نتایج جستجو برای عبارت :

پیام های مهدوی خطبه غدیر (1)

آشنایی با بخش خطبه های نهج البلاغه (خطبه شناسی نهج البلاغه)

معنای خطبه
تعداد خطبه‌ها
موضوع خطبه‌ها
طولانی‌ترین و کوتاه‌ترین خطبه‌ها
اسامی خطبه‌ها
خطبه‌های مشهور
ترتیب خطبه‌ها
زمان و مکان خطبه‌ها

لطفا کلیپ رو در "ادامه مطلب" ببینید و به دوستانتون هم ارسال کنید
ادامه مطلب
شاخصهای فرد اصلح:
1-امانت دار باشد.2-اهل مشورت باشد.3-اهل تحمل باشد.4-انجام وظیفه5-قاطع و شجاع باشد.6-مردم شناس باشد.7-مردم دوست باشد.
8-بنده صالح باشد.9-میانه رو باشد. 10-حریص نباشد.11-شایسته سالار باشد.            
منابع:
1-خطبه 5 نهج البلاغه
5,6,7,8,2-نامه 53نهج البلاغه
3-غررالحکم باب الراء
4-خطبه 3نهج البلاغه
9-خطبه 16نهج  البلاغه
10-خطبه 129 نهج البلاغه
11-الغدیر ج8،ص291
همیشه معموله که از دریای نهج البالغه قسمت حکمت ها رو بیان می کنند و کمتر به خطبه ها می پردازند.در حالی که خطبه های امیرالمومنین بعضا اینقدر قوی و آتشینه که نمیشه گفت کلام خلقه.از طرفی کلام خالق هم نیست.
به هر حال.در کانال زیر میخوایم دور هم بخش هایی از خطبه های اقا رو با هم مرور کنیم.
بفرمایید کانال در خدمت باشیم :)
https://t.me/bazkhanimollaali
دقت در خطبه ‏های حضرت فاطمه علیهاالسلام ثابت می‏کند که ویژگی‏ های بی‏نظیر خطابی در سخنرانی‏های حضرت علیهاالسلام وجود دارند. این مقاله با توجه به شاخصه‏های منطقی مشهور در «فن خطابه»، به تأمّل در ارکان خطبه فدکیه پرداخته و در این زمینه، ضمن توضیح روش خطابه در مبحث «صناعات خمس» منطق، شواهد بارزی از فرازهای خطبه را برای احراز کمّ و کیف ویژگی‏ های خطابی آن بیان نموده است.
ادامه مطلب
خطبه متقین
خُطبه مُتّقین یا خطبه هَمّام درباره صفات پرهیزکاران، از خطبه‌های مشهور نهج البلاغه است که امیر مؤمنان(ع) بنا به درخواست یکی از شیعیان به نام هَمّام آن را بیان کرد. در این خطبه، رفتارهای فردی، اجتماعی و عبادی متقین چنان به تصویر کشیده شده است که گویند همام، پس از شنیدن آن، مدهوش شد و جان داد.
ادامه مطلب
دو خطبه از امام علی(ع) که یکی بدون نقطه و دیگری بدون الف می باشد و همچنین نامه ای از طرف میرزا محمد الویری به احمد خان امیر حسینی سیف الممالک که بدون نقطه نوشته شده است را می توانید در این پاورپوینت مشاهده کنید.
خطبه های بدون الف و بدون نقطهحجم: 574 کیلوبایت
امام علی علیه السلام داناترین صحابی پیامبر صلی اله علیه وآله و در ورودی شهر علم پیامبر صلی الله علیه وآله است.
سخنان ایشان در کتب حدیث جمع آوری شده است. مشهورترین کتاب در این باره نهج البلاغه است.
سید مرتضی در این کتاب برخی از خطبه ها، نامه ها و سخنان کوتاه حضرت علی را گردآوری کرده است.
تعداد خطبه ها ۲۴۱ و نامه ها ۷۹ و کلمات قصار ۴۸۰ عدد است.
مهمترین خطبه ها شقشقیه، غرا، اشباح و خطبه متقین است.
 در خطبه ها خداشناسی، یاد پیامبر صلی اله علیه وآله
                                                            ربنا استمتع بعضا ببعض وبلغنا اجلنا
بسم الله الرحمن الرحیم

مقررات نماز جمعه :

1. این نماز دو رکعت است که دو تا قنوت دارد قنوت اول قبل ار رکوع رکعت اول و قنون دوم بعد از رکوع
رکعت دوم است . دارای دو خطبه هم هست که توسط پیش نماز قرائت می شود

2.مستحب است در موقع بیان خطبه ها نماز گزار سکوت کند

3.در نمازرکعت اول بعد از حمد سوره جمعه و در رکعت دوم سوره منافقون خوانده می شود

4.مستحب
امام علی علیه السلام داناترین صحابی پیامبر صلی اله علیه وآله و در ورودی شهر علم پیامبر صلی الله علیه وآله است.
سخنان ایشان در کتب حدیث جمع آوری شده است. مشهورترین کتاب در این باره نهج البلاغه است.
سید مرتضی در این کتاب برخی از خطبه ها، نامه ها و سخنان کوتاه حضرت علی را گردآوری کرده است.
1. نهج البلاغه دارای چند خطبه می‌باشد؟2. نهج البلاغه دارای چند نامه می‌باشد؟3. نهج البلاغه دارای چند حکمت می‌باشد؟4. طولانی‌ترین خطبه کدام است؟5. کوتاهترین خطبه کدام است؟6. طولانی‌ترین نامه کدام است؟7. کوتاهترین نامه کدام است؟8. طولانی‌ترین حکمت کدام است؟9. کوتاهترین حکمت کدام است؟10. نهج البلاغه توسط چه کسی جمع آوری شده است؟11. جمع آوری نهج البلاغه در چه سالی و چه ماهی به اتمام رسیده است؟12. آخرین جمله نهج البلاغه درباره چه موضوعی می‌باشد؟13.
بسم الله الرحمن الرحیم
متن کامل خطبه پیامبر اکرم(ص) در غدیر خم
دریافت pdf خطبه قدیر 
دسترسی به صوت خطبه غدیر
بخش نخست  - حمد و ثنای الهی
حمد و سپاس خدایی را که در یگانگی خود بلند مرتبه،و در تنهایی وفرد بودن خود نزدیک است .در قدرت و سلطه خود با جلالت و در ارکان خود عظیم است.علم او به همه چیز احاطه دارد در حالی که در جای خود است،و همه مخلوقات را با قدرت و برهان خود تحت سیطره دارد.همیشه مورد سپاس بوده و همچنان مورد ستایش خواهد بود.
ادامه مطلب
به دو خطبه‌ی طربناک چو کشید باده از تاکبه ترانه گفت با دل که بخیز چست و چالاک
سر غم قمار می‌کن به شعف نثار می‌کنسپه‌اش غبار می‌کن به فَرَش بتاز بی‌باک
سر غم گرفتم آن دم به دو ضربه‌ی مصمم کمرش به باد دادم کت و کول کهنه بر خاک
پدرش سیاه‌جامه سوی من سحر روان شدقد و شانه همچو رستم دک و پوزه همچو ضحّاک
کمر پدر گرفتم که سوی پسر فرستمغم و خصم هر دو خوشتر ته گور سرد نمناک
قمرم بگفت حلمی به سر سجاده‌ی می  سحری دعای مستان برسد به گوش افلاک
«دل غم هلا
✍️امام علی(ع) در خطبه‌اش فرمودند:
به خداوند پناه می‌برم از گناهانی که نیستی را نزدیک می‌کند. یک نفر گفت آیا گناهانی هست که فناء را نزدیک کند؟ فرمودند: بله قطع رحم. به درستی که خانواده‌ای که با هم جمع شوند و مواسات نمایند با یکدیگر، خداوند رزق آن‌ها را زیاد می‌فرماید. و خانواده‌ای که از هم جدا شوند و از یکدیگر ببرند خداوند ایشان را از توسعه در رزق و طول عمر محروم می‌فرماید هر چند اهل تقوی باشند!
رسول خدا (صلی الله علیه و آله) در آستانه ماه مبارک رمضان خطبه مفصلی درباره اهمیت این ماه بیان کردند و در پایان این خطبه فرمودند: «....شیاطین در این ماه در زنجیرند، از خداوند بخواهید آنها را بر شما مسلّط نکند»؛ در این نوشتار می خواهیم بدانیم منظور پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) از زندانی شدن شیاطین چیست:
ادامه مطلب
آیت الله جوادی آملی: خطبه‌ای است که وجود مبارک حضرت امیر دُرفشانی می‌کند برزخ را معنا می‌کند، ساهره قیامت را معنا می‌کند. ابن ابی الحدید در شرح این خطبه می‌گوید: اگر ادیبان و بلاغت‌شناسان را یکجا جمع بکنند و این خطبه را بر آنها بخوانند آنها می‌فهمند که این سجده دارد. همان طوری که بعضی از آیات قرآن سجده دارد. ما این مطلب را به عرض استاد علامه طباطبایی رساندیم که این اغراق نیست؟ ما آنچه شنیدیم سجده بر آیات قرآن کریم است، در غیر قرآن سجده نی
دو خطبه از امام علی(ع) که یکی بدون نقطه و دیگری بدون الف می باشد و همچنین نامه ای از طرف میرزا محمد الویری به احمد خان امیر حسینی سیف الممالک که بدون نقطه نوشته شده است را می توانید در این پاورپوینت مشاهده کنید.
لینک دانلود مستقیمحجم: 574 کیلوبایت
رهبری اندرنمازجمعه غوغاکرده است/نقشه های دشمنان را بازافشا کرده است/وحدت وشور وبصیرت در ولایت محوری/رهبرفرزانه ما عشق برپاکرده است/خطبه ناب ولایت مظهرآزادگی است/مسلمین و شیعیان راعبدیکتاکرده است/حرف او قرآن وعترت باپیام کربلاست/مالک وعمارها آماده هرجاکرده است/چون سلیمانی ایران با ولایت شدشهید/دشمن دین وولایت راچه رسواکرده است/این نمازرهبری شد جاودان وماندگار/وحدتی راحضرت او شوردلهاکرده است/فاطمیه با نمازجمعه گشته همنوا/گریه هایی ملت

