ورود به چت روم
چت روم جوانان و نوجوانان ویژه دهه 70 و 80
ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

نتایج جستجو برای عبارت :

جاده اتوبان

{تمثیلات و مثال های مهدوی - شماره 34}

جاده اتوبان

فرض کنید کاروانی در سنگلاخها و کویرهای خشک وحشتناک، سالهای زیادی با زحمت فراوان حرکت کرده تا خودش را به جاده اتوبان وسیع آسفالته رسانده است و تازه میتواند با سرعت زیاد در اتوبان به راهش ادامه دهد.
این جاده اتوبان، توسط امام زمان افتتاح خواهد شد و تازه بشر در راه رشد و سعادت، میتواند با سرعت حرکت کند. در آن زمان استعدادهای انسان ظهور میکند و دانشی که بشر تاکنون داشته، در مقابل استعدادهایی که
یک مسئله مهم جغرافیایی

معنی ۷ شمال ، ۶۵ جنوب یا ۲ غرب در جاده ها چیست ؟
اعداد و ارقامی که به طرز رمزآلودی روی تابلوهای راهنمایی و رانندگی
بین جاده ها و اتوبان های کشور نوشته شده چه معنی دارد
هر مسافرتی که میرویم تا چشممان به این تابلو ها را میبینیم  که نوشته مثلاً رشت ۱ شمال یا مثلا کاشان ۷ جنوب یعنی چی؟؟؟
در آموزشگاه های رانندگی هم فکر نمی کنم این مسئله مطرح بشه .
ایران به دلیل مساحت زیادی که داره پر از جاده و اتوبان هست که هر
کدوم برای خودشون
شب یلدا را رفتیم خانه‌ی خاله در قزوین. شب قبلش (شب جمعه) ساعت 11 از تهران راه افتادیم و ساعت 1:30 رسیدیم. فردا صبحش وزیر راه و شهرسازی هم آمد قزوین. آمد که نیوجرسی اتوبان قزوین تهران را افتتاح کند و لعنت خدا بر این نیوجرسی‌ها و بر این ساخت‌وسازهایشان. لعنت بر آن افتتاحشان. بخورد توی سرشان.
در درجه‌ی اول دلیل شخصی دارد. ولی دلیل غیرشخصی هم دارد... روزگاری بین دو گارد ریل اتوبان فاصله‌ای بود که می‌توانستند تویش درخت بکارند. تویش بوته بکارند. تویش
یه پژوعه از کنارم رد شد و یه بچهه سرشو از ماشین اورد بیرون و داد زد خدایا شکرت...
یاد چند شب پیش خودم افتادم
ساعت دوازده و ربع شب
وسط اتوبان
سرمو از پنجره اوردم بیرون و داد زدم
خدایا چقد من اینو دوس دارم
خدایا شکرت ...!
.
.
.
یه وقتایی دیدن لبخند رو لب یه نفر از صد تا خوشی ، خوش تره :)
چهار ساعت دیگه بابا از خواب بیدارم می کنه بریم 
.
.
برای راه آلبوم محمد معتمدی بزرگوار رو دانلود کردم 
اما الان دارم گوش می دم
وای ... خیلی خوبه
.
.
می ریم توی جاده ها و دیری نمی پاید که دوباره بر می گردیم توی جاده ها تا برسیم 
.
. ...
یدک کش اتوبان امام علی ۰۹۱۲۰۴۵۱۴۱۶
یدک کش اتوبان امام علی
خدمات یدک کش بزرگراه امام علی
خدمات جرثقیل یدک کش بزرگراه امام علی
یدک کش اتوبان امام علی
باسریعترین تماس،امداد خودرو ما درکنارشماست
در کوتاه ترین زمان آماده ی امداد رسانی هستیم.
انجام کلیه خدمات امدادی در سراسر شهر تهران بصورت شبانه روزی.هرکجا به ما
نیاز داشتید فقط کافیست یک تماس بگیرید.ما برای انجام وظیفه آماده ایم.
سعی ما بر اینست که هزینه دریافت شده از مشتری متناسب با خدمت انجا
یدک کش اتوبان امام علی ۰۹۱۲۰۴۵۱۴۱۶
یدک کش اتوبان امام علی
خدمات یدک کش بزرگراه امام علی
خدمات جرثقیل یدک کش بزرگراه امام علی
یدک کش اتوبان امام علی
باسریعترین تماس،امداد خودرو ما درکنارشماست
در کوتاه ترین زمان آماده ی امداد رسانی هستیم.
انجام کلیه خدمات امدادی در سراسر شهر تهران بصورت شبانه روزی.هرکجا به ما
نیاز داشتید فقط کافیست یک تماس بگیرید.ما برای انجام وظیفه آماده ایم.
سعی ما بر اینست که هزینه دریافت شده از مشتری متناسب با خدمت انجا
اقامتگاه بوم گردی
اقامتگاه بوم گردی فصل سفر واقع در ۷ کیلومتری اتوبان رشت تهران از خانه های بوگردی شمال ایران می باشد. این خانه گلی بوم گردی در دل جنگل و در میان خانه های روستایی زنده در محیطی بسیار زیبا و شاد با هوایی خوب واقع شده است این خانه بوم گردی هم مرز با رودخانه و جنگلهای بکر می باشد و تورهای مختلفی از این خانه گلی قابل اجرا می باشد که شامل بازدید و کوهنوردی تا آبشار، چشمه اویج، موزه بومگردی شمال ایران(گیلان) که در فاصله ۱۵ کیلیومتری
لیکی از مواردی که باعث اهمیت شهرهاست راهها می باشد . اتصال شهر ها به راهها مخصوصاَ آزاد راه و بزرگراه به شدت باعث اهمیت و رونق ان شهر می شود . متاسفانه در شهرستان برخوار راه مهمی وجود ندارد الا بزرگراه اصفهان .اردستان . البته آزادراه شرق هم هست که هنوز خیری از اون به شهرستان نرسیده . بیشتر شهرها برای اینکه بتوانند به راه مهمی متصل شوند  رایزنی های زیادی انجام می دهند تا شاید راه را به طرف شهر خود بکشند و از آن عبور دهند . و اگر نشد مابین شهر و اتو
زشته که آدم 29 سالش شده باشه و دفعه اولش باشه که میره شمال؟؟اینجا جاده چالوس، سیاه بیشه! الان از فرط مه غلیظ صبحگاهی، چشم چشمو نمیبینه! شماها چطوری زندگی میکنید اینجا؟
نصفه شب مارو از جاده چالوس آوردن، از کل لذت زیباییهای این جاده فقط تهوع پیچ در پیچش نصیب ما شد! مخصوصا که پشت سریمون هی میگه تو رو خدا! چرا اینجوری میره؟؟ و شوهرش مدام تذکر میده که راننده جوری نمیره! جاده این‌جوریه!
عاشق این هستم که توی جاده باشم. مقصد مهم نیست. باید رفت. جاده همیشه چیزی دارد که باعث شگفتی شود. یک جا ماندن کرختی می‌آورد؛ چیزی شبیه حس مُردگی. آدم نباید یک جا بماند چون راه‌های هیجان‌انگیزتری برای خودکشی وجود دارد.
پ.ن: جهت تماشا؛ کلیک
الان دلم میخواد سرمو از پنجره ببرم بیرون و فقط فوش بدم ...
.
.
.
خب الان نظرتون برای رهایی از این خاموشی وسط اتوبان چیه ؟
چقد من احمقم :)
یه جایی که سال تا ماه کسی بهس سر نمیزنه دارم سوالِ فوری فوتی میپرسم ! به این میگن عدم تشخیص وسیله ارتباط جمعی ! همون بحث احمقانه ای که کلی با دهقان کردم و اخرم منو انداخت :)
کلا به نظرم ادم باید یه طوری رفتار کنه که کمتر تو چشم باشه چه تو فک و فامیل و خانواده چه بین دوست و آشنا چه بین غریبه ها ... کلا یه حالت کم پیدایی :)
من دیشب راه افتادم با اتوبوس اومدم تهران از شهرمون. و من همیشه از بس استرس مسیر دارم، هیچ وقت خوابم نمیبره و تا صبح جاده رو نگاه میکنم. میترسم راننده یه وقت خوابش بگیره، یا حتی میترسم راننده سکته کنه. از کنار این نفت‌کشا هم که رد میشیم فقط به دقت نگاه می‌کنم و نفسم در نمیاد. بدترین قسمت جاییه که یه ماشین سنگین تو جاده هست، یه کامیون داره ازش سبقت میگیره و در همون حین اتوبوس هم وارد سبقت میشه، من همش میگم خب الان اگه خدای نکرده یک ثانیه این کامی
مدتی است که وزارت راه سیستم پرداخت عوارض را در اتوبان های تهران-قم ، تهران-قزوین ، تهران-ساوه و قزوین-زنجان به روش الکترونیکی تغییر داده است. روال کار به این صورت است که شما باید پیش از آغاز سفر از طریق سامانه های اینترنتی برای پرداخت الکترونیکی عوارض(ETC) اقدام کنید. با عبور از عوارضی پلاک خودرو شما ثبت می شود و اگر عوارض را پرداخت نکرده باشید تا 72 ساعت فرصت دارید که مبلغ را واریز کنید. پس از پایان فرصت اگر هنوز عوارض شما پرداخت نشده باشد جریمه
فکر کن بری از روی دلسوزی یه لاکپشت رو وسط اتوبان نجات بدی ، بزنن له و لوردت کنن...
یا زنده نمیمونی ، یا اگر بمونی دیگه نمیتونی زندگی کنی بدون مغز و پا ... 
تو اورژانس خودم تحویلش گرفتم و لحظه به لحظه باهاش بودم ، هنوز به هوش بود باهاش مدام حرف میزدم شوخی میکردم و اونم به زور بعد ناله هاش یه خنده ای میزد...
امروز رفتم بالا سرش icu ...
کاملا بیهوش بود...
۷۰ درصد مغزش ایسکمی شده بود به خاطر شرایط وحشتناک پاهاش و
خیلی از نقاط کشور مثل همین اتوبان تهران- قم، بیابانی و برهوت است.
سال هاست که وقتی از این مسیر می گذرم احساس می کنم در حال تماشای کوهان شتر هستم!
برخلاف جاده های سرسبز و تماشایی شمال، در اغلب جاده های کشور، آدم علاقه ای به
تماشای مسیر پیدا نمی کند. دوست دارد به زور هم که شده خوابش ببرد و زودتر به
مقصدش برسد.
این تصویر را که می بینید، مربوط به جاده های چهارمحال و بختیاری یا
شمال و ... نیست. همین دشت برهوت بین تهران و قم است. این روزها اگر اطراف شهرها
عضو شورای شهر آب پخش از آسفالت 10 کیلومتر جاده بین مزارع در آبپخش خبر داد.
به گزارش سفیر جنوب؛مصطفی رضایی با اعلام این خبر اظهار داشت:با پیگیری هایی که در سطح استان داشتیم،توانستیم موافقت مسئولان استان را برای آسفالت 10 کیلومتر جاده بین مزارع در آب پخش را کسب کنیم.

