داردبرای شیعیان/کوی نمازجمعه رامامجلس قرآن کنیم/براهل بیت مصطفی صدمعرفت حاصل شود/اندر صفوف وحدتش هرسخت راآسان کنیم/یاد شهیدان میشود راه امام ورهبری/درگام دوم هرجوان رامجمع یاران کنیم/وقت نمازجمعه ها گردددعا بهرفرج/آما
47-  و من کلام له (علیه السلام)
> فی ذکر الکوفة <
کَأَنِّی بِکِ یَا کُوفَةُ تُمَدِّینَ مَدَّ الْأَدِیمِ الْعُکَاظِیِّ تُعْرَکِینَ بِالنَّوَازِلِ وَ تُرْکَبِینَ بِالزَّلَازِلِ وَ إِنِّی لَأَعْلَمُ أَنَّهُ مَا أَرَادَ بِکِ جَبَّارٌ سُوءاً إِلَّا ابْتَلَاهُ اللَّهُ بِشَاغِلٍ وَ رَمَاهُ بِقَاتِلٍ.
خطبه 047-درباره کوفه 
خبر از آینده کوفه 
ای کوفه! تو را می نگرم گویا چنان چرمهای بازار عکاظ کشیده می شوی، زیر پای حوادث لگدکوب می گردی، و حو
هرمصلی اجتماع یاوران انقلاب/در نمازجمعه باشد آرمان انقلاب/خطبه اش چون ذوالفقاری بازغوغامیکند/خوارمیسازدهمیشه دشمنان انقلاب/اوپیام نهضت مامیرساند برجهان/داده است هردم جواب پرسمان انقلاب/مردمی وباصفا و برولایت محوری است/این نماز جمعه شوق دوستان انقلاب/شدمقر هرفضیلت درنگاه رهبری/باولایت تاشهادت داستان انقلاب/میشودآدینه ما در مصلی پرخروش/زمزم آمادگی بر عاشقان انقلاب/برکتش گشته فراوان پیش چشم مردمان/مثل خورشیدی درخشدآسمان انقلاب/یاد می
15-  و من کلام له (علیه السلام)
> فیما رده علی المسلمین من قطائع عثمان <
وَ اللَّهِ لَوْ وَجَدْتُهُ قَدْ تُزُوِّجَ بِهِ النِّسَاءُ وَ مُلِکَ بِهِ الْإِمَاءُ لَرَدَدْتُهُ فَإِنَّ فِی الْعَدْلِ سَعَةً وَ مَنْ ضَاقَ عَلَیْهِ الْعَدْلُ فَالْجَوْرُ عَلَیْهِ أَضْیَقُ.
خطبه 015-در برگرداندن بیت المال 
سیاست اقتصادی امام (ع)
به خدا سوگند، بیت المال تاراج شده را هر کجا که بیابم به صاحبان اصلی آن باز می گردانم، گر چه با آن ازدواج کرده، یا کنیزان
نزول آیه اکمال بعد از قضیه غدیرخم و بیعت عمر با امیر المومنین علیه السلام (به روایت اهل سنت)

خداوند در آیه سوم سوره مائده می‌فرماید: «الْیَوْمَ أَکْمَلْتُ لَکُمْ دینَکُمْ وَأَتْمَمْتُ عَلَیْکُمْ نِعْمَتی‏ وَرَضیتُ لَکُمُ الْإِسْلامَ دینا.» (امروز، دین شما را کامل کردم و نعمت خود را بر شما تمام نمودم و اسلام را به عنوان آیین (جاودان) شما پذیرفتم‏.) روایاتی در منابع اهل تسنن با سند صحیح وجود دارد و نشان می‌دهد که این آیه بعد از اتمام خطبه

تبلیغات

محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

این درد شد درمان من elmerooz سلام نام خداست داریوش پارسا ایرانادا دیگ بخار اجاره کلایمر و خرید کلایمر تاریخچه اناربیج مرکز تخصصی عروس تکین در گرگان دانلود مقاله و پایان نامه رایگان