✔️ بخشی از خطبه حضرت امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) در نکوهش بدعت

وَ ما اُحْدِثَتْ بِدْعَةٌ اِلاّ تُرِکَ بِها سُنَّةٌ، فَاتَّقُوا الْبِدَعَ، وَالْزَمُوا الْمَهْیَعَ اِنَّ عَوازِمَ الاُْمُورِ اَفْضَلُها، وَ اِنَّ مُحْدَثاتِها شِرارُها.

هیچ بدعتى ایجاد نمى شود جز اینکه سنّتى ترک گردد ، پس از بدعتها بپرهیزید، و ملازم راه هدایت شوید. امور ریشه دار برترین امور، و پدیده هاى تازه بدترین پدیده هاست.

نهج البلاغه, خطبه شماره ١۴۵
خطبه غدیر

عنوان
زمان

خطبه غدیر /بخش 1
18:29

خطبه غدیر /بخش 2
14:00

خطبه غدیر /بخش 3
22:02

خطبه غدیر /بخش 4
9:41

خطبه غدیر /بخش 5
12:25

خطبه غدیر /بخش 6
13:36

خطبه غدیر /بخش 7
14:16

خطبه غدیر /بخش 8
4:34

خطبه غدیر /بخش 9
6:06

خطبه غدیر /بخش 10
7:27

خطبه غدیر /بخش 11
16:46
امام علی علیه السلام در برابر این توطئهء پیچیده و تودرتو ، چه کردند؟
انسانهای حکیم و مومن برای خود اصولی ثابت و ارزشهایی غیرقابل تغییر دارند که همانند فرمولهایی در همه مسائل و حوادث پاسخ مناسب را مهیا می کند. برخی از اصول امیرالمومنین سلام الله علیه از زبان خودشان عبارتند از:
اصل اول:  اولویت حفظ وحدت بر همه امور: الا مَن دَعا الی هذَا الشِّعارِ (التفرِقهّ) فاقتُلوهُ و لَوکانَ تَحتَ عِمامَتی هذِه : هشیار باشید! هرکس شما را به شعار تفرقه دعو
از فتنه های آخر الزمان
امام علی علیه السلام در خطبه‏ اى که در آن به وقایع آخر الزمان اشاره می‏ کند فرمود:
یَعطِفُ الهَوى‏ عَلَى الهُدى‏ إذا عَطَفُوا الهُدى‏ عَلَى الهَوى‏، و یَعطِفُ الرَّأیَ عَلَى القُرآنِ إذا عَطَفُوا القُرآنَ عَلَى الرَّأیِ ؛
هوس را دنباله‌‏رو هـدایت می‏‌گرداند، هنگامی که [مردم،] هدایت را دنباله‏‌رو هوس کرده‏‌اند، و رأى (نظر) را پیـرو قـرآن می‏‌کند، آن گاه که قـرآن را پیـرو رأى خویش کردند.
نهج البلاغه، خطبه ۱۳
گفتند عروس سوره نور می خواند…چرا در خیلی از اوقات مثلاً وقتی که می خواهند خطبه عقد را بخوانند، دروغ ها شروع می شود؟وقتی که خطله عقد می خوانند، چند بار خاطب می خواهد از عروس «بله» بگیرد، می گویند: عروس رفته گل بچیند.چرا باید از همان اول دروغ گفته شود؟چرا این دروغ را به نسل های آینده منتقل کنیم؟پایه ریز و برنامه ریز این دروغ کیست؟یکی از وعاظ می فرمود:در یکی از مکان هایی که خطبه عقد جاری می شد، خاطب و خواننده خطبه عقد وقتی می خواست از عروس «بله»
گفتند عروس سوره نور می خواند…چرا در خیلی از اوقات مثلاً وقتی که می خواهند خطبه عقد را بخوانند، دروغ ها شروع می شود؟وقتی که خطله عقد می خوانند، چند بار خاطب می خواهد از عروس «بله» بگیرد، می گویند: عروس رفته گل بچیند.چرا باید از همان اول دروغ گفته شود؟چرا این دروغ را به نسل های آینده منتقل کنیم؟پایه ریز و برنامه ریز این دروغ کیست؟یکی از وعاظ می فرمود:در یکی از مکان هایی که خطبه عقد جاری می شد، خاطب و خواننده خطبه عقد وقتی می خواست از عروس «بله»
نماینده ولی فقیه و امام جمعه ارومیه: پاسخگویی به شبهات شرعی و دینی باید بخش مهمی از خطبه های نماز جمعه ائمه باشد.
به گزارش شریعت نیوز به نقل از خبرگزاری صداوسیما ،  حجت الاسلام و المسلمین قریشی در نشست تخصصی ائمه جمعه اهل سنت استان با اشاره به استناد به اهمیت خطبه های نماز جمعه در جهت دهی عقلی و شرعی جمعه گفت: باید در خطبه های نماز جمعه بر پاسخگویی به شبهات شرعی و دینی توجه بسیاری شود.
ماموستا بیضاوی امام جمعه اهل سنت ارومیه نیز در این جلسه ب
با سلام مهدی یاوران عزیز
با توجه در پیش بودنِ عید بزرگ غدیر که از مهمترین اعیاد شیعیان است و پیوندهای بزرگ این عید مهم با موضوع مهدویت، طرح های مهدوی مناسبتی آماده شده که برگرفته از سخنان پیامبر اکرم(ص) در خطبه غدیر درباره حضرت مهدی میباشد.
باید بدانیم که یکی از اهداف و پیام های غدیر، تبیین اهمیت موضوع مهدویت است...
کلیه عکس های مخصوص پروفایل و انتشار در فضای مجازی و حقیقی درباره عید غدیر و مهدویت را از لینک زیر ( و با جستجوی هشتگ #خطبه_غدیر ) د
این نمازجمعه ها آرامش برمومنین/گوهروحدت سراسرمنتشرروی زمین/زمزم احساس امت دردفاع ازولی/هرمصلی روزجمعه پایگاه مسلمین/سنت پاک نبی ویادگار از امام/خطبه های بابصیرت افتخار و دلنشین/رهبرفرزانه ما قدردان برکتش/ مسلمین وشیعیان را میشودنورمبین/شدچراغ روشنایی سوی هرشهرودیار/برشکوه مردمانش درمصلی آفرین/گوهرتقوابرایش جمعه هاگل میکند/باولایت تا شهادت مومنین را همنشین/یادمان برشهیدان جمعه های انتظار/درتکاپوی عدالت خطبه های آن نگین/همدم آدینه ه
قسمتی از خطبه غدیر :
ای مردم، چه می‏گویید؟ خداوند هر صدایی را و پنهانی های هر کسی را می‏داند. پس هر کس هدایت یافت به نفع خودش است و هر کس گمراه شد به ضرر خودش گمراه شده است، و هر کس بیعت کند با خداوند بیعت می‏کند. دست خداوند بر روی دست بیعت کنندگان است.
ای مردم، با خدا بیعت کنید و با من بیعت نمایید و با علی امیرالمؤمنین و حسن و حسین و امامان از ایشان در دنیا و آخرت، به عنوان امامتی که در نسل ایشان باقی است بیعت کنید. خداوند بیعت شکنان را هلاک و وف
سخنرانی با موضوعغدیر و حکومت اسلامیسخنران : سعید کریمی کارشناس علوم سیاسیمداح : ابوالفضل مرادخانیزمان : چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۸مکان : سعیدآباد، حسینیه مسجد امیرالمؤمنین (سلام الله علیه)
مسابقه خطبه غدیر
علاقمندان به شرکت در مسابقه خطبه غدیر نیاز است تا پیش از برگذاری مراسم جشن غدیر خم به مطالعه خطبه غدیر بپردازند. در روز جشن یک مسابقه زنده برگذار خواهد شد و به قید قرعه به چند نفر که به سوالات مطرح شده در مسابقه پاسخ درست بدهند جایز
┄┅═══✼✼═══┅┄

شش نکته کاربردی نهج البلاغه خوانی آسان:

1⃣ فارسی بخوانید.