ادامه مطلب
دانلود فیلم جاده قدیم با کیفیت عالی و لینک مستقیم
دانلود فیلم ایرانی جاده قدیم با کیفیت ۱۰۸۰p ، ۷۲۰p و حجم کم
دانلود فیلم ایرانی جدید جاده قدیم به کارگردانی منیژه حکمت 
دانلود فیلم کامل جاده قدیم با لینک مستقیم از رسانه فردیس فیلم

درباره فیلم جاده قدیم:
جاده قدیم اثری به کارگردانی منیژه حکمت می باشد ، کارگردانی که در کارنامه هنری اش می توان به فیلم هایی نظیر :زندان زنان – ۳ زن و لالایی را اشاره کرد.

فیلم جاده قدیم چهارمین ساخته حکمت بعد
دانلود فیلم جاده قدیم با لینک مستقیم
دانلود رایگان فیلم ایرانی جاده قدیم با کیفیت عالی
لینک دانلود (رمز) قرار گرفت
دانلود فیلم جاده قدیم
مشخصات فیلم
منتشر کننده :  یوز دی ال
نام فیلم : جاده قدیم
گروه فیلم: اجتماعی
محصول سال : 1396
محصول کشور : ایران
مخاطب فیلم : بزرگسال
تهیه کننده : منیژه حکمت
کارگردان : منیژه حکمت
بازیگران : مهتاب کرامتی, آتیلا پسیانی, پرویز پورحسینی, ترلان پروانه, محمدرضا غفاری, شیرین یزدان بخش, لیلی رشیدی, محمدرضا هدایتی,
دانلود فیلم جاده قدیم
مشخصات فیلم
بازیگران : مهتاب کرامتی, آتیلا پسیانی, پرویز پورحسینی, ترلان پروانه, محمدرضا غفاری, شیرین یزدان بخش, لیلی رشیدی, محمدرضا هدایتی,
دانلود فیلم جاده قدیم
مشخصات فیلم
جاده ی اهواز آبادان بسته شده. چند روزی موقت باز بود اما دوباره بسته شد.
جاده ی اهواز شوش هم بسته شده. برای رفتن به دزفول باید دور زد و از جاده ی شوشتر رفت.
ریل راه آهن هم توی محور اندیمشک اهواز بسته شده.
مدارس و دانشگاه هارو تعطیل کردن.
جاده های ساحلی مجاور کارون بسته شدن و پر از سیل بند و آبن و جاده های اصلی شهر همیشه ترافیکن.
مدام صدای هلیکوپتر و جت هوایی به گوش میرسه.
آب کارون به حدی بالا اومده که تا به حال ندیده بودم.
مدام خبر میرسه که فلان روست
دانلود فیلم جاده قدیم
مشخصات فیلم
دانلود آهنگ کاروئل جاده عاشقی
در
این ساعت ♫ دانلود اهنگ کل دنیا می دونن که زندگیمی به نام جاده عاشقی با
صدای کاروئل به همراه تکست و بهترین کیفیت برای شما آماده کرده ایم ♫
ملودی و شعر : کاروئل | تنظیم قطعه : حسین
Download Old Music BY : Karoel | Jadeye Asheghi With Text And 2 Quality 320 And 128

ادامه مطلب
به گزارش خبرهای فوری پلدشت، سرهنگ علیرضا اسماعیل نژاد گفت: این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته تنها سه نفر در این جاده ها جان باخته بودند.
وی از کاهش ۲۳ درصدی آمار تصادف های جرحی در جاده‌های ماکو خبر داد و افزود: سال گذشته ۱۷ نفر در جاده های این شهرستان مجروح شده بود که امسال به ۱۳ نفر کاهش یافت. 
وی ادامه داد: خودداری از سرعت و سبقت غیرمجاز یکی از مهمترین راهکارهای کاهش تصادف در جاده هاست که باید بیش از پیش مورد توجه رانندگان قرار گیرد ت
برای هر کسی جاده یه فرصته برای فکر کردن برای خلوت . مخصوصا اگه تنها باشی و جاده خلوت و ارومامروز از این فرصتا نسیبم شد . راستش بگم بیشتر درگیر فلسفه مسیر شدم . خود واژه جاده .به نطرم اومد مسیر مهم تر تا اهداف .میدونی چی میگم :
مثلا قبولی کنکور مهم تره یا مسیر قبل یا بعدش .ریس شرکت شدن مهم تره یا اینکه ریس خوبی باشی یا اینکه به چه برنامه به این مقصود برسی .برسی شمال مهم تره یا اینکه از بهت توی مسیر قبل و بعدش خوش بگدرهبه نطرم تعریف هدف رو باید اصلاح ک
دانلود رایگان فیلم جاده قدیم با لینک مستقیم
دانلود جاده قدیم کیفیت عالی ۱۰۸۰p
تیزر رسمی فیلم جاده قدیم
لینک دانلود قرار داده شد

موضوع فیلم :  فیلم سینمایی جاده قدیم داستان زنی ۴۵ ساله کارمند به نام مینو است که در شب سال نو دچار حادثه ای دلخراش می شود.
«جاده قدیم» در اجرا خوب و تمیز از آب درآمده است و انتظاراتی که از حکمت می رود را برآورده می سازد، فیلمنامه ی کار اما پستی و بلندی هایی دارد که باید به آنها بیشتر پرداخت. فیلم ابتدا با فضایی خان
جانمایی پلاک ثبتی تنها راه تعیین وضعیت اسنادی (شامل
قولنامه، بنچاق، سند منگوله دار و...) است که موقعیت دقیق ملک نامعلوم است.