2⃣ از میان تمام ترجمه ها فعلا ترجمه استاد دشتی آسانترین ترجمه می باشد.

3⃣ روزی ده دقیقه بخوانید ، در این صورت ظرف4 ماه یک دور نهج البلاغه را خوانده اید.

4⃣ از آخر به اول بخوانید. یعنی از خواندن حکمتها آغاز نمایید . بعد از دوبار خواندن حکمتها . نامه ها و سپس خطبه ها را بخوانید . نامه ها و حکمتها را از آخر به اول بخوانید چون آخرین نامه ها و خطبه ها کوتاه تر و آسانت
سخنرانی با موضوعغدیر و حکومت اسلامیسخنران : سعید کریمی کارشناس علوم سیاسیمداح : ابوالفضل مرادخانیزمان : چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۸مکان : سعیدآباد، حسینیه مسجد امیرالمؤمنین(سلام الله علیه)

مسابقه خطبه غدیر

علاقمندان به شرکت در مسابقه خطبه غدیر نیاز است تا پیش از برگزاری مراسم جشن غدیر خم، خطبه غدیر را مطالعه کنند. در روز جشن یک مسابقه زنده برگزار خواهد شد و به قید قرعه به چند نفر که به سوالات مطرح شده در مسابقه پاسخ درست بدهند جایزه د
به مناسبت عید بزرگ غدیر  مراسم جشنی روز سه شنبه 29 مرداد  در موسسه بیت العباس(ع) برقرار می باشد. در این مراسم مسابقه ای هم همراه با اهدای جوایز به برندگان برگزار می شود. موضوع مسابقه ؛ 40 ویژگی از صفات متقین طبق فرموده ی مولای متقیان علی بن ابی طالب (ع) در خطبه متقین (همام ) و دومین سوال از خطبه ای که در جلسه جشن مطرح می شود می باشد. این جشن از ساعت دو و نیم بعد از ظهر با تلاوت قرآن و زیارت امین الله آغاز می شود.

به گزارش عصرحباد؛ شامگاه سه شنبه 29 مرداد 98 مراسم آئینی خطبه خوانی غدیر خم توسط مداح برجسته کشوری حاج حسن نرگس خوانی و دیگر ذاکرین اهل البیت علیهم السلام با حضور پر شور مردم و امام جمعه حبیب آباد، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برخوار، بخشدار حبیب آباد، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر حبیب آباد، فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام علی (ع) بخش حبیب آباد و فرماندهی انتظامی بخش حبیب آباد در محل پارک آزادگان شهر حبیب آباد برگزار شد.
گزارش تصو
کودکی معصومان

سلام.معصومین هم زمانی که بچه بودند; بازی و شیطنت میکردند? کدومشون شیطون تر بودند?
در نهج البلاغه آمده است :«لقد قرن الله به صلى الله علیه و آله من لدن ان کان فطیما اعظم ملک من ملائکته یسلک به طریق المکارم ومحاسن اخلاق العالم لیله و نهاره...{نهج البلاغه فیض الاسلام، جز ۴، خطبه ۲۳۴، بند ۶۱ ص ۸۱۱ چاپ وزیرى ؛ نهج البلاغه صبحى صالح، قطع جیبی ، خطبه ۱۹۲ ص ۳۰۰ )خداوند از آن زمان که رسول خدا از شیر بازگرفته شد بزرگترین فرشته اش را قرین وى
اولین دیدارمان در پاوه را یادم نمی رود که به خاطر بحث با یکی از روحانیون اهل سنّت، چقدر با عصبانیت با من برخورد کرد! 
همینطور برخوردهای بعدیش در حال عادی بودن، برایم همراه با ترس بود؛ تا جایی که وقتی صدایش را  می-شنیدم، تنم می لرزید.
ماجراها داشتیم تا ازدواجمان سر گرفت؛ ولی چند ماه بعد از ازدواجمان، احساس کردم این حاجی با آن برادر همت که می شناختم خیلی فرق کرده! خیلی با محبت است و خیلی مهربان.
این را از معجزه های خطبه عقد می پنداشتم؛ چرا که شنی
77-  و من کلام له (علیه السلام)
> و ذلک حین منعه سعید بن العاص حقه <
إِنَّ بَنِی أُمَیَّةَ لَیُفَوِّقُونَنِی تُرَاثَ مُحَمَّدٍ (صلی الله علیه وآله) تَفْوِیقاً وَ اللَّهِ لَئِنْ بَقِیتُ لَهُمْ لَأَنْفُضَنَّهُمْ نَفْضَ اللَّحَّامِ الْوِذَامَ التَّرِبَةَ.
# قال الشریف : و یروی التراب الوذمة و هو علی القلب ، قال الشریف و قوله (علیه السلام) لیفوقوننی أی یعطوننی من المال قلیلا کفواق الناقة و هو الحلبة الواحدة من لبنها ، و الوذام جمع وذمة و هی
تعطیلی مدارس در برخی مناطق آذربایجان شرقی

تظاهرات مردم عراق امروز
راه های به تاخیر انداختن خطرات یائسگی زودهنگام
غذاهایی که سیستم ایمنی شما را ضعیف می کند
چگونه غول اضطراب را شکست دهیم؟
صدای لالایی مادر، معجزه رشد نوزاد
غذایی که موجب استحکام استخوان‌ها می‌شود

خطبه های کامل نمازجمعه مهربان

4 بهمن 1398

قسمتی از خطبه دوم مهربان4 بهمن 98
​​​​​​
شب اربعین لهوف می خواندم. آن بابی که دیگر از واقعه گذشته ... آن جا که حسینِ میدان، زین اَب است. کاروان که به کوفه رسید، مردم که کاروان را دیدند، پشیمان زده و شرمگین بودند. اشک می ریختند و دم از فدا کردن جان می زدند. ولی دیگر آن بابی از تاریخ که از واقعه گذشته بود، باز شده بود. و دیگر هیچ چیز، هیچ چیز، مطلقا هیچ چیز فایده ای که باید و شاید نداشت ... حضرت خطاب به مردم گفته بود " شما همانند گیاهی هستید که بر منجلاب بروید ( نه قابل خوردنید و نه م
شب اربعین لهوف می خواندم. آن بابی که دیگر از واقعه گذشته ... آن جا که حسینِ میدان، زین اَب است. کاروان که به کوفه رسید، مردم که کاروان را دیدند، پشیمان زده و شرمگین بودند. اشک می ریختند و دم از فدا کردن جان می زدند. ولی دیگر آن بابی از تاریخ که از واقعه گذشته بود، باز شده بود. و دیگر هیچ چیز، هیچ چیز، مطلقا هیچ چیز فایده ای که باید و شاید نداشت ... حضرت خطاب به مردم گفته بود " شما همانند گیاهی هستید که بر منجلاب بروید ( نه قابل خوردنید و نه موجب نفع ) و
خطبه فدکیه را پیش از آنکه بخواهیم خطبه فدکیه بنامیم باید خطبه
ولاییه بدانیم. متن این خطبه حکایت از تأکید چندباره و مستدل دختر پیامبر(ص) بر
غصب حاکمیت و ظلم در حق جانشین حقیقی رسول الله دارد.
سند این ادعا را اما می توان در سخنی ناب از حضرت موسی بن جعفر علیه
السلام نیز جست. آنگاه که هارون الرشید مدعی شد که حاضر است فدک را به آن امام
بازگرداند، حضرت فرمود: به شرطی که فدک را با همه سرحداتش به ما بازگردانی.
هارون قسم خورد که چنین خواهد کرد. امام سرحدا
تواتر حدیث غدیر در کلام علامه محمد تقی مجلسی رضوان الله علیه
عالم جلیل القدر شیعه علامه محمد تقی مجلسی قدس الله روحه الشریف می‌نویسد:
وقال رسول الله صلى الله علیه وآله وسلم فی غدیر خم ألست أولى بكم من أنفسكم ؟ قالوا : بلى یا رسول الله. فقال رسول الله صلى الله علیه وآله وسلم: من كنت مولاه فعلی مولاه كما رواه العامة والخاصة متواترا.
رسول خدا صلی الله علیه و آله در غدیر خم فرمودند: آیا من سزاوارترین افراد به خودتان نیستم؟ [حاضرین] گفتند: بلی، ای پ
شناخت اکثر ما از خانم #فاطمه_زهرا سلام‌الله‌علیها اینه که ایشان #مادر_خوب بوده و خوب #شوهرداری می‌کرده
ء #مادرانگی ایشان بلندترین قله آفرینش بوده اما من امروز می‌خوام راجع به فعالیتهای دیگه‌شون بگم که زیاد گفته نمیشه

فاطمه، دختر محمد و خدیجه یک کنشگر سیاسی و یک فعال اجتماعی بود. #زن_قوی و خردمندی که درحساس‌ترین پیچ تاریخ، فرمان افکار عمومی رو در دست گرفت. او تلاش کرد تا اوضاع سیاسی و اجتماعی عصر خودش رو اصلاح کنه و تا لحظه شهادت، دست از
240-  و من کلام له (علیه السلام)> قاله لعبد الله بن العباس و قد جاءه برسالة من عثمان و هو محصور یسأله فیها الخروج إلی ماله بینبع ، لیقل هتف الناس باسمه للخلافة، بعد أن کان سأله مثل ذلک من قبل ، فقال علیه السلام <یَا ابْنَ عَبَّاسٍ ، مَا یُرِیدُ عُثْمَانُ إِلَّا أَنْ یَجْعَلَنِی جَمَلًا نَاضِحاً بِالْغَرْبِ أَقْبِلْ وَ أَدْبِرْ بَعَثَ إِلَیَّ أَنْ أَخْرُجَ ثُمَّ بَعَثَ إِلَیَّ أَنْ أَقْدُمَ ثُمَّ هُوَ الْآنَ یَبْعَثُ إِلَیَّ أَنْ أَخْ
وای 
چشمتون روز بد نبینه
وقتی عصری همتا و همسر تو اتاق بودند داشتم تحقیق و ... می کردم که دیدم ای وای نوشته شده 
خواندن خطبه عقد موقت و دائم باید به صورت حضوری  باشه و خواندن خطبه عقد به صورت تلفنی و درصورتی که طرف رو نشناسی باطله
منو می گی یخ کردم
از نوک انگشتان پام تا قبلم بی حس شد
گفتم همسر ، یدقیقه بیا

بعد هم تند تند نت رو نگاه کردم
دیدم 
وای خدا رو شکر
از قرار نظر همه مراجع این هست که می شه تلفنی خوند و فقط آقای مکارم هستند که می گن نمی شه...
بل
وای 
چشمتون روز بد نبینه
وقتی عصری همتا و همسر تو اتاق بودند داشتم تحقیق و ... می کردم که دیدم ای وای نوشته شده 
خواندن خطبه عقد موقت و دائم باید به صورت حضوری  باشه و خواندن خطبه عقد به صورت تلفنی و درصورتی که طرف رو نشناسی باطله
منو می گی یخ کردم
از نوک انگشتان پام تا قبلم بی حس شد
گفتم همسر ، یدقیقه بیا

بعد هم تند تند نت رو نگاه کردم
دیدم 
وای خدا رو شکر
از قرار نظر همه مراجع این هست که می شه تلفنی خوند و فقط آقای مکارم هستند که می گن نمی شه...
بل
عیدسعیدغدیرخم عیدولایت وامامت برتمام رهپویان راه حق وحقیقت مبارک باد
قال الله تبارک وتعالی فی القرآن الکریم :یاایهاالرسول بلغ ماانزل الیک من ربک وان لم تفعل فمابلغت رسالته والله یعصمک من الناس ان الله لایهدی القوم الکافرین سوره مبارک مائده آیه 67
این آیه مبارکه 3مرتبه برپیامبراکرم نازل شدوتمام زحمات پیامبرمبتنی برتعیین جانشینش دروادی غدیرخم قرارگرفت وآن بزرگواربازیبایی کامل درطول دوساعت خطبه خوانی (خطبه غدیریه) امیرالمومنین علی علیه
                           به گزارش کوچان نیوز :دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان در اطلاعیه ای اعلام کرد: با توجه به برگزار نشدن نمازجمعه به دلیل ویروس کرونا ، پیام جمعه رشت با سخنان آیت الله فلاحتی جایگزین خطبه های عبادی سیاسی جمعه می شود.در این اطلاعیه آمده است : آیت الله فلاحتی در پیام جمعه رشت ، درباره مناسبت های تقویمی و رویدادهای هفته و مسائل سیاسی استان و جهان در هفته ای که گذشت با مردم صحبت می کند و در صفحه اینستاگرامی وی به نشانی rasoul_falahati@ ب
باسمه تعالىآیا خطبه متقین را خوانده اى؟آیا سعى در حصول صفات متقین داشته اى؟رسول خدا صلى الله علیه و آله فرمود: من آیه اى را مىشناسم که اگر مردم به آن عمل کنند تمام مشکلاتشان حل مىشود و سپس آیه ومن یتق الله یجعل له مخرجا را خواندند
دانشجوی عزیز سلام
دفتر نهاد رهبری مسابقه کتابخوانی با محوریت خطبه همام با ترجمه آیت الله مکارم شیرازی و شرح ایشان در کتاب پیام امیرلمومنین امام علی علیه السلام برگزار کرده است.
از علاقه‌مندان دعوت می‌شود تا با مراجعه به دفتر نهاد نسبت به  ثبت نام و دریافت جزوه مسابقه اقدام کنند.
خطبه همام را به همراه ترجمه و شرح از اینجا دریافت کنید.

95-  و من خطبة له (علیه السلام)
> یقرر فضیلة الرسول الکریم <
بَعَثَهُ وَ النَّاسُ ضُلَّالٌ فِی حَیْرَةٍ وَ حَاطِبُونَ فِی فِتْنَةٍ قَدِ اسْتَهْوَتْهُمُ الْأَهْوَاءُ وَ اسْتَزَلَّتْهُمُ الْکِبْرِیَاءُ وَ اسْتَخَفَّتْهُمُ الْجَاهِلِیَّةُ الْجَهْلَاءُ حَیَارَی فِی زَلْزَالٍ مِنَ الْأَمْرِ وَ بَلَاءٍ مِنَ الْجَهْلِ فَبَالَغَ (صلی الله علیه وآله) فِی النَّصِیحَةِ وَ مَضَی عَلَی الطَّرِیقَةِ وَ دَعَا إِلَی الْحِکْمَةِ وَ الْمَوْعِظ
یادم میآید تازه مسلمانی را که از او پرسیدند: 
نظرت درباره نهج البلاغه چیست؟
گفت: من مدتی بعداز اسلام آوردن نهج البلاغه را خواندم. 
هرجا به نظرم زیباتر بود های لایت می کردم.
وقتی تمام شد و برگشتم از اول نگاه کردم، دیدم تقریبا همه اش را های لایت کرده ام!

ممکن است زیاد شنیده باشی که نهج البلاغه سخت است!
نمی فهمیم!
و کلماتی از این قبیل...

اما می خواهم یک چیز بگویم:
این حرفهایی است که به ما زده اند.
راستی خودت تا بحال چند بار نهج البلاغه خواندن را ام
سعیده محمودی 1
 حسین چراغیوش 2*
 محمود میرزاییالحسینی 3
چکیده
گفتمان ( discourse ) بهطورکلی به بافت زبان در مراحل بالاتر از جمله اطلاق میشود. تحلیل گفتمان، یکی ازابزارهای تحلیل متون ادبی است که ارتباط بین ساختارهای گفتمانمدار و دیدگاههای اجتماعی حاکم بر تولید گفتمان را بررسی میکند، تحلیل گفتمان ادبی به عنوان یکی از فروع تحلیل گفتمان به بررسی و نقد متون ادبی از جنبه ساختارهای زبانی و بافت متنی و هماهنگی آنها با بافت موقعیتی میپردازد. نهج البلاغه
سعیده محمودی 1
 حسین چراغیوش 2*
 محمود میرزاییالحسینی 3
چکیده
گفتمان ( discourse ) بهطورکلی به بافت زبان در مراحل بالاتر از جمله اطلاق میشود. تحلیل گفتمان، یکی ازابزارهای تحلیل متون ادبی است که ارتباط بین ساختارهای گفتمانمدار و دیدگاههای اجتماعی حاکم بر تولید گفتمان را بررسی میکند، تحلیل گفتمان ادبی به عنوان یکی از فروع تحلیل گفتمان به بررسی و نقد متون ادبی از جنبه ساختارهای زبانی و بافت متنی و هماهنگی آنها با بافت موقعیتی میپردازد. نهج البلاغه
خطبه حضرت زینب (س) در شام  