اگر پس از جانمایی پلاک ثبتی، کل یا قسمتی از ملک در خیابان
افتاد به این معنی است که طرف حساب طرح دعوی شما شهرداری است و اگر کل یا قسمتی از
ملک جهت احداث جاده های بین شهری (اتوبان/ بزرگراه) مورد تصرف قرار گرفته بود، وزرات
راه و شهرسازی متصرف می باشد که پس از تهیه نقشه وضع موجود و تعیین میزان مساحت اشغال
شده جهت احداث کوچه/خ
دامادمون داشته دیشب رانندگی میکرده ، یهو یه موتوری بی هوا میاد تو جاده برا اینکه نزنه بهش ماشینو منحرف میکنه ،چپ میکنه
ماشینش کاااملا داغون شده ، له له له شده اما بطرز معجزه اسایی حتی دستشم زخم نشده خداروشکر ، سالم سالمه❤
دارم فکر میکنم توی دنیایی که حتی نمیدونیم چند دقه دیگه چه اتفاقی میخواد برامون بیوفته ، چرا اینقدر دل میشکنیم؟ چرا اینقدر ناراضی ایم از همه چی ، چرا از زندگیمون لذت نمیبریم؟
تورو خدا موقعی میخواید وارد جاده ی اصلی بشید ،
~دیروز تو یه سگ گرمایی پا شدیم مث این اسکلا رفتیم لواسون :| سیم aux عم خراب بود با کوچکترین حرکتی اهنگ قطع میشد. بعد فک کنین جاده لواسون هم از نظر پیچ پیچ با جاده هراز و جاده چالوس برابری میکنه :| منم با شصتم سیمو گرفته بودم جیغ می کشیدم :| 
~چقد خوشحالم که مدرسه نمیرم :)
~یه اهنگ پیدا کردم خیلی قشنگه اسمش پاچ لیلیه. پارچ نه ها، پاچه هم نه، پاچ :|
~بنظرتون برم باشگاه این سه ماهو؟ 
~دیروز که رفته بودیم بیرون یه نی نی اومد کنارم :)) کلی ادا اطوار و چشمک و تکو
هم عشق برای دل بی درد بیاور
هم شوق برای غزلی سرد بیا‌ور
گفتند که با درد مگر مرد شود طفل
ای عشق برایم تو کمی درد بیاور
این جاده پر از حادثه ی بیم‌ و امید است 
هرکس نتواند برود ، مرد بیاور 
یک شمع در این جاده ی تاریک برای
آن کس که جفا دید و وفا کرد بیاور‌ 
از سر به هوایی به کجا تکیه دهد ؟ آه 
یک شانه‌ برای سرِ ولگرد بیاور  
سجاد نوبختی
دانلود رایگان فیلم جاده قدیم با کیفیت Full HD,
دانلود رایگان فیلم ایرانی جاده قدیم با کیفیت عالی 1080p
لینک دانلود قرار گرفت
دانلود فیلم جاده قدیم
گروه فیلم : اجتماعی
سال تولید : 1396
کارگردان : منیژه حکمت
بازیگران: مهتاب کرامتی, آتیلا پسیانی, پرویز پورحسینی, ترلان پروانه, محمدرضا غفاری, شیرین یزدان بخش, لیلی رشیدی, محمدرضا هدایتی, بهناز جعفری, بانیپال شومون, پوریا رحیمی سام, هدی زین العابدین, شیرین آقارضاکاشی
خل
دانلود آهنگ معین زد جاده هراز + متن و بهترین کیفیت
امشب شما جاز موزیکی ها می توانید ترانه جدید معین زد با نام جاده هراز را گوش دهید و دانلود کنید
Exclusive Song: Moein Z | Jade Haraz With Text And Direct Links In jazzMusic
متن آهنگ جاده هراز معین زد
»───♫♫●|●|●♫♫───«تو همه برای منیو ، من اگه تو نباشی چه بی کسم … !انقده تو خوبی که در عجب ، من به گرد پاتم نمیرسم … !»──|♫●|──«بهتره که دورم نشی ازم ، خنده هات برای دل منه … !کل ـه سرزمین وجود تو ، حق منه آب و گل منه─|♫●|─با
توی مسیر تهران-فیروزکوه هوا کم کم رو به آبی رفت و خنک شد. شیشه های پنجره ها رو دادیم پایین. وقتی از زیر پل رد شدیم تا همراه با جاده ای که مثل مار روی کوه ها خزیده بود به سمت روستا بریم، هوا درجه به درجه سرد تر شد و آبی بعد غروب آسمون سمت سرمه ای و سیاه شب رفت. دست و سرم رو از پنجره بیرون می‌آوردم، باد خنک و بوی مرطوب سبزه ها رو روی پوستم لمس میکردم. سرم رو به حاشیه پنجره تکیه میدادم و به ماه نیمه و ستاره هایی خیره میشدم که دونه دونه توی طیف آبی-سیاه
دانلود رایگان فیلم جاده قدیم با کیفیت Full HD,
دانلود رایگان فیلم ایرانی جاده قدیم با کیفیت عالی 1080p
لینک دانلود قرار گرفت
دانلود فیلم جاده قدیم
گروه فیلم : اجتماعی
سال تولید : 1396
کارگردان : منیژه حکمت
بازیگران: مهتاب کرامتی, آتیلا پسیانی, پرویز پورحسینی, ترلان پروانه, محمدرضا غفاری, شیرین یزدان بخش, لیلی رشیدی, محمدرضا هدایتی, بهناز جعفری, بانیپال شومون, پوریا رحیمی سام, هدی زین العابدین, شیرین آقارضاکاشی
خل
دانلود آهنگ معین زد جاده هراز
Download New Music Moein Z – Jade Haraz
پخش بزودی – دمو آهنگ اضافه شد