کاروان اسیران کربلا، پس از واقعه عاشورا به کوفه برده شدند و در دروازه شهر کوفه، حضرت زینب (س) اولین خطبه خود را در رسوایی دشمنان خواند و پس از آن، در مجلسی که یزید برای نشان دادن قدرت خود، و اعلام پیروزی فراهم کرده بود، حضرت زینب (س)  بار دیگر خطبه‌ای خواندند که باعث رسوایی دشمنان اهل بیت (ع) شد.در مجلسی که یزید فراهم کرده بود پس از آنکه اسیران در مقابل یزید حاظر شدند، سرهای شهیدان کربلا را وارد کردند که حضرت زینب
تواتر حدیث غدیر در کلام خواجه نصیر الدین طوسی و علامه حلی
علامه حلی رضوان الله علیه می‌نویسد:
قال: و لحدیث الغدیر المتواتر. 
أقول: هذا دلیل آخر على إمامة علی ع و تقریره أن النبی صلى الله علیه و آله قال فی غدیر خم و قد رجع من حجة الوداع معاشر المسلمین أ لست أولى بكم من أنفسكم قالوا بلى قال صلى الله علیه و آله من كنت مولاه فعلی مولاه اللهم وال من والاه و عاد من عاداه و انصر من نصره و اخذل من خذله. و قد نقل المسلمون كافة هذا الحدیث نقلا متواترا .
او (
صرفا جهت یادآوری بگم که اسفندماه نزدیک هست و ما شاهد تولدهای پیش رو هستیم

5 اسفند تولد "یاقوت خانم"
9اسفند تولد « :) » (وبلاگ اَبری سفید)
9 اسفند که تولد خودم هم هست
۱۵ اسفند تولد "آلاء خانم"
۱۵ اسفند تولد "جناب قدح"
25اسفند تولد"مریم خانم" (وبلاگ כنیاے یڪ انـωـاטּ چپ כست)
و جناب آقای لانتوری
و سردار سلیمانی
و آیت الله جنتی
و میرحسین موسوی
و همه‌ی آرزومندانی که دوست داشتند در این ماه متولد بشوند!
و ....
هست.
به عنوان کادو این خطبه‌ی امیرالمومنین عل
صرفا جهت یادآوری بگم که اسفندماه نزدیک هست و ما شاهد تولدهای پیش رو هستیم

5 اسفند(یا شاید هم 3اسفند) تولد "یاقوت خانم"
9اسفند تولد « :) » (وبلاگ اَبری سفید)
9 اسفند که تولد خودم هم هست
۱۵ اسفند تولد "آلاء خانم"
۱۵ اسفند تولد "جناب قدح"
25اسفند تولد"مریم خانم" (وبلاگ כنیاے یڪ انـωـاטּ چپ כست)
و جناب آقای لانتوری
و سردار سلیمانی
و آیت الله جنتی
و میرحسین موسوی
و همه‌ی آرزومندانی که دوست داشتند در این ماه متولد بشوند!
و ....
هست.
به عنوان کادو این خطبه‌
خطبه اول:پس از حمد و ثنای الهی و توصیه به تقوی و تبریک میلاد امام علی (ع) و امام جواد(ع) و تبریک عید نوروز به ‏نمازگزاران محترم به بیان فضائل علی (ع) پرداخت و بیان کرد:پیامبر اکرم(ص) می فرماید:نام بردن علی (ع) عبادت ‏خداست؛همچنین در حدیثی دیگر می فرمایند:مجالس خود را با نام علی (ع) زینت دهید.قرآن کریم در آیه 27 لقمان می ‏فرماید:« وَلَوْ أَنَّمَا فِی الْأَرْضِ مِنْ شَجَرَةٍ أَقْلَامٌ...»؛اگر آنچه در زمین درخت است قلم بشود و دریا هم هفت برابر آن مرکب
بضعه الرسول مظلومه تاریخ
خطبه حضرت فاطمه و ماجرای فدک
در جستجوی فدک
در سایه سار خطبه حضرت زهرا
رنجها و فریادهای فاطمه
رنجهای زهرا علیها السلام
سرزمین یاس
سوگنامه فدک
شرح خطبه حضرت زهرا در مسجد
فدک ذوالفقار فاطمه علیها السلام
فدک از غصب تا تخریب
فدک در تاریخ
فدک در فراز و نشیب
برای دانلود یکجای  کتابها  به اینجا مراجعه کنید
پس از برگزاری مرحله اول مسابقه خطبه متقین و برگزیده شدن چهارنفر از خواهران و یک نفر از برادران
نهاد رهبری دانشگاه میبد اقدام به برگزاری امتحان تشریحی از این خطبه در میان برگزیدگان کرد.
نتایج: آقای محمدحسین کاظمی و خانم فرزانه عرفانی نفرات اول این مسابقه شدند.
و خانم ها: بهاره کرمی و وحیده دهقانی نرگس فتاحی به ترتیب دوم و سوم و چهارم شدند.
جوایز در روز یکشنبه (98/9/3) ما بین نماز ظهر و عصر در مسجد دانشگاه،اهدا خواهد شد.
پس از برگزاری مرحله اول مسابقه خطبه متقین و برگزیده شدن چهارنفر از خواهران و یک نفر از برادران
نهاد رهبری دانشگاه میبد اقدام به برگزاری امتحان تشریحی از این خطبه در میان برگزیدگان کرد.
نتایج: آقای محمدحسن کاظمی و خانم فرزانه عرفانی نفرات اول این مسابقه شدند.
و خانم ها: بهاره کرمی و وحیده دهقانی نرگس فتاحی به ترتیب دوم و سوم و چهارم شدند.
جوایز در روز یکشنبه (98/9/3) ما بین نماز ظهر و عصر در مسجد دانشگاه،اهدا خواهد شد.
خطبه ی اول: پس از توصیه به تقوا درباره اهمیت تقوا بیان داشت: خدای تعالی در آیه ۱۸ سوره حشر می ‏فرماید: «یا ایها الذین آمنوا اتقوا الله والتنظر نفس ما قدمت لغد...»؛ ای بندگانی که ایمان آورده اید ‏تقوای الهی را رعایت نمایید؛ و هرکس ببیند برای فردای خود چه می فرستد. تقوا یعنی امتناع کردن از ‏بدی ها و پرهیز کردن از آنچه هوای نفس انسان او را به سوی آن دعوت می کند. در اهمیت تقوا و تزکیه ‏نفس کفایت می کند که نزدیک به ۲۱۰ مرتبه در قرآن به این موضوع اشار
✅قطره ای از دریا
کتاب فضل تو را آب بحر کافى نیست                که تر کنم سر انگشت و صفحه بشمارم
علامه مصباح: 
براى تحقیق این مسأله  [ شناخت فضائل امیرالمؤمنین (ع) ] بهتر است به کلام خود امیرالمؤمنین(علیه السلام) مراجعه کنیم و ببینیم خود آن حضرت درباره خودش چه مى‌گوید؛ چرا که ما معتقدیم این بزرگواران سخنى به گزاف نمى‌گویند.
حضرت در  خطبه قاصعه  مى‌فرماید:
زمانى که من متولد شدم پیامبرصلى الله علیه وآله مرا در آغوش گرفت و به سینه خود چسبانید، غ
حجت الاسلام دکتر حمید محمدی راد
در خطبه های نماز جمعه مراغه
دکتر محمدی راد در خطبه های نماز جمعه مراغه بیان داشت: آمریکا در حالی این اقدام را علیه وزیر امور خارجه کشورمان انجام می دهد که مدعی دروغین آزادی قلم بوده و گریزان از حقایق است.وی ادامه داد: دولت این کشور با این حرکت نشان داد که اهل زورگویی بوده و اهل منطق و گفت و گو نبوده و نیست.
ادامه مطلب
⚡️ برگی از کتاب الابانه نوشته ابوجعفر هوسمی که در آن خطبهٔ عقد به زبان گیلکی نوشته شده‌است.
شواهد نشان می‌دهد بر خلاف ادعای تمامیت خواهان در دؤرانی که گیلکی زبانان حاکم بر مناطق خؤد بۊده‌اند امۊرات مختلف تحصیلی، نظامی، اجتماعی و... به زبان گیلکی صۊرت می‌گرفته.
فصل و اللفظ الشرعی فی نکاح ان یقول فلان تو خوی دختر فلانیه ‌نوما بقول خیا (تع) و بخبر؟ رسول (ص) و بحضوری این جماعة باون ولایة که تا هسته از جهة حق تو و اون وکالتی که تا هسته از جهة تی
204-  و من کلام له (علیه السلام)> کان کثیرا ما ینادی به أصحابه <تَجَهَّزُوا رَحِمَکُمُ اللَّهُ فَقَدْ نُودِیَ فِیکُمْ بِالرَّحِیلِ وَ أَقِلُّوا الْعُرْجَةَ عَلَی الدُّنْیَا وَ انْقَلِبُوا بِصَالِحِ مَا بِحَضْرَتِکُمْ مِنَ الزَّادِ فَإِنَّ أَمَامَکُمْ عَقَبَةً کَئُوداً وَ مَنَازِلَ مَخُوفَةً مَهُولَةً لَا بُدَّ مِنَ الْوُرُودِ عَلَیْهَا وَ الْوُقُوفِ عِنْدَهَا. وَ اعْلَمُوا أَنَّ مَلَاحِظَ الْمَنِیَّةِ نَحْوَکُمْ دَانِیَةٌ و
حضرت على (علیه السلام) در خطبه 192 نهج البلاغه معروف به خطبه قاصعه گوشه هایى از مفاسد اخلاقى همچون کبر و سرکشى و ظلم را برمى شمرد و سپس مى فرماید: خداوند بندگانش را، با نماز و زکات و تلاش در روزه دارى، حفظ کرده است. آنگاه در مورد آثار اخلاقى نماز مى فرماید:
«تَسْکیناً لاِطرْافهِمِ، تَخْشیعاً لاِبصْارهِمِ، تَذْلیلاً لِنُفُوسِهِمْ، تَخْفیضاً لِقُلُوبِهِم، اِزالَهً لِلْخَیلاءِ عَنْهُم».( نهج البلاغه، ص. 294) (نماز به همه وجود انسان آرامش مى بخش
• نماز جمعه ترکیبی از بیان حقایق معنوی و اسلامی، حضور غیر دستوری مردم در این صحنه و مرتبط با حکومت اسلامی است. • بر خلاف تصور برخی افراد، حکومت فقط وظیفه‌ی تأمین رفاه و آزادی و استقلال سیاسی مردم را ندارد، بلکه حکومت در قبال دین و اعتقادات مردم نیز وظیفه دارد.• این شبکه‌ی مهم، در عین حالی که مردمی، اسلامی، حکومتی و سیاسی است، اما داخل در جناح‌بندی‌های گوناگون مردم و جناح‌های سیاسی نیست.•  نماز جمعه نسبت به اصول و ارزش‌های انقلاب اسلا
....به خدا شکایت میکنم از مردمی که در جهالت زندگی می کنند وبا گمراهی می میرند،در میان آنها ،کالایی خوارتر از قرآن نیست اگر آن را آنگونه که باید بخوانند؛ومتاعی سود آور و گرانبهاتر از قرآن نیست اگر آن را تحریف کنند؛در نزد آنان،چیزی زشت تر از معروف،و نیکو تر از منکر نمیباشد.
نهج البلاغه خطبه ۱۸ روانشناسی مدعیان دروغین قضاوت
اعتراف ابن مغازلی به صحت حدیث غدیر
ابن مغازلی از علمای اهل تسنن پس از نقل حدیث غدیر می‌نویسد:
٣٩- قال: أبو القاسم الفضل بن محمد: هذا حدیث صحیح عن رسول الله صلى الله علیه وسلم وقد روى حدیث غدیر خم عن رسول الله صلى الله علیه وسلم نحو من مائة نفس منهم العشرة، وهو حدیث ثابت لا أعرف له علة، تفرد علی علیه السلام بهذه الفضیلة، لیس یشركه فیها أحد.
ابو القاسم فضل بن محمد گفته است: این حدیث صحیح (حدیث غدیر) از رسول خدا (صلی الله علیه و آله) روایت شده است و ح
در خطبه های نماز عید فطر: افطاری های ساده که توصیه شده بود، بحمدالله مردم اقبال کردند. در یکجایی فراخوان افطار داده شد و میلیاردها برای افطار جمع شد/ کمک رمضانی مردم به سیل زده ها چشمگیر بود؛ من همینجا عرض بکنم، هم به همه آحاد برادران و خواهرانمان و هم بخصوص به مسئولین محترم، که مبادا مسئله سیل زده ها را به دست فراموشی بسپرید/ بخصوص در مناطقی مثل خوزستان که هوا رو به گرمی است.
239-  و من خطبة له (علیه السلام)> یذکر فیها آل محمد (صلی الله علیه وآله) <هُمْ عَیْشُ الْعِلْمِ وَ مَوْتُ الْجَهْلِ یُخْبِرُکُمْ حِلْمُهُمْ عَنْ عِلْمِهِمْ وَ ظَاهِرُهُمْ عَنْ بَاطِنِهِمْ وَ صَمْتُهُمْ عَنْ حِکَمِ مَنْطِقِهِمْ لَا یُخَالِفُونَ الْحَقَّ وَ لَا یَخْتَلِفُونَ فِیهِ وَ هُمْ دَعَائِمُ الْإِسْلَامِ وَ وَلَائِجُ الِاعْتِصَامِ بِهِمْ عَادَ الْحَقُّ إِلَی نِصَابِهِ وَ انْزَاحَ الْبَاطِلُ عَنْ مُقَامِهِ وَ انْقَطَعَ لِس
نقض حقوق بشر در غرب
میوه جاهلیت مدرن است
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حمید محمدی راد در خطبه های نماز جمعه شهرستان مراغه با اشاره به عدم توجه به منزلت انسانی در کشورهای غربی از جمله انگلیس گفت: نقض حقوق بشر در غرب، میوه و حاصل جاهلیت مدرن در این کشورهاست.
رئیس دانشکده علوم قرآنی مراغه با اشاره به کشف اجساد اتباع خارجی در یک کانتینر در انگلیس و عدم حساسیت دولت این کشور افزود:
ادامه مطلب
امیر المومنین علیه السلام قرآن مهجور
ثقة الاسلام کلینی قدس سره روایت کرده است که امیر المومنین علیه السلام در قسمتی از خطبه خود مشهور به خطبه وسیله که هفت روز پس از شهادت رسول خدا صلی الله علیه و آله ایراد نمودند، فرموده است:
«فَأَنَا الذِّكْرُ الَّذِی عَنْهُ ضَلَّ، وَ السَّبِیلُ الَّذِی عَنْهُ مَالَ، وَ الْإِیمَانُ الَّذِی بِهِ كَفَرَ، وَ الْقُرْآنُ الَّذِی إِیَّاهُ هَجَرَ، وَ الدِّینُ الَّذِی بِهِ كَذَّبَ.»
«من همان ذکرم که از آن گمر