معین زد جاده هراز

متن آهنگ جاده هراز از معین زد

تو همه برای منی و من اگه تو نباشی چه بی کسم
انقده تو خوبی که در عجب من به گرد پاتم نمیرسم
بهتره که دورم نشی ازم خنده هات برای دل منه
گل سرزمین وجود تو حق منه آب و گل منه
با تو بهترم با تو بهترم گل فقط برای تو میخرم
حرف تو به گوشم میره فقط من برا عالم همه کرم
همه کس و کار دل منی آروم و قرار دل منی
با تو خوب و بد واسه من
یک
دستگاه خودروی وَن حامل زائران عراقی در جاده ملایر - اراک و نزدیکی شهر
زنگنه واژگون شد که پس از انتقال مصدومان به بیمارستان یکی از آنها جان
باخت.
این خودروی «ون» با 9 سرنشین هنگام بازگشت از مشهد  در جاده ملایر -
اراک تردد می کرد که به علت لغزندگی سطح جاده و تردد با سرعت غیرمطمئنه در
سر پیچ، واژگون شد. هفت تن از سرنشینان این خودرو به صورت سطحی مصدوم شدند اما وضعیت جسمی 2 تن از آنها وخیم بود. یکی از مصدومان دچار شکستگی های متعدد بود و دیگر مصدو
ضوابط احداث پارکینگ در جاده ها 
قواصل احداث پارکینگ در راه 
نحوه محاسبه طول رمپ در پارکینگ جاده ای
تجربیات جانمایی پارکینگ در جاده های
دانلود نقشه پارکینگ جاده اصلی 
دانلود نقشه پارکینگ آزادراه 
دانلود نقشه پارکینگ جاده فرعی
برای مشاهده این مطلب به این پست در سایت رسمی راهدار مراجعه فرمایید.
www.rahdar44.ir
جاری شدی به جاده
اشک از دو چشم جاری
گفتی که می‌آیم، من منتظر اینجا
جاده‌ چه بخشنده است
مرغ دلم جز تو رازق نمی‌خواهد
دانه ز دست غیر هرگز نمیگیرد
مرغی که آشفته است
مرغی که بیمار،
مرغی که پر‌خنده‌ است
من در تکاپوی
طبخ دو تا بوسه‌ام
یک بوسه‌ی خوش طعم
گویی کباب‌دنده‌ است
یک بوسه رنگی
از نسل سیب سرخ
خوشمزه و شیرین
از عشق آکنده است
به دنبال خدا...
کوله پشتی اش رابرداشت وراه افتاد.
رفت که دنبال خدابگرددوگفت :تاقلبم ازخداپرنشود برنخواهم گشت .
نهالی کوچک کنار راه ایستاده بودمسافرباخنده ای روبه درخت گفت :چه تلخ است کنار جاده بودن ونرفتن ودرخت زیر لب گفت:ولی تلخ تر آن است که بروی که بی ره آورد برگردی ،کاش میدانستی آنچه در جست وجوی آنی ،همین جاست .مسافرگفت :یک درخت از راه چه میداند،پاهایش در گل است ،اوهیچگاه لذت جستجورانخواهد یافت.ونشنید که درخت گفت:امامن جستجو راارخود آغاز
اداره طرق و شوارع در دوره پهلوی کار ساخت راه ها را برعهده داشت.اداره طرق انار نیز که شبعه ای از اداره راه مرکزی یزد بود،در سال 1325 شمسی در حاشیه جاده قدیمی رضا خانی که اکنون در ابتدای شهرک آزادگان قرار گرفته،ساخته شد.
اداره طرق انار چندراه از جمله بخشی از راه رفسنجان،بافق و یزد را احداث کرد.
در سال 1320 و همزمان با جنگ جهانی دوم که ایران با بحران اقتصادی شدیدی مواجه شد،انگلستان جهت اعزام نیرو به کشورهای متحد خود به احداث جاده نیاز داشت تا با کمت
منبع
چند روز پیش که روز جمعه ای تو اتوبان های خلوت روز جمعه داشتم رانندگی می کردم یهو به خودم اومدم دیدم چند وقت پیش که تا خرخره کار ریخته بودم سر ِ خودم ( و اتفاقا هنوزم اون دوران جز دوران سخت ؛ اما لذت بخش زندگیم محسوب می شه ) یکی از دلخوشی های روز ِ تعطیلم که تو خونه نبودم همین رانندگی تو خیابونای خلوت روز ِ جمعه بود . همین که صبح زود از خواب بیدار شم بزنم بیرون و تو اتوبانِ بدون ترافیک گاز بدم و سبقت بگیرم و برم ... 
یعنی می خوام بگم  آدم یادش می
ان شاء الله در رانندگی کسی دچار سانحه نشه ولی در برخوار اگر کسی در جاده های برون شهری دچار سانحه تصادف بشه دو تا دردسر داره .یکی تصادف وسانحه و یکی هم دردسر آمدن پلیس و رفتن به پلیس راه .بله ..برخوار پلیس راه نداره و این گشت هم که داره از پلیس راه شاهین شهر میاد .یعنی کسی اگر مثلا یک کیلومتری کمشچه تصادف جرحی  کرد باید برای کارهاش به پلیس راه مورچه خورت بره ..یعنی نیروی انتظامی شهرستان توانایی راه اندازی پلیس راه نداره ؟ باوجود اتوبان اردستان و
مشکل تردد در جاده ها وجود ندارد
معاون راهداری حمل و نقل جاده ای استان کرمان با بیان اینکه مشکل تردد در جاده ها وجود ندارد گفت: درعین حال 460 دستگاه خودرو راهداری و 350 نفر پرسنل راهداری برای مقابله با سیل و حوادث احتمالی در جاده ها به صورت آماده باش قرار دارند.
احسان عراقی زاده گفت :با توجه به بارش باران در شهرستان های شهربابک، هرات، جوزم، دهبکری، کرمان، باغین، زرند، دشتخاک، سیرجان، خانه سرخ، ماهان، کفنوئیه گفت: مه آلودگی هوا را در خانه سرخ دار
سایت اینترنتی مرکز مدیریت راههای کشور
اطلاعاتی در خصوص وضعیت فعلی جاده ها
جاده های مسدود
هشدار جاده ای
مسیرهای جایگزین
www.141.ir
سایت اینترنتی سازمان هواشناسی
اطلاعاتی در خصوص وضعیت آب و هوای شهر ها
آب و هوای جاده ها
وسعیت دید و وضعیت بارش یاران و برف
http://www.irimo.ir
Artist: Peder B. Helland | Music Name: Long Road | Genre: New Age/Piano | Released: 2019 | Peder B. Helland - Long Road
هنرمند: بی هِلاند | نام موزیک: جاده طولانی | سبک: نیو ایج و پیانو | تاریخ انتشار: 2019 | ملیت: نروژ
دانلود آهنگ بی کلام (پیدر بی هِلاند) Peder B. Helland با نام (جاده طولانی) Long Road
ادامه مطلب
دیگر اکنون اتوبان نازی ها تمام شده و ما رسما وارد اتریش شده ایم -جایی که اتوبان هایش هم پولی ست-. در شمال غربی اتریش هستیم و راهنمای کار بلد ما را به سمت و سویی ناشناخته می برد. منظره ی اطراف جاده همان است که در آلمان بود، زمین های بیخ تا بیخ زراعت شده با hop و ذرت، نیروگاه های کوچک و فشرده ی خورشیدی -در جایی که هوای افتابی همیشه اتفاق نمی افتد - و ستون های بلند پره های نیروگاه بادی که گه گاه و پراکنده تکرار می شوند. می رویم و  کم کم از جاده هایی ارتف
شب گذشته بر اثر برخورد رخ به رخ یک دستگاه تریلی و پراید در جاده قدیم همدان - ساوه سه تن فوت و یک نفر مجروح شد.
سرهنگ رضا عزیزی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه این حادثه
رانندگی در مسیر دوطرفه رخ داد افزود: تجاوز به چپ پراید عامل بروز این
سانحه دانست که منجر به جان باختن سه عضو یک خانواده شد.کامیون کشنده  پس از برخورد با پراید آن را له کرده و  حدود 100 متر آن را به سمت جلو هدایت کرده است.سرهنگ عزیزی گفته گرانی عوارض آزاد راه همدان - سا
صدای تیربارمیادخوب گوش کن محمود.محمودکه گوشش براثرصدای انفجارکرشده بودگفت این بعثی هاچرانمیرن خانه خودشان ازماچه میخواهند؟محمدگفت هرچه داری ونداری رابعنوان غنیمت میخواهند.
خلوت شده جاده مثل اینکه بعثی هارفته اندجهت تجاوزبه نوامیس.محموداین حرف هارادرهنگامی که میدیدولی نمیشنیدمیزدباکلی نارنجک سمت جاده رفت.
علی که هنوزمتوجه نشده بودگوش محمودکرشده دنبالش میرفت.
هردوجهت کشتن بعثی هاعازم میدان نبردبودند.
جمله ای تاثیر گذار از پدر بهنام
حرکت به سوی اهداف بزرگ مثل رانندگی در یک جاده مستقیم و بلنده که انتهای اون معلوم نیست و تا دور دست­ ها ادامه داره. آدم وقتی ابتدای راه هست و به انتهای جاده نگاه میکنه، میبینه که دو طرف جاده در افق با هم تلاقی پیدا کردند و شاید بترسه و با خودش فکر کنه "این غیر ممکنه که من بتونم با ماشینم از این مسیر باریک عبور کنم" و از حرکت به سمت هدف خودش منصرف بشه. ولی بهنام، هیچ وقت اسیر افکار منفی نشو. مسیرت رو با قدرت ادامه بده
بی‌سرپناهی، سرپناه این روزهاست. اما غریب این‌که آن‌قدرها هم سخت نیست! خستگی‌هایمان را جمع می‌کنم و می‌گذارم روی دوشم و می‌زنیم به جاده. راستی، جاده کجا می‌رود؟ ما کجا می‌رویم؟ کسی چه می‌داند!
این بارِ بر دوش، خانه‌ی من است. خانه‌ی تو اما...
پ.ن: عنوان، مصرعی از مهدی فرجی است.
گلی که این هفته از جاده خریده بود را خدا از مخمل دوخته بود، مخملِ سرخ، خودش گفت برایت از این گل خنگ ها خریدم ، خنگ در ادبیاتِ ما یعنی بامزه، گوگولی. مامان می‌گفت اسمش گلِ تاج خروسی است یا همچین چیزی اما به نظر من اسمش گلِ خنگِ مخملی است.کنارشان یک شاخه گل داوودی پلاسیده هم  بود، برش داشتم و گفتم این را برای که گرفتی؟ گفت: هیچ کس! گل‌فروش گفت فلان تومن کم است تا بقیه پول ت درست شود، به جایش یک شاخه از این ها بردار!
من هم گشتم پلاسیده ترینش را بردا
دنیا می گذرد . حتی درختانی که ریشه هایشان در اعماق زمین جا خوش کرده اند ، از این جاده می گذرند . من و تو هم یک روز غریبانه از اینجا می گذریم .
چرا ایستاده ای ؟ اگر دل به راه ندهی و قدم در جاده نگذاری همیشه ساکن خواهی ماند . سنگین از گرد وغباری کهنه .
اگر قرار باشد که بی هیچ حرکتی بایستی تا نسیم و باد و طوفان تنت را بیهوده صیقل بدهند ، با یک برگ سفید چه فرقی دارید ؟ برگی که در ان شعری عاشقانه نوشته نشده باشد . همان بهتر که در شعله های پاییز بسوزد .

ادام
بازی سیطره کتان یکی از محبوب ترین بازی های دنیاست.
در این بازی یک گروه از مهاجران در صدد سیطره بر جزیره حاصلخیر کتان هستند و با تولید و تجارت هوشمندانه به سوی سیطره بر جزیره گام بر می دارند.
در این بازی محصولاتی چون گندم، چوب، سنگ، آجر و گوسفند و نیز خانه و جاده و شهر وجود دارد.
در این بازی
جزیره
خانه
شهر
جاده
محصول
کارت امتیاز ویژه و هزینه ساخت و شانس 
یک دزد 
راهنمای بازی 
و همین طور تاس و مهره وجود دارد.

این بازی 2-4 نفره بوده و مخصوص بزرگسالا
شب بود و تو جاده بودیم. من و مامان بابا و فائزه. آسمون صاف بود و پر از ستاره.پُر، اَز، سِتارِه! یادم میاد اول با باز کردن پنجره شروع شد و چون شب بود و تاریک و جاده خلوت بود روسری هامون درآوردیم. بعد فائزه سرشو از پنجره برد بیرون و دور دورا رو نگاه میکرد. باد میپیچید توی موهاش.
یادم نمیاد دقیقا چ جوری ب این ایده رسیدیم ولی اون گولی بالای در ماشین رو گرفتم و بابا تند میرفت و من تا کمر از پنجره بیرون رفته بودم و سرم رو به آسمون بود. میتونستم فشار باد ر
این منطقه از جنوب به جاده مخصوص کرج، از شمال به دامنه کوه های البرز،
از غرب به رودخانه کن و منطقه ۲۲ و از شرق به بزرگراه محمد علی جناح و
اشرفی اصفهانی محدود می‌شود.

منطقه ۵ که به پهنه توسعه شهر تهران معروف است، پس از انقلاب اسلامی به
دلایل مختلف از جمله سرریز جمعیت تهران از مناطق مرکزی و جنوبی و سیل
مهاجرین به تهران، با افزایش جمعیت و توسعه روبرو بوده است.
رشد سریع جمعیت این منطقه در سال‌های پس از پیروزی انقلاب، نشان دهنده میل مردم به سکون
هروی یکی از محله‎های نام آشنا و قدیمی تهران است.
تهران به عنوان پایتخت ایران دارای محله‎های اصیل متعددی است و محله هروی یکی از آن‎ها است. محله هروی یکی از محله‎های منطقه 4 تهران است که از شمال به اتوبان بابایی و همت، از شرق به اتوبان امام علی، از غرب به خیابان شریعتی و از جنوب به اتوبان رسالت ختم می‌شود.
محله هروی دارای دسترسی‎های مطلوبی است و علاوه بر اتوبان‎های نامبرده، به اتوبان‎ صیاد نیز دسترسی دارد.
این منطقه از شمال با منطقه 1، از جن
 برنامه، چیزی فراتر از هدف‌گذاری است؛ هدف‌گذاری، برنامه نیست. برنامه عبارت است از کشیدن راه، کشیدن جادّه به سمت مقصد؛ این برنامه است. اگر چنانچه شما جادّه‌ای که می‌خواهید بکشید، خصوصیّات و ممیّزات زمین را در نظر نگیرید و خودتان را آماده نکنید برای برخورد با این خصوصیّات، خیلی زود دچار مانع می‌شوید؛ می‌رسید به یک فرض کنید ارتفاعی، می‌گویید نشد؛ خب از اوّل می‌خواستید فکرش را بکنید که این راه ارتفاع دارد، این راه ارتفاعات صخره‌ای دارد
بسم الله الرحمن الرحیم
حالِ اون عاشقی رو دارم که میخواد بره به دیدار معشوق
قلبش داره از سینه در میاد
هم خوشحاله هم دچار تشویش
فکر میکنه چطور جلو معشوق ظاهر بشه که نهایت دلبری رو بکنه
حس لبریز شدن از کنج آغوشش دیوانه کنندس
+من،جاده در راه مشهد...
+برای اومدن بماند که دارم از صبح التماس میکنم کلی هم باج دادم قراره پول بنزین ماشینش و شام امشب با من باشه :)
غمی نیست امام رئوف به لطف خویش میخردم
با توجه به اینکه در ایام تعطیلات نوروز هستیم و همچنان خیلی از هم وطنان قصد سفر را دارند ، مطمئنا وضعیت جاده ها و اطلاع از ترافیک آن موضوع مهمی است ، ضمن توصیه های پلیس راهنمای و رانندگی که وضعیت جاده ها را مداوم از طریق رادیو و تلویزیون اطلاع رسانی می کند و پیامک هایی که ستاد بحران برای هموطنان ارسال می کند ، اما داشتن یک اپلیکیشن وضعیت راه ها هم میتواند بسیار مفید باشد زیرا به کمک این نرم افزارها ترافیک آنلاین جاده ها را می توان مشاهده کرد و
بقیه دخترا شاید اینطور نباشن ولی من یه راننده کامیون هستم!یعنی یه راننده کامیون درون دارم،البته نه سیبیل دارم،نه یه لنگ همیشه گوشه دستگیره ی در کامیونم دارم و نه حتی کامیون دارم اما عاشق جاده ام! به طرز افراطی طوری عاشق رانندگی و جاده ام..جاده ی تهران-مشهد و میتونم ساعت ها رانندگی کنم!تهران-کرج که خوراکه!حتی اگر تنها باشم بازم خیلی خیلی زیاد از جاده و رانندگی و مداحی و اطراف جاده لذت میبرمیه وجه اشتراک دیگه ای ام که با راننده کامیون ها دارم
در مسیر دریاچه اُوان...
مسیر سفر یکی از قسمت های فراموش نشدنی آن است که می تواند شیرینی گشت و گذارمان را دو چندان کند. برای رسیدن به مقصد امروزمان باید راهی جاده ی قزوین - الموت شویم؛ جاده ای پیچ در پیچ و کوهستانی که با آبی بیکران آسمان و مناظری تماشایی به استقبال تان می آید تا از خستگی راه سفر بکاهد.
پیچ های جاده شما را مجبور خواهند کرد تا از سرعت خود بکاهید و شاید با دیدن منظره ای تماشایی لحظه ای توقف کنید و در سکوت و آرامش به تماشای زیبایی های
جاده ی موفقیت سر راست نیستپیچی وجود دارد به نام شکستدور برگردانی به نام سردر گمیسرعت گیر هایی بنام دوستانچراغ قرمز هایی بنام دشمنانچراغ احتیاط هایی بنام خانوادهتایر های پنچری خواهید داشت به نام شغلاما اگر یدکی بنام عزم داشته باشیدموتوری به نام استقامتو راننده ای بنام خدابه جایی خواهید رسید که موفقیت نام دارد . . .
منطقه گیسوم مابین رضوانشهر و اسالم و ساحلی از توابع بخش "پره سر" شهرستان تالش می‌باشد. برای رفتن به ساحل گیسوم از رشت به سمت آستارا حرکت و پس از طی پنج کیلومتر از شهر پره سر در سمت راست جاده وارد جنگل‌های گیسوم شده و با عبور از جاده آسفالتی و طی مسافت تقریبی 3 کیلومتر به ساحل گیسوم می‌رسید.
ارتفاع زیاد درختان در جاده گیسوم باعث می‌شود که نور خورشید فقط از شیارهای میان‌برگ‌های درختان به زمین برسد من جاده‌ی زیبایی را ایجاد کند. 
پلاژهایی د
در مسیر دریاچه اُوان...
مسیر سفر یکی از قسمت های فراموش نشدنی آن است که می تواند شیرینی گشت و گذارمان را دو چندان کند. برای رسیدن به مقصد امروزمان باید راهی جاده ی قزوین - الموت شویم؛ جاده ای پیچ در پیچ و کوهستانی که با آبی بیکران آسمان و مناظری تماشایی به استقبال تان می آید تا از خستگی راه سفر بکاهد.
پیچ های جاده شما را مجبور خواهند کرد تا از سرعت خود بکاهید و شاید با دیدن منظره ای تماشایی لحظه ای توقف کنید و در سکوت و آرامش به تماشای زیبایی های
Traffic Racer
 جزو آن دسته از بازیهای  اعتیاد آوریست که اطرافیان را نیز دور سر شما جمع خواهد کرد. این بازی در یک اتوبان پر ترافیک آغاز میشود که شما باید هر چه میتوانید بیشتر برانید و با بدست آوردن پول بیشتر اتومبیل خود را ارتقا داده و یا اتومبیل جدیدی خریداری کنید. 
ادامه مطلب
فرماندار زرند خبر داد:
استفاده کشاورزان از وقوع سیلاب در حوزه آبریز شرقی زرند
فرماندار زرند گفت: باتوجه به بارشهای باران بصورت رگباری در شب گذشته و جاری شدن سیلاب در منطقه حوزه آبریز شرقی زرند، کشاورزان روستای محمدآباد (گلشن) از توابع بخش یزدان آباد، از این نعمت و موهبت الهی کمال استفاده را بردند و مسیر سیلاب را به طرف زمین های کشاورزی خود تغییر دادند و خوشبختانه این سیلاب هیچگونه خسارتی در بر نداشته است.
به گزارش ندای زرند به نقل از روابط ع
خانمِ تفکر و ٰ جنابِ مَن، زیر پرده‌های رقصان دراز کشیدند و باهم حرف می‌زنند. خانم تفکر به جناب من می‌نگرد، کمی عصبی شده و شروع می‌کند به پرسیدن. به یادآوری و به خیالش، روشن کردن موتور، یا زدن آمپول محرک و بیدار کردن آقای وجدان.
می‌گوید:  که ای منی که در اکنون، زیر پنجره‌، رو به انبوه درخت‌های مو لمیده‌ای و به زوج کبوتری نگاه می‌کنی که هر صبح، چوب به دهان و امیدوار و بغ بغو کنان می‌آیند و رو میله‌ی کوچک زیر درختان انگور، مشغول ساخت و ساز م
برای مشاهده دیگر مقالات رایگان تورجور، کلیک کنید