امیرالمؤمنین (ع):
«سوگند به خدا، معاویه از من سیاست‌مدارتر نیست، امّا معاویه حیله‌گر و جنایتکار است؛ اگر نیرنگ ناپسند نبود، من زیرک‌ترین افراد بودم، ولى هر نیرنگى گناه، و هر گناهى نوعى کفر و انکار است.» (نهج‌البلاغه: خطبه 200)
«سوگند به خدا، اگر تمام شب را بر روى خارهاى سعدان به سر ببرم، و یا با غل و زنجیر به این سو یا آن سو کشیده شوم، خوش‌تر دارم تا خدا و پیامبرش را در روز قیامت در حالى ملاقات کنم که به بعضى از بندگان ستم، و چیزى از اموال عم
برائت خداوند متعال از معاویه در روز غدیر
علی بن ابراهیم قمی قدس الله روحه الشریف عالم و مفسر بزرگ شیعه در مورد آیات ۳۱-۳۴ سوره قیامت می‌نویسد:
كان سبب نزولها ان رسول الله صلى الله علیه وآله دعا إلى بیعة علی یوم غدیر خم فلما بلغ الناس واخبرهم فی علی ما اراد الله ان یخبر، رجعوا الناس، فاتكأ معاویة على المغیرة بن شعبة وابی موسى الاشعری ثم اقبل یتمطى نحو اهله ویقول ما نقر لعلی بالولایة (بالخلافة خ ل) ابدا ولا نصدق محمد مقالته فیه فانزل الله جل ذك
در خطبه های نماز عید فطر: مسئله فلسطین، اینروزها جزو مسائل درجه یک دنیای اسلام است/ اجلاس بحرین متعلق به آمریکاییهاست لکن حکام بحرین با ضعف و ناتوانی زمینه ساز این کار شده اند/ معامله قرن هرگز تحقق پیدا نخواهد کرد و ما تشکر میکنیم از کشورهای عربی و گروه های فلسطینی که با آن مخالفت کردند و همچنین. امیدواریم که حکام بحرین و سعودی بفهمند پا در چه باتلاقی میگذارند.

در تمام طول سال...
در تمام روزهای عمر...
تنها یک روز است که تک تک قدم ها نذر آمدنت میشوند...
اربعین...
کربلا...
لبیک یا مهدی...

تاکید و دعوتِ استاد رائفی پور از عموم مردم برای طرح نذر ظهور :
حرکت اربعین گامی در جهت ظهور است. بیایید گام های آخرالزمانی خود را نذر امام زمان (عجل ا... فرجه) کنیم.
با صَرف هزینه ای ناچیز، هر کداممان ۱۰ برگه از برگه‌های نذر ظهور که به ۴ زبان مختلف آماده شده را چاپ کرده و برای نصب روی کوله پشتی ها بین زوّار اربعین پخش کنیم. ب
مجموعه تصویری : خطبه های احمدالحسن (ع)
زبان : عربی + فارسی (زیرنویس)
فرمت : MP4
کیفیت : 720p
توضیحات : سید احمدالحسن (ع) تا کنون بیش از سیزده جلسه سخنرانی داشته‌اند. در این پست سعی شده است تمام فایل‌های تصویری همراه با زیرنویس فارسی برای علاقه مندان قرار داده شود. برای دریافت فایل‌های نوشتاری این سخنرانی‌های کلیک نمایید.
مشاهده و دانلود : 
ادامه مطلب
زنان، زنان مدینه، زنان بنی هاشم که چند ماه پیش، تو را بدرقه کردند اکنون تو را به جا نمی آورند. باور نمی کنند که تو همان زینبی باشی که چند ماه پیش، از مدینه رفته ای. باور نمی کنند که درد و داغ و مصیبت، در عرض چند ماه بتواند همۀ موهای زنی را یک دست سپید کند، بتواند چشم ها را این چنین به گودی بنشاند، بتواند رنگ صورت را برگرداند و بتواند کسی را این چنین ضعیف و زرد و نزار گرداند. و تازه آنها چگونه می توانند بفهمند که هر مو چگونه سپید گشته است و هر چروک
235-  وَ مِنْ کَلَامٍ لَهُ (علیه السلام)> قَالَهُ وَ هُوَ یَلِی غُسْلَ رَسُولِ اللَّهِ (صلی الله علیه وآله) وَ تَجْهِیزَهُ <بِأَبِی أَنْتَ وَ أُمِّی یَا رَسُولَ اللَّهِ لَقَدِ انْقَطَعَ بِمَوْتِکَ مَا لَمْ یَنْقَطِعْ بِمَوْتِ غَیْرِکَ مِنَ النُّبُوَّةِ وَ الْإِنْبَاءِ وَ أَخْبَارِ السَّمَاءِ خَصَّصْتَ حَتَّی صِرْتَ مُسَلِّیاً عَمَّنْ سِوَاکَ وَ عَمَّمْتَ حَتَّی صَارَ النَّاسُ فِیکَ سَوَاءً وَ لَوْ لَا أَنَّکَ أَمَرْتَ بِالصَّب
سلام و خداقوت
ضمن تبریک فرارسیدن نیمه شعبان، سالروز ولادت حضرت صاحب الزمان عجّل الله تعالی فرجه الشریف
در مورد برنامه های مطالعاتی هفته آتی (180 صفحه دوم):
در ابتدا و در مطلب قبلی توضیح داده شده بود که کتاب توسط خود دوستان انتخاب شود اما توضیح چگونگی انتخاب کتاب برای هفته دوم(حداکثر تا 28 فروردین) به صورت زیر تغییر میکند:
1- حتما مطالعه خطبه فدکیه که کتاب آن در اختیار همه دوستان قرار گرفته جزو سهمیه مطالعاتی این هفته باشد.
2- برای باقی صفحات نیز
{هزار و یک نکته پیرامون امام زمان(عج) - شماره 36}

نهج البلاغه و امام مهدی

مسأله مهدویت در نهج البلاغه از دو نظر قابل بررسی است. یکی از دیدگاه ملاحم و پیش گویی های امام و دیگر مربوط به آینده جهان است.
از جمله مطالبی که در نهج البلاغه درباره حضرت مهدی آمده است می توان به موارد زیر اشاره کرد:
خالی نبودن زمین از حجت های الهی(خطبه۱)
امام زمان،جانشین پیامبران الهی(خطبه۱۸۲)
غیبت طولانی حضرت (خطبه۱۸۲)
ظهور امام زمان بعد از انتظاری طولانی(خطبه۱۵۰)
کامل
شناخت اکثر ما از خانم #فاطمه_زهرا سلام‌الله‌علیها اینه که ایشان #مادر_خوب بوده و خوب #شوهرداری می‌کرده
ء #مادرانگی ایشان بلندترین قله آفرینش بوده اما من امروز می‌خوام راجع به فعالیتهای دیگه‌شون بگم که زیاد گفته نمیشه

فاطمه، دختر محمد و خدیجه یک کنشگر سیاسی و یک فعال اجتماعی بود. #زن_قوی و خردمندی که درحساس‌ترین پیچ تاریخ، فرمان افکار عمومی رو در دست گرفت. او تلاش کرد تا اوضاع سیاسی و اجتماعی عصر خودش رو اصلاح کنه و تا لحظه شهادت، دست از
حجت الاسلام دکتر حمید محمدی راد
در خطبه های نماز جمعه مراغه
دکتر محمدی راد در خطبه های نماز جمعه مراغه با اشاره به آزادی نفتکش توقیف شده کشورمان در آبهای آزاد توسط انگلیس گفت: توطئه امریکا و انگلیس با آزادی نفتکش ایرانی شکست خورد و حقانیت کشورمان به اثبات رسید.پاسخ محکم رئیس جمهور کشورمان مبنی بر مقابله به مثل به هرگونه تهدید علیه منافع کشورمان زمینه ساز عقب نشینی انگلیس در ماجرای نفت کش ایرانی شد.
ادامه مطلب

#بوی_فتنه4⃣
شطرنج باز حرفه ای 2⃣
⁉️ امام علی (علیه السلام) در برابر این توطئهٔ پیچیده و تودرتو ، چه کردند؟
✨ انسانهای حکیم و مؤمن برای خود اصولی ثابت و ارزشهایی غیرقابل تغییر دارند که همانند فرمولهایی در همه مسائل و حوادث پاسخ مناسب را مهیّا می کند. برخی از اصول امیرالمؤمنین (سلام الله علیه) از زبان خودشان عبارتند از :
اصل اول:  اولویت حفظ وحدت بر همه امور: أَلا مَن دَعا إلی هذَا الشِّعارِ (التفرِقه) فاقتُلوهُ و لَوکانَ تَحتَ عِمامَتی هذ
آیت الله احمد جنتی:
فاطمه زهرا سلام الله علیها برای دفاع از حق در یک شرایط بسیار سخت آمد در مسجد و خطبه غرّایی که باید در پیشانی تاریخ در خط نور نوشته بشود، آن خطبه را ادا و از حق و از ولایت علی بن ابیطالب علیه السلام دفاع کرد. شما هم مدافع حق باشید، مدافع مسئله ولایت باشید شما هم در همان مسیر حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها حرکت کنید تا امید شفاعت به او داشته باشید.

به مناسبت سالروز تاسیس شورای نگهبان قانون اساسی در 26 تیرماه و جایگاه ویژه و حس
مقام معظم رهبری (مدظله العالی)
اگربتوانیم باقرآن انس بگیریم معارف قرآن رادردل وجان خودنفوذ دهیم
زندگی ما وجامعه ما قرآنی خواهدشد.