مارکده
جاده اش شبیه به جاده چالوس، دشت هایش همانند دشت های پهناور چهارمحال و بختیاری با آب و هوای دل انگیز، با نام مارکده. مارکده چهارمحال و بختاری یک روستا با قدمت بسیار، شاهد سیل عظیم گردشگران ایرانی و خارجی در تمام طول سال مخصوصاً در فصول گرم سال است.زیبایی های طول مسیر بسیار خیره کننده و غیر قابل پیش بینی است. ما صبح از اصفهان حرکت کردیم. عکس ها توسط خودم گرفته شده اند.
 از مقاله تنگ مهر
بعد از مدتها تا حالا اینقدر به خودم نزدیک نبودم. مثل همون نوشته های تکراری که تو کتابای مزخرف روانشناسی نوشتن شد مطمئنم یه حس زودگذر نیست و ازش خسته نمیشم حتی اگه بارها شکست بخورم. خودمو از زندگی ای که میخواستم دور کردم انگار که اصن همچین چیزی تو فکرم نبوده سعی کردم فراموشش کنم و کردم. از اون به بعد هیچوقت خوشحال نبودم یا حداقل شوق زندگی نداشتم. الان نمیخوام برگردم فقط میخوام این جاده رو به اون جاده وصل کنم: و چقد در نظرم غیرممکن میاد! مربی منچ
رییس مرکز اورژانس و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کاشان از مصدوم شدن 16 نفر بر اثر تصادف اتوبوس با کامیون در اتوبان نطنز به کاشان خبر داد. حسین ریاحی اظهار کرد: در ساعت ۲۱:۵۷ دقیقه شامگاه یکشنبه نهم تیرماه تماس مردمی با مرکز ارتباطات اورژانس مبنی بر برخورد یک دستگاه اتوبوس با کامیون در حوالی عوارضی قمصر کاشان دریافت شد.
ادامه مطلب
بعد از مدتها تا حالا اینقدر به خودم نزدیک نبودم. مثل همون نوشته های تکراری که تو کتابای مزخرف روانشناسی نوشتن شد مطمئنم یه حس زودگذر نیست و ازش خسته نمیشم حتی اگه بارها شکست بخورم. خودمو از زندگی ای که میخواستم دور کردم انگار که اصن همچین چیزی تو فکرم نبوده سعی کردم فراموشش کنم و کردم. از اون به بعد هیچوقت خوشحال نبودم یا حداقل شوق زندگی نداشتم. الان نمیخوام برگردم فقط میخوام این جاده رو به اون جاده وصل کنم: و چقد در نظرم غیرممکن میاد! مربی منچ
چندوقت پیش آمدم نوشتم به او حسودیم میشود 
حالا اما همه وجودم را حس های مختلف پر کرده دقیقا همان هایی که بخاطرشان حس حسودیم بیدار شده بود 
حالا مستقل تر از همیشه ام
حالا در خودم ترین حالت ممکنم 
حالا به نقطه ای رسیده ام که بخاطرش ستاره های آسمان را نگاه میکنم چشم هایم را میبندم و به این فکر میکنم دقیقا همانی شد که باید میشد 
من ... سه سال پیش اولین کلمه های درباره من این وب را اینگونه آغاز کردم : در جستجوی حقیقت با موهای بافته 
حالا موهایم را باف
6 نکته مهم هنگام موتور سواری در شب

موتور سیکلت وسیله ای جمع و جور و کم خرجه که برای خیلی ها مخصوصا توی شهر های کوچیک کاربرد خیلی زیادی داره. حالا اگه از اون دسته افرادی هم باشید که شب و روزشون رو با موتورشون سر میکنن و یا بقولی عشق موتورشونن، باید بدونید که موتور سواری در شب یه سری نکات و مسائل داره که باید حتما بدونید وگرنه ممکنه خیلی خطرناک باشه براتون.
خیلی وقتا تصادفاتی که توی شب اتفاق میفته واقعا تلخ و ناگواره. بدلیل اینکه راننده های وس
بسم الله الرحمن الرحیم
یه پرنده هایی هستند  ما بهشون میگیم موسی کو تقی!
نمیدونم اسم علمیش چیه شاید یا کریم باشه.
تو جاده بودیم دیدم یه موسی کو تقی دقیقا وسط جاده اس و ماشین ها با فصله ی کم از کنارش رد میشن  یه ماشینم از روش رد شد ولی جون سالم بدر برد و زیر چرخ نرفت الحمدلله...
ماشینو نگه داشتم گفتم نمیره طفل معصوم... رفتم گذاشتمش زیر یه درخت تو سایه
بعد دیدم بالش زخمی هست و قدرت پرواز نداره
معلوم نیست مامانش پیداش کنه
هیچی دیگه الان آوردمش خونه...
دوشنبه شب با امیر توی خیابون تصمیم گرفتیم که بریم شمال.همون برنامه و کار همیشگی.هراز،خونه ی امیر اینا.
وسایل رو ریختیم پشت ماشین و رفتیم تو جاده.بهش گفتم نشد ما روز جاده هراز رو ببینیم که ببینیم چه شکلیِه آخه.عادت ما اینه که نصفه شب میریم شب هم میایم.
من و امیر خیلی شمال رفتیم!هم گیلان که خونه ی خاله ی منه هم مازندران که خونه ی امیر ایناست.برای همین یه سری برنامه ی ثابت تو جاده داریم که هر بار مثل یه مراسم الهی باید انجام بشن و اگه انجام نشن انگا

چراغ خیابانی ال ای دی
چراغ خیابانی مدل تابان با طراحی پیشرفته  شرکت صنایع سبز بوتیا  برای روشنایی بزرگراه‌ها و اتوبان‌ها طراحی شده است. ساختار زیبا، محکم و با دوام، پخش نور یکنواخت با بیشترین شدت نور به طرفین برای بیشترین فاصله بین هر پایه چراغ، تنوع در شدت نورو درجه حفاظت (IP66) از ویژگی‌های این چراغ است.
انواع چراغ خیابانی از تامین کننده های روشنایی هستند که می توانند به عنوان منابع تامین کننده نور در خیابان ها و معابر مورد استفاده قرار
عشق هر روز از یک جا سرِ آغازیدن می‌گیرد. یک روز از عطر خوش لوبیاهای سبز تازه که آهسته در تابه سرخ می‌شوند. گاهی از بوی بادمجان کبابی. یک روز از تماشای عاشقانه تابلوی خوشنویسی برادر جان، با نور ملایمی که به خطوطش تابیده. وقتی از حرارت دلچسب یک استکان چای شیرین شده با عسل. یک روز از قدم‌های سنگین و آهسته میان سبزیجات تازه و معطر چیده شده در تره‌بار. گاهی از نوازش شورانگیز برگ نوی یک گیاه در گلدان یا خنکای مطبوع صبحگاه جمعه‌ی اتوبان وقتی حاشیه
این بزرگراه که به طور آزمایشی درون استان هسن آلمانگشایش یافت قرار است به زودی در سرتاسر این ملک به بهره‌برداری برسد. شماری از رانندگان کامیون از این روز در یک مسافت ده کیلومتری در بزرگراه A5 آلمان رانندگی در این حروف را مشق می‌کنند. کامیون‌ها و تریلرهایی که در این بزرگراه لول می‌کنند مهیا بوسیله بازوهایی روی سقف هستند که خلال استعمال بالا آمده بوسیله سیم‌های برق بالای جاده وصل می‌شوند. این سیستم منیع قرین اتوبوس‌های برقی و تراموا عمل
چشم اندازی از شهر
تاریخی تبریز
تبریز یکی از شهرهای بزرگ ایران، بزرگترین و پرجمعیت
ترین شهر منطقه آذربایجان و مرکز استان آذربایجان شرقی می باشد. مردم تبریز به زبان
تُرکی آذربایجانی صحبت می کنند. در شهر تبریز به واسطه دو اتوبان شهری با نام‌های اتوبان
شهید کسایی و اتوبان پاسداران می‌توان دور تا دور تبریز را پیمود. اتوبان شهید کسایی
در قسمت جنوبی این شهر قرار دارد و اتوبان پاسداران در قسمت شمالی شهر واقع شده است
جاذبه های گردشگری
تبریز
از جاذ
قلم و اشک و شعر و شب، یعنی...باید این بار استخاره کنماز تو گفتن همیشه راحت نیستشاید این بار استعاره کنم

زخم یعنی تو رو نمیبینمنمکِ زخم، اینه دنیامیهی نمک روی زخم من، بسه...چجوری توی خواب و رویامی؟

سهم روزام، خنده های بلندشب، ولی باز سهم هق هق بودکاش بودی حوالی شعرمهمه چی کاش مثل سابق بود

قول دادم غزل سرا باشمبا غزل شعر عاشقانه بگمآنچنان پاره پاره شد قلبمقصد کردم چهار پاره بگم

از مسیری که رفته بودی توجاده ای مونده تا که غم بخورممن شبیه گ
چشم اندازی از شهر
تاریخی تبریز
تبریز یکی از شهرهای بزرگ ایران، بزرگترین و پرجمعیت
ترین شهر منطقه آذربایجان و مرکز استان آذربایجان شرقی می باشد. مردم تبریز به زبان
تُرکی آذربایجانی صحبت می کنند. در شهر تبریز به واسطه دو اتوبان شهری با نام‌های اتوبان
شهید کسایی و اتوبان پاسداران می‌توان دور تا دور تبریز را پیمود. اتوبان شهید کسایی
در قسمت جنوبی این شهر قرار دارد و اتوبان پاسداران در قسمت شمالی شهر واقع شده است

جاذبه های گردشگری
تبریز

از جا
تولد هر یک از اعضای یاران جان که نزدیک باشد بهانه ای است برای یک دورهمی ساده و صمیمی‌. تولد اعظم سادات بود و قرار برنامه ی کیک خوران و عصرانه را گذاشتیم پارک جهان نما در اتوبان کرج.
نه_به_پلاستیک شعار این دورهمی امان بود و سعی کردیم کمتر از ظروف یک بار مصرف استفاده کنیم و دوستان هر یک پیش دستی و لیوان و قاشق و چنگال شخصی خود را آورده بودند.
کار فرهنگی دیگری که صورت گرفت اهدای کتاب از سوی اعظم سادات به بچه ها بود و کلی کیف کردند.
+ "یاران جان" یک گر
بررسی رایج ترین روش های حمل و نقل کالا
آشنایی با روش های حمل و نقل می تواند یاری دهنده ما برای انتخاب بهترین روش های حمل و نقل باشد. در باربری پایتخت سبز در تلاش هستیم تا با بهترین خدمات در حوزه باربری در کرج و همچنین باربری در شهریار را ارائه کرده و خاطره ای شیرین از حمل و نقل و خدمات باربری را در خاطر دریافت کننده خدمات خود ثبت کنیم.
پیش از هر گامی لازم است تا روش های حمل و نقل را بیشتر شناخته و متناسب با نیاز های خود از این خدمات استفاده کنی
قسمتی از رینگ چهارم اصفهان که برای ما برخواریها مهم است و طرح آن  فعلا تغییر کرده را در پایین آورده ام . جاده سبز رنگ نشان دهنده جاده احداثی رینگ چهارم از سه راهی تاکسیرانی تا کارخانه قند در خوراسگان است .برای بهتر دیدن نقشه دانلود کنید .از نقشه بردار عزیز که این نقشه را ارسال کرده تشکر می کنم .
نقشه قسمتی از رینگ چهارم اصفهان که برای ما برخواریها مهم است و طرح آن  فعلا تغییر کرده را در پایین آورده ام . جاده سبز رنگ نشان دهنده جاده احداثی رینگ چهارم از سه راهی تاکسیرانی تا کارخانه قند در خوراسگان است .برای بهتر دیدن نقشه دانلود کنید .از نقشه بردار عزیز که این نقشه را ارسال کرده تشکر می کنم .
دیشب عقربه از دو رد شده بود که تازه شبخیر گفتیم و من گوشی را گذاشتم کنار. صبح ساعت نه نشستم پشت فرمان و ظهر هم ساعت دوازده و ربع. تقریبا تمام هفته را کسری خواب داشتم. 
رانندگی را دوستدارم و دست فرمانم، البته هنوز که دست فرمان حساب نمیشود،  عمیقا شبیه خودم است.  پشت فرمان زیاد حرف شنیده ام. اگر بحث رانندگی ام باشد، خودم یا مربی ام با خنده جواب میدهیم. گاهی بوق میزنم و امروز یک بارهم " ما هیچ ما نگاه " طور کله ام را جلو کشیدم، به اقایی که گرفته بود
سلام
۱) ولادت حضرت امیر - علیه‌السلام - مبارک همگی باشه.♥️ خیلی حس خوبیه که این عید دقیقا میشه روز قبل از سال تحویل. اگه مشهدی جایی هستین دعا یادتون نره. و کلا لحظه‌ی سال تحویل دعا یادتون نره دیگه :)
+ روز پدر رو هم به باباهای بیان تبریک میگم :)
+ میگن اگه تو روز پدر عکس خودت و بابات رو نذاری اینستا، امتیاز اون مرحله رو از دست میدی :))

۲) می‌خواستم یه پست سالی که گذشت بذارم تا عید نشده (که تو اون چالش اسفند بود، چی بود، تو اونم شرکت کرده باشم)، ولی
سلام
بعد از هفت هشت روز رسیدم خونه، دوست دارم بگم عیدتون مبارک! اما راستش با این اوضاع درهم آب و هوا!!! و اوضاع نابسامان مردم، نمی دونم چی باید بگم....
از قدیم یادمه هر وقت بارون شدید میشد، مامان بشت بنجره دعا می کرد که: خدایا بلا رو دور کن و باران رحمتت رو بفرست.
و من این چند روزه همش همین دعام بوده!
روزهای اول سفر چون نه نت داشتم و نه دسترسی به تلویزیون و کلا از اخبار بی خبر بودیم، خیلی دیر از اتفاقات گلستان با خبر شدم....
وقتی بیامک از دفتر آقا اومد
شناسایی و ارزیابی چالش های حمل و نقل پایدار جاده ای سازگار با زیست بوم در ایران
شناسایی و ارزیابی چالش های حمل و نقل پایدار جاده ای سازگار با زیست بوم در ایران

دسته بندی
فایلهای با ارزش سایر رشته ها

فرمت فایل
pdf

حجم فایل
232 کیلو بایت

تعداد صفحات فایل
19

شناسایی و ارزیابی چالش های حمل و نقل پایدارجاده ای سازگار با زیست بوم در ایران
اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران
اجاره آپارتمان مبله تهران ملاصدرا با متراژ ۸۵ متر و دارای یک اتاق خواب به صورت روزانه و هفتگی اجاره کوتاه مدت و اجاره بلند مدت ارائه میگردد.این آپارتمان مبله لوکس در ملاصدرا دارای امکانات زیر می باشد:
آپارتمان نوساز و بسیار شیک
دارای آسانسور و پارکینگ
دارای آیفون تصویری
تلویزیون ۴۳ اینچ
دستگاه دی وی دی پلیر
دارای مبلمان هفت نفره پارچه ای بسیار زیبا همراه با میز عسلی
کف پارکت شیک
دارای میز ناهار خوری ۴ نف
قلعه لک لک ها در فاصله حدود یکصد کیلومتری زنجان (جاده ماهنشان) و در جوار روستای شکورچی (بین روستای قره بوطه - حصار) واقع شده است.
قلعـه لک لک ها و لانه های این پرندگان زیبا روی تیغه ای از عوارض طبیعی زمین که به صورت دیواره ای عظیم و مرتفع تشکیل شده برپا شده است.
به نظر می رسد علت برپایی لانه ها توسط این لک لک ها در این منطقه، وجود هوای مناسب - کشتزارهای برنج - رودخانه قزل اوزن و وجود انواع آبزیان در این منطقه می باشد.
وجود کوههای رنگی ماهنشان، رودخ
تور ویژه تعطیلات خردادماه به مقصد گیلان
جاذبه های برنامه:
- حضور در ارتفاعات و ییلاقات تالش (سرزمین رویاها).
- بازدید از جاده اسالم-خلخال، معروف به جاده بهشت با چشم اندازهای زیبا و بکر و یکی از ده جاده زیبای کشور.
- عبور از دشت شقایق، کرمان، چارسو، اسبه بونی و ...
- دیدار از روستاهای بکر و مردمانی با زندگی ساده ولی پر از عشق.
- بازدید از ییلاق و روستاهای: بیلی، ناو، خلیان، دریابن.
- بازدید از آبشار دریابن.  
- چشم انداز ییلاق و کلبه های چوبی روستایی.
-
در کمتر از یک هفته 6 کشته و در یک روز 5 نفر شامل 4 عضو از یک خانواده بر اثر تصادف در جاده ساحلی بوشهر به بندر دیّر (جاده مرگ) جان باختند. سرهنگ جابر پاپری روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در این سانحه که در جوار روستای گلستان » شوتی « ساحلی رخ داد تنها سرنشین خودرو پژو ۴۰۵ (خودرو های سواری که کالای قاچاق حمل میکنند)فوت کرد. وی بیان کرد: از چهار سرنشین پژو پارس نیز که از سمت بوشهر به دیر در حرکت بود چهار نفر کشته شد. پاپری یادآور شد:علت وقوع این حاد
از همه‌ی آن روزهای غریب، یک روز، نه، یک دقیقه به من سنجاق‌تر شده. به پیراهنم سنجاق نشده، به تنم شده؛ برای همین هم هست که این خاطره، خونی‌ست.
برای همین که رو به جاده‌ی منتهی به بندِ امیر، بدون اینکه سر برگرداند سمت ما، گذشته‌ای را جلوی چشمانمان آورد. و نام برد. پدرش را، پدرکلانش را، کاکاهایش را، کلان‌های خانواده‌اش و جوان‌ها را، و همسایه‌ها را. که با چشمِ کودکی‌اش نمی‌فهمید چرا بی‌جا، میان سَرَک خوابشان برده. یک به یک نام برد و با هر نام
این شاهراه که بوسیله نعوظ آزمایشی تو استان هسن آلمانگشایش یافت قرار است به زودی داخل سرتاسر این کشور بوسیله بهره‌برداری برسد. شماری از رانندگان کامیون از این روز در یک مسافت ایالت کیلومتری درون بزرگراه A5 آلمان رانندگی در این مسیر را مسابقه می‌کنند. کامیون‌ها و تریلرهایی که تو این بزرگراه حرکت می‌کنند مجهز به بازوهایی روی سقف هستند که هنگام استفاده پشته آمده به سیم‌های برق بالای جاده وصل می‌شوند. این سیستم درست مانند اتوبوس‌های برقی
با پیشرفت روز افزون علم و ورود تکنولوژی به فرایند طراحی و تولید
دوچرخه، انواع مختلفی از دوچرخه‌ها به وجود آمده به همین دلیل هم هر شخصی
در هنگام خرید دوچرخه با گزینه‌های انتخابی بسیار متنوعی رو به رو خواهد
شد. برای اینکه بتوان مناسب‌ترین دوچرخه را انتخاب کرد باید با انواع
دوچرخه آشنا شده و اطلاعات کافی در مورد ویژگی‌ها و کاربردهای هر کدام به
دست آورد. در این مقاله قصد داریم شما را با انواع دوچرخه آشنا کرده و
کاربردهای هر کدام را برایتا
میترسم. عین سگ میترسم. 
اونقدر میترسم که دلم میخواد ترس منو بخوره و تمومم کنه. 
نمیتونم جلوش وایسم. 
اصلا نمیدونم از چی میترسم. 
ولی خیلی میترسم.... 
من همیشه میترسیدم از این که بترسم... 
همیشه بعد از این که خیلی ترسیدم خیلی طول کشید تا آرومِ آروم بشم... 
الان نمیدونم چکار کنم... 
دلم میخواد فقط بخوابم... از خوردن بدم میاد... از نور و صدا بدم میاد... 
بغلم کن... 
بغلم کن تا من بخوابم... 
بخوابم و دیگه هیچ وقت نترسم...
تو نمیدونی ترس باهام چکار میکنه
روانیم
هنوز هم دیدن موتور ماشین ها و لکوموتیو قطار و توربین هواپیما برایم هیجان انگیز است. فرسنگ ها و گره های دریایی زیادی از مهندسی مکانیک دور شده ام و حتی جزئیات چرخه ی تبرید یک یخچال معمولی را هم فراموش کرده ام؛ ولی وقتی رسیدم به ایستگاه راه آهن رشت، اولین چیزی که سراغش رفتم لکوموتیو قطار بود. لکوموتیوی که قرار بود سه تا واگن دو طبقه را از رشت به تهران برساند. 
باران شدیدی می بارید. حالم زیاد خوش نبود. امسال کلا حالم خوش نبود. خستگی چیزی است که انگ
هنوز هم دیدن موتور ماشین ها و لکوموتیو قطار و توربین هواپیما برایم هیجان انگیز است. فرسنگ ها و گره های دریایی زیادی از مهندسی مکانیک دور شده ام و حتی جزئیات چرخه ی تبرید یک یخچال معمولی را هم فراموش کرده ام؛ ولی وقتی رسیدم به ایستگاه راه آهن رشت، اولین چیزی که سراغش رفتم لکوموتیو قطار بود. لکوموتیوی که قرار بود سه تا واگن دو طبقه را از رشت به تهران برساند. 
باران شدیدی می بارید. حالم زیاد خوش نبود. امسال کلا حالم خوش نبود. خستگی چیزی است که انگ
بسم الله الرحمن الرحیم ./
دیروز ساعت سه حرکت کردیم ، و امروز ساعت شیش صبح رسیدیم به خسته ترین و داغون ترین حال ممکن ! در حالت عادی باید ۹ شب شمال میبودیم :(
ترافیک وحشتناک ، باد و بوران ، برف ، جاده ی پر شیب لغزنده ، سر خوردن ماشینا ، ریزش کوه ها تو خیابون ، قط شدن درختا و افتادنشون تو جاده ، آبگرفتگی ، بارون ، و خدایی که با همه ی ارحم الراحمین بودنش بهمون رحم کرد و حالا خسته ولی سالم و خوشحال رسیدیم خونه ...

الحمدلله الحمدلله الحمدلله برای خدایی ک

طبق قانون و میشه گفت عادت و احتیاط و اقدامات ایمنی در هر 20 کیلومتر مسافت طی شده باید بار و تجهیزات مهار بار رو چک کرد که شل نباشند
در اکثر حوادث ریختن بار معمولا در بزرگراه و اتوبان ها می باشد که تریلی یا کامیون بعد از مهار بار بعد ازطی مسافت کوتاهی تجهیزات مهار رو چک نکرد و متاسفانه منجر به ریختن بار شده و ایجاد مشکل و حادثه هم برای خودش و هم برای دیگران
به طور مثال در کمربندی ازادگان تهران بیشتر شاهد این حوادث هستیم . علت آن هم این است که اک
اسم این احساسات ضد و نقیض رو همه یه چیز میزارن !
ولی فکر کردن به اینکه این احساسات همش یه چیزه خیلی خطرناکه !
یعنی  اتوبان شدن جاده های متروک و تاریک یه طرفه !
یعنی نابودی اولین تپش غیر عادی هر ادمی !
یعنی پله های صاف کم عرض جای پله های مارپیچی مرمر !
یعنی کثافت جای تقدس !
یعنی افسردگی مزمن هرچند وقت یکبار قابل رفع عوض دردی که زیباست !
یعنی خندیدن به اشک های از سر شوق !
یعنی بت خود ادم رو ادم بپرسته !
یعنی همزمان چند تا چیز به جای زوم رو یه چیز !
یعنی ب
برف را
 که هم تو اش سفیده هم روش
گاو را
که نمیگه "من" میگه "ما"
دریا را
که ماهی گندیده هاش رو دور نمیریزه
بیل را
که هر قدر بره تو خاک سفید تر میشه
دریا را
که قربانی هاش رو پس میاره
تابلوی ورود ممنوع را
که یک تنه ی اتوبان رو حریفه
سرنوشت را 
که نمیشه از "سر نوشت" 
سیم خار دار را
که پشت و رو نداره
+ ادامه دارد:)
«پارت اول» آرام و زیبا
یک ساعتی است که در پیچاپیچ جاده ی سردشت و روستای کارنج در حال حرکتیم. حرکتمان به خاطر جاده خاکی که در باران های اخیر شسته شده خیلی آرام است. آنقدر آرام که می شود سنگلاخ های  کف جاده را شمرد یا از منظره زیبای کنار جاده لذت برد.

«پارت دوم» استقبال زمستان
به نزدیکی روستا رسیده ایم. از اینجا هوای آبادی را حس می کنم با اینکه خانه ها از اینجا که ما هستیم پیدا نیست. گفتم خانه! بگذریم، منظورم همان دیوار هایی بود که سقفی کشیده اند

تبلیغات

محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تعرفه روزنامه 77492795-021 در جستجوی ناکجا آباد درگاه تاریک Asimo - Official Home Page نعــنا بابابرقی بیت کوینر شو قاف MorphiniX سایت رسمی سعید پیرو