قال رسول الله (صلی الله علیه وآله وسلم )له نجوم وعلی نجومه نجوم
لاتحصی عجائبه ولاتبلی غرائبه فیه مصابیح الهدی ومنازل الحکمه
-بحارالانوارجلد89صفحه 17
قرآن ستارگان درخشانی دارد،وبرفرازاین ستارگان، ستارگان دیگری است
،شگفتیهایش پایان نمی گیرد،وعجائبش کهنه نمی شود،چراغهای هدایت درآن است ،ومنزلگاهی
حکمت ودانش
82-  و من کلام له (علیه السلام)
> فی ذم صفة الدنیا <
مَا أَصِفُ مِنْ دَارٍ أَوَّلُهَا عَنَاءٌ وَ آخِرُهَا فَنَاءٌ فِی حَلَالِهَا حِسَابٌ وَ فِی حَرَامِهَا عِقَابٌ مَنِ اسْتَغْنَی فِیهَا فُتِنَ وَ مَنِ افْتَقَرَ فِیهَا حَزِنَ وَ مَنْ سَاعَاهَا فَاتَتْهُ وَ مَنْ قَعَدَ عَنْهَا وَاتَتْهُ وَ مَنْ أَبْصَرَ بِهَا بَصَّرَتْهُ وَ مَنْ أَبْصَرَ إِلَیْهَا أَعْمَتْهُ.
#قال الشریف : أقول و إذا تأمل المتأمل قوله (علیه السلام) و من أبصر بها بصرته و
در خطبه‌های نماز جمعه این هفته یکی از عوامل تقوا برخورداری انسان از ملکه صبر دانست و گفت: صبر و مقاومت تنها رمز موفقیت و پیروزی مقابل استکبار جهانی و صهیونیست ها است. 
به گزارش شریعت نیوز مولوی خلیل رسولی‌زاده در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مسجد الزهرا(س) ایرانشهر افزود: آمریکا و ایادی وابسته به آن با تهدید و تحریم سعی می‌کنند مردم را نسبت به انقلاب و کشور دلسرد کنند.
وی افزود: ملت ایران ۴۰ سال است که با توکل به خدا روی پای خود ایستاده و در
متن پیش‌رو، چند خط روضه است، اگر حال اشک و گریه ندارید نخوانید:
صدیقه کبری در آن حالی که نفس نفس زنان می رفت و قدرت ایستادن نداشت بعد از آن فشار در و دیوار، در آن حال این خطبه (فدکیه) را خوانده است. وقتی به امام‌حسن گفتند: تو چرا اینقدر گریه می کنی، فرمود: شما که در کوچه نبودید، من در کوچه بودم دیدم چه گذشت!! به من می گوئید گریه نکنم! ولی با آن وضع؛ جوان، فرزند سقط کرده، علی به آن وضع افتاده، در کوچه آن حال را دیده ... که بعدها هر چه خواستند امام
از
خطبه ‏هاى آن حضرت علیه السّلام است
)در
بیان وجه تسمیه شبهه و اینکه کسی را از مرگ رهائى نیست):
(1) شبهه از این جهت شبهه نامیده شده که شبیه و مانند حقّ است (هر کس نمى‏تواند
میان حقّ و باطل تمیز دهد) پس روشنى دوستان خدا در شبهه ایمان و اعتقاد ایشان است
(بخدا و رسول) و راهشان راه هدایت و رستگارى است (که از آن راه پیروان خود را از
تاریکى‏هاى شبهه‏ها نجات داده و حقّ را بآنان آشکار مى‏نمایند)
(2) و امّا دشمنان خدا دعوت کننده شان در آن شبهه ضلالت و گمراه
برخی از ماه‎ها و ایام سال، نزد خداوند تبارک و تعالی از ویژگی خاصی
برخوردارند. از آنجا که ماه رمضان، ماه جاری شدن برکات و خیرات الهی به سوی
بندگان خویش است و از طرفی ماه توبه و بازگشتن و قبولی آن در درگاه خداوند
و ماه نزول قرآن کریم برای هدایت و راهنمایی بشر و نیز ماه نزول سایر
کتاب‎های آسمانی می‎باشد، بر تمام ماه‎های دیگر قمری شرافت و فضیلت دارد و
به همین جهت، خداوند تبارک و تعالی این ماه را مختص به خودش می‎داند. قرآن
کریم، ماه رمضان را،
خطبه اول:پس از حمد و ثنای الهی و توصیه به تقوی و تبریک میلاد امام باقر علیه السلام و گرامیداشت ماه رجب به موضوع ‏سبک زندگی اسلامی و اهمیت ایام و ماه های سال و خصوصا توجه به ماه رجب بیان داشت:میرزا جواد آقا ملکی تبریزی در ‏مورد ماه رجب می فرماید:از مهمات مراقبات در این ماه متذکر شدن حدیث ملک داعی است که پیامبر اکرم (ص) می ‏فرماید:خدای تعالی فرشته ای قرار داده که هر شب ندا می کند طوبی للذاکرین و طوبی للطائعین... خوش به حال ذاکرین ‏خدا در این ماه و
در خطبه های نماز جمعه تهران: این دو هفته ای که بر ما گذشت دو هفته پرماجرا و استثنایی بود. یوم الله یعنی چه؟ یعنی آن روزی که دست قدرت خدا را انسان در حوادث مشاهده میکند آن روزی که دهها میلیون در ایران و صدها هزار در عراق و بعضی کشورهای دیگر به پاس خون فرمانده سپاه قدس به خیابانها آمدند و بزرگترین بدرقه جهان را شکل دادند این یکی از ایام الله است. آن روزی هم که موشکهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پایگاه آمریکایی را در هم کوبید آن روز هم یکی از ایام
خطبه اول

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.
param name="AutoStart" value="False">

خطبه دوم

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخ
بخشی از خطبه غدیر پیامبر اکرم (ص)
مَعاشِرَالنّاسِ، فَضِّلُوهُ فَقَدْ فَضَّلَهُ الله، وَاقْبَلُوهُ فَقَدْ نَصَبَهُ الله.مَعاشِرَالنّاسِ، إِنَّهُ إِمامٌ مِنَ الله، وَلَنْ یَتُوبَ الله عَلی أَحَدٍ أَنْکَرَ وِلایَتَهُ وَلَنْ یَغْفِرَ لَهُ، حَتْماً عَلَی الله أَنْ یَفْعَلَ ذالِکَ بِمَنْ خالَفَ أَمْرَهُ وَأَنْ یُعَذِّبَهُ عَذاباً نُکْراً أَبَدَا الْآبادِ وَ دَهْرَ الدُّهورِ. فَاحْذَرُوا أَنْ تُخالِفوهُ. فَتَصْلُوا ناراً وَقودُهَا ا
خطبه ی اول:پس از حمد و ثنای الهی و توصیه به تقوا و تبریک اعیاد شعبانیه به تشریح قسمت هایی از ‏مناجات شعبانیه پرداخت؛که امامان معصوم در ماه شعبان به مناجات با خدای تعالی می‌پرداختند و امام ‏راحل نیز تأکید فراوان روی این کار داشتند. «الهی فلک الحمد ابدا ابدا...» خدایا حمد و ستایش ‏مخصوص توست حمدی ابدی و پیوسته؛ آنگونه که تو دوست داری و راضی می شوی. در جای دیگر می ‏فرماید: خدایا اگر مرا به جرم و لغزش هایم مواخذه بکنی من تو را به عفو و بخششت مواخ
فَسُبْحَانَ الَّذِی بَهَرَ الْعُقُولَ عَنْ وَصْفِ خَلْقٍ جَلَّاهُ لِلْعُیُونِ ...
پس منزّه است خداوندى که خردها را مغلوب گردانیده از وصف آفریده شده اى که در پیش دیده ها جلوه گر است ...
نهج البلاغه امام علی علیه السلام (گردآوری سید رضی - نسخه صبحی صالح)
ترجمه فیض الاسلام
خطبه 165
از خطبه ‏هاى آن حضرت علیه السّلام است (که در آن وفاء را ستوده و حیله را مذمّت فرموده(: وفاء قرین راستى است و من سپرى نگاه‏ دارنده تر از وفاى بعهد (براى جلوگیرى از عذاب الهىّ) سراغ ندارم و کسیکه بداند بازگشتش (در قیامت) چگونه است (و بچه نحوى از او حساب می کشند، هرگز) مکر نمی کند، ما در زمانى واقع شده‏ایم که بیشتر مردم آن، مکر را زیرکى پندارند و نادانان ایشان را زیرک خوانند، چه سودى مى ‏برند این مکر کنندگان خدا ایشان را بکشد تا مردم از شرّشان آسو
به نظرم تنها دلیل وصل شدن نت خطبه های امروز نمازجمعه تهران بود که اقای خاتمی گفت قطع شدن اینترنت تصمیم درست دولت بوده :)) 
دولتم برای اینکه دشمنیشو ثابت کنه دقیقا عکسشو عمل میکنه !
به نظرم درخواست هامون رو به دولت برعکس بگیم زودتر به نتیجه میرسیم ! 
مثلا بنزینو گرون کن ! 
مثلا حقوق ها رو دیر بریز ! 
عدالتو رعایت نکن ! 
همه چیو فیلتر کن !
روحانی تا آخر عمرت واسمون بمون ♡ 
خطبه اول

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

خطبه دوم

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخ
خطبه اول

خطبه دوم

خطبه اول

خطبه دوم

85-  و من خطبة له (علیه السلام)
> و فیها صفات ثمان من صفات الجلال<
وَ أَشْهَدُ أَنْ لَا إِلَهَ إِلَّا اللَّهُ وَحْدَهُ لَا شَرِیکَ لَهُ الْأَوَّلُ لَا شَیْ‏ءَ قَبْلَهُ وَ الْآخِرُ لَا غَایَةَ لَهُ لَا تَقَعُ الْأَوْهَامُ لَهُ عَلَی صِفَةٍ وَ لَا تُعْقَدُ الْقُلُوبُ مِنْهُ عَلَی کَیْفِیَّةٍ وَ لَا تَنَالُهُ التَّجْزِئَةُ وَ التَّبْعِیضُ وَ لَا تُحِیطُ بِهِ الْأَبْصَارُ وَ الْقُلُوبُ.
>و منها :< فَاتَّعِظُوا عِبَادَ اللَّهِ بِالْ

